Zájezdy do Languedocu plné zážitků

Objevte jihozápad Francie, kde se monumentální hrady a vrcholy Pyrenejí hrdě tyčí nad malebnou krajinou. Zavítejte k pevnosti Carcassonne, do nejkrásnějších vesniček Francie a objevte velká technická díla Canal du Midi či viadukt Millau. Putování završte sklenkou vína a odpočinkem na dlouhých písečných plážích.

Languedoc-Rousillon / Okcitánie 4

Carcassonne
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Za vínem do Languedocu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Vydejte se za jedinečným vínem do největší francouzské vinařské oblasti Languedoc-Roussillon. Navštivte slavné město Carcassonne, ochutnejte čerstvé ústřice a užijte si vyhlášené místní speciality.

Termín a cena na vyžádání
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

To nejkrásnější z Languedocu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Objevte s námi největší klenoty kraje Languedoc. Monumentální pevnost Carcassonne, slavný akvadukt Pont du Gard i fantastické přírodní scenérie kanálu du Midi na Vás již čekají.

Termín a cena na vyžádání
Lenka Křížová

Cestomilka

Lenka

Pohádkové Carcassonne a katarské hrady

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Objevte technický zázrak Canal du Midi, vydejte se do výšin katarských hradů a navštivte opevněné město Carcassonne, jedno z nejromantičtějších míst na světě. Své kouzlo nám odhalí nejkrásnější vesnice Francie Lagrasse, Castelnou i Saint Guilhem le Désert. Z gurmánských zážitků nás čeká ochutnávka vín či ústřic.

Termín a cena na vyžádání
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Okcitánií od Pyrenejí ke kanálu du Midi

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Poznejte slunný Languedoc, zemi v podhůří Pyrenejí omývanou Středozemním mořem. Udiví vás impozantní technické dílo Canal du Midi, opevněné město Carcassonne i malebná letoviska u moře.

Termín a cena na vyžádání

Languedoc-Rousillon / Okcitánie

Languedoc je pestrá, turisticky zajímavá a kromě pobřeží málo obydlená krajina s mnoha historickými památkami. Obyvatelé se živí především pěstováním vinné révy, oliv, slunečnic a levandule. Téměř třetina francouzské produkce vín pochází právě z této oblasti. Největším klenotem kraje je nejzachovalejší středověké opevněné město Carcassonne (UNESCO). Vydáme-li se mezi města Toulouse a Séte, můžeme obdivovat technický zázrak 17. století, kanál du Midi.

„Život je příliš krátký na to, abychom pili špatné víno.“

Johann Wolfgang Goethe

Kdy navštívit Languedoc?

Duben

Velmi příjemné počasí, ideální k obdivování malebné krajiny, nad níž se hrdě tyčí monumentální hrady a vrcholy Pyrenejí.

Červen

V tuto dobu lákají procházky po dlouhých písečných plážích. Malebná letoviska ozářená letním sluncem ohromí nejen romanticky založené duše.

Září

Počasí v Languedocu je v tuto dobu stále teplé a celý region je díky probíhající sklizni plný života. Vinohrady se navíc barví do tónů červené, oranžové, hnědé a zlaté.

Jedinečné zážitky v Languedocu

Vesnice Couvertoirade

Vesnice Couvertoirade v minulosti patřila řádů Templářů a dnes se řadí mezi nejkrásnější ve Francii. Křivolaké ulice lemované kamennými domy dýchají na své návštěvníky středověkou atmosférou a místní předvádí tradiční řemesla jako tkaní, výrobu keramiky nebo řezbářství. Krásu vesničky pak korunuje zachovalé středověké opevnění.

Technický zázrak kanál du Midi

Přes 240 kilometrů dlouhý průplav mezi městy Toulouse a Sète byl vybudován v 17. století a jde o technicky náročné vodní dílo. Jeho stavitelé museli překonat výškové rozdíly vody a spojit Atlantský oceán se Středozemním mořem. Dnes si zde můžete zapůjčit loď či hausbót a užít si parádní výlet se spoustou zajímavých zastávek.

Opevněné město Carcassonne (UNESCO)

Středověkou pevnost Carcassonne, jedno z nejvíce obdivovaných francouzských měst, navštíví ročně tisíce turistů. Díky pohádkovým hradbám doplněným množstvím věžiček bylo v roce 1997 zapsáno na Seznam UNESCO a dalo rovněž vzniknout neméně známé deskové hře.

Články přímo od našich průvodců

narbonne

Oběd v tržnici v Narbonne – gurmánský zážitek

Nechte se unést atmosférou tržnice v Narbonne a objevte lahodné místní speciality, které vám přinesou skutečný gurmánský zážitek. Narbonne, to je nejen kanál du Midi, ale i cesta za gastronomií…

Carcassonne – pohádkové město středověku

V regionu Midi-Pyrenées, v zemi katarů, leží jedno z nejvíce obdivovaných francouzských měst. Středověká pevnost Carcassonne. Díky své jedinečnosti byla v roce 1997 zapsána na seznam památek UNESCO. Stačilo ovšem…

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Co o nás řekli naši klienti?

Pohádkové Carcassonne a katarské hrady
s Cestomilkou Věrkou

„Dobrý den, ještě doznívají krásné zážitky a francouzská nálada, byla jsem podruhé s průvodkyní Věrou a jak jsem se dohromady shodli- účastníci zájezdu- nechceme jinou. Její perfektně odvedená práce umocňuje krásy Francie. Takže já jsem byla naprosto spokojena a nemá žádnou ani malou kritickou poznámečku – ještě jednou děkuji a přejí ať se Vaší CK daří zdravím a hezké léto přeje“

Dagmar Kokmotosová

Praha

Pohádkové Carcassonne a katarské hrady
s Cestomilkou Věrkou

„Zájezd s Věrkou byl opravdu úžasný. Věrka je profesionál každým coulem. Nejen, že umí výborně skloubit všechny radosti života (poznání, relax, dobré jídlo a pití), je výborná řidička, ale má i cit pro lidi – umí vyjít každému vstříc, poradit a hlavně zachovat klid a pozitivní náladu, což v případě skupiny, která se před zájezdem neznala, je přímo nadlidský výkon.

Milena Veselá

Praha

Languedoc za vínem 2023
Za vínem do Languedocu
s Cestomilkou Věrkou

Dobrý den. Právě jsme se vrátili z poznávačky ve Francii-  Languedocem za vínem.

Chtěla bych moc poděkovat průvodkyni Věrce. Úžasně zorganizovaný zájezd s perfektní přípravou, který jsme si moc užili. Delegátka Věrka byla skvělá. Její perfektní znalost řeči, regionu i vína nás nadchla. Nikde nic nedrhlo, vše bylo plné zážitků, jak historických, chuťových či organizačních. Určitě vás doporučíme, a rádi si vybereme další lákavou destinaci.

Blanka Nešporová

Hustopeče

Pohádkové Carcassonne a katarské hrady
s Cestomilkou Věrkou

Zájezd s tématem katarských hradů se nám líbil. Cestomilka Věrka se o nás starala naprosto perfektně. Oceňujeme perfektní znalost historie, gastronomie a enologie. Pro nás zajímavé informace o této oblasti Francie. Ke všemu dokonalý servis při cestování i ubytování. Prostě všechno v pohodě.Rádi se zúčastníme podle našich možností i jiných zájezdů s vaší cestovkou.

F. a A. Ivincovi

Chomutov