Poznávací zájezdy do Provence

Zavřete oči a nasajte vůni kvetoucí levandule. Právě jste se ocitli v pohádce. Levandulová pole, zelené olivové háje, skalní městečka, vůně bylinek a vyhlášená kuchyně Vás budou doprovázet na každém kroku.

Provence

Rozkvetlá pole levandule, zelené olivové háje, skalní městečka plná kultury, vůně bylinek, lahodné víno a skvělá gastronomie - to vše je Provence. Navštivte papežské město Avignon, projděte se po starobylém akvaduktu Pont du Gard, ochutnejte skvělé víno nejen v Châteauneuf-du-Pape a přivoňte k levandulovým polím u kláštera Sénanque.

„Kdybych namaloval barvy tak, jak jsou osvětleny tím oslňujícím sluncem, nikdo by nevěřil, že jsou skutečné.“

Claude Monet

Kdy do Provence

Červen

Nejlépe na samém konci června. Levandule je již rozkvetlá, ale ještě není sklizená. A panuje zde příjemná teplota kolem 25° C.

Nice

Srpen

Kdo má rád teplejší počasí, může si užít koupání ve Středozemním moři. Při troše štěstí si odvezete domů krásné fotografie rozkvetlé levandule.

Gordes, Provence

Září

Ideální teplota na návštěvu památek a zároveň na nákup výrobků z čerstvé sklizně levandule.

Zažijte Provence autenticky ...

Degustace vín z oblasti Châteauneuf-du-Pape

Oblast světově proslulá svými červenými víny se v minulosti stala oblíbeným místem papežů sídlících
v nedalekém Avignonu. Vyvážená chuť zdejších odrůd vín je přilákala natolik, že si v nedalekém Calenernier nechali zbudovat své letní sídlo. A protože církev byla vždy spojena s produkcí vín, obklopili se rozlehlými vinicemi. Místní hrad v samém srdci této vinařské oblasti si tak o pár století později vynesl pojmenování Nový hrad papeže, tedy Châteauneuf-du-Pape. Sláva místních zejména červených vín se však po Evropě začala šířit rychleji až po první světové válce. Dnes už tuto značku najdeme v každém lepším obchodě s víny.

Návštěva lisovny olivového oleje

Podnebí v Provence je ideální pro pěstování olivovníků. Místní obyvatelé vyrábějí z jejich plodů řadu produktů výtečné kvality již po několik století. Vydejme se i my na návštěvu jedné z lisoven, která se nalézá v nádherném prostředí uprostřed olivového háje. Seznámíne se s procesem sklizně, ukážeme si jednotlivé odrůdy a výrobu samotného oleje. Ochutnáme různé druhy olivových olejů, tradiční tapenády, marmeládu z tmavých oliv, která je považována za afrodiziakum, olivy naložené s česnekem, fenyklem, s paprikou nebo mandlí.

Klášter Senanque a levandulová pole

Napříč celou Provence jsou roztroušeny starobylé kláštery. Jeden z nich, románský klášter Sénanque, se nachází u skalního městečka Gordes. Šedé zdi tohoto cisterciáckého kláštera zkrášlují ze všech stran rozkvetlá pole levandule. Mnichy dodnes obývaný klášter byl postaven již ve 12. století. Hlavní obživu nalézají mniši ve sběru a zpracování rozsáhlých řad modrofialových květů levandule, kvetoucích vždy od konce června do poloviny srpna. V těchto měsících se line celým zdejším údolím podmanivá levandulová vůně, již zintenzivňuje sebemenší závan větru.

Přečtěte si o Provence v našem blogu

Provence L

Spisovatel Peter Mayle miloval Provence

Každý, kdo viděl film Dobrý ročník nebo četl knihu Rok v Provence, se do Provence zamiloval! Film zpracovaný podle stejnojmenné knihy britského spisovatele Petera Mayla se stal jedním z největších…

Provensálská kuchyně s vůní bylinek a léta

Ochutnejte s námi kuchařské umění francouzského regionu Provence a zamilujte se! Jednoduché pokrmy v sobě snoubí vůni bylinek, čerstvost i sílu jižního slunce. A právě díky těmto třem elementům je…

Prožijte sen noci svatojánské podle umělce Marca Chagalla

Vydejte se za jedinečným zážitkem, který nemá na celém světě obdoby. Navštivte vytěžené vápencové lomy Carrières de Lumières nedaleko malebné vesnice Les Baux-de-Provence, ve kterých již od roku 1977 probíhá…

Roussillon a legenda o vzniku okrové barvy

Roussillon leží na jihu Francie v kraji Provence. Patří mezi nejkrásnější vesnice země galského kohouta a proto přitahuje během sezony mnoho návštěvníků. Jeho krása opravdu stojí za návštěvu.

Co o nás řekli naši klienti?

Levandulová Provence
s Cestomilkou Ivanou

„Dobrý den, Cestomilky, vše bylo prima. Děkujeme moc. Paní průvodkyně Ivanka byla bezvadná. Mohu jen doporučit ostatním. A Provence je krásná! Tak ať se daří dál.“

Petra Slavíčková

Praha

To nejkrásnější z Provence
s Cestomilkou Věrkou

Za mě, naprosto perfektně zvládnutý zájezd, můžu říct, že to byly velmi dobře investované peníze! Tolik míst, co jsem viděla a tolik informací, co jsem dostala a průvodkyně s tak vlídným a trpělivým přístupem a perfektními organizačními schopnostmi a vědomostním vybavením a jako přidaná hodnota i přátelský přístup, tak to jsem ještě nezažila.

Zuzana Zbudilová

Olomouc

Provence a kaňon du Verdon
s Cestomilkou Věrkou

Děkujeme Cestomilům opět a zase za zprostředkování skvělé dovolené v super partě lidí. Loni jsme s Vámi absolvovali Levandulovou Provence a letos Horní Provence a zájezd byl snad ještě lepší. Ocitli jsme se na místech, kam nejezdí žádní turisté, přivoněli k širým lánům levandule, které tady je ještě více než na jihu a užili si pohled na přírodní úkaz kaňonu du Verdon. Famózní provensálská kuchyně pak podtrhla dokonalou práci naší průvodkyně Věrky. Prostě věděla, kam nás má vzít a hlavně kdy 🙂 Zase za rok!“

Blínovi

Plzeň

Provence a kaňon du Verdon
s Cestomilkou Věrkou

„Trochu jiná Provence – ale pořád slunečná, voňavá, levandulová a už podruhé se skvělou partou, která se velmi osvědčila. Poděkování CK a hlavně Věrce, která nás vždy zavezla tam, kam bylo potřeba, poradila vždy, když jsme radu žádali a pro každého z nás na tom putování připravila „něco“, co srdce potěšilo. Užili jsme si to náramně a i Horní Provence se svými skalisky, lány levandule a se všemi dary (víno, sýry, ovoce) zůstane nesmazatelnou vzpomínku (také je vše zadokumentováno a zapsáno 🙂 Děkuji za nás za všechny ♥“

Jarka Vičarová

Lanškroun