+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Černá Hora, nejmladší stát Evropy

Černá Hora, nejmladší stát Evropy
Chcete se vydat jinam než do profláklých turistických destinací, zkusit zase něco nového, originálního, tak trochu romantického, tak trochu orientálního, a přesto neujet zrovna světa kraj? Poznat zemi s úchvatnou přírodou a příjemným středomořským klimatem? Zemi s rozporuplnou historií, kterou proudí živelná balkánská krev? Pak zkuste Černou Horu, perlu Balkánského poloostrova. Zde je pár tipů, jaká místa v zemi během svého pobytu navštívit!

Klášter Ostrog

Zapíchnutý do horské stěny, patří klášter Ostrog ze 17. století mezi nejvýznamnější poutní místa nejen Černé Hory, ale i Balkánu. Přes 100 tisíc poutníků všech náboženství do pravoslavného Ostrogu každoročně putuje a letos to můžete být i Vy. Kromě duchovního zážitku a pohledu na klášter ponořený v hoře Ostroška, se vám dostane také impozantního výhledu na okolní nížinu Bjelopavlića.

 

Poutníci před klášterem Ostrog

 

Staré město Budva

Budva je městem, které prožilo a hlavně přežilo snad vše, co Balkán postihlo. Opevněné, 2500 let staré město i nadále stojí na břehu Jadranu, aby pokračovalo ve vyprávění svého příběhu. O tom, jak do jeho vzniku zasáhl samotný Zeus, jak přežil nájezdy Turků, jaká je cena za svobodu, ale taky o romantice na krásných městských plážích, o stínu v ulicích, kde by byl hřích nedat si nějakou z místních dobrot a skleničku místního vína. Město Budva je jednoduše dokonalou oázou pro každého cestovatele a turistu.

 

Kamenné uličky Budvy

 

Vesnička Sveti Stefan

Sveti Stefan je vesnice z 15. století, kde se zastavil čas. Odmyslíte-li si slunečníky na plážích z růžovoučkých oblázků na březích azurového moře. V Černé Hoře neexistuje dokonalejší místo, kde můžete skloubit odpolední koupání v průzračném moři, opalování na vřelém balkánském slunci a večeři z darů moře při svíčkách v některé ze stylových restaurací.

 

Metropole Podgorica

Nebyla by to návštěva Černohorské republiky, pokud byste se nestihli zastavit v samotném jejím srdci, v Podgorici. Podgorica není žádný velikán, toto hlavní město má zhruba 150 tisíc obyvatel, ale i přesto vás snadno pohltí svou hektickou atmosférou velkoměsta, především budete-li se pohybovat v okolí Ulice svobody a Náměstí republiky. Právě to jsou místa, kde je nejvíce patrné, že by se Podgorica ráda řadila mezi evropské metropole. Na druhou stranu město skrývá místa jako Stara Varoš, historické centrum, ve kterém budete moci vzpomínat na dějiny tohoto města.

 

Jezero Skadar

Jezero Skadar je největším svého druhu na celém Balkánském poloostrově. Jezero je přenádherným ekosystémem, který rozhodně stojí za to navštívit, ať už patříte mezi lovce wildlife fotografie, nebo jen milujete čas strávený v přírodě. Točící se kolem černohorské vrchoviny, toto mistrovské dílo matky přírody je domovem pro mnoho endemických druhů a podstatnou zastávkou pro všechny migrující ptáky. Pokud budete mít možnost, určitě si zkuste zarezervovat plavbu lodí a navštivte některý z místních lokálních vinných sklípků.

 

Jezero Skadar je jako namalované

 

Město Kotor

Přímořské město Kotor je dokonalou destinací pro všechny, kteří touží po černohorské romantice a klidu. Vydejte se do labyrintu prastarých uliček plných restaurací s lokálními lahůdkami, míjejte kostely se zaprášenými sakristiemi, jejichž věže se ztrácí v pozadí velehor a užijte si nekonečný černohorský mír. A lásku!

 

Kotor - jako v Chorvatsku

 

Když to vezmeme kolem a kolem, Černá Hora je v podstatě takové Chorvatsko, ke kterému přidáte impozantní historická místa, nekonečné možnosti horské turistiky a vycházek do přírody, vinné stezky, odeberete hromadu turistů a jídelní lístky v českém jazyce. Jen ten Jadran a rozporuplná historie zůstane. Černá Hora tak i nadále bude místem, které vám sice bude blízké, ale zároveň tak vzdálené, že budete mít chuť jej více a více poznávat! Tak směle do toho.

 

Vydejte se s námi na zájezd do Černé Hory!


Obrázek

Cestomilka Ana

 

"Vydejte se se mnou do zemí rozmanitého Balkánu! Kromě návštěvy měst a památek vám ukážu nejhezčí vodopády na koupání  a poradím vám, jaké místní pochoutky vyzkoušet."

 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY