V jižní Francii nedaleko známého letoviska Saint Tropez leží město na vodě. Někdy se mu také přezdívá jihofrancouzské Benátky či jezerní město. Místo asfaltových ulic je protkáno vodními kanály. Auta tu téměř nenajdete, jen v okrajových částech, jejich místo zaujaly lodě všech velikostí.
Průvodce Michelin s červenými deskami se stal pomocníkem mnoha cestovatelů, kteří milují skvělou gastronomii a rádi si užívají show u jídelního stolu. Každý rok se napjatě očekává jeho vydání. Zisk michelinské hvězdy je velkou výhrou a naopak ztráta může mít až fatální následky. Pojďme se podívat na historii tohoto průvodce trochu blíž.
Bretaň, region v západní Francii, oplývá zvláštní atmosférou. Každý, kdo sem zavítá, je omámen a kraj plný příběhů a tajemné atmosféry si zamiluje. Zatím sice nepatří na první místa žebříčku nejnavštěvovanějších francouzských míst, ale rozhodně má co nabídnout. My se dnes podíváme do jižní Bretaně na poloostrov Quiberon ležící kousek od megalitických řad v Carnacu. Pojďte s námi zjistit, proč se poloostrovu přezdívá Malá Florida.
Bretaň, největší francouzský poloostrov, nabízí víc jak 3000 kilometrů rozmanitého pobřeží včetně mnoha ostrovů. Dnes se podíváme na nejzápadnější mys Raz ležící v kraji Finistère, který je velmi často označován za nejkrásnější na světě. Dříve zde končil veškerý známý svět a po minutí mysu námořníci vkládali svůj osud do rukou božích, protože netušili, co je za obzorem čeká.
Eiffelova věž je v současnosti nejnavštěvovanější památkou v Paříži. Bylo tomu tak i dříve? Kdo je skutečným autorem projektu? A co zachránilo slavnou ocelovou dámu před zničením? Pojďme společně najít odpovědi na tyto otázky, odhalit tajemství Eiffelovy věže, projít se všemi patry a užít si krásný výhled na město pod námi. Na cestu Vám dáme i pár užitečných rad.
Z pohádek jsme již vyrostli, ať už si to s upřímným srdcem přiznáme, nebo to se srdcem těžkým popíráme. Nemůžeme si však pomoci, ať už je nám dvacet nebo šedesát, stále nás ty nad přirozené příběhy lákají. Vracíme se k nim vždy, když se za denního snění chceme jen tak nechat unášet fantazií nebo jen v této těžké době potřebujeme pro změnu slyšet, že dobro vždy zvítězí.
Dějiny lidstva jsou dějinami válek. Jako by každý den s sebou přinášel důvody, proč bojovat a mrhat mnohdy nevinnými životy. Ani v novověku tomu nebylo jinak. I toto období bylo propleteno nespočtem menších či větších válek, které s přestávkami ovlivňovaly evropská společenství, určovaly hranice a přepisovaly kroniky.
Zámek ve Versailles patří k těm největším a nejkrásnějším zámkům na světě. Jeho výstavbu započal v 17. století „král Slunce“ Ludvík XIV. a trvalo takřka 50 let, než byl dokončen. Pravdou však je, že nic není tak, jak se zdá a co na první pohled může vypadat honosně a velkolepě, nemusí mít v reálu s pohodlným životem nic společného.
Většina turistů z celého světa míří do Paříže, aby spatřili Eiffelovu věž a katedrálu Notre Dame a přitom si ani nevšimne malé, celkem nezajímavé budky stojící uprostřed náměstí Place Denfert-Rochereau. Snad jen, že u ní po šest dnů v týdnu stojí dlouhá fronta podivínů.
Ve Francii je mnoho zámků. Zámky nejstarší, zámky největší, zámky nejznámější. Víte však, které zámky se řadí mezi ty nejkrásnější? My vám je představíme. Fontainebleau, Vaux-le-Vicomte a Versailles. Trojice monumentálních sídel, která při své návštěvě Paříže nesmíte minout.