Pobřeží Atlantiku + pevnost Boyard + duna Pilat

Užijte si cestu podél mohutného Atlantiku, objevte přístav La Rochelle i ostrov Ré. Prohlédněte si pevnost Boyard z lodi a ochutnejte skvělé ústřice v Arcachonu. Výstup na dunu Pilat bude úžasným zakončením celé cesty.

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • max. 8 osob
od 31 990 Kč
cena za osobu

Termíny

1
12.5. - 17.5.2027
6 dní
středa až pondělí
Cestomil
Jaroslav
  • letecky z Prahy
  • Hotel 3*
  • snídaně
31 990 Kč
cena za osobu
Vybrat termín

Program zájezdu

1. den Přílet do Francie, letovisko Les Sables d´Olonne

1. den Přílet do Francie, letovisko Les Sables d´Olonne

Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti v Praze, odbavení a přílet do Nantes. Díky malé skupince maximálně 8 osob si poznání Loiry opravdu užijete.

Po příletu se přesuneme do přímořského letoviska Les Sables d´Olonne, perly francouzského Atlantiku, kde se snoubí nekonečná energie oceánu s šarmem historického letoviska. Po ubytování se vydáme na podvečerní procházku do centra města. Ve čtvrti Île Penotte si nenecháme ujít výzdobu v podobě nástěnných obrazců vyskládaných z mušlí. Na závěr se projdeme podél písečné pláže s promenádou a v některé z místních restaurací si dopřejeme večeři.

2. den Město La Rochelle - Starý přístav a historické centrum, oběd, ubytování, podvečerní plavba k pevnosti Boyard

2. den Město La Rochelle - Starý přístav a historické centrum, oběd, ubytování, podvečerní plavba k pevnosti Boyard

Po snídani se přesuneme do La Rochelle a užijeme si procházku po městě. Nejdříve si prohlédneme známý Vieux Port, kterému dominují dvě strážní věže. Věž sv. Mikuláše a věž Chaîne stráží vjezd do přístavu již od 14. století. Ve věži Lanterne bývalo vězení a dodnes se dochovaly rytiny vězňů. V některé z nábřežních kaváren si vychutnáme dopolední kávu.

Do starého města vejdeme mohutnou gotickou bránou Porte de Grosse Horloge a zatouláme se do uliček lemovaných arkádami, které měli chránit obchodníky před deštěm. Prohlédneme si také renesanční budovu radnice či skrytý renesanční skvost Maison Henri II.

Oběd si dopřejeme v některé z restaurací a proč jako předkrm neochutnat například zdejší skvělé ústřice?

Odpoledne se ubytujeme a dopřejeme si krátký odpočinek. Den zakončíme skvělým zážitkem v podobě plavby ke světoznámé pevnosti Boyard. Pevnost byla postavena k obraně přístavu La Rochelle v 1. polovině 19. století. Celosvětovou slávu pevnosti přinesla od roku 1990 stejnojmenná dobrodružná televizní soutěž. Otec Fura, Klíčník (Passe-Partout) a tygři udělali z této stavby popkulturní ikonu.

 

3. den Île de Ré - nejkrásnější vesnička La Flotte, městečko Saint-Martin-en-Ré

3. den Île de Ré - nejkrásnější vesnička La Flotte, městečko Saint-Martin-en-Ré

Po snídani navštívíme ostrov Ré, jež se stal synonymem pro elegantní francouzské prázdniny, kde se čas měří přílivem a odlivem. Tento rovinatý atlantický ráj, propojený s La Rochelle majestátním mostem, vás okouzlí všudypřítomnými bílými domky s typickými zelenými okenicemi, rozkvetlými růžemi a stovkami kilometrů cyklostezek vedoucích skrze slané marše a borovicové lesy.

Nejdříve se zastavíme ve vesničce La Flotte, která patří mezi nejkrásnější v zemi. Život ve vesnici se odehrává v rytmu lodí, jež se střídají u 200 m dlouhého mola z 19. století. V křivolakých uličkách nás okouzlí nízké bílé domky s pestrými zelenými či modrými okenicemi.

Naší další zastávkou bude hlavní město ostrova Saint-Martin-de-Ré. Město je obehnáno mohutným opevněním ve tvaru hvězdy od stavitele Vaubana, které je zapsané na seznamu UNESCO. V hradním příkopu určitě narazíme na zdejší oslíky plemene Poitou. Určitě nás překvapí vzorované látkové kalhoty, jenž oslíci nosí pro ochranu před bodavým hmyzem.

Zajdeme se podívat do místní tržnice, kde se prodávají všemožné delikatesy, ovoce, zelenina, místní sůl a mnoho dalšího. Nebude chybět ani dopolední káva či sklenka vína.

Více

Na oběd se přesuneme do nejkrásnější vesničky Ars-en-Ré, jíž dominuje černobílá věž kostela, jíž námořníci používali jako orientační bod při navigaci kolem ostrova. Uličky vesnice krášlí záplava slézových růží. V přístavu můžeme ochutnat např. slávky na víně či čerstvé ryby.

Odpoledne dojedeme na samotný západní cíp ostrova. Zde se tyčí impozantní historický maják Phare des Baleines, jeden z nejvyšších ve Francii. Zájemci mohou vystoupat po 257 schodech na jeho vrchol, odkud se nabízí neopakovatelný výhled na nekonečný oceán a vlny tříštící se o pobřeží. Kdo nechce stoupat na maják, může se projít po dlouhé písečné pláži nebo si vychutnat kávu v místním café.

V podvečer se zastavíme v některé ze zdejších cabane, kde ochutnáme ty nejčerstvější plody moře a ústřice. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět na hotel.

 

4. den Nejkrásnější vesnice Mornac-sur-Seudre, Royan a cesta přívozem, Médoc - návštěva vinařství

4. den Nejkrásnější vesnice Mornac-sur-Seudre, Royan a cesta přívozem, Médoc - návštěva vinařství

Po snídani se přesuneme do vesnice Mornac-sur-Seudre ležící mezi řekou Seudre a Atlantikem.  Typická vesnice na charentském pobřeží s domy s bílými fasádami a barevnými okenicemi bývala rybářským přístavem, který se stal centrem chovu ústřic a solného průmyslu. Dnes obec žije v rytmu svých solných bažin. V centru najdeme starou tržní halu a dílny uměleckých řemeslníků. Z přístavu se nám naskytne jedinečný výhled na ústí řeky.

Poté přejedeme do města Royan jemuž dominuje moderní betonový brutalistický kostel Notre Dame postavený po konci druhé světové války. Zde se nalodíme na přívoz a překonáme ústí Gironde na druhou stranu do slavné vinařské oblasti Médoc. Cestou do Bordeaux se zastavíme v některém ze zdejších vinařství a užijeme si prohlídku a ochutnávku místních slavných vín.

V podvečer se ubytujeme na okraji města Bordeaux a v případě zájmu se vydáme na společnou večeři.

5. den Městečko Saint-Émilion, oběd, prohlídka Bordeaux

5. den Městečko Saint-Émilion, oběd, prohlídka Bordeaux

Po snídani se vydáme za krásami vinařského městečka Saint-Émilion (UNESCO). Prohlédneme si historické centrum, projdeme se úzkými uličkami a zahledíme se do výšin Královy věže. Prohlédneme si také kolegiátní kostel s křížovou chodbou.

Poté zavítáme do jednoho ze zdejších vinařství, abychom ochutnali vína z odrůd Merlot a Cabernet Franc.

Oběd si vychutnáme v některé z místních restaurací.

Odpoledne navštívíme centrum Bordeaux. Zavítáme k budově Opery, projdeme se po nábřeží kolem známé budovy Burzy s vodním zrcadlem a zatouláme se do úzkých uliček. Prohlédneme si také gotickou katedrálu sv. Ondřeje a také její zvonici Tour Pey Berland.

6. den Duna Pilat, záliv a město Arcachon, odlet zpět

6. den Duna Pilat, záliv a město Arcachon, odlet zpět

Po snídani zamíříme k Atlantskému oceánu a k zálivu Arcachon. Nejdříve vystoupáme na Dune du Pilat, největší písečnou dunu v Evropě, která kopíruje pobřeží Atlantického oceánu. Stala se oblíbeným místem pro pěší procházky a relaxaci s výhledy na největší borovicový les táhnoucí se až ke španělským hranicím a také na nekonečné vody oceánu.

Další zastávkou bude městečko Arcachon, elegantní přímořské letovisko ležící u stejnojmenného malebného zálivu. Město vzniklo v 19. století jako lázeňské středisko a dodnes okouzluje svou jedinečnou atmosférou a architekturou. Projdeme se po promenádě či molu vybíhajícím do zálivu. Oběd si vychutnáme v některé ze zdejších restaurací.

Odpoledne se přesuneme na letiště a bude následovat návrat do ČR.

Průvodce

Cestomil

Jaroslav

Francie je moje vášeň. Rád vás provedu jejími krásami, vinicemi i chutěmi, na které se nezapomíná.

