+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Perly Francouzské Polynésie

Perly Francouzské Polynésie
5 souostroví, 118 ostrovů a ostrůvků. Zářivě bílé pláže! Azurové moře! Palmy. Pohoda. Ráj. Tahiti! Přesně to byste mohli říct, kdybyste si ve hře vytáhli kartičku s názvem Francouzská Polynésie. A nešlo by jen o planá hesla. Pojďte se s námi přesvědčit o tom, že Francouzská Polynésie je kouskem nebe.

Francouzská Polynésie

Jedná se o systém souostroví v Pacifiku o rozloze Evropy, který nenese přídomek "francouzská" nadarmo. Jde o jedno ze zámořských společenství Francie, úředním jazykem je francouzština a místní měnou je stále starý, dobrý frank.

 

Většina z nás toho o Francouzské Polynésii moc neví. V povědomí máme snad jen název jednoho z nejznámějších ostrovů – Tahiti. Pro historiky je Francouzská Polynésie známá tím, že se s největší pravděpodobností jedná o poslední lidmi osídlené území. V 60. až 90. letech minulého století opuštěné ostrovy sloužily jako střelnice pro testy atomových zbraní.

Ty časy jsou však dávno pryč. V současnosti je Francouzská Polynésie, se svými necelými 270 tisíci obyvateli, oázou klidu, která žije hlavně z turismu a černých perel. Je rájem pro všechny milovníky výjimečnosti, krásy a luxusu, pro všechny fanoušky nádherných, liduprázdných pláží, potápění mezi korálovými útesy a malebných západů slunce.

 

 

Společenské ostrovy

"Miluj je a budou tě milovat". Toto jednoduché pravidlo platí pro celou Francouzskou Polynésii, tím tuplem pro Společenské ostrovy, kterým vévodí ostrovy Tahiti a Bora Bora.

Právě Tahiti můžete směle považovat za epicentrum Francouzské Polynésie. Na jeho tisíci čtverečních kilometrech najdete krom typických zátok s běloskvoucím pískem, průzračným, korály prošpikovaným mořem, také největší centrum polynéského života, stotisícové hlavní město Papeete. Vypravte se však určitě i do okolí, abyste měli tu úžasnou možnost poznat celou rozmanitou skládačku, kterou Tahiti je.

 

 

Ačkoliv je božské počasí na Tahiti téměř pořád, doporučujeme zde zavítat především v letních měsících. Od července do října je možné zde pozorovat velryby, což je samo o sobě zážitkem, na který nezapomenete. V červenci se zde navíc odehrávají oslavy tahitské kultury, nabízející po několik dní úchvatná představení plné rytmické muziky a vášnivého tance. Pokud stále o Tahiti pochybujete, pomůžeme vám. Znáte ty božské fotografie bungalovů, co stojí na dlouhých nohách rovnou nad hladinou klidného, průzračného moře? Právě na Tahiti vznikl tento trend, který se posléze pokusili napodobit všude možně v Pacifiku. Teď už si dovedete představit, jak je Tahiti nádherné?

 

 

Zatímco Tahiti tančí pod taktovkou turismu, kdy láká hlavně movitou klientelu, ostrov Bora Bora se vydal úplně opačnou cestou. Zdejší komunita si chce udržet co nejvíce ze svých tradic, kulturního i přírodního bohatství. Není zde například reálné, aby zde vznikl nový hotel, leda na základech nějakého starého. A když zde byly nalezeny drahé kovy, zatvrzelí obyvatelé Bora Bora raději pokračovali ve své mnohdy náročné, avšak tradiční formě obživy, než aby za cenu zisku zničili kousek ze svého ráje. Necelých čtyřicet kilometrů čtverečních je tedy plných zákoutí, které nezměnily svůj ráz po celou věčnost a vy si můžete užít autentický, přesto dostupný polynéský zážitek. Třeba při potápění s rejnoky a žraloky v nejkrásnější korálové laguně celé Polynésie.

 

Markézy

Markézy jsou složeny z celého tuctu ostrovů. Jen šest z nich je však v současnosti obydleno. Největší z nich se jmenuje Nuku Hiva. Na těch ostatních mohou, anebo nemusí ve skrytu před širým světem i nadále žít kanibalové. Zdali tomu tak je, či není, necháme na vaší fantazii.

 

 

Markézy jsou stejně krásné jako celá Francouzská Polynésie, přesto nabízí ještě něco navíc. Hlavně díky svému vulkanickému původu je příroda Markéz vybarvena do všech možných odstínů. Na pevnině můžete při tůrách zabloudit do zapadlých údolí a kopců, tropických lesů, pozorovat divoké koně a kozy, či jen tak trávit čas se sebou samými. Ve vesnicích a osadách se můžete nechat od místních potetovat typicky polynéským vzorem, či si na památku koupit v místních dílnách vytepaný šperk či nějakou z rytin. Malebná pobřeží s černým pískem vám pak nabídnou výchozí bod k potápění mezi pestrobarevnými korálovými útesy a vší faunou, která v jejich bezpečí žije.

 

Markézy jsou jednoduše předurčeny k tomu, aby ve vás zanechaly mnoho dojmů, a i dlouho po jejich návštěvě byly vaší múzou a představou, ke které se budete rádi vracet. Stejně jako to měl malíř Gauguin. 

 

 

Vydejte se na zájezd do Francouzské Polynésie!

 

 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY