+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Japonské a čínské zahrady v Paříži

Japonské a čínské zahrady v Paříži
Paříž patří k nejzelenějším metropolím na světě. Najdete zde zahrady v anglickém, francouzském i italském stylu. Napadlo by Vás, že zde však můžete obdivovat i čínské a japonské zahradní umění?

Parc de Bagatelle

Tento park je součástí Boulogneského lesíku a pro ty, kteří mají rádi klidná zákoutí je to určitě to pravé!

 

Park vznikl na počátku 18. století na místě zanedbaného zámečku, majetku Karla Filipa, hraběte d´Artois, bratra krále Ludvíka XVI. Zámku se říkalo "Bagatelle", což v 18. století označovalo místo pro zábavu. Na jednom večírku se s Karlem Filipem údajně vsadila jeho švagrová, královna Marie Antoinetta, že nový park nestihne dokončit do sta dnů. Sázku ve výši sto tisíc liver ale prohrála. Projekt vypracoval zahradní architekt Bélanger za jednu noc a park byl dokončen za 64 dní. Pracovalo na něm téměř tisíc dělníků denně.

 

Časem přibyla k parku de Bagatelle i konírna, vstupní brána, oranžerie a rozlehlé terasy se sochami. Zámeček byl vystavěn v palladiovském stylu, není však veřejně přístupný.

 

Dnes je Parc de Bagatelle ukázkou anglo-čínského typu zahrad (v době svého vzniku velmi oblíbeného) s mnoha dekorativními prvky. Najdete tu kromě jezera s jeskyněmi také pagodu, umělé skály včetně vodopádu, travnaté plochy s ptactvem, desítky květin, keřů a stromů. 

 

Na počátku 20. století byla založena okouzlující růžová zahrada, ve které se v období květu dokonale snoubí harmonie vůní a barev. Růží je několik desítek tisíc a přestavují přibližně 12 000 druhů.

 

Bagatelle je jednou z částí pařížské botanické zahrady.

 

Jardin Albert Kahn

Židovský bankéř a filantrop Albert Kahn se na počátku 20. století rozhodl financovat vytvoření tohoto pohádkového parku v místě svého bydliště v západní části Paříže. Zahrada o výměře čtyř hektarů je rozčleněna do několika částí, které vznikaly postupně tak, jak Kahn dokupoval okolní pozemky.

 

Každá část má svůj vlastní styl představující určitý typ zahrady. Japonská s několika typickými domky s posuvnými dveřmi, nezbytnými lucernami, kamennými chodníčky a svatyněmi, azalkami a dřevěnými mosty je oddělena zeleným bambusem od francouzské, jíž dominuje skleník, růžový a ovocný sad. Anglická zahrada je tvořena trávníkem, viktoriánským domem i uměle vybudovanou skálou. Modrý a vogézský les je plný vysokých stromů včetně stoletých cedrů.

 

Součástí areálu je také sbírka autochromatických fotografií a černobílých filmů, prezentujících život, zvyky, náboženství či kulturu různých zemí a národů. Pokud tedy chcete vidět trochu Japonska v Paříži, vydejte se právě sem.

 

Květinový park Parc floral de Paris 

Parc floral de Paris  najdete na konečně žluté linky metra Vincennes nedaleko Château de Vincennes, oficiálně jde o jednu ze čtyř částí pařížské botanické zahrady. Ještě v 19. století sloužil lesík ve Vincennes jako vojenské cvičiště. Po roce 1860 se dostal do majetku města a tak zde vznikl jakýsi lesopark. Když se v 60. letech 20. století hledalo místo pro uspořádání mezinárodní květinové výstavy, byl vybrán právě Vincennes.

Z původního porostu zůstaly pouze borovice a modříny, vše ostatní bylo přetvořeno do dnešní podoby, lehce inspirované japonským stylem. Ten je rozpoznatelný třeba z převislých střech, chodníků zpola ponořených do vegetace či konstrukce pavilonů. V nich jsou umístěny rostliny z různých koutů světa, kaktusy, sukulenty, tropická vegetace nebo bonsaje.

