Zájezdy do Gruzie plné zážitků

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, lahodným vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské, arabské i ruské vlivy.

Gruzie 3

Kateřina Konečná

Cestomilka

Kačka

To nejlepší z Gruzie a Arménie

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Poznejte s námi země Kavkazu, Gruzii a Arménii. Nechejte se okouzlit čarovnou přírodou, prohlédněte si významné památky zapsané na seznamu UNESCO, ochutnejte místní kuchyni a užijte si degustaci jedinečných vín či brandy.

28.9. - 3.10.2023 6 dní
od 42 901 Kč
cena za osobu
Ananuri
Kateřina Konečná

Cestomilka

Kačka

To nejkrásnější z Gruzie

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, vynikajícím vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské i arabské vlivy.

5.10. - 10.10.2023 6 dní
od 36 901 Kč
cena za osobu
Kateřina Konečná

Cestomilka

Kačka

To nejlepší z Gruzie a Ázerbájdžánu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Poznejte s námi krásy Kavkazu na zájezdu do Gruzie a Ázerbájdžánu. Okouzlí vás obydlí vytesaná do skal, starobylé kostely i mohutná opevnění. Probádáte málo známý Ázerbájdžán, ochutnáte gruzínskou kuchyni a víno a seznámíte se s pohostinností zdejších lidí.

Termín a cena na vyžádání

Gruzie

I když má Gruzie poměrně malou rozlohu, nabízí toho pro své návštěvníky opravdu hodně. Okouzlí Vás nejen rozmanitá architektura, ohromující horské scenérie a starobylá vinařská oblast Kakheti. Za ochutnávku stojí i tradiční gruzínská kuchyně, která je jedním ze základních pilířů zdejší unikátní kultury.

„To, nač oči zapomněly, srdce si pořád ještě pamatuje. “

Gruzínské přísloví

Kdy navštívit Gruzii

Květen

Mírné květnové počasí v Gruzii vybízí k procházkám po památkách i po turistických stezkách v horách. Krajina pokrytá divokými květy vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Červenec

Letní měsíce jsou ideální na prozkoumání velkolepých gruzínských hor. Určitě navštivte kavkazskou pevnost Ananuri či horskou vesničku Stepancminda na úpatí hory Kazbek (5047 m n.m.).

Září

Gruzie je na podzim se svými pestrobarevnými stromy a ranní jinovatkou čarovná. V nížinách panují v září stále příjemné teploty. Ve vyšších polohách se však připravte na možné sněhové přeháňky.

Zažijte Gruzii autenticky...

Město Mtskheta

Mtskheta nebo Mcheta je jedno z nejstarších měst na území Gruzie. Ve starověku byla Mtskheta hlavním městem Gruzie. Překrásné historické památky v čele s tamější katedrálou Svetitskhoveli, která byla po dobu několika staletí korunovačním a pohřebním místem gruzínských monarchů, jsou zapsané na seznamu UNESCO.

Prométheova jeskyně

Prométheova jeskyně je největší jeskyní v Gruzii. Byla objevena až na konci 20. století, svou oblibu si ale získala velmi rychle. Jeskyně nabízí velké dómy, jezera i řeku. Magickou atmosféru umocňují barevně nasvícené krápníky a hudební doprovod.

Letovisko Batumi

Přímořské město Batumi ležící na břehu Černého moře nabízí svým návštěvníkům teplé subtropické podnebí, díky kterému se zde pěstují citrusy i čaj. Projděte se po palmové promenádě, navštivte místní tržiště, zajeďte si do nedaleké rozlehlé botanické zahrady nebo si užijte den na pláži.

Gruzínská kuchyně

Pro gruzínskou kuchyni jsou typické vlašské ořechy v omáčkách, dále bylinky a koření, zejména česnek a koriandr. Tradičními pokrmy jsou chačapuri, chlebová placka plněná sýrem a vejcem, plněné knedlíčky khinkali nebo oblíbená ořechová sladkost čurčchela. Nezapomeňte ochutnat místní víno, na které jsou Gruzínci právem hrdí.

Články přímo od našich průvodců

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha