+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Za vůní a krásou Gruzie, letecky z Prahy

ZA ZÁŽITKY | 3* HOTEL

Objevte Gruzii, zemi na pobřeží Černého moře, spjatou s mohutným pohořím Kavkazu, lahodným vínem a zejména jedinečnou kuchyní, ve které se snoubí středomořské, arabské i ruské vlivy.

NOVINKA Za vůní a krásou Gruzie, letecky z Prahy

   

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

16.9. - 23.9.2021 (8 dní)
čtvrtekčtvrtek
letecky (Praha) snídaně Hotel 3* 38 900 Kč
Obrázek

Proč do Gruzie se mnou? Protože vím ...

 

 • které gruzínské speciality jsou nejlepší
 • kam za vyhlášeným gruzínským vínem
 • kde objevit největší přírodní krásy
 • proč se naučit vařit po gruzínsku

 

    

   1 den

   Odlet z Prahy, přílet do Gruzie, ubytování

   Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti ve večerních hodinách, odbavení, přílet do Gruzie a přejezd soukromým transferem na hotel.

    

   Program bude přizpůsoben letovému řádu.

    

   Obrázek

    


   2 den

   Město Mtskheta (UNESCO), město Tbilisi, MasterClass v místní restauraci

   Po snídani se vydáme do jednoho z nejstarších gruzínským měst, do Mtskhety (UNESCO), která byla po dlouhých osm století hlavním městem Gruzínského království. Dodnes je duchovním centrem země. Za vidění stojí pravoslavný kostel Džvari, který se hrdě tyčí nad městem a výjimečná katedrála Svetitskhoveli z 11. století, která  byla po dobu několika staletí korunovačním a pohřebním místem gruzínských monarchů.

    

   Odpoledne nás čeká procházka současným hlavním městem Gruzie, Tbilisi. Lanovkou vyjedeme k pevnosti Narrikala zbudované ve 4. století, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na celé město. Vydáme se ke Starým sirným lázním, k vodopádům nedaleko botanické zahrady a ke Katedrále Nejsvětější Trojice, která nás upoutá svou monumentálností. Ve světovém měřítku se řadí na třetí místo mezi ortodoxními kostely a na první místo v Gruzii.

    

   K večeru zamíříme do místní restaurace, připojíme se ke kuchařům a společně si během kurzu vaření připravíme vyhlášené gruzínské speciality Khinkali a Khachapuri. Snad nám naše vlastní výtvory budou na závěr chutnat.

   Obrázek

    


   3 den

   Pevnost Ananuri, Žinvalská přehrada, Památník gruzínského přátelství, kostel sv. Trojice, hora Kazbeg, město Tbilisi

   Po snídani zamíříme na sever Gruzie, do podmanivé horské oblasti Kavkazu. Cestou se nám otevře pohled na monumentální pevnost Ananuri a blankytně modrou Žinvalskou přehradu.


   Cestou okolo horského letoviska Gudauri se zastavíme u Památníku gruzínského přátelství z roku 1983, který oslavoval přátelství Sovětského svazu a sovětské Gruzie.


   Při průjezdu oblastí si budeme užívat nádherné výhledy na majestátní pohoří Kavkaz. Navštívíme kostel Svaté Trojice, který byl zařazen mezi nejhezčí kostely světa deníkem The Telegraph. Pokud bude přát počasí, naskytne se nám nádherná podívaná na vrchol hory Kazbeg (5033 m.n.m.), třetí nejvyšší hory Gruzie a sedmé nejvyšší hory Kavkazu. Tyčí se nad městem Stepancminda (dříve Kazbegi) a jde o vyhaslou sopku pokrytou ledovcem.  


   K večeru se vrátíme zpět do hlavního města Tbilisi.

   Obrázek

    


   4 den

   Vinařský region Kachetie, města Telavi a Kvareli, Vinný tunel, klášter Bodbe, město lásky Sighnaghi

   Po snídani se seznámíme s vinařskou oblastí Kachetie, které se často přezdívá gruzínské Toskánsko.

    

   Ve městě Telavi se zastavíme u 900 let starého stromu, právem považovaného za jednu z největších místních atrakcí. Jen o kousek dál, ve městě Kvareli, na nás čeká další jedinečný zážitek. Jde o 8 kilometrů dlouhý Vinný tunel zbudovaný v masivu Kavkazu. Nejlepší vína regionu byla ukládána právě zde, aby měla ty nelepší podmínky pro vyzrání. Nás bude čekat ochutnávka vína a poté opět další MasterClass. Tentokrát si připravíme typický gruzínský šašlik Mtsvadi.


   Poté se přesuneme do ortodoxního klášterního komplexu Bodbe, který je jedním z nejdůležitějších náboženských míst Gruzie. Klášter byl zbudován na místě posledního odpočinku svaté Niny, která přispěla k pokřesťanštění gruzínského lidu.
    

   Odpoledne nás bude čekat město lásky Sighnaghi, kde si dosyta vychutnáme jedinečné výhledy do okolí i velmi příjemnou atmosféru. Město vystavěné v koloniálním stylu láká stejně jako Las Vegas, tedy sňatkem na počkání, 24 hodin denně, 365 dní v týdnu. Projdeme se náměstími plnými slunečního svitu a na závěr navštívíme etnografický sklep, kde se zúčastníme vlastnoruční výroby Churchkhely, typické gruzínské sladkosti a také pečení tradičního chleba Shoti Puri. Nebude chybět degustace vína a pálenky chacha.


   V podvečer se vrátíme zpět do Tbilisi.

   Obrázek

    


   5 den

   Město Gori a Stalinovo muzeum,  jeskynní město Uplitstsikhe (UNESCO), město Kutaisi

   Po snídani se vydáme do rodného města Stalina, Gori a na prohlídku Stalinova muzea. 
    

   Poté se přesuneme do Uphlistsikhe (UNESCO), antického a zároveň středověkého jeskynního města ležícího na skalním masivu nad řekou Mtkvari. Město připomíná architekturu anatolijských a iránských skalních měst a ukazuje na souznění pohanské a křesťanské architektury. V minulosti bylo velmi důležitým politickým i náboženským střediskem, bohužel ve 13. století bylo zničeno nájezdem Mongolů.


   Odpoledne zamíříme do Kutaisi, pátého nejstaršího evropského města. Navštívíme katedrálu Bagrati pojmenovanou po Bagratovi III., prvním králi sjednocené Gruzie. Historicky je katedrála považována za symbol sjednocené země. Stavba je bohatě vyzdobena mozaikami, které představují vrcholnou epochu středověké gruzínské architektury.


   V podvečer si užijeme chvíli osobního volna v ulicích města.

   Obrázek

    

    


   6 den

   Kaňon Martvili, palác Dadiani, návštěva etnografické vesnice - kurz vaření místních specialit

   Posilněni snídaní se vydáme do kaňonu Martvili, který nám učaruje nádhernými přírodními scenériemi, vodopády a možností projížďky na loďce po řece zářící průzračnou zelenou barvou.


   Navštívíme rovněž novogotický palác rodu Dadiani, který ukrývá nádhernou botanickou zahradu a muzeum. Sbírky se pyšní nejen osobními věcmi rodiny Dadiany, ale zejména Napoleonovou posmrtnou maskou a rubášem Panny Marie.


   Na závěr navštívíme etnografickou vesnici a v typickém dřevěném domě zvaném Patskha se zúčastníme přípravy pravých gruzínských jídel Ghomi a Elarji. Jakmile ochutnáte, pochopíte, proč jsou Gruzínci na svou kuchyni tak hrdí.


   K večeru se vrátíme zpět do Kutaisi.

   Obrázek

    

    


   7 den

   Klášter Gelati (UNESCO), kaňon Okatse, Prométheova jeskyně

   Po snídani se vydáme do nedalekého kláštera Gelati (UNESCO), který je považován za poklad zlaté doby středověké Gruzie, kdy se stal politickým, vědeckým, vzdělávacím i ekonomickým centrem země.

    

   Z kláštera zamíříme do kaňonu Okatse, který je oblíbeným místem milovníků adrenalinu. Najdeme zde mnoho jezer i vodopádů a pěší stezka korunami stromů nás provede historickým lesem Dadiani. Na závěr si vychutnáme fantastický panoramatický výhled.


   Našim posledním cílem bude prohlídka Prométheovy jeskyně o délce téměř 1500 metrů, která se skládá ze šesti velkých jeskynních sálů plných jedinečných skalních formací ozářených různobarevnými světly a končí rozlehlým jeskynním jezerem. Při cestě jeskyní nás po celou dobu bude doprovázet řeka, jejíž obyvatelé se dokonale přizpůsobili životu ve tmě.

    

   K večeru návrat do Kutaisi.

   Obrázek

    

    


   8 den

   Prohlídka města Kutaisi - Kolchidská fontána, Botanická zahrada, návrat domů

   Po snídani se vydáme k Botanické zahradě centrem města Kutaisi. Cestou uvidíme monumentální Kolchidskou fontánu ozdobenou kopiemi šperků z archeologického naleziště Vani. Fontána představuje jedno z nejatraktivnějších míst ve městě.


   Poté si užijeme zasloužený odpočinek v Botanické zahradě, která má za úkol ochranu rostlinné biodiverzity a je druhou nejstarší botanickou zahradou v Gruzii. 

    

   Poté nás již čeká přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

   Obrázek

    

    

   SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

    

   Co už máte v ceně zájezdu?

   • zpáteční letenka včetně pal. poplatků
   • příruční malé zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm
   • 7x ubytování ve 3* hotelu
   • 7x snídaně
   • transfery v destinaci
   • PHM, dálniční poplatky, parkovné
   • služby místního průvodce, služby překladatele 
   • kurzy vaření
   • vstupy do památek
   • degustace vína
   • jeepy pro vyjížďku v oblasti Kazbegi
   • pobytové taxy
   • 100% pojištění proti úpadku CK

    

    

   Co cena neobsahuje?

   • cestovní pojištění
   • obědy a večeře neuvedené v programu
   • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 2 000 Kč
   • doporučené kapesné, 250 EUR
   • příplatek za jednolůžkový pokoj, 5200 Kč

    

   Jak to bude s jídlem?

   • snídaně formou bufetu
   • oběd během programu
   • večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu 

    

   Kde budete ubytovaní?

   • hotel 3* s vlastním sociálním zařízením
   • na hotelu je k dispozici TV, ručníky a fén (dle typu hotelu)

     


    Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

    Vstupenky budou zajištěny během programu.

     


      Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

       

      • pojištění A30 - svět (75 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

       

      • pojištění B60 - svět  (100 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 60.000 Kč/os

       

       

       

      Cestovní zavazadla

       

      • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, malý batoh, notebook), o rozměrech 40 x 30 x 20 cm a to včetně koleček a rukojeti

       

      • zavazadlo za příplatek 2 000 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška) do maximální hmotnosti 20 kg 

       

       

      Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

      obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

       

       

      Cestovní doklady

       

      Občané České republiky mohou do Gruzie cestovat na platný cestovní pas. Není potřeba vízum. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

       


      Důležité informace

      Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

       

      Povinné smluvní údaje

      Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

       


       

       Co o nás řekli naši klienti?

       

      Obrázek

       Za tajemstvím Bretaně s Cestomilkou Věrkou

       

      "Bretaň nás ohromila! A Věruš taky! Nejen že je naprosto skvělá průvodkyně, ale taky skvělá řidička, organizátorka a Francii má opravdu v malíčku. Bretaň budeme doporučovat všem - ta atmosféra plná energie a klidu má doslova meditační účinky."

                                                                                                                                                                 Julie Spratková, Česká Třebová

      více ohlasů ze zájezdů