+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Po stopách filmu Dobrý ročník

Po stopách filmu Dobrý ročník
Také jste propadli romantice filmu Dobrý ročník? Uchvátila Vás nádherná krajina Provence, rozlehlé vinice a přátelská povaha místních? Vydejme se společně na místa, která se ve filmu objevují a kterým propadl i hlavní hrdina filmu Max.

Děj filmu by se dal označit za jednoduchou romanci s typicky americkým šťastným koncem. Nejdříve se Angličan Max a Francouzka Fanny nenávidí, ale postupně se nenávist změní v lásku. Přichází na řadu dilema, zda úspěšný londýnský obchodník může žít v ospalé a klidné Provence, ale láska vše nakonec vyřeší a Max zůstává v usedlosti zděděné po svém strýci a šťastně a spokojeně zde žije s šarmantní Fanny.

 

Děj je to nenáročný, velmi jednoduchý. Ovšem v tomto filmu jde hlavně o místa, kde se valná část scén natáčela. Navíc skvělý režisér Ridley Scott tomu všemu dodal ty správné ingredience v podobě působivých záběrů kamery na úžasné provensálské scenérie.

 

Film začíná přeletem velkého dopravního letadla nad údolím řeky Calavon a vesničkou Gordes, která se hrdě tyčí na okraji skály. Jde o nejfotografovanější a nejkrásnější scenérii v Provence. Ačkoliv tudy žádné letové trasy nevedou, divák je okamžitě uchvácen nádherou jižní Francie. Podobnou scénu můžete zažít sami, pokud zastavíte na vyhlídce před vesnicí.

 

Vesnička Gordes

 

Po výjezdu z letiště se Max se svým malým autem ocitne na typických klikatých provensálských silnicích vedoucích krásnou krajinou. V jednu chvíli jej zmůže akutní potřeba a on vybíhá za nejbližší strom. Pozorný divák si v pozadí povšimne zříceniny hradu Lacoste nad stejnojmennou obcí, kde dříve sídlila rodina markýze de Sade. 

 

Hrad Lacoste

 

Max pokračuje v cestě a hledá usedlost Château la Siroque, jež zdědil po svém strýci a kde kdysi trávil dětství. Podaří se mu přejet vjezd, kousek couvá a už se mu začínají vybavovat vzpomínky. Vjíždí k zámečku a pod kamenem si vyzvedává klíč. Po vstupu se mu ihned vrací zážitky z dětství. Prochází usedlostí a zahradou. Tam se my jako návštěvníci Provence nemůžeme podívat, protože Château la Canorgue, což je správné jméno usedlosti, je v soukromém vlastnictví. Co je ovšem přístupné, je zahrada před zámkem s malým jezírkem a kousek vinice včetně domku, kde se prodává místní víno. Doporučujeme zaskočit na ochutnávku.

 

Château La Canorgue

 

Další scény se natáčely přímo ve vesnici Gordes. Max nezná cestu k notářce, kde má vyřídit záležitosti týkající se pozůstalosti. Vjede se svým žlutým autem na kruhový objezd uprostřed vesnice a několikrát jej zuřivě obkrouží, aby nakonec vyjel stejnou cestou, kterou přijel. Scéna je to velmi vtipná. Pokud se postavíte za kruhový objezd s hradem po levé ruce, určitě si celou příhodu lehce vybavíte. 

 

Nejdůležitějším místem ve filmu byla restaurace na náměstí, kterou Fanny vlastnila a kde také pracovala. Najdete ji ukrytou pod rozložitým platanem před vstupem do hradu. Dnes se díky filmu v restauraci značně zvýšili ceny, a proto zde nejčastěji uvidíte turisty z Asie, jak si užívají večeři ve slavné filmové restauraci. Několik scén si vybavíte také při procházce ulicemi. Hned pod náměstím je krátké podloubí, u kterého Max zaparkoval auto, aby Fanny vyčinil, že ho nechala na dně bazénu.

 

Vesnička Gordes

 

Další záběry filmu se natáčely v malebné vesnici Cucuron. Fanny vezme Maxe na milost a svolí k schůzce. Ta se odehrává u vodní nádrže za zvuku živé hudby a večerní zábavy hostů restaurace. Až se nakonec strhne typická letní bouře a Max s Fanny osiří v dešti schováni

pod slunečníkem. Další průběh děje je zřejmý.

 

 

Projít se kolem vodní nádrže můžete i Vy. V létě oceníte stín staletých rozložitých platanů, které vodní plochu lemují. Voda v 19. století poháněla  mlýny na mouku, dnes slouží okolí nádrže jako místo setkávání a odpočinku. Doporučujeme nejen procházku okolo vody a posezení v některé z místních kaváren, ale určitě vystoupejte i nahoru do vesnice a projděte se uličkami zatím nepolíbenými turistickým ruchem.

 

Všechna tato krásná místa a mnohá další objevíte při putování malebným krajem Provence.

 

Zájezd Provence, po stopách Dobrého ročníku

 

Obrázek

Cestomilka Věrka o Provence

 

"V Provence si každý najde svůj oblíbený koutek, místo, památku či vesnici, která se mu navždy vryje do paměti. Mě osobně baví cestovat po stopách filmu Dobrý ročník a objevovat detaily, kterých jsem si ve filmu nevšimla."

 

 

Nechte se inspirovat Provence

 

Za vínem do Provence a Côtes du Rhône

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oblast Provence a Côtes du Rhône láká nejen svou přírodou, kamennými vesničkami a slavnými umělci. Navštivte s námi místní vinařství, ochutnejte jedinečné víno i středomořskou kuchyni.

Provence, po stopách Dobrého ročníku

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách filmu Dobrý ročník do Provence. Navštivte vinařství Château la Canorgue, městečko Gordes a pohoří Luberon, ochutnejte provensálskou kuchyni i místní vína.

To nejkrásnější z Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte ta nejkrásnější místa regionu Provence. Sluncem zalitá levandulová pole, skalní městečka, starobylé kláštery a vybraná francouzská kuchyně omámí všechny Vaše smysly.

Levandulová Provence letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 2/3* HOTEL

Vydejte se s námi za krásami Provence. Objevte kouzlo papežského Avignonu, přivoňte k levandulovým polím, navštivte ornitologický park a ochutnejte provensálskou kuchyni.

Provence a kaňon du Verdon, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte největší přírodní krásy regionu Provence. Vydejte se do hlubin kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do provensálského Colorada. 

Za krásou Horní Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 2* HOTEL

Nechte se unést vůní levandulových polí, chutí kozího sýra a omamností parfémů v Grasse. Objevte krásnou přírodu a kamenná městečka Horní Provence.

Provence pro náročné, letecky

S PRŮVODCEM | 4- 5* VILA

Zažijte dovolenou snů! Vlastní vila se zahradou a vyhřívaným bazénem, večeře v restauracích s michelinskou hvězdou, degustace slavného Châteauneuf-du-Pape a kouzlo regionu Provence.

Provence a Azurové pobřeží, letecky

S PRŮVODCEM | 2 - 3* HOTEL

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a noční život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY