Zájezdy do Bordeaux plné zážitků a vína

Nejslavnější vinice světa se koncentrují v malém francouzském regionu nedaleko Atlantského oceánu. Objevte s námi tajemství vín z klasifikace roku 1855, vyzrálou chuť koňaku Rémy-Martin, nejlepší ústřice ze zálivu Arcachon a nejvyšší písečnou dunu v Evropě.

Bordeaux a Cognac 4

Bordeaux vinice
Patrik Michaud

Cestomil

Patrik

Za vínem do Bordeaux

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Vyzkoušejte své znalosti o víně v praxi během zájezdu do Bordeaux. Degustujte nejlepší světové značky vín a poznejte přírodní i kulturní krásy regionu Bordeaux.

25.10. - 28.10.2023 4 dny
od 22 901 Kč
cena za osobu
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Za vínem do Bordeaux – zájezd na míru

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Zažijte dovolenou snů! Navštivte prestižní vinařství, ochutnejte místní speciality v restauraci s michelinskou hvězdou a užijte si ubytování na zámku.

Termín a cena na vyžádání
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Za vínem a koňakem do Bordeaux

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Za nejlepšími světovými víny jedině do Bordeaux. Ochutnejte produkci slavných Châteaux, přivoňte ke skvělým koňakům a objevte krásná města obklopená vinicemi.

Termín a cena na vyžádání
Rémy Martin
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Za koňakem do Cognacu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Odhalte tajemství lahodné chuti koňaku a navštivte malé palírny i slavné Rémy Martin. Ochutnejte regionální kuchyni a užijte si Cité du Vin, velký svět vín v Bordeaux.

Termín a cena na vyžádání

Bordeaux a Cognac

Kraj proslulý nejlepšími víny na světě. V oblasti Médoc narazíte na velká vinařství s krásnými zámeckými stavbami a rozlehlými vinicemi, užijete si největší písečnou dunu v Evropě, dlouhé písečné pláže podél pobřeží a ústřicové farmy v zátoce Arcachon.

„Bůh stvořil jen vodu. Člověk stvořil víno.“

Victor Hugo

Kdy vyrazit do Bordeaux?

Bordeaux vinice

Duben

Skvělou dobou pro návštěvu Bordeaux jsou jarní měsíce. Příjemné počasí, do široka se táhnoucí zelené vinice a vinaři, kteří nejsou prozatím ve stresu z vinobraní.

Červen

Červen v Bordeaux nabízí svým návštěvníkům několik významných událostí. Vydejte se do vinařského městečka Saint-Émilion na jarní festival opěvující víno či do Bordeaux na oslavy řeky Garonny s přehlídkou historických lodí.

Září

Září přináší slunečné dny a méně turistů. Je to také ideální doba, pokud chcete zažít vinobraní na vlastní kůži.

Jedinečné zážitky v Bordeaux

Návštěva vinařství s degustací vína

V oblasti Bordeaux bychom napočítali okolo 5 000 různých Château (vinařství) a přes 10 000 vinařů a vinohradníků. Mnozí z nich otevírají svá panství návštěvníkům. Záleží na vašem výběru, zda zamíříte k malému místnímu vinaři nebo do celosvětově proslulého Château. Každá návštěva bude zajímavá. Na malých vinařstvích vás v komorní atmosféře provede sám majitel nebo někdo z jeho rodiny. Na závěr dostanete ochutnávku několika vzorků z minulé úrody.

Na velkých vinařstvích vás přivítá někdo z pracovníků vinařství. Ochotně Vás provede výrobními prostory, sklepy ke zrání a na závěr jistě skončíte prohlídku v elegantní degustační místnosti, kde budete ochutnávat minimálně první a druhé víno. V případě malých i velkých vinařství nebývá problém s nákupem několika lahví vína. Velká vinařství velmi často zajišťují i doručení vína kurýrem a nezáleží na tom, že je to do České republiky.

Ochutnávka čerstvých ústřic

V zálivu Arcachon se na mnoha místech chovají ústřice a další mořské plody. Navštívíte-li některou z rybářských vesnic, například Piraillan, můžete se dozvědět více o chovu této oblíbené francouzské delikatesy. Majitelé ústřicových farem vás rádi přizvou blíž. Někteří nabízí dokonce výlet lodí přímo k sádkám ústřic. Určitě se pohodlně usaďte na terase některé z místních cabane a nechte si naservírovat talíř s ústřicemi a sklenicí bílého vína.