Cena obsahuje

  • zpáteční letenka včetně pal. poplatků (přímý let, případně let s přestupem)
  • příruční zavazadlo do 8-10 kg
  • 5x ubytování ve 3* hotelu
  • 5x snídaně
  • transfery v destinaci
  • PHM, dálniční poplatky, parkovné
  • služby průvodce
  • pobytové taxy
  • 100% pojištění proti úpadku CK

Cena neobsahuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné do památek
  • společný oběd v typické restauraci
  • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 2 200 Kč
  • doporučené kapesné, 250 EUR
  • příplatek za jednolůžkový pokoj, 4900 Kč

Ubytování a strava

Ubytování

  • hotel 3* po trase s vlastním sociálním zařízením
  • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
  • třílůžkové pokoje mají většinou k dispozici manželskou postel a přistýlku (doptejte se při rezervaci zájezdu)
  • čtyřlůžkové pokoje až na výjimky k dispozici na hotelech nejsou

Strava

  • snídaně formou bufetu
  • oběd během programu, tříchodové menu od 25 do 35 EUR
  • večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu

Co o nás řekli naši klienti?

Levandulová Provence, červenec 2027

Průvodce: Cestomilka Lenka K.

Dobrý den Cestomilové!
Chtěl bych poděkovat za zorganizování výletu k mým kulatinám do Provance. Vše bylo super, počínaje skvělou průvodkyní paní Lenkou Křížovou, krásným pohodovým programem a romantickým ubytováním v Gordes.
Bylo skvěle.

Karel Blesk

Tachlovice

Jaro na Azurovém pobřeží: Svátek citrusů + Saint Tropez + kvetoucí mimózy

Průvodce: Cestomil Jaroslav

Srdečně bychom chtěli tímto poděkovat Cestomilům za skvěle připravený zájezd na Azurové pobřeží v termínu 21.2. – 26.2.2026.

Díky malé skupince jsme si poznávání jižní Francie opravdu užili. Letovisko Antibes, kde jsme bydleli v útulném hotelu.., ten byl velmi dobře vybrán pro blízkost moře i centra města. Po návratu z celodenního výletu jsme si ještě mohli večer sednout u moře a vychutnávat si dobré víno i západ sluníčka.

Svátek citrusů v Mentonu , velké citrusové korzo s alegorickými vozy a průvodem byl ojedinělý zážitek doplněn ochutnávkou citronády a citronového šnapsu.

Dana a Viktor Suchankovi

Smilovice u Třince

Za kouzlem adventní Paříže, prosinec 2025

Průvodce: Cestomilka Iveta

Zájezd v tak málé skupině byl parádní. Moc jsme si to užili a díky Ivetě jsme viděli víc, než bylo v programu. Už se těšíme přiště.

Dvořákovi

Týn nad Bečvou

Za vínem do Languedocu + Carcassonne, březen 2025

Průvodce: Cestomilka Věrka

Dobrý den, děkuji za velmi příjemný zážitek z mnou vybrané destinace a obsahu zájezdu. Předem musím říci, že  nejsem znalec vína a tento typ zájezdu jsem si vybrala jako edukaci o vinařství a současně i poznání lokality ve Francii, kterou jsem dosud (mimo malé části Provance) neměla zmapovanou. Vysoce cením znalostí pani Věrky, která byla nejen průvodkyně se znalostí oblasti, vína, navštívených vinařství, ale i skvělou organizátorkou „mimovinařských“ aktivit a perfektní řidičkou. Také společnost zkušených „vinařů“ byla příjemná, hlavně díky průvodkyni, která dokázala skloubit zájmy zkušených cestovatelů po vinicích a mě, jako objevitele této záliby. Děkuji za zážitek a těším se do Albánie.

Marie Rebjonková 

Karlovy Vary

Další informace

Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

S návštěvou uvedených památek, degustací či představení se v programu zájezdu počítá. Pokud není uvedeno jinak, hradí se vstupné až na místě. Vstupenky, které je nutné objednat předem, jsou níže označeny a budete mít možnost si je doplnit do své elektronické cestovní smlouvy.

  • Plavba k pevnosti Boyard, dospělý 23 EUR (rezervujte předem v CK)
  • Podvečerní plavba k pevnosti Boyard, dosplěý 33 EUR (rezervujte předem v CK)
  • Degustace vína  (2 vinařství), dospělý cca 45-60 EUR

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Cestovní zavazadla

Cestovní doklady

Důležité informace

Povinné smluvní údaje

Nezávazná rezervace zájezdu

Pobřeží Atlantiku + pevnost Boyard + duna Pilat

Nevíte si rady?

Zavolejte nám rovnou na číslo nebo nám napište dotaz

+420 774 449 306 (Volejte Po-Pá 8-17 hod.)