 

Uprostřed parku se nachází velké jezero s fontánou, obklopené rozsáhlými květinovými záhony, na jehož konci stojí divadelní amfiteátr, kde se konají především hudební akce. Každý rok například Pařížský jazzový festival.

 

V parku najdete kolekci 650 druhů kosatců a 250 druhů tulipánů, mnoho různých pelargónií, kapradin, pivoněk, azalek, rododendronů či kamélií. Na podzim můžete obdivovat mnoho stovek druhů jiřin, jejichž mezinárodní soutěž se zde pravidelně koná.

 

Květinový park ve čtvrti Vincennes je fantastickým místem pro procházky, schůzky, odpočinek i zábavu.

 

Obrázek

ty nejkrásnější zahrady paříže, cestomilka jitka

 

"Paříž je známá svými památkami, muzei, módou či obchodními domy, ale málokoho již napadne, že má prvenství i v nádherných zahradách. A co teprve čínských a japonských! Objevte se mnou skutečně neznámá místa Paříže."

 

 

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte centrum umění a módy ze všech úhlů. Navštivte umělecký Montmartre, odhalte impozantní muzeum Louvre, vyjeďte na vrchol Eiffelovy věže a ochutnejte francouzskou kuchyni.

 

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříži! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu. Se slevou pro děti.

Paříž a Versailles, letecky z Vídně

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte centrum umění, módy a luxusu ze všech úhlů. Navštivte romantický Montmartre, prohlédněte si sbírky muzea Louvre, vyjeďte na vrchol Eiffelovy věže a ochutnejte francouzskou kuchyni.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Za nákupy do Paříže, letecky z Prahy

ZA NÁKUPY | PRO ŽENY

Odpočiňte si od spousty starostí a staňte se na chvíli opravdovou Pařížankou. Dopřejte si posezení u vína ve výhradně dámském kolektivu, objevte kouzlo francouzské módy a využijte lednových slev!

Na skok do Paříže, za nákupy ve slevách

NÁKUPY VE SLEVÁCH | 3* HOTEL

Užijte si tři dny nákupů v Paříži, oblékněte se do francouzské módy a objevte kouzlo této metropole. Slevy jsou v této době od 25% do 75%!

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Netradiční zájezd za zážitky do Paříže letecky z Prahy. Vychutnejte si piknik pod Eiffelovou věží, představení kabaretu Moulin Rouge a ohňostroj ve Versailles s Cestomily.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte to nejlepší z Paříže a dva nejkrásnější zámky v celé Francii! Královský palác Versailles i jeho předlohu, zámek Vaux-le-Vicomte. 

Neznámá místa Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 4* HOTEL 

Tajemná zákoutí Paříže, luxusní hotel, večeře v michelinské restauraci nebo představení v kabaretu Moulin Rouge. Letecký eurovíkend pro opravdové V.I.P. cestovatele.

 

Do Paříže na autosalon, letecky

ZA SPORTEM | PRO MUŽE

Užijte si nejluxusnější a nejmodernější auta dnešní doby! Krásné vozy s krásnými modelkami na jednom z nejznámějších světových autosalonů v Paříži!

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Halloween a strašidelná Paříž

PRO ODVÁŽNÉ | 3* HOTEL

Máte pro strach uděláno? Vydejte se tedy do nekonečných spletí pařížských katakomb, navštivte muzeum s podivnými anatomiemi zvířecích těl a projděte se po pařížském hřbitově Pere Lachaise!

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vánoční výzdoba Paříže, adventní trhy a vůně ze všech koutů Vás naladí atmosférou Vánoc. Vydejte se na největší adventní trh na Champs-Elysées a do vánoční Versailles s průvodkyní Věrkou.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Poznejte Paříž a degustujte stovky vín z různých oblastí Francie. Užijte si příjemnou vánoční atmosféru Paříže a ochutnávejte vína v interiérech muzea Louvre s Cestomilkou Věrkou. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Další sérii přednášek pro Vás připravujeme na letošní podzim 2017. Nechte se překvapit zajímavými tématy!

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY