+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Prožijte sen noci svatojánské podle umělce Marca Chagalla

Prožijte sen noci svatojánské podle umělce Marca Chagalla
Vydejte se za jedinečným zážitkem, který nemá na celém světě obdoby. Navštivte vytěžené vápencové lomy Carrières de Lumières nedaleko malebné vesnice Les Baux-de-Provence, ve kterých již od roku 1977 probíhá promítání speciálních show. Každý rok se téma mění. Letos je na programu slavný umělec Marc Chagall a jeho sen noci svatojánské.

 

 

Přestože Marc Chagall pocházel z Běloruska, Francouzi jej nadšeně přijali a již v roce 1937 získal francouzské občanství. Francie jej inspirovala v tvorbě, oblíbil si Paříž i Provence, kde nakonec strávil zbytek svého dlouhého života

 

I návštěvníci neznalí jazyka se mohou s klidem vydat do lomů. Představení formou obrazů a hudby vyjádří vše a záleží na každém, co mu představení řekne. V ohromných prostorách show se můžete pohybovat kdekoliv, obrazy a hudba jsou všude kolem vás, na zdech, stropu, podlaze. Ocitnete se v jiném světě a na chvíli opustíte realitu.

 

V představení vycítíte vše, čím si umělec za celý život prošel. Poznáte scény z běloruské vesničky, kde strávil šťastné dětství. Pochopíte vlivy Paříže v jeho tvorbě. Pocítíte jeho obavy z možné deportace kvůli židovskému původu. Na chvíli vás scény zavanou do Ameriky do období, kdy jazz ovládal hudební scénu a kdy zde Marc Chagall pobýval kvůli zuřící druhé světové válce. V mnoha obrazech se seznámíte s jeho první ženou Bellou, kterou tolik miloval a která předčasně zemřela.

 

 

Příběh vás zavede do remešské katedrály, pro kterou umělec vytvořil vitráže, podíváme se do Staré pařížské opery, v níž vymaloval strop, nemine nás ani Metropolitní opera v New Yorku, kde se podílel na vnitřní výzdobě.

Projekce dojala a rozplakala již nejednoho návštěvníka. Tolik dojmů, pocitů a okouzlení velmi silně působí na každého, kdo vstoupí.

 

Zážitek z lomů Carrières de Lumières se jen těžko vysvětluje. Je třeba jej okusit na vlastní kůži. Proto doporučujeme navštívit a užít si jedinečný okamžik plnými doušky.

 

 

 

 

V lomech se velmi často konají i další kulturní akce jako například příležitostné koncerty a představení.

 

V minulosti se v těchto prostorách natáčel surrealistický film od Jeana Cocteau Orfeova závěť. Je možné jej zhlédnout v druhé části lomů. Z natáčení se v interiéru zachovala výzdoba vytesaná přímo pro film. 

 

 


Obrázek

Cestomilka věrka radí, jak si užít Provence netradičně:

Téměř každý, kdo míří do Provence, chce vidět rozkvetlá levandulová pole a vydat se po stopách známých malířů, kteří v tomto regionu žili.

Proč to tento rok nepojmout trochu netradičně? Ve vytěžených vápencových lomech se vžijte do Marca Chagalla a podívejte se na svět jeho očima. Při představení se budete cítit jako v jiném světě a na chvíli se z reality zatouláte do říše představ, snů a krásných obrazů.


 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY