Poznávací zájezdy do New Yorku

Jako jedna z předních světových metropolí umění, módy, jídla a divadla je New York městem, které by měl každý cestovatel navštívit. Výběr toho, co chcete vidět a dělat, je tou nejtěžší částí - možnosti jsou zde nekonečné.

New York

New York je město, které nikdy nespí. I když nejste uchváceni vznášejícími se mrakodrapy a památkami města, budete ohromeni jeho atmosférou, uměním, jídlem či módou. Dopoledne můžete strávit procházením designových obchodů na Fifth Avenue a odpoledne úchvatným výhledem na město z vyhlídky Top of the Rock. V Guggenheimově muzeu můžete zase obdivovat pozoruhodná vystavená díla a den můžete zakončit večeří v Chinatownu či Little Italy.

„Život v New Yorku dává lidem reálné podněty chtít věci, které nikdo jiný nechce.“

Andy Warhol

Kdy do New Yorku

Květen

Jarní New York láká své návštěvníky na příjemné teploty, rozkvetlé parky a nižší počet návštěvníků. Ve všední dny tak budete mít větší šanci vyhnout se frontám u nejznámějších památek.

Červen

Červen nabízí zejména teplé a slunečné počasí. Hlavní turistická sezóna sice nezačala, pokud Vám ale i tak budou turisté vadit, můžete se schovat do zelené oázy v Central Parku.

Time Square

Září

Na podzim si v New Yorku užijete měnící se krajinu bez davů turistů a pokud budete v NY v září, možná stihnete tzv. Broadway week, během kterého se prodávají vstupenky na známá představení 2 za cenu 1.

Zažijte New York autenticky...

Prozkoumejte všech 5 čtvrtí

Návštěvníci, kteří si myslí, že New York je jen Manhattan, přijdou o památky a aktivity, které nabízejí čtyři další městské části. Vydejte se do newyorské botanické zahrady a zoo Bronx ve stejnojmenné čtvrti. V Queensu si zase vyberte z řady úžasných etnických restaurací. Nachází se zde mj. také slavný baseballový park týmu NY Mets. Určitě se vydejte prozkoumat také rostoucí brooklynské čtvrti Williamsburg, Greenpoint a Red Hook. A mějte na paměti, že žádný výlet do New Yorku není úplný bez jízdy trajektem na Staten Island!

Stůjte v úžasu nad mrakodrapy

Jen několik zážitků je tak pokorných jako procházka po ulici na Manhattanu s mrakodrapy tyčícími se nad Vámi. Od obrů z 30. let, jako je Empire State Building a Chrysler Building až po moderní One World Trade Center (neboli věž svobody), dokončené v roce 2013, je třeba tyto gigantické stavby vidět na vlastní oči, aby jste uvěřili, že je možné, aby člověk něco takového vytvořil. Pohledy z Empire State Building jsou úctyhodné ve dne i v noci; za jasného dne budete mít možnost z pozorovatelny spatřit až 5 států!

Projděte se po High Line

Hustá betonová džungle na Manhattanu má několik oáz. Jednou z nich je i High Line, který se neřadí k úplně tradičním parkům. Je to totiž úzký veřejný park dlouhý dva kilometry, který se nachází na staré dopravní dráze ze 30. let 20. století. Pro veřejnost byl otevřen ve třech etapách v letech 2009 až 2014. Atmosféra High Line je skutečně jedinečná. Ruch města pod vámi, zákruty s výhledem na Hudsonův záliv a Manhattan, zelený park s piknikovými stoly a lavičkami, umělecké instalace a romantika nedozírných rozměrů. Přesto zde každý návštěvník najde své soukromí.

Přečtěte si o New Yorku na našem blogu

10 nejkrásnějších míst New Yorku

Od mrakodrapů z Wall Streetu, přes neony ozářené kroky napříč Times Square, etnické enklávy s autentickými restauracemi a bary, až po listím lemované chodníčky Central Parku… nezáleží na tom, kudy…

New York a nejvyšší obytný mrakodrap západní polokoule

New York se pyšní mnoha světovými prvenstvími. Jedním z těch poměrně čerstvých je nejvyšší obytný mrakodrap na západní polokouli. Byl dokončen v prosinci 2015 a stojí na místě původního, téměř…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Magická fontána
Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

Zájezd se mi líbil a byl a možná ještě jsem mile překvapen z organizace ze strany cestovní kanceláře a naší průvodkyně Markéty. Byli jsme vždycky dobře informováni před i během zájezdu, jak emailem, tak telefonicky. Bylo to fajn vzhledem k politické situaci v Barceloně. Naše průvodkyně Markéta má opravdu obrovské znalosti o celém městě, a vždycky nám pomohla jak s překladem, tak i poradila kam zajít na dobré jídlo.

Bogdan Niemiec

Třinec