Bordeaux - expozice vín Cité du Vin

V červnu 2016 byl otevřen nový prostor v architektonicky velmi zvláštní budově, který je celý zasvěcen vínu. Každá část interaktivního prostoru je věnována jinému tématu. Seznámíte se zde s historií vína, v olfaktickém ateliéru můžete vyzkoušet, co vše odhalíte ve víně pouze čichem a virtuální kuchaři vás přizvou ke stolu a vysvětlí Vám důležitost párování vína s jídlem, což je pro Francouze naprosto základní předpoklad dobrého zážitku u stolu.

Dozvíte se také vše o výrobě vína. Navštívíte všechny oblasti světa, kde se víno pěstuje a na závěr vás čeká sklenka lahodného moku dle Vašeho výběru v Belvedéru Cité du Vin s úžasným výhledem na město Bordeaux.

Naše doporučení: Zkuste dole v butiku s víny odhalit jediného zástupce České republiky.

Články přímo od našich průvodců

Bordeaux vinice

Když víno, tak jedině z oblasti Bordeaux

Co vás napadne, když se řekne francouzské víno? Většinu lidí na celém světě jako první napadne Bordeaux. Nejlepší víno na světě pojmenované podle stejnojmenného města v jihozápadní Francii. Inu, není…

Bordeaux – kraj vína, ústřic a písečných dun

Co si vybavíte, když se řekne Bordeaux („bordó“)“? My jsme se zeptali našich fanoušků na facebooku a každému se vybavilo něco jiného. Někdo si vzpomněl na název přístavního města v…

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Co o nás řekli naši klienti?

Za vínem a koňakem do Bordeaux
s Cestomilkou Věrkou

„V polovině dubna 2018 jsem se s manželkou a 6 dalšími „vínomilci“ ze Znojemska zúčastnil šestidenního výletu do „Mekky“ červených vín, francouzského Bordeaux. Organizovala jej cestovní kancelář Cestomilové a naší průvodkyní byla slečna Věra. Chtěl bych ji moc pochválit. Bravurně zvládala roli průvodkyně, řidičky menšího „vínobusu“, organizátorky i programátorky a skvělé tlumočnice.

ing. Pavel Vajčner, předseda představenstva Znovín

Znojmo

Za vínem do Bordeaux – zájezd na míru
s Cestomilem Patrikem

„Prišli sme domov plný zážitkov a myslím že naše očakávania z celej cesty boli naplnené. Celkovo hodnotíme cestu za veľmi peknú a veľmi zaujímavú, nakoľko to bola prvá naša cesta do teto oblasti Medoc atd., tak to bolo všetko pre nás veľmi príťažlivé a krásne. Videli a zažili sme veľa, čo sa týka aj vinárstiev aj gastronómie a celkovo z nádherného vínneho kraja, ktorý nás očaril a zanechal v nás krásne spomienky.

Alena Uhrová

Bratislava

Za vínem do Bordeaux
s Cestomilkou Věrkou

„Dobrý den Cestomilové, nebo spíše Cestomilky:-) Ráda bych ještě jednou poděkovala Věrce za úžasný zážitek, který předčil mé očekávání:-) její příjemně profesionální a optimistický přístup i ve chvíli neočekávané překážky byl obdivuhodný a držím jí i Vám všem palce ať se Vám daří a máte se dobře! 🙂 PS: já se budu těšit na další zážitek s Vámi:-)“

Klára Žatecká

Ústí nad Labem

Za vínem do Bordeaux
s Cestomilem Josefem

Dobrý den CestoMilové, zájezd s vaší cestovní kanceláří znamenal velmi příjemné a poučné využití 5 dnů.
Především chceme vyzvednout péči, ochotu a znalosti průvodce Pepy. Společně s vaším citem pro detail jsme měli možnost poznat zajímavé destinace a to vše v nás zanechalo hluboký zážitek.

Manželé Černoškovi

Prostějov