+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Louvre, největší muzeum světa

Louvre, největší muzeum světa
Bývalé sídlo francouzských králů s více než šest století dlouhou historií, největší muzeum světa, domov Mony Lisy a dalších 380 000 exponátů ze všech koutů naší planety, jedno ze tří nejúžasnějších míst v Paříži, kam ročně zavítá přes sedm miliónů návštěvníků. Víte, o čem je řeč? Ano, jedná se o celosvětový fenomén Louvre. Muzeum, ve kterém je historie současností.
 

Co Louvre pamatuje?

Jak už jsme naznačili, prvopočátky Louvru jakožto monumentálního architektonického díla, sahají až do dob velkých králů, což už nějaký ten pátek bude. Ve 12. století byl Louvre jen strohou opevněnou tvrzí. Až o dvě století později František I. přestavěl pevnost na palác a povýšil tak Louvre na sídlo francouzských králů. František I. do něj také umístil první sbírku umění, čímž započal celou muzejní tradici, která sahá až do dnešních dní.

 

Návštěvníci na počátku 20. století obdivují Rubensovy obrazy v Louvru

 

Samotný palác byl s menšími přestávkami takřka neustále upravován a rozšiřován každým z dalších francouzských panovníků. Na konci 17. století Ludvík XIV. našel zalíbení ve Versailles a Louvre používal jen jako reprezentativní sídlo, v němž se začaly hromadit sbírky, převážně ty antické. V tomto období Louvre začaly využívat francouzské akademie umění, pomalu ale jistě se tak stávalo centrem umění a vzdělanosti.

 

Trvalo ještě dalších dvě stě let, než byl Louvre vystavěn a vypiplán do podoby, jak jej známe nyní. V době, kdy Francie pod taktovkou Napoleona rozšiřovala své impérium, se oficiálně stal veřejným muzeem. V 19. století se zejména díky panovníkům Ludvíkovi XVIII., Karlovi X. a Napoleonovi III. mohl Louvre pyšnit neuvěřitelnými více než 20 000 exponáty. Již tehdy Louvre znala celá vzdělaná Evropa.

 

Pompézní apartmány Napoleona III.

 

V osmdesátých letech minulého století započala stavba skleněné Pyramidy v Louvru. Po jejím dokončení v roce 1989 se záhy stala jednou z pitoreskních dominant nejen Louvru, ale i celé Paříže. Nyní si město zamilovaných bez této stavby těžko dokážeme představit. Jejího konceptu pak využila i jiná muzea po celém světě.

 

Ming Peiova pyramida

 

Co v Louvru najdete?

Ačkoliv zákon z roku 1888 mluví o sedmi odděleních, v současnosti jich má Louvre osm:

  • Egyptské starožitnosti
  • Blízkovýchodní starožitnosti
  • Řecké, římské a etruské starožitnosti
  • Islámské umění
  • Malby
  • Kresby, rytiny a tisk
  • Skulptury
  • Dekorativní umělecké předměty

 

 

Celkem je v Louvru vystaveno zhruba 38 000 jedinečných exponátů, dalších 350 000 jich je před zraky návštěvníků skryto v depozitářích. I tyto skvosty spatří světlo světa při různých příležitostných výstavách nebo při oživení stávajících expozic.

 

Mezi ty nejznámější výstavní kousky vůbec patří slavná Da Vinciho Mona Lisa, na kterou se stojí fronty, ačkoliv je možné ji vidět jen z dálky a za ochranným sklem. Dále starověký Chammurapiho zákoník, revoluční malba Svoboda vede lid na barikády, nebo také socha nádherné Venuše patří mezi nejoblíbenější exponáty návštěvníků muzea.

 

Nádvoří Louvru

 

Jak jsme však řekli, je toho mnohem, mnohem více, čím se můžete v největším světovém muzeu za úžasné atmosféry pokochat. V Louvru najdete na více než 72 000 metrech čtverečních v podstatě historii celého známého světa. Stává se tak tím, co by měl navštívit nejen každý milovník umění a dějin, ale snad každý smrtelník.

 

Pokud obětujete 17 eur za vstupné a na toto úžasné místo zavítáte i vy, doporučujeme si vyhradit dostatek času. Je toho tolik k vidění, že za jedno odpoledne všechnu tu krásu rozhodně nestihnete!

 

Obrázek

Cestomilka Magda o Louvru

Louvre je pro mě jedna velká pokladnice uměleckých skvostů. Ráda se procházím jeho galeriemi a obdivuji díla starých mistrů. Při každé návštěvě objevím něco nového.

Louvre se musí dávkovat po troškách, aby Vás neunavil a aby jste se příště chtěli opět vrátit;) Síly můžete nabrat například v Café Marly na nádvoří Louvru.

 

 

Nechte se inspirovat Paříží ...

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte impozantní Eiffelovu věž, jedinéčné sbírky muzea Louvre a pompézní zámek Versailles. Umělecká atmoféra Montmartru i tradiční kuchyně nebudou chybět. 

 

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříž s průvodcem! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu.

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte Paříž s Muzeum Passem. Poznejte interiéry nejkrásnějších pařížských staveb, užijte si velkolepý ohňostroj ve Versailles a ochutnejte tradiční kuchyni.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Paříže s průvodcem a navštivte největší francouzské klenoty - muzeum Louvre, zámek Vaux-le-Vicomte a renesanční poklad, zámek Fontainebleau.

Paříží jako Pařížan, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na procházku Paříží stylově, jako Pařížan. S průvodcem navštívíte ta nejkrásnější místa, projdete se obchodními pasážemi, poznáte stylové kavárničky a restaurace a zaposloucháte se do líbezných tónů šansonů.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Paříž a vinobraní, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si jedinečné okamžiky během oslav vinobraní na Montmartru, ochutnejte regionální francouzská vína a s průvodcem objevte kouzlo Paříže a zámku ve Versailles.

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si nádhernou vánoční výzdobu, stylové adventní trhy, ochutnejte raclette i tradiční cibulačku a nechte se unést pompézností Louvru a Versailles.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Ochutnejte stovky vín z různých oblastí Francie na festivalu vín v Paříži. Večerní projížďka lodí, vánoční výzdoba s advetními trhy a výstup na Eiffelovu věž budou příjemným zpestřením. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY