+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Provence a Azurové pobřeží, letecky

S PRŮVODCEM | 2 - 3* HOTEL

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a noční život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

Provence a Azurové pobřeží, letecky

 

    

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

Bohužel aktuálně není u tohoto zájezdu žádný dostupný termín.
Vyberte si prosím z nabídky dalších zájezdů…
…nebo vyzkoušejte Dovolenou na míru
  Obrázek

  Proč do Provence se mnou? Protože vím...

   

  • kam za nejlepší středomořskou kuchyní
  • kde se vyrábí vyhlášené kandované ovoce
  • která vesnička se stala mekkou umělců
  • kudy za omamnou vůní parfémů 

   

       

    

   1 den

   Cesta na Azurové pobřeží, město Nice - Anglická promenáda, výrobna kandovaného ovoce, Hradní návrší

   Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet na Azurové pobřeží a přejezd soukromým transferem na hotel.

    

   Odpoledne se vydáme na procházku jedním z nejvyhledávanějších letovisek na Francouzské riviéře, městem Nice.  Projdeme se po Anglické promenádě, která se vine v délce několika kilometrů podél pláží a moře, navštívíme Staré město se zachovalými domky rybářů a s katedrálou Svaté Reparáty a odpočineme si u dobré kávy na náměstí Masséna.

    

   Vydáme se rovněž do Starého přístavu a vyjde-li nám čas, navštívíme výrobnu kandovaného ovoce, které určitě stojí za ochutnávku. Výtahem ve skále vyjedeme na Hradním návrší, kde v minulosti stávala pevnost a počkáme na krásný západ slunce.

    

   Večer si vychutnáme jedinečnou atmosféru v úzkých uličkách Starého města a dopřejeme si večeři v některé z místních restaurací. Za nás doporučujeme nicejský salát, bujabézu, plody moře nebo čerstvě vylovené ryby.

   Obrázek

    


   2 den

   Provence: vesnice Saint-Paul-de-Vence, městečko Vence

   Tento den se vydáme po stopách umělců, kteří se usadili v kraji Provence. Místní dopravou dojedeme do vnitrozemí a navštívíme kamennou vesničku Saint-Paul-de-Vence, která díky své poloze sloužila v minulosti jako pohraniční pevnost. Svou krásou inspirovala nejednoho umělce, byla často motivem jejich obrazů a pro mnohé i domovem. Např. Marc Chagall zde strávil závěr svého života. Během naší procházky mineme řadu galerií a obchůdků s uměním a jedinečnou atmosféru si vychutnáme v některé z místních kaváren. Milovníci umění by určitě měli zamířit do muzea Fondation Maeght, které se řadí mezi nejlepší evropská muzea moderního umění.

    

   Odpoledne vyrazíme na cestu do malého, ale živého městečka Vence. Město trůnící vysoko na kopci, obklopené růžovými zahradami, bylo v minulosti také útočištěm umělců a spisovatelů. Mohutné hradby města dnes střeží zejména dva poklady a to mozaiku malíře Marca Chagalla v místní katedrále a kapli Chapelle du Rosaire navrženou a vyzdobenou Henri Matissem jako poděkování řádovým sestrám, které ho v době nemoci ošetřovaly.

    

   V podvečer se vrátíme zpět do Nice. Můžeme si vychutnat večerní procházku podél moře a skvělou středomořskou kuchyni v některé z místních restaurací.

   Obrázek

    


   3 den

   Výlet vlakem do Grasse - města parfémů, město Antibes

   Po snídani se vydáme vlakem do kopců a navštívíme historické centrum města Grasse. Tato mekka výrobců parfémů je známá po celém světě. Úžasné vůně se linou úzkými uličkami a lákají do malých obchůdků ke koupi pravého parfému, voňavého mýdla nebo esenciálního oleje.

    

   Pod pokličku výroby parfémů nahlédneme v historické továrně firmy Fragonard. Prohlédneme si původní i moderní destilační přístroje, přivoníme k základním vůním a v místním obchůdku můžeme nakoupit originální dárky pro blízké.

    

   S Grasse se rozloučíme pohledem na překrásnou okolní krajinu z vyhlídky nad městem. 

    

   Odpoledne se vrátíme zpět na Azurové pobřeží a navštívíme město Antibes. Původně římská osada u moře se stala oblíbeným jachtařským přístavem. Zamíříme do Starého města, k pevnosti Carré a zámku Grimaldi, někdejší rezidenci monacké panovnické rodiny, kde je dnes umístěno Picassovo muzeum

   Obrázek

    


   4 den

   Monte-Carlo, Knížecí palác, Oceánografické muzeum, Casino

   Po snídani se vydáme vlakem do hlavního města Monackého knížectví, Monte-Carla. Prohlédneme si nádraží vysekané ve skále, Staré městoKnížecím palácem, kde stále bydlí královská rodina Grimaldi a uvidíme tradiční výměnu stráží.

    

   Navštívíme rovněž nádhernou katedráluOceánografické muzeum, které založil monacký kníže a které je skutečným skvostem mezi námořními muzei.  Uvnitř najdeme nejen obrovská akvária s želvami, žraloky a rybičkami všech barev, ale rovněž jedny z prvních potápěčských kombinéz a technické vybavení. Fotografie uvnitř čelisti žraloka bílého je naprostou raritou.

    

   K večeru se projdeme přístavem plným luxusních jachet a ukážeme si trasu Formule 1. Na závěr zamíříme ke světoznámému Casinu. Pokud budete oděni ve vhodném oděvu nic Vám nebrání ve vstupu dovnitř. Ostrov klidu uprostřed rušného města najdeme v nedalekých japonských zahradách. Vychutnáme si pohled na krásné členité jezírko s barevnými rybičkami, tradiční mosty a japonský pavilon na kůlech.

    

   Na večeři vyrazíme do některé z restaurací v Monaku nebo v Nice.

   Obrázek

    


   5 den

   Nice, odlet domů

   Po snídani se rozloučíme s Nice a Azurovým pobřežím.

    

   Poté nás již čeká transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. 

   Obrázek

    

   SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU


   Co už máte v ceně zájezdu?

   • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
   • příruční zavazadlo do 8-10 kg
   • 4x ubytování ve 3* hotelu
   • 4x snídaně
   • transfer z/na letiště
   • služby průvodce
   • 100% pojištění úpadku CK

    

   Kde budete ubytovaní?

   • hotel 3* na Azurovém pobřeží s vlastním sociálním zařízením
   • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
   • nedaleko hotelu jsou obchody s potravinami a restaurace

    

   Co cena neobsahuje?

   • cestovní pojištění
   • vstupné do památek
   • dopravu po Provence a Azurovém pobřeží, 45 EUR
   • společný oběd v typické francouzské restauraci
   • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
   • doporučené kapesné, 220 EUR

    

    

   Jak to bude s jídlem?

   • snídaně formou bufetu
   • oběd během programu, tříchodové menu od 15 do 25 EUR
   • večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu 

    Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

     

    Vstupenky je možné objednat u naší CK nebo s ohledem na počasí na Azurovém pobřeží přímo u průvodce. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u naší CK. S ohledem na omezený počet míst s objednávkou příliš neotálejte.

     

    • Vstupné do Oceánografického muzea - 16 EUR dospělý
    • Muzeum Marca Chagalla - 10 EUR dospělý
    • Let vrtulníkem nad Azurovým pobřežím - informaci žádejte v CK
    • Vlak do Grasse (zpáteční jízdné) -  18 EUR

     


      Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

       

      • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

       

      • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

       

       

       

      Cestovní zavazadla

       

      • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

       

      • zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 

       

       

      Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

      obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

       

       

      Cestovní doklady

       

      Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

       


      Důležité informace

      Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

       

      Povinné smluvní údaje

      Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

       


       

       Co o nás řekli naši klienti?

       

      Obrázek

       Azurové pobřeží a koupání v moři s Cestomilkou Věrkou

       

      "Dovolená proběhla perfektně, vše bylo v pořádku a dovolenou jsme si nesmírně užili :-D Ve Francii jsme byli poprvé a opravdu nás mile překvapila, určitě jsme tam nebyli naposledy :-) ..."                manželé Szlaurovi, Návsí

      více ohlasů ze zájezdů