+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Provence pro náročné, letecky

S PRŮVODCEM A ŘIDIČEM | 5* VILA

Zažijte dovolenou snů! Vlastní vila se zahradou a vyhřívaným bazénem, večeře v restauracích s michelinskou hvězdou, degustace slavného Châteauneuf-du-Pape a průvodce s řidičem po celou dobu.

Provence pro náročné, letecky

 

    

9.9. - 13.9.2018 (5 dní)
nedělečtvrtek
letecky (Praha) snídaně 5* luxusní vila 42 301 Kč

Proč do Provence s námi? Protože víme ...

 

 • kde jsou ty nejkrásnější a nejluxusnější vily a hotely
 • do které restaurace Vás vzít na večeři
 • která vinařství v Provence stojí za návštěvu
 • kde si dát nejlepší pravý býčí steak 
 • kudy se vydat po stopách Dobrého ročníku

 

 

 

   Cena i termín zájezdu jsou pouze orientační. přesnou cenu vám spočítáme do 24 hodin v závislosti na počtu osob, délce zájezdu a zvoleném ubytování.

 

Jak by Vaše dovolená snů mohla vypadat?


1 den

Odlet do Provence, město Arles

Setkání s průvodcem na letišti, odlet do Nice, města na Azurovém pobřeží. Soukromým transferem se přesuneme do města Arles v Provence.

 

Pokud to čas dovolí, projdeme se po nábřeží města Arles, prohlédneme si krásně zachovalé antické památky a oblíbenou kavárnu van Gogha. V některé z místních restaurací pak ochutnáme tradiční provensálskou kuchyni.

Obrázek

 


2 den

Francouzský trh v Gordes, klášter Sénanque, vesnice Roussillon, okrové doly

Po snídani zavítáme na tradiční francouzský trh ve vesničce Gordes. Nasajeme vůně čerstvého ovoce, zeleniny, sýrů a sušených salámů a nakoupíme něco na večerní mlsání.

 

Celé dopoledne budeme mít čas objevovat krásy Gordes, nejfotografovanější skalní vesnici v Provence. Zatouláme se do spleti úzkých kamenných uliček a užijeme si před obědový aperitiv na terase malé vinárny s výhledem na masivní pohoří Luberon. Starobylé kouzlo Gordes nadchlo svým labyrintem dlážděných uliček a kamenných domů  nejednoho filmového režiséra, malíře či hudebníka. Milovníci filmu Dobrý ročník si jistě vybaví některé scény.

 

Na úpatí vesničky Gordes najdeme starobylý románský klášter Sénaque proslavený rozsáhlými levandulovými poli. Záplava drobných levandulových kvítků vytváří fialové moře, ve kterém se budete chtít koupat. V místním obchůdku si pak můžete koupit pár levandulových suvenýrů na cestu.

 

Naše cesta bude končit ve vesnici Roussillon patřící mezi nejkrásnější vesnice Francie zejména díky svému okrovému zbarvení, které je všudypřítomné. V některé z místních restaurací si dopřejeme provensálskou večeři. Z nejvyššího bodu Roussillonu se nám nabídne krásný výhled na horu Ventoux, symbol slavného cyklistického závodu Tour de France. Velkou turistickou atrakcí jsou i bývalé okrové doly hrající všemi druhy červených tónů. Určitě si je během návštěvy prohlédneme.

Obrázek

 


3 den

Město Avignon, degustace vín Châteauneuf-du-Pape, městečko Fontaine de Vaucluse, michelinská restaurace

Hned po ránu si prohlédneme centrum Provence, papežské město Avignon. Mohutným opevněním chráněné město si stále uchovává sebevědomí z dob svého vrcholného období ve 14. století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. Historickému centru vévodí majestátní papežský palác a pozůstatky slavného avignonského mostu. Za prohlídku stojí rovněž katedrála Notre-Dame-des Dome z 12. století a přilehlý park Rocher des Doms s výhledem na řeku Rhônu a slavný most. Večeři si dopřejeme v některé z místních restaurací.

 

Posilněni obědem opustíme Avignon a vydáme se na sever k proslulým vinicím Châteauneuf-du-Pape. V místním vinařství ochutnáme skvělá bílá i červená papežská vína a od průvodkyně se dovíme zajímavosti o jeho výrobě a historii.

 

V podvečer zamíříme do městečka Fontaine de Vaucluse. V jeho blízkosti vyvěrá řeka Sorgue a město je protkané řadou vodních ramen. Právě proto se mu také přezdívá město na vodě. Sílu vody v minulosti místní využívali k výrobě papíru za pomoci vodních mlýnů.

Restaurace a kavárny nabízí skvělé posezení s neopakovatelnými výhledy.

 

Budete-li mít chuť na špičkovou gastronimii, pak je michelinská restaurace ve městě L´Isle-sur-la-Sorgue tou správnou volbou.

Obrázek

 


4 den

Saint-Rémy de Provence, multimediální show Carriére de Lumière, vesnička Baux-de-Provence, Antibes

Po snídani se vydáme k pohoří Les Alpilles a zastavíme se v Saint-Rémy-de-Provence, rodišti věštce Nostradama. Navštívíme rovněž nedaleký bývalý klášter Saint-Paul-de-Mausole, místo kde se se svou duševní poruchou léčil malíř Vincent van Gogh. V zahradě pochopíme, kde získával inspiraci pro svá plátna a objevíme i některá z jeho slavných děl.

 

V této části Provence se hojně pěstují olivovníky. Navštívíme proto malou rodinnou lisovnu a ochutnáme různé druhy olivového oleje a další produkty z oliv. V malém obchůdku lze pak všechny produkty zakoupit.

 

Po obědě si užijeme skvělou multimediální projekci Carrière de Lumière v bývalých vápencových lomech. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí. Stovka projektorů kouzlí na stěnách, stropech, podlahách i chodbách neuvěřitelně působivé obrazy, podmalované hudbou.

 

S Provence se rozloučíme návštěvou skalná vesnice Les Baux-de-Provence usazenou na okraji skalního masivu. Projdeme se dlážděnými uličkami lemovanými obchůdky se suvenýry, kavárnami a vinárnami a vychutnáme si nádherný výhled do okolí. Dominantou vesničky je impozantní zřícenina hradu, jednoho z nejrozlehlejších v Provence.

 

Poté nás čeká přejezd na Azurové pobřeží.

Obrázek

 

 


5 den

Návrat domů

 

Po snídani se vydáme se na letiště. V poledne odlet zpět do Prahy.

Obrázek

 

 


   

  Stylové ubytování v luxusní 5* vile ve vesničce Gordes v Provence

       

      

  Co už máte v ceně zájezdu?

  • letenku tam a zpět včetně všech poplatků
  • příruční a odbavované zavazadlo
  • luxusní 5* vilu s bazénem a zahradou
  • bohaté snídaně
  • transfery včetně pohonných hmot a silničních poplatků
  • osobního řidiče
  • průvodce po celou dobu zájezdu
  • 100% pojištění CK proti úpadku

   

  Nechte se hýčkat v 5* luxusní vile

  • stylové ubytování
  • bohatá francouzská snídaně
  • k dispozici vlastní šéfkuchař
  • zahrada o velikosti 2,5 hektaru
  • venkovní posezení
  • vyhřívaný venkovní bazén
  • pokoje vybavené klimatizací nebo stropním ventilátorem
  • minibar, TV s plochou obrazovkou, trezor
  • komfortní koupelny s toaletními potřebami, fénem a župany

   

  Důležité informace

  Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. 

  Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím se termínem rostou.


   

   Co o nás řekli naši klienti?

   

  Obrázek

  Levandulová Provence, letecky z Prahy s Cestomilkou Věrkou

   

  "Věrka je boží. Byla to opravdu skvělá dovolená, tak jako v Paříží s Káťou. Splnilo to naše očekávání. Provence je úžasná a vřele doporučuji. Výtečná organizace. Věrka je skvělá řidička. Provance byla pro nás zážitková. Prostě o Věrce jen v superlativech ...!                                                                                                               Lucie a Pavel Tovaryšovi, Praha

  více ohlasů ze zájezdů