Zájezdy do Provence plné zážitků

Zavřete oči a nasajte vůni kvetoucí levandule. Právě jste se ocitli v pohádce. Levandulová pole, zelené olivové háje, skalní městečka, vůně bylinek a vyhlášená kuchyně vás budou doprovázet na každém kroku.

Provence 7

Senanque Abbey with lavender fields

Cestomil

Josef

Levandulová Provence

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 14 osob

Vydejte se s námi za krásami Provence! Objevte kouzlo papežského Avignonu, přivoňte si k rozkvetlým levandulovým polím a poznejte přírodní rezervaci Camargue. Během procházky po skalních vesničkách si užijete jedinečnou atmosféru, navštívíte tradiční provensálský trh a ochutnáte skvělou místní kuchyni.

6.6. - 11.6.2024 6 dní
13.6. - 18.6.2024 6 dní
od 32 401 Kč
cena za osobu
DOPORUČUJEME
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Za levandulí do Provence + kaňon du Verdon

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 2*/ 3*
 • 8 - 14 osob

Nechte se unést vůní levandulových polí, chutí kozího sýra a poklidem Horní Provence. Objevte krásnou přírodu kaňonu Verdon a neotřelou atmosféru kamenných vesnic na kopcích lemovaných poli levandule. Zážitky doplníme o ochutnávku vín, návštěvu provensálského trhu či procházku pestrobarevným Provensálským Coloradem.

27.6. - 2.7.2024 6 dní
od 31 900 Kč
cena za osobu
EXCLUSIVE
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Provence pro náročné

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 4* hotel
 • max. 6 osob

Zažijte dovolenou snů! Užijte si elegantní hotel s bazénem, večeři v restauraci s michelinskou hvězdou, degustaci slavného vína Châteauneuf-du-Pape a kouzlo regionu Provence s průvodcem.

19.9. - 24.9.2024 6 dní
od 52 900 Kč
cena za osobu
Provence region in South France. A perfect vineyard in July.
Patrik Michaud

Cestomil

Patrik

Za vínem do Provence a Côtes du Rhône

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Oblast Provence a Côtes du Rhône láká nejen svou přírodou, kamennými vesničkami a slavnými umělci. Navštivte s námi místní vinařství a ochutnejte jedinečná vína i středomořskou kuchyni.

Termín a cena na vyžádání

Cestomilka

Iveta

Za krásami Azurového pobřeží a Provence

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 16 osob

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a rušný život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

Termín a cena na vyžádání
Gordes, Provence

Cestomilka

Lenka

To nejkrásnější z Provence

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Objevte ta nejkrásnější místa regionu Provence. Sluncem zalitá levandulová pole, skalní městečka, starobylé kláštery a vybraná francouzská kuchyně omámí všechny Vaše smysly.

Termín a cena na vyžádání

Cestomilka

Lenka

Provence po stopách Dobrého ročníku

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Vydejte se po stopách filmu Dobrý ročník do Provence. Navštivte městečko Gordes či Cucuron, pohoří Lubéron a vinařství Château la Canorgue Ochutnejte provensálskou kuchyni i místní vyhlášená vína.

Termín a cena na vyžádání

Provence

Rozkvetlá pole levandule, zelené olivové háje, skalní městečka plná kultury, vůně bylinek, lahodné víno a skvělá gastronomie - to vše je Provence. Navštivte papežské město Avignon, projděte se kolem starobylého akvaduktu Pont du Gard, ochutnejte skvělé víno nejen v Châteauneuf-du-Pape a přivoňte k levandulovým polím u kláštera Sénanque.

„Kdybych namaloval barvy tak, jak jsou osvětleny tím oslňujícím sluncem, nikdo by nevěřil, že jsou skutečné.“

Claude Monet

Kdy do Provence

Červen

Nejlépe na samém konci června. Levandule je již rozkvetlá, ale ještě není sklizená. A panuje zde příjemná teplota kolem 25° C.

Nice

Srpen

Kdo má rád teplejší počasí, může si užít koupání ve Středozemním moři. Při troše štěstí si odvezete domů krásné fotografie rozkvetlé levandule.

Gordes, Provence

Září

Ideální teplota na návštěvu památek a zároveň na nákup výrobků z čerstvé sklizně levandule.

Jedinečné zážitky v Provence

Degustace vín z oblasti Châteauneuf-du-Pape

Oblast světově proslulá svými červenými víny se v minulosti stala oblíbeným místem papežů sídlících v nedalekém Avignonu. Vyvážená chuť zdejších odrůd vín je přilákala natolik, že si v nedalekém Calenernier nechali zbudovat své letní sídlo. A protože církev byla vždy spojena s produkcí vín, obklopili se rozlehlými vinicemi. Místní hrad v samém srdci této vinařské oblasti si tak o pár století později vynesl pojmenování Nový hrad papeže, tedy Châteauneuf-du-Pape. Sláva místních zejména červených vín se však po Evropě začala šířit rychleji až po první světové válce. Dnes už tuto značku najdeme v každém lepším obchodě s víny.

Návštěva lisovny olivového oleje

Podnebí v Provence je ideální pro pěstování olivovníků. Místní obyvatelé vyrábějí z jejich plodů řadu produktů výtečné kvality již po několik století. Vydejte se na návštěvu jedné z lisoven, která se nalézá v nádherném prostředí uprostřed olivového háje. Seznámíte se s procesem sklizně a uvidíte výrobu samotného oleje. Ochutnáte různé druhy olivových olejů, tradiční tapenády, marmeládu z tmavých oliv, která je považována za afrodiziakum, olivy naložené s česnekem, fenyklem, s paprikou nebo mandlí.

Klášter Sénanque a levandulová pole

Napříč celou Provence jsou rozesety starobylé kláštery. Jeden z nich, románský klášter Sénanque, se nachází u skalního městečka Gordes. Šedé zdi tohoto cisterciáckého kláštera zkrášlují ze všech stran rozkvetlá pole levandule. Mnichy dodnes obývaný klášter byl postaven již ve 12. století. Hlavní obživu nalézají mniši ve sběru a zpracování rozsáhlých řad modrofialových květů levandule, kvetoucích vždy od konce června do poloviny srpna. V těchto měsících se line celým zdejším údolím podmanivá levandulová vůně, již zintenzivňuje sebemenší závan větru.

Články přímo od našich průvodců

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Provence L

Spisovatel Peter Mayle miloval Provence

Každý, kdo viděl film Dobrý ročník nebo četl knihu Rok v Provence, se do Provence zamiloval! Film zpracovaný podle stejnojmenné knihy britského spisovatele Petera Mayla se stal jedním z největších…

Provensálská kuchyně s vůní bylinek a léta

Ochutnejte s námi kuchařské umění francouzského regionu Provence a zamilujte se! Jednoduché pokrmy v sobě snoubí vůni bylinek, čerstvost i sílu jižního slunce. A právě díky těmto třem elementům je…

Prožijte sen noci svatojánské podle umělce Marca Chagalla

Vydejte se za jedinečným zážitkem, který nemá na celém světě obdoby. Navštivte vytěžené vápencové lomy Carrières de Lumières nedaleko malebné vesnice Les Baux-de-Provence, ve kterých již od roku 1977 probíhá…

Co o nás řekli naši klienti?

Levandulová Provence
s Cestomilkou Věrkou

Nedávno jsme se vrátili s našimi přáteli z poznávacího zájezdu „Levandulová Provence,“ který zcela předčil naše očekávání. Velké díky patří Vaší CK Cestomilové za vstřícné jednání, průvodkyni Věrce, za profesionální přístup, znalosti o dané oblasti, organizaci celého pobytu a to vše vždy s klidem a úsměvem na tváři, za malou skupinku účastníků, díky níž jsme si připadali jako na rodinné dovolené.Jeli jsme s Vaší CK poprvé a už teď vybíráme další místa, na která se s Vámi rádi podíváme.

Vláďa a Jitka

Bílovec

To nejkrásnější z Provence
s Cestomilkou Lenkou

Služby CK Cestomilové jsem zvolila poprvé. Forma, která byla v nabídce prezentována, mě zaujala a realita byla mnohem lepší. Malý počet klientů umožní vytvoření téměř rodinné atmosféry. Na vše má velký vliv průvodkyně. V našem případě paní Lenka, která nás bezpečně provezla po všech místech zájezdu. Byla obdivuhodná, nejen že nás seznámila s historickými, geografickými i sociálními zajímavostmi všech navštívených míst, ale pomohla i s jazykovou bariérou.

Eva Kociánová

Praha

To nejkrásnější z Provence
s Cestomilem Patrikem

Moc děkujeme CK Cestomilové a hlavně našemu průvodci Patrikovi za super zážitky z Provence. Byla nás malá skupinka a při malé návštěvnosti památek jsme si vše mohli v klidu prohlédnout a navštívit místa bez front a omezení.
Shrnuto, naprosto super individuální zájezd, tak jak inzerujete. Těšíme na další cesty s Vámi.

Hovorkovi

Praha

Levandulová Provence
s Cestomilkou Ivanou

Dobrý den, před 2 dny jsme se vrátili z Vašeho zájezdu do Levandulové Provence.

Vše bylo super – počínaje skvělou paní průvodkyní Ivanou, programem, parádním počasí a díky Covidu i skoro všude lokality bez turistů. Musíme vyzdvihnout i flexibilitu CK a paní Ivany, která operativně reagovala na vyčerpávající teplo a pro doplnění tekutin zařazovala i na naše přání návštěvu vinařství s následnou ochutnávkou skvělých francouzských vín. Zájezd byl opravdu vydařený a krásný.

Karel Blesk a &

Tachlovice