+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Provence pro náročné, letecky

S PRŮVODCEM | 4- 5* VILA

Zažijte dovolenou snů! Vlastní vila se zahradou a vyhřívaným bazénem, večeře v restauracích s michelinskou hvězdou, degustace slavného Châteauneuf-du-Pape a kouzlo regionu Provence.

Provence pro náročné, letecky

 

    

Bohužel aktuálně není u tohoto zájezdu žádný dostupný termín.
Vyberte si prosím z nabídky dalších zájezdů…
…nebo vyzkoušejte Dovolenou na míru

Proč do Provence s námi? Protože víme ...

 

 • kde jsou ty nejkrásnější a nejluxusnější vily a hotely
 • do které restaurace Vás vzít na večeři
 • která vinařství v Provence stojí za návštěvu
 • kde si dát vyhlášený býčí býčí steak 
 • kudy se vydat po stopách Dobrého ročníku

 

 

 

   Cena i termín zájezdu jsou pouze orientační. přesnou cenu vám spočítáme do 24 hodin v závislosti na počtu osob,

délce zájezdu a zvoleném ubytování.

 

 

 

Jak by Vaše dovolená snů mohla vypadat?


1 den

Odlet do Provence, město Arles

Setkání s průvodcem na letišti, odlet do Provence. Soukromým transferem se přesuneme na ubytování.

 

Program dne bude uzpůsoben letovému řádu.

 

Obrázek

 


2 den

Francouzský trh v Gordes, klášter Sénanque, vesnice Roussillon, okrové doly

Po snídani zavítáme na tradiční francouzský trh ve vesničce Gordes. Nasajeme vůni čerstvého ovoce, zeleniny, sýrů a sušených salámů.

 

Celé dopoledne budeme mít čas objevovat krásy Gordes, nejfotografovanější skalní vesnici v Provence. Zatouláme se do spleti úzkých kamenných uliček a ochutnáme lehký aperitiv na terase vinárny s výhledem na masivní pohoří Luberon. Starobylé kouzlo Gordes nadchlo svým labyrintem dlážděných uliček a kamenných domů  nejednoho filmového režiséra, malíře či hudebníka. Milovníci filmu Dobrý ročník si jistě vybaví některé scény.

 

Na úpatí vesničky Gordes najdeme starobylý románský klášter Sénaque proslavený rozsáhlými levandulovými poli. V červnu a v červenci si užijeme pohled na záplavu drobných fialových kvítků a levandulové produkty si budeme moci zakoupit v místním obchůdku.

 

Naše cesta bude končit ve vesnici Roussillon, která patří mezi nejkrásnější vesnice Francie zejména díky svému okrovému zbarvení. V některé z místních restaurací si dopřejeme provensálskou večeři. Z nejvyššího bodu Roussillonu se nám nabídne krásný výhled na horu Ventoux, symbol slavného cyklistického závodu Tour de France. Velkou turistickou atrakcí jsou i bývalé okrové doly hrající všemi druhy červených tónů. Určitě si je během návštěvy prohlédneme.

Obrázek

 


3 den

Město Avignon, degustace vín Châteauneuf-du-Pape, městečko Fontaine de Vaucluse, restaurace s michelinskou hvězdou

Hned po ránu si prohlédneme jedno z nejznámějších měst v Provence, papežské město Avignon. Dokonale zachované hradby ze 14. století chrání historické centrum, kterému vévodí majestátní papežský palác a pozůstatky slavného avignonského mostu. Za prohlídku stojí rovněž katedrála Notre-Dame-des Dome a přilehlý park Rocher des Doms s výhledem na řeku Rhônu a slavný most. Oběd si dopřejeme v některé z místních vyhlášených restaurací.

 

Posilněni obědem opustíme Avignon a vydáme se na sever k proslulým vinicím Châteauneuf-du-Pape. V místním vinařství ochutnáme skvělá bílá i červená papežská vína a dovíme se zajímavosti o jejich výrobě a historii.

 

V podvečer zamíříme do městečka Fontaine de Vaucluse. V jeho blízkosti vyvěrá řeka Sorgue a město je protkané řadou vodních ramen. Právě proto se mu přezdívá "město na vodě". Sílu vody v minulosti místní využívali k výrobě papíru za pomoci vodních mlýnů.

Restaurace a kavárny nabízí skvělé posezení s neopakovatelnými výhledy.

 

Budete-li mít chuť na špičkovou gastronomii, pak je michelinská restaurace ve městě L´Isle-sur-la-Sorgue tou správnou volbou.

Obrázek

 


4 den

Vesnička Saint-Rémy de Provence,  výrobna olivového oleje, multimediální show Carriére de Lumière, vesnička Baux-de-Provence, Azurové pobřeží

Po snídani se vydáme k pohoří Les Alpilles a zastavíme se v Saint-Rémy-de-Provence, rodišti věštce Nostradama. Navštívíme rovněž nedaleký bývalý klášter Saint-Paul-de-Mausole, místo kde se se svou duševní poruchou léčil malíř Vincent van Gogh. V zahradě pochopíme, kde získával inspiraci pro svá plátna a objevíme i některá z jeho slavných děl.

 

V této části Provence se hojně pěstují olivovníky. Navštívíme proto malou rodinnou lisovnu a ochutnáme různé druhy olivového oleje a další produkty z oliv. V malém obchůdku lze pak všechny produkty zakoupit.

 

Po obědě si užijeme skvělou multimediální projekci Carrière de Lumière v bývalých vápencových lomech. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí. Stovka projektorů kouzlí na stěnách, stropech, podlahách i chodbách neuvěřitelně působivé obrazy podmalované hudbou.

 

S Provence se rozloučíme návštěvou skalní vesnice Les Baux-de-Provence usazenou na okraji skalního masivu. Projdeme se dlážděnými uličkami lemovanými obchůdky se suvenýry, kavárnami a vinárnami a vychutnáme si nádherný výhled do okolí. Dominantou vesničky je impozantní zřícenina hradu, jednoho z nejrozlehlejších v Provence.

 

Poté nás čeká přejezd na Azurové pobřeží.

Obrázek

 

 


5 den

Město Arles, návrat domů

Po snídani se vydáme do města Arles. Projdeme se po nábřeží města Arles, prohlédneme si zachovalé antické památky Arénu i zbytky římského divadla a lázní a oblíbenou kavárnu van Gogha. V některé z místních restaurací pak ochutnáme tradiční provensálskou kuchyni.

Odpoledne bude následovat přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

Obrázek

 

 


   

  Stylové ubytování v luxusní 4 - 5* vile nebo hotelu ve vesničce Gordes v Provence

       

      

  Co už máte v ceně zájezdu?

  • letenku tam a zpět včetně všech poplatků
  • příruční a odbavované zavazadlo
  • luxusní 5* vilu s bazénem a zahradou
  • bohaté snídaně
  • transfery včetně pohonných hmot a silničních poplatků
  • osobního řidiče
  • průvodce po celou dobu zájezdu
  • 100% pojištění CK proti úpadku

   

  Nechte se hýčkat v 5* luxusní vile nebo hotelu

  • stylové ubytování
  • bohatá francouzská snídaně
  • k dispozici vlastní šéfkuchař
  • zahrada o velikosti 2,5 hektaru
  • venkovní posezení
  • vyhřívaný venkovní bazén
  • pokoje vybavené klimatizací nebo stropním ventilátorem
  • minibar, TV s plochou obrazovkou, trezor
  • komfortní koupelny s toaletními potřebami, fénem a župany

   

   

   Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

    

   • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

    

   • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

    

    

    

   Cestovní zavazadla

    

   • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

    

   • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20 - 23 kg 

    

    

   Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

   obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

    

    

   Cestovní doklady

    

   Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

    


    

   Důležité informace

   Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

    

   Povinné smluvní údaje

   Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

    


    

    Co o nás řekli naši klienti?

    

   Obrázek

   Levandulová Provence, letecky z Prahy s Cestomilkou Věrkou

    

   "Věrka je boží. Byla to opravdu skvělá dovolená, tak jako v Paříží s Káťou. Splnilo to naše očekávání. Provence je úžasná a vřele doporučuji. Výtečná organizace. Věrka je skvělá řidička. Provance byla pro nás zážitková. Prostě o Věrce jen v superlativech ...!                                                                                                               Lucie a Pavel Tovaryšovi, Praha

   více ohlasů ze zájezdů