Poznávací zájezdy do Gruzie

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, lahodným vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské, arabské i ruské vlivy.

Gruzie 1

Ananuri

Cestomilka

Kačka

To nejkrásnější z Gruzie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, lahodným vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské, arabské i ruské vlivy.

Termín na vyžádání

Gruzie

I když má Gruzie poměrně malou rozlohu, nabízí toho pro své návštěvníky opravdu hodně. Okouzlí Vás nejen rozmanitá architektura, ohromující horské scenérie a starobylá vinařská oblast Kakheti. Za ochutnávku stojí i tradiční gruzínská kuchyně, která je jedním ze základních pilířů zdejší unikátní kultury.

„To, nač oči zapomněly, srdce si pořád ještě pamatuje. “

Gruzínské přísloví

Kdy do Gruzie

Květen

Mírné květnové počasí v Gruzii vybízí k procházkám po památkách i po turistických stezkách v horách. Krajina pokrytá divokými květy vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Červenec

Letní měsíce jsou ideální na prozkoumání velkolepých gruzínských hor. Určitě navštivte kavkazskou pevnost Ananuri či horskou vesničku Stepancminda na úpatí hory Kazbek (5047 m n.m.).

Září

Gruzie je na podzim se svými pestrobarevnými stromy a ranní jinovatkou čarovná. V nížinách panují v září stále příjemné teploty. Ve vyšších polohách se však připravte na možné sněhové přeháňky.

Zažijte Gruzii autenticky...

Město Mtskheta

Mtskheta nebo Mcheta je jedno z nejstarších měst na území Gruzie. Ve starověku byla Mtskheta hlavním městem Gruzie. Překrásné historické památky v čele s tamější katedrálou Svetitskhoveli, která byla po dobu několika staletí korunovačním a pohřebním místem gruzínských monarchů, jsou zapsané na seznamu UNESCO.

Prométheova jeskyně

Prométheova jeskyně je největší jeskyní v Gruzii. Byla objevena až na konci 20. století, svou oblibu si ale získala velmi rychle. Jeskyně nabízí velké dómy, jezera i řeku. Magickou atmosféru umocňují barevně nasvícené krápníky a hudební doprovod.

Letovisko Batumi

Přímořské město Batumi ležící na břehu Černého moře nabízí svým návštěvníkům teplé subtropické podnebí, díky kterému se zde pěstují citrusy i čaj. Projděte se po palmové promenádě, navštivte místní tržiště, zajeďte si do nedaleké rozlehlé botanické zahrady nebo si užijte den na pláži.

Gruzínská kuchyně

Pro gruzínskou kuchyni jsou typické vlašské ořechy v omáčkách, dále bylinky a koření, zejména česnek a koriandr. Tradičními pokrmy jsou chačapuri, chlebová placka plněná sýrem a vejcem, plněné knedlíčky khinkali nebo oblíbená ořechová sladkost čurčchela. Nezapomeňte ochutnat místní víno, na které jsou Gruzínci právem hrdí.

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Co o nás řekli naši klienti?

Magická fontána
Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

Zájezd se mi líbil a byl a možná ještě jsem mile překvapen z organizace ze strany cestovní kanceláře a naší průvodkyně Markéty. Byli jsme vždycky dobře informováni před i během zájezdu, jak emailem, tak telefonicky. Bylo to fajn vzhledem k politické situaci v Barceloně. Naše průvodkyně Markéta má opravdu obrovské znalosti o celém městě, a vždycky nám pomohla jak s překladem, tak i poradila kam zajít na dobré jídlo.

Bogdan Niemiec

Třinec

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice