Zájezdy do Gruzie plné zážitků

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, lahodným vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské, arabské i ruské vlivy.

Gruzie 4

Ananuri
NÁŠ TIP

Cestomil

Místní průvodce

To nejkrásnější z Gruzie

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 6 - 12 osob

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, vynikajícím vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské i arabské vlivy.

26.9. - 2.10.2024 7 dní
od 39 501 Kč
cena za osobu

To nejlepší z Gruzie a Ázerbájdžánu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Poznejte s námi krásy Kavkazu na zájezdu do Gruzie a Ázerbájdžánu. Okouzlí vás obydlí vytesaná do skal, starobylé kostely i mohutná opevnění. Probádáte málo známý Ázerbájdžán, ochutnáte gruzínskou kuchyni a víno a seznámíte se s pohostinností zdejších lidí.

Termín a cena na vyžádání

To nejlepší z Gruzie a Arménie

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Poznejte s námi země Kavkazu, Gruzii a Arménii. Nechejte se okouzlit čarovnou přírodou, prohlédněte si významné památky zapsané na seznamu UNESCO, ochutnejte místní kuchyni a užijte si degustaci jedinečných vín či brandy.

Termín a cena na vyžádání
Klášter Alaverdi
NOVINKA

Cestomilka

Salome

Gruzie za vínem + gurmánské zážitky (Praha/Vídeň)

 • letecky
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Užijte si gurmánskou cestu zemí, jejíž vína jsou proslavená po celém světě díky své vyvážené chuti, vysoké kvalitě a dlouhé tradici. Navštivte malé vinaře, vychutnejte si bohatou místní kuchyni, poznejte několik vinařských regionů a to vše za doprovodu rodilé Gruzínky.

Termín a cena na vyžádání

Gruzie

I když má Gruzie poměrně malou rozlohu, nabízí toho pro své návštěvníky opravdu hodně. Okouzlí Vás nejen rozmanitá architektura, ohromující horské scenérie a starobylá vinařská oblast Kakheti. Za ochutnávku stojí i tradiční gruzínská kuchyně, která je jedním ze základních pilířů zdejší unikátní kultury.

„To, nač oči zapomněly, srdce si pořád ještě pamatuje. “

Gruzínské přísloví

Kdy navštívit Gruzii

Květen

Mírné květnové počasí v Gruzii vybízí k procházkám po památkách i po turistických stezkách v horách. Krajina pokrytá divokými květy vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Červenec

Letní měsíce jsou ideální na prozkoumání velkolepých gruzínských hor. Určitě navštivte kavkazskou pevnost Ananuri či horskou vesničku Stepancminda na úpatí hory Kazbek (5047 m n.m.).

Tbilisi

Září

Gruzie je na podzim se svými pestrobarevnými stromy a ranní jinovatkou čarovná. V nížinách panují v září stále příjemné teploty. Ve vyšších polohách se však připravte na možné sněhové přeháňky.

Zažijte Gruzii autenticky...

Město Mtskheta

Mtskheta nebo Mcheta je jedno z nejstarších měst na území Gruzie. Ve starověku byla Mtskheta hlavním městem Gruzie. Překrásné historické památky v čele s tamější katedrálou Svetitskhoveli, která byla po dobu několika staletí korunovačním a pohřebním místem gruzínských monarchů, jsou zapsané na seznamu UNESCO.

Prométheova jeskyně

Prométheova jeskyně je největší jeskyní v Gruzii. Byla objevena až na konci 20. století, svou oblibu si ale získala velmi rychle. Jeskyně nabízí velké dómy, jezera i řeku. Magickou atmosféru umocňují barevně nasvícené krápníky a hudební doprovod.

Letovisko Batumi

Přímořské město Batumi ležící na břehu Černého moře nabízí svým návštěvníkům teplé subtropické podnebí, díky kterému se zde pěstují citrusy i čaj. Projděte se po palmové promenádě, navštivte místní tržiště, zajeďte si do nedaleké rozlehlé botanické zahrady nebo si užijte den na pláži.

Gruzínská kuchyně

Pro gruzínskou kuchyni jsou typické vlašské ořechy v omáčkách, dále bylinky a koření, zejména česnek a koriandr. Tradičními pokrmy jsou chačapuri, chlebová placka plněná sýrem a vejcem, plněné knedlíčky khinkali nebo oblíbená ořechová sladkost čurčchela. Nezapomeňte ochutnat místní víno, na které jsou Gruzínci právem hrdí.

Články přímo od našich průvodců

View of Antibes, France

Antibes: Jachty, Picassovo a úžasný Marineland

Pokud toužíte po jedinečném dobrodružství, Antibes je místo, které vaši touhu naplní. Od plavby na luxusní jachtě, přes zážitky v Picassově muzeu až po radost a úžas ve světě zábavy…

kanál du midi

Slavný kanál du Midi

Objevte šperk jihu Francie, který se skrývá v Okcitánii, a prožijte nezapomenutelné okamžiky plné krásy, historie a romantiky. Kanál du Midi je jedno z míst, které při svých cestách jižní…

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem adventní Paříže
s Cestomilkou Jitkou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila na doporučení – hledala jsem zájezd do Paříže a vaše CK mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velmi pěkné web stránky, přehledné, komunikace výborná. Naše paní průvodkyně, paní Jitka, byla moc fajn, program a organizace opět výborné, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě hned vedle stanice metra. Paní Jitka se nám věnovala, vysvětlila vše potřebné, poradila co je nejvýhodnější a výborně se o nás starala. Vaši cestovní kancelář budu všem doporučovat.

Vanda Příhonská

Praha 9

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice