+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Pyrenejské dobrodružství

Pyrenejské dobrodružství

Divoká příroda u břehů Atlantiku lemovaná velkolepými Pyrenejemi, prastaré poutní cesty, multikulturní města s tisíci lety tradice a ostrovy ve Středozemním moři plné přírodních krás. Takovou kombinaci unikátních míst je možné v Evropě najít jen v jediné zemi, ve Španělsku.
 
Neznámé příběhy Eiffelovy věže

Neznámé příběhy Eiffelovy věže

Eiffelova věž je v současnosti nejnavštěvovanější  památkou v Paříži. Bylo tomu tak i dříve? Kdo je skutečným autorem projektu? A co zachránilo slavnou ocelovou dámu před zničením? Pojďme společně najít odpovědi na tyto otázky, odhalit tajemství Eiffelovy věže, projít se všemi patry a užít si krásný výhled na město pod námi. Na cestu Vám dáme i pár užitečných rad.
 
Tajemství pravé italské pizzy

Tajemství pravé italské pizzy

Čím více cestuji, tím více věnuji pozornost tradičnímu jídlu a pití každé země. Jsem přesvědčena, že každý návštěvník byl měl ochutnat něco z národní kuchyně, protože nejen památky a příroda tvoří místní kolorit.
 
Až na konec světa - bretaňský mys Raz

Až na konec světa - bretaňský mys Raz

Bretaň, největší francouzský poloostrov, nabízí víc jak 3000 kilometrů rozmanitého pobřeží včetně mnoha ostrovů. Dnes se podíváme na nejzápadnější mys Raz ležící v kraji Finistère, který je velmi často označován za nejkrásnější na světě. Dříve zde končil veškerý známý svět a po minutí mysu námořníci vkládali svůj osud do rukou božích, protože netušili, co je za obzorem čeká.
Poloostrov Quiberon, Malá Florida v Bretani

Poloostrov Quiberon, Malá Florida v Bretani

Bretaň, region v západní Francii, oplývá zvláštní atmosférou. Každý, kdo sem zavítá, je omámen a kraj plný příběhů a tajemné atmosféry si zamiluje. Zatím sice nepatří na první místa žebříčku nejnavštěvovanějších francouzských míst, ale rozhodně má co nabídnout. My se dnes podíváme do jižní Bretaně na poloostrov Quiberon ležící kousek od megalitických řad v Carnacu. Pojďte s námi zjistit, proč se poloostrovu přezdívá Malá Florida.
 
Gastronomický průvodce Michelin – bible milovníků dobrého jídla

Gastronomický průvodce Michelin – bible milovníků dobrého jídla

Průvodce Michelin s červenými deskami se stal pomocníkem mnoha cestovatelů, kteří milují skvělou gastronomii a rádi si užívají show u jídelního stolu. Každý rok se napjatě očekává jeho vydání. Zisk michelinské hvězdy je velkou výhrou a naopak ztráta může mít až fatální následky. Pojďme se podívat na historii tohoto průvodce trochu blíž.
Port Grimaud, splněný sen malého chlapce

Port Grimaud, splněný sen malého chlapce

V jižní Francii nedaleko známého letoviska Saint Tropez leží město na vodě. Někdy se mu také přezdívá jihofrancouzské Benátky či jezerní město. Místo asfaltových ulic je protkáno vodními kanály. Auta tu téměř nenajdete, jen v okrajových částech, jejich místo zaujaly lodě všech velikostí.
Japonské a čínské zahrady v Paříži

Japonské a čínské zahrady v Paříži

Paříž patří k nejzelenějším metropolím na světě. Najdete zde zahrady v anglickém, francouzském i italském stylu. Napadlo by Vás, že zde však můžete obdivovat i čínské a japonské zahradní umění?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY