+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

To nejlepší z New Yorku, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Navštivte stále pulsující velkoměsto plné kontrastů - New York. Užijte si jedinečné vyhlídky z mrakodrapů, světová muzea, pestrou kuchyni všech národností i poklidná zákoutí pro relaxaci.

NOVINKA To nejlepší z New Yorku, letecky z Prahy

  

  

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

  Obrázek

  Proč do New Yorku se mnou? Protože vím ...

   

  • která vyhlídka na New York je nejkrásnější
  • jak si nejlíp užít Sochu Svobody
  • kde se dobře najíst v China Town
  • kam za oázou klidu ve velkoměstě

   

    

   1 den

   Přílet do New Yorku, transfer na hotel, ubytování

   Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet do New Yorku a přejezd soukromým transferem na hotel.

    

   V případě časových možností si prohlédneme blízké okolí a zamíříme do největší newyorské čtvrti, do Queensu. Díky etnické rozmanitosti nabízí Queens také na výběr ze světových gastronomií. Za ochutnání určitě stojí kuchyně řecká, thajská, francouzská, nepálská či čínská. Výběr je jen na Vás.

    

   Obrázek

    


   2 den

   Bryant Park, Times Square, Brodway a Carnegie Hall, Central Park, Guggenheimovo muzeum

   Po snídani vyrazíme do spleti výškových budov na ostrově Manhattan. Jde o ekonomické a bankovní srdce celých Spojených států a rovněž nejbohatší z newyorských čtvrtí. Drtivá většina nejoblíbenějších památek a atrakcí v New Yorku je situována právě zde.

    

   Naším prvním cílem bude velmi příjemný Bryant Park s největší knihovnou v New Yorku. Určitě nahlédneme alespoň do vstupního sálu této jedinečné budovy.

    

   Poté už nás bude čekat nejrušnější část New Yorku, slavná křižovatka Times Square, která je označována za středobod veškerého newyorského dění. Obří prostranství je lemováno velkoplošnými obrazovkami, světelnými billboardy, divadly, televizními studii a vyhlášenými restauracemi. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí světa.

    

   Dále se přesuneme na slavnou Broadway. Ulice na tomto místě vznikla už v době tzv. Nového Amsterdamu, kdy kopírovala trasu bývalé indiánské stezky. Dnes je lemována několika desítkami divadel nabízejících představení různých žánrů. Určitě se zastavíme před slavnou koncertní síní Carnegie Hall, kde zpívaly snad všechny největší hvězdy hudebního světa.

    

   Abychom na chvíli unikli překotnému ruchu velkoměsta, projdeme se zelenou oázou Central Parku, jenž se táhne středem New Yorku v délce téměř čtyř kilometrů a patří mezi největší městské parky na světě. V parku se nachází několik vodních ploch, sportoviště, hřiště ale i sochy Kryštofa Kolumba, Williama Shakespeara nebo Hanse Christiana Andersena. Zájemci mohou zavítat do místní ZOO, jež se objevila např. v kresleném filmu Madagaskar. 

    

   Hned za Central parkem se nachází slavné Guggenheimovo muzeum ukrývající sbírky moderního umění. Již samotná budova zaujme kolemjdoucí svým ojedinělým vzhledem navrženým slavným architektem F. L. Wrightem. Kdo bude mít energii a chuť, může se vydat  na prohlídku muzejních sbírek.

   Obrázek

    


   3 den

   Empire State Building, Madison Square Garden, High Line, Chrysler Building, Grand Central Terminal, kostel svatého Bartoloměje, osobní volno k nákupům

   Po snídani se vypravíme k jednomu z nejznámějších mrakodrapů New Yorku, k Empire State Building. Jde o nejvyšší budovu města a zájemci mohou vyjet na vyhlídkovou plošinu v 86. patře a vychutnat si jeden z nejkrásnějších pohledů.

    

   Nedaleko Empire State Building se nachází slavná multifunkční velkokapacitní hala Madison Square Garden, kde se během roku koná více jak tři sta sportovních i kulturních akcí.

    

   Poté nás bude čekat nádherná procházka parkem vzniklým na trase bývalého nadzemního metra High Line. Park je plný příjemných zelených zákoutí s relaxačními zónami. Cestou narazíme na moderní umění současných umělců i na řadu pěkných vyhlídek na řeku Hudson.

    

   Na oběd se zastavíme v Chelsea Market, kde na nás budou čekat delikatesy z celého světa. Italská, francouzská, asijská kuchyně a mnoho dalších se postarají o jedinečný chuťový zážitek.


   Vyjde-li nám čas, vydáme se k jednomu ze symbolů New Yorku, k mrakodrapu Chrysler Building s charakteristickou střechou ve tvaru špičky. Zamíříme také do jednoho z největších newyorských nádraží, do Grand Central Terminal a procházku zakončíme návštěvou kostela svatého Bartoloměje.

    

   Později odpoledne je možné užít si osobní volno a nákupy v New Yorku.

   Obrázek

    


   4 den

   Union Square Garden a trhy, Flatiron Building, Rockefellerovo centrum a vyhlídka Top of the Rock, St. Patrick's Cathedral, Roosevelt Island Tramway

   Den začneme na náměstí Union Square, jehož dominantou je jezdecká socha amerického prezidenta George Washingtona. Navštívíme trh s regionálními farmářskými výrobky, prohlédneme si pestrou nabídku zboží a koupíme si pár lahůdek na oběd.

    

   Nedaleko Union Square se nachází další z emblematických výškových budov města, tzv. Flatiron Building neboli Žehlička, která je netypická svých trojúhelníkovým půdorysem.

    

   Neopomeneme navštívit ani Rockefellerovo centrum, tedy unikátní komplex stylových mrakodrapů a obchodních budov postavených ve stylu Art Deco. Jde o vůbec největší komplex svého druhu, jehož ústřední a nejvyšší budovou je GE Building. Právě v ní najdeme jednu z oblíbených newyorských vyhlídkových plošin, Top of the Rock, která nabízí bezkonkurenčně nejlepší výhled na Central Park. 

    

   Na závěr dne navštívíme St Patrick's Cathedral, která je největším římskokatolickým svatostánkem v Severní Americe. V interiéru nás zaujme hlavně oltář a nádherný bronzový baldachýn.

    

   Na závěr si prohlédneme New York ze vzduchu během cesty lanovkou Roosevelt Island Tramway.

   Obrázek

    


   5 den

   Plavba lodí k Soše Svobody a prohlídka Ellis Island, Památník 9/11 Memorial Museum, Wall Street, New York Stock Exchange, čtvrť SoHo

   Po snídani se vydáme na plavbu lodí okolo ostrova Manhattan a užijeme si jedinečné výhledy na směs mrakodrapů této části New Yorku. Úžasným zážitkem dne bude návštěva slavné Sochy Svobody a také ostrov Ellis Island, který fungoval jako přistěhovalecká stanice pro imigranty do USA. O historii přistěhovalectví se více dozvíme v Národním muzeu imigrace.

    

   Zájemci můžou navštívit rovněž Národní muzeum amerických indiánů, kteří neodmyslitelně patří k historii Spojených států amerických.

    

   Po návratu na pevninu navštívíme památné místo událostí ze dne 11. září 2001 a to Památník 9/11 Memorial Museum. Díky muzejní expozici se dozvíme vše o událostech spojených s útoky na mrakodrapy World Trade Center, tedy Dvojčata. Dvě vodní nádrže stojí přesně na místech, kde stály věže Světového obchodního centra. Po vnějších stranách nádrží jsou do kamenů vyryta jména všech celkem 2 983 obětí.

    

   V případě zájmu můžeme vyjet na vyhlídkovou plošinu mrakodrapu One World Observatory, odkud budeme mít celé město jako na dlani. Cesta do 102. patra nám bude trvat pouhých 47 vteřin.


   Nebyli bychom v New Yorku, kdybychom nenavštívili srdce finančního světa a americké burzy, slavnou ulici Wall Street. Uvidíme největší burzu pro obchodování s akciemi na světě, která sídlí v budově New York Stock Exchange a nasajeme atmosféru této čtvrti prosycené velkými obchody.

    

   Závěr dne strávíme v obchodní čtvrti SoHo plné těch nejlepších uměleckých galerií, módních butiků a restaurací. Atmosféra čtvrti se liší od ostatních částí Manhattanu nejen díky odlišné architektuře domů.

   Obrázek

    

    


   6 den

   Brooklyn Bridge, China Town, přesun na letiště, odlet

   Po snídani zavítáme ke slavnému mostu Brooklyn Bridge, jenž se řadí mezi jedny z nejstarších visutých mostů na světě. Stejně jako mrakodrap Empire State Building patří k velkým symbolům města. Procházka po něm patří k jedněm z velkých zážitků a měl by ji absolvovat každý, kdo New York navštíví. Navíc z Brooklynského mostu se nám naskytne jedna z nejhezčích vyhlídek na Manhattan.

    

   Nenecháme si ujít ani atmosféru China Town, kde si můžeme vychutnat oběd ve stylu asijské kuchyně. Neopakovatelná atmosféra čtvrti, kde mnozí její obyvatelé ani nemluví anglicky, nás dozajista uchvátí.

    

   Odpoledne věnujeme nákupům a rozloučení s New Yorkem. V podvečer se přesuneme na letiště a bude následovat cesta zpět.

   Obrázek

    


   7 den

   Přílet zpět do Prahy

   V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Prahy

    

   Obrázek

    

   SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

    

   Co už máte v ceně zájezdu?

   • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
   • příruční zavazadlo dle pravidel letecké společnosti
   • 5x ubytování ve 3* hotelu
   • 5x snídaně
   • služby průvodce
   • transfer z/na letiště
   • 100% pojištění proti úpadku CK

    

   Kde budete ubytovaní?

   • 3* hotel s vlastním sociálním zařízením
   • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
   • hotel nabízí pouze jedno a dvoulůžkové pokoje

   Co cena neobsahuje?

   • cestovní pojištění
   • ESTA karta (500 Kč)
   • odbavované zavazadlo do 20 - 23 kg
   • jízdné po městě, 
   • vstupné do památek, mrakodrapů a atrakcí
   • plavbu lodí kolem Sochy svobody a Manhattanu
   • příplatek za jednolůžkový pokoj

    

   Jak to bude s jídlem?

   • snídaně formou bufetu
   • oběd a večeře během programu 

    Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

    

   Vyhlídka Top of the Rock - 1050 Kč dospělý, 890 Kč dítě 6-12 let, 990 Kč nad 62 let - NUTNO OBJEDNAT PŘEDEM V CK

   Socha Svobody - vstup do koruny, 630 Kč dospělý, 460 Kč dítě 4 až 12 let, 460 Kč nad 62 let - NUTNO OBJEDNAT PŘEDEM V CK

   Lanovka Roosevelt Tramway - 2,3 USD dospělý

   Guggenheim Museum - 25 USD dospělý, 18 USD studenti s průkazem a nad 65 let

    

   Další fakultatiní vstupy:

   Vyhlídka One World Observatory - 38 USD dospělý, 36 USD senior nad 65 let, 32 USD dítě 6 - 12 let

   Empire State Building 86. patro a muzeum - 42 USD dospělý, 40 USD senior na 62 let, 36 USD dítě 6 - 12 let

    


   Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

    

   • pojištění A30 - Svět (75 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

    

   • pojištění B60 - Svět (100 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 60.000 Kč/os

    

   • pojištění C90 - Svět (130 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 90.000 Kč/os

    

    

    

   Cestovní zavazadla

    

   • Zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o maximálních rozměrech 56 x 45 x 25 cm a to včetně koleček a rukojeti

    

   • Zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 

    

   Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

   obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

    

   Cestovní doklady a víza

    

   Pro cestování do USA bez musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov) a mít vlastní platný ePas (cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji). Více informací naleznete zde.

    


   Důležité informace

   Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

    

   Povinné smluvní údaje

   Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

    


    

    Co o nás řekli naši klienti?

    

   Obrázek

   Barcelona a Montserrat, letecky z Prahy s Cestomilkou Jitkou

    

   "Barcelona je fantastická a Jitka taky! Počasí se povedlo a celý zájezd o 6 lidech byl jako rodinná dovolená.

   Večerní návštěva představení Flamenga pak byla jen třešničkou na dortu. Moc děkujeme!!"

    

         Karel a Iveta Václavínkovi, Luhačovice                             

                                                                          

   více ohlasů ze zájezdů

     

    Bohužel aktuálně není u tohoto zájezdu žádný dostupný termín.
    Vyberte si prosím z nabídky dalších zájezdů…
    …nebo vyzkoušejte Dovolenou na míru