Zájezdy do Gruzie plné zážitků

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, lahodným vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské, arabské i ruské vlivy.

Gruzie 3

Kateřina Konečná

Cestomilka

Kačka

To nejlepší z Gruzie a Ázerbájdžánu

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Poznejte s námi krásy Kavkazu na zájezdu do Gruzie a Ázerbájdžánu. Okouzlí vás obydlí vytesaná do skal, starobylé kostely i mohutná opevnění. Probádáte málo známý Ázerbájdžán, ochutnáte gruzínskou kuchyni a víno a seznámíte se s pohostinností zdejších lidí.

Termín a cena na vyžádání
Kateřina Konečná

Cestomilka

Kačka

To nejlepší z Gruzie a Arménie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Poznejte s námi země Kavkazu, Gruzii a Arménii. Nechejte se okouzlit čarovnou přírodou, prohlédněte si významné památky zapsané na seznamu UNESCO, ochutnejte místní kuchyni a užijte si degustaci jedinečných vín či brandy.

Termín a cena na vyžádání
Ananuri
Kateřina Konečná

Cestomilka

Kačka

To nejkrásnější z Gruzie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, vynikajícím vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské i arabské vlivy.

Termín a cena na vyžádání

Gruzie

I když má Gruzie poměrně malou rozlohu, nabízí toho pro své návštěvníky opravdu hodně. Okouzlí Vás nejen rozmanitá architektura, ohromující horské scenérie a starobylá vinařská oblast Kakheti. Za ochutnávku stojí i tradiční gruzínská kuchyně, která je jedním ze základních pilířů zdejší unikátní kultury.

„To, nač oči zapomněly, srdce si pořád ještě pamatuje. “

Gruzínské přísloví

Kdy navštívit Gruzii

Květen

Mírné květnové počasí v Gruzii vybízí k procházkám po památkách i po turistických stezkách v horách. Krajina pokrytá divokými květy vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Červenec

Letní měsíce jsou ideální na prozkoumání velkolepých gruzínských hor. Určitě navštivte kavkazskou pevnost Ananuri či horskou vesničku Stepancminda na úpatí hory Kazbek (5047 m n.m.).

Září

Gruzie je na podzim se svými pestrobarevnými stromy a ranní jinovatkou čarovná. V nížinách panují v září stále příjemné teploty. Ve vyšších polohách se však připravte na možné sněhové přeháňky.

Zažijte Gruzii autenticky...

Město Mtskheta

Mtskheta nebo Mcheta je jedno z nejstarších měst na území Gruzie. Ve starověku byla Mtskheta hlavním městem Gruzie. Překrásné historické památky v čele s tamější katedrálou Svetitskhoveli, která byla po dobu několika staletí korunovačním a pohřebním místem gruzínských monarchů, jsou zapsané na seznamu UNESCO.

Prométheova jeskyně

Prométheova jeskyně je největší jeskyní v Gruzii. Byla objevena až na konci 20. století, svou oblibu si ale získala velmi rychle. Jeskyně nabízí velké dómy, jezera i řeku. Magickou atmosféru umocňují barevně nasvícené krápníky a hudební doprovod.

Letovisko Batumi

Přímořské město Batumi ležící na břehu Černého moře nabízí svým návštěvníkům teplé subtropické podnebí, díky kterému se zde pěstují citrusy i čaj. Projděte se po palmové promenádě, navštivte místní tržiště, zajeďte si do nedaleké rozlehlé botanické zahrady nebo si užijte den na pláži.

Gruzínská kuchyně

Pro gruzínskou kuchyni jsou typické vlašské ořechy v omáčkách, dále bylinky a koření, zejména česnek a koriandr. Tradičními pokrmy jsou chačapuri, chlebová placka plněná sýrem a vejcem, plněné knedlíčky khinkali nebo oblíbená ořechová sladkost čurčchela. Nezapomeňte ochutnat místní víno, na které jsou Gruzínci právem hrdí.

Články přímo od našich průvodců

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Zaanse Schans

Větrné mlýny, symbol skanzenu Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Co o nás řekli naši klienti?

Azurové pobřeží a koupání v moři
s Cestomilkou Vandou

Cestovaly jsme s Cestomily již po třetí a i tentokráte bylo vše v pořádku. Zájezd byl moc dobře koncipován – poznávat a současně mít možnost spočinout u moře a okoupat se, posedět v kavárně nebo restauraci je skvělý nápad. Člověk není přesycen, nemusíme vidět vše, ale v klidu si vychutnává atmosféru 🙂 Paní průvodkyně Vanda byla úžasná a svým šarmem a dokonalou francouzštinou domorodce zcela odzbrojovala….Rozhodně s Cestomily opět někam vyrazíme!….

K+J+V

Rychnov nad Kněžnou

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou
Moc děkujeme za nezapomenutelné zážitky v Paříži. Všechno bylo super a obzvláště bychom rádi poděkovali paní průvodkyni Petře, která byla absolutně profesionální, velmi milá a přátelská. Její znalosti jsou obdivuhodné a ještě umocnily zážitek z Paříže. Vaši cestovku rádi doporučíme všem svým přátelům.
Ještě jednou moc děkujeme a přejeme ať se daří.

Lubomír a Miluše Nezvalovi

Ždár nad Sázavou

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Chtěli bychom Cestomilům poděkovat za náš zářijový výlet do Paříže s průvodkyní Petrou.Od příletu do Paříže až do konce zájezdu nám Petra poskytla neuvěřitelné množství informací, prošli jsme snad každou uličku v Paříži, kde bylo něco jen trošku zajímavého.

Radka a Zdeněk

Potštát

Letní Paříž a ohňostroj ve Versailles
s Cestomilkou Petrou

Letní Paříž s ohňostrojem ve Versailles dostala moje dcera ke svým 18. narozeninám. Obavy z přelidněné a horké Paříže v srpnovém termínu se rozplynuly okamžitě po příletu. Pařížané vyráží v srpnu na dovolenou a tak většinu lidí, které zde potkáte tvoří turisté.

Simona a Tereza Šlajferčíkovy

Plasy