+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Languedocem za vínem, letecky

ZA VÍNEM | 3* HOTEL

Vydejte se za jedinečným vínem do oblasti Languedoc-Roussillon, navštivte slavné město Carcassonne, ochutnejte čerstvé ústřice a užijte si vyhlášené místní speciality.

NOVINKA Languedocem za vínem, letecky

 

 

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

4.10. - 8.10.2021 (5 dní)
pondělípátek
letecky (Praha) snídaně 3* hotel 21 901 Kč
Obrázek

Proč do Languedocu se mnou? Protože vím ...

 

 • které vinařství produkuje bio víno
 • kde se vyrábí skvělé šumivé víno
 • kam za čerstvými ústřicemi
 • jak si užít návštěvu Carcassonne

 

   

   1den

   Přílet do Languedocu, návštěva vinařství u města Béziers

   Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do jižní Francie.

    

   Pokud nám to čas dovolí, vydáme se na procházku historickým centrem Béziers. Největší dominantou města je katedrála St. Nazaire, která se hrdě tyčí na skalním ostrohu nad řekou Orb. 

    

   Závěr našeho prvního dne si užijeme v nedalekém vinařství. Během degustace se dozvíme zajímavosti o produkci místního vína a zároveň několik vzorků ochutnáme. Příjemným zakončením bude ochutnávka tradičních specialit a diskuze o languedockých vínech.

    

   Obrázek

    


   2den

   Návštěva vinařství v apelaci Cabardès a Minervois, Château de Pennautier, město Carcassonne (UNESCO)

   Po snídani zamíříme do vinařského regionu Cabardès ležícího nedaleko slavného města Carcassonne. Vinařství v této oblasti umožňují zajímavé mísení atlantických odrůd Malbec, Cabernet a Merlot se středomořskými odrůdami, jako je Grenache a Syrah. Vzniká tím velmi zajímavá chuť i vůně. My si společně prohlédneme technické zázemí jednoho vinařství a na závěr určitě několik vzorků vín ochutnáme. 

    

   Naší další zastávkou bude zámek Château de Pennautier přezdívaný také "Versailles Languedocu". Nádherný zámek zaujme nejen svou architekturou, ale i rozlehlými vinicemi, které jej obklopují. I zde se produkují tato jedinečná vína.

   Společně projdeme moderním technickým zázemím, dozvíme se o zpracování vína a nakonec opět ochutnáme.

    

   V podvečer nás bude čekat největší klenot kraje, nejzachovalejší středověké opevněné město Carcassonne (UNESCO). Projdeme dvojitým prstencem hradeb i bludištěm kamenných uliček až k hradu Château Comtal a románsko-gotické bazilice Saint-Nazaire. Za vidění stojí také starý kamenný most Le Pont Vieux. Večeři si dopřejeme v některé z místních restaurací.

   Obrázek

    


   3den

   Šumivé víno z Limoux, oblast Maury a přírodně sladká vína, město Perpignan

   Po snídani se vydáme jižním směrem do oblasti Limoux, která je vyhlášená produkcí šumivých vín. Ve vinařství Maison Guinot nám místní průvodce představí práci na vinici i ve sklepě netradičním způsobem. Závěrem naší prohlídky ochutnáme vína typu blanquette de Limoux a crémant. 

    

   Následně zamíříme do oblasti katarských hradů. V jejich stínu se nachází vinařství zabývající se výrobou tichých a přírodně sladkých vín. V technické části vinařství uvidíme moderní výrobu i sklep s tradičními velkými sudy pro oxidativní zrání. Prohlídku zakončíme degustací obou typů vín.

    

   Rodinné vinařství na nás čeká v oblasti města Perpignan. Předci současného majitele se zapsali do historie olympijských vítězů v koňských závodech, proto i v názvech jednotlivých vín zaznamenáme tento vliv.

    

   V podvečer se projdeme městem Perpignan, ve kterém vládne typická jižanská atmosféra. Uvidíme jedinečnou gotickou budovu námořní burzy a nádherně zdobenou katedrálu sv. Jana. Večeři si dopřejeme v některé z místních restaurací a ochutnáme krajové speciality.

   Obrázek

    

    


   4den

   Vinařství Maison Casez, oběd v tržnici v Narbonne, oblast masivu La Clape, ochutnávka ústřic

   Posilněni snídaní se vydáme na vinařství Maison Casez, které produkuje tichá i přírodně sladká vína. Nahlédneme do sklepů, kde víno zraje a několik vzorků ochutnáme.

    

   Na netradiční oběd se přesuneme do města Narbonne. V místní městské tržnici si užijeme nejen skvělou atmosféru, ale ochutnáme opravdu vybrané místní speciality.  

    

   Následně se přesuneme do oblasti masivu La Clape, která je silně ovlivněna blízkostí moře a produkuje specifické víno. V bílých vínech jistě ucítíme příjemnou salinitu a  červená vína nás překvapí svou plností a kulatostí.

    

   Vyjde-li nám čas, navštívíme těžiště mořské soli Saint-Martin. Vedle nákupů soli nejrůznějších příchutí ochutnáme skvělé středomořské ústřice, které se servírují na terase s výhledem na barevná odsolovací jezírka.

    

   V podvečer se přesuneme na ubytování do oblasti města Montpellier. 

   Obrázek

    


   5 den

   Návštěva biovinařství, cesta na letiště, návrat domů

   Po snídani si užijeme prohlídku vinařství na pomezí regionů Languedoc a Provence. Vinařství funguje v režimu biologického přístupu k zemědělství, tedy že se maximálně snaží vytěsnit chemické prostředky při práci s vínem.

    

   Ochutnáme několik vzorků a poté nás již čeká cesta na letiště a návrat domů.

    

   Obrázek

    

    

   Co už máte v ceně zájezdu?

   • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
   • 4x ubytování ve 3* hotelu
   • 4x snídaně
   • transfer po celou dobu zájezdu
   • PHM, parkovné, dálniční poplatky
   • služby průvodce
   • zavazadlo příruční do 8-10 kg
   • pobytové taxy
   • 100% pojištění proti úpadku CK

    

   Kde budete ubytovaní?

   • hotel 3* s vlastním sociálním zařízením
   • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

   Co cena neobsahuje?

   • cestovní pojištění
   • vstupné do památek
   • společný oběd v typické francouzské restauraci
   • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
   • příplatek za jednolůžkový pokoj, 3900 Kč
   • doporučené kapesné, 240 EUR

    

    

    

    

   Jak to bude s jídlem?

   • snídaně formou bufetu
   • oběd a večeře během programu

    


    Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

    Vstupenky budou zajištěny během programu.

    Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

     

    • degustace vín, 90 - 110 EUR

     

    Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

     

    • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

     

    • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

     

     

     

    Cestovní zavazadla

     

    • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

     

    • zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 

     

     

    Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

    obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

     

     

    Cestovní doklady

     

    Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

     


    Důležité informace

    Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

     

    Povinné smluvní údaje

    Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 


     

     Co o nás řekli naši klienti?

     

    Obrázek

    Levandulová Provence, letecky z Prahy s Cestomilkou Věrkou

     

    "Věrka je boží. Byla to opravdu skvělá dovolená, tak jako v Paříží s Káťou. Splnilo to naše očekávání. Provence je úžasná a vřele doporučuji. Výtečná organizace. Věrka je skvělá řidička. Provance byla pro nás zážitková. Prostě o Věrce jen v superlativech ...!                                                                                                               Lucie a Pavel Tovaryšovi, Praha

    více ohlasů ze zájezdů