Poznávací zájezdy do New Yorku

Jako jedna z předních světových metropolí umění, módy, jídla a divadla je New York městem, které by měl každý cestovatel navštívit. Výběr toho, co chcete vidět a dělat, je tou nejtěžší částí - možnosti jsou zde nekonečné.

New York 2

Manhattan

Cestomilka

Šárka

To nejlepší z New Yorku + Socha Svobody

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Navštivte pulzující velkoměsto plné kontrastů. Užijte si jedinečné vyhlídky z mrakodrapů, světová muzea, pestrou kuchyni všech národností i poklidná zákoutí vybízející k relaxaci.

4.7. - 10.7.2023 7 dní
19.10. - 25.10.2023 7 dní
od 49 901 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Šárka

Křížem krážem New Yorkem

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Navštivte jedno z nejdynamičtějších a nejzábavnějších měst na světě - New York. Užijte si jedinečné výhledy z vrcholu mrakodrapů, poznejte největší světová muzea a ochutnejte celosvětovou kuchyni.

Termín a cena na vyžádání

New York

New York je město, které nikdy nespí. I když nejste uchváceni vznášejícími se mrakodrapy a památkami města, budete ohromeni jeho atmosférou, uměním, jídlem či módou. Dopoledne můžete strávit procházením designových obchodů na Fifth Avenue a odpoledne úchvatným výhledem na město z vyhlídky Top of the Rock. V Guggenheimově muzeu můžete zase obdivovat pozoruhodná vystavená díla a den můžete zakončit večeří v Chinatownu či Little Italy.

„Život v New Yorku dává lidem reálné podněty chtít věci, které nikdo jiný nechce.“

Andy Warhol

Kdy do New Yorku

Květen

Jarní New York láká své návštěvníky na příjemné teploty, rozkvetlé parky a nižší počet návštěvníků. Ve všední dny tak budete mít větší šanci vyhnout se frontám u nejznámějších památek.

Červen

Červen nabízí zejména teplé a slunečné počasí. Hlavní turistická sezóna sice nezačala, pokud Vám ale i tak budou turisté vadit, můžete se schovat do zelené oázy v Central Parku.

Time Square

Září

Na podzim si v New Yorku užijete měnící se krajinu bez davů turistů a pokud budete v NY v září, možná stihnete tzv. Broadway week, během kterého se prodávají vstupenky na známá představení 2 za cenu 1.

Zažijte New York autenticky...

Prozkoumejte všech 5 čtvrtí

Návštěvníci, kteří si myslí, že New York je jen Manhattan, přijdou o památky a aktivity, které nabízejí čtyři další městské části. Vydejte se do newyorské botanické zahrady a zoo Bronx ve stejnojmenné čtvrti. V Queensu si zase vyberte z řady úžasných etnických restaurací. Nachází se zde mj. také slavný baseballový park týmu NY Mets. Určitě se vydejte prozkoumat také rostoucí brooklynské čtvrti Williamsburg, Greenpoint a Red Hook. A mějte na paměti, že žádný výlet do New Yorku není úplný bez jízdy trajektem na Staten Island!

Stůjte v úžasu nad mrakodrapy

Jen několik zážitků je tak pokorných jako procházka po ulici na Manhattanu s mrakodrapy tyčícími se nad Vámi. Od obrů z 30. let, jako je Empire State Building a Chrysler Building až po moderní One World Trade Center (neboli věž svobody), dokončené v roce 2013, je třeba tyto gigantické stavby vidět na vlastní oči, aby jste uvěřili, že je možné, aby člověk něco takového vytvořil. Pohledy z Empire State Building jsou úctyhodné ve dne i v noci; za jasného dne budete mít možnost z pozorovatelny spatřit až 5 států!

Projděte se po High Line

Hustá betonová džungle na Manhattanu má několik oáz. Jednou z nich je i High Line, který se neřadí k úplně tradičním parkům. Je to totiž úzký veřejný park dlouhý dva kilometry, který se nachází na staré dopravní dráze ze 30. let 20. století. Pro veřejnost byl otevřen ve třech etapách v letech 2009 až 2014. Atmosféra High Line je skutečně jedinečná. Ruch města pod vámi, zákruty s výhledem na Hudsonův záliv a Manhattan, zelený park s piknikovými stoly a lavičkami, umělecké instalace a romantika nedozírných rozměrů. Přesto zde každý návštěvník najde své soukromí.

Přečtěte si o New Yorku na našem blogu

10 nejkrásnějších míst New Yorku

Od mrakodrapů z Wall Streetu, přes neony ozářené kroky napříč Times Square, etnické enklávy s autentickými restauracemi a bary, až po listím lemované chodníčky Central Parku… nezáleží na tom, kudy…

New York a nejvyšší obytný mrakodrap západní polokoule

New York se pyšní mnoha světovými prvenstvími. Jedním z těch poměrně čerstvých je nejvyšší obytný mrakodrap na západní polokouli. Byl dokončen v prosinci 2015 a stojí na místě původního, téměř…

Petra, the Monastery

Skalní město Petra: sedmý div světa v jordánské poušti

Jméno Petra pochází z řeckého slova pétrá, což znamená skála. A do skály vytesané je i historické a archeologicky velmi cenné město Petra v Jordánsku. Do růžova zbarvené pískovcové útesy…

10 nejkrásnějších míst Jordánska

Je mnoho důvodů, proč si Jordánsko zapsat na seznam svých cestovatelských přání. Zdejší intenzita počasí, dopravy a terénu může být pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí poprvé, ohromující, pokud se však oprostíte…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

Letní Řím s antickou Ostií a koupáním v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav