+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Za nejkrásnějšími parky Paříže

Za nejkrásnějšími parky Paříže
Romantických zákoutí parků a zahrad je v Paříži nespočet. My jsme si k naší procházce vybrali skutečně ty nejkrásnější! Pojďme se tedy společně projít známými i méně známými kouty pařížské zeleně.
 

Park Monceau

 

Parc Monceau je menší anglický park, využívaný každou denní dobu obyvateli či návštěvníky Paříže k odpočinku, sportování či hrám. Původně zdejší pozemky patřily vévodovi z Chartres, jenž si na nich v druhé polovině 18. století nechal vytvořit řadu iluzivních staveb. Zahrada tak byla vybavena holandskými mlýny, pyramidou, římským chrámem, pagodou či švýcarskou farmou. Zahrada byla za Velké francouzské revoluce (jak jinak) znárodněna, za návratu Bourbonů předána rodině d'Orléans a konečně roku 1860 prodána městu Paříž, které ji vlastní dodnes. 

 

Pro procházku parkem můžete zvolit jednu z mnohých cestiček, které se vinou kolem většiny staveb vévody z Chartres. Můžete zde obdivovat i mechem obrostlou kolonádu korintských sloupů nebo mramorové sochy hudebních skladatelů či spisovatelů, jako Guy de Maupassant nebo Frédéric Chopin.

 

Park Saint-Cloud

 

Další z úžasných pařížských parků patří zároveň k těm největším. Nachází se v západní části města a milovníci zahradní architektury by jej rozhodně neměli minout. Když ne kvůli vodním prvkům s fontánami a kaskádami, tak určitě kvůli dvornímu „zahradníkovi“ krále Slunce, kterým byl André Le Nôtre. Tento parkový umělec totiž park ve druhé polovině 17. století vyprojektoval mistrovsky vyřešil výškové převýšení nad Seinou.

 

Kdysi zde na severním svahu Seiny stával zámek, jehož základy jsou dnes vytyčeny pouze záhony a stonky. Nechal jej zbudovat Ital z Florencie Jerome de Gondi, doprovod Kateřiny Medici, manželky francouzského krále Jindřicha II. O rok později, tedy roku 1589, byl král Jindřich II. v tomto zámku zavražděn. Neomylnou silou osudu poté na královský trůn usedl Jindřich IV. Navarrský, nenáviděný hugenot, později však excelentní panovník a správce. V druhé polovině 17. století koupil zámek i přilehlý park Ludvík XIV. a daroval jej svému bratrovi, vévodovi Orleánskému. Poté byli přizváni významní architekti a umělci své doby, aby objekt zvětšili, doplnili a vylepšili. Mnoho soch, fresek i obrazů pochází právě z tohoto období.

 

Další majitelkou zámku se stala královna Marie Antoinetta, která jej po další rekonstrukci využívala pro pobyt s dětmi. Dlouho se z něj neradovala, neboť padla za oběť příliš krvavé Velké francouzské revoluci. Budova v Saint-Cloud se stal rezidencí Napoleona Bonaparte. 

 

Bohužel zámek, ke kterému park patřil, byl zbořen na konci 19. století, nic to ovšem neubírá na kráse a atraktivitě celého areálu. 

 

Dnes již můžeme obdivovat jen park, který zámek Saint-Cloud odedávna obklopoval. Nejobdivovanější zajímavostí je Velká kaskáda z kamene z poloviny 17. století, pod níž je uchována spodní nádrž navržená Hourdouin-Mansartem, dvorním architektem krále Ludvíka XIV. Celý park je protkán velkým počtem skulptur, některé jsou starší, jiné novější a všechny trochu omšelé. Možná že právě tato omšelost je jedním z nejkouzelnějších atributů parku Saint-Cloud, snad proto, že vyvolává příjemné nostalgické emoce. 

 

park Buttes-Chaumont

 

Parc des Buttes-Chaumont je možná nejpřekvapivějším pařížským parkem na severovýchodě metropole, který rozhodně nesmíte minout! Byl vytvořen roku 1867 a je třetím největším pařížským parkem.

 

Původně se zde nacházely kamenolomy na sádrovec a stavební kámen. Když těžba skončila, pověřil Napoleon III. barona Hausmanna, aby na místě starého lomu a bývalého místa šibenic vybudoval odpočinkovou zónu plnou zeleně. Zahradní architekt Jean-Charles Alphand se kromě parku Buttes-Chaumont podílel i na vzniku Bois de Boulogne. 

           

Park ohromí svým přirozeným divokým vzhledem. Mimochodem, některé části trávníku jsou sečeny nepravidelně tak, aby květinový i trávníkový porost mohl růst přirozeným způsobem. Buttes-Chaumont je plný vzácných druhů dřevin, najdete zde například dřezovec americký, libanonský cedr, jerlín nebo sibiřský jilm. Na procházce vás oblaží svým zpěvem mnoho druhů ptáků, kromě obvyklých městských druhů jsou to i méně obvyklé, např. pěnice černohlavá, drozd či datel. U vodních ploch můžete pozorovat ledňáčka či volavky.

 

Dominantou parku je ostroh uprostřed umělého jezírka vysoký 30 metrů, na jehož vrcholku stojí antická svatyně. K chrámu lze dojít dvěma mosty, jeden z nich je visutý. Z templu je překrásný výhled do okolí: pod vámi se rozprostírají dva toky obklopující celý park, mnoho ploch květinových záhonů, trávníků, vodopád nebo umělá jeskyně zdrobená dokonce krápníky.

 

Cestomilka Jitka

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte impozantní Eiffelovu věž, jedinéčné sbírky muzea Louvre a pompézní zámek Versailles. Umělecká atmoféra Montmartru i tradiční kuchyně nebudou chybět. 

 

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříž s průvodcem! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte Paříž s Muzeum Passem. Poznejte interiéry nejkrásnějších pařížských staveb, užijte si velkolepý ohňostroj ve Versailles a ochutnejte tradiční kuchyni.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Paříže s průvodcem a navštivte největší francouzské klenoty - muzeum Louvre, zámek Vaux-le-Vicomte a renesanční poklad, zámek Fontainebleau.

Paříží jako Pařížan, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na procházku Paříží stylově, jako Pařížan. S průvodcem navštívíte ta nejkrásnější místa, projdete se obchodními pasážemi, poznáte stylové kavárničky a restaurace a zaposloucháte se do líbezných tónů šansonů.

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Paříž a vinobraní, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si jedinečné okamžiky během oslav vinobraní na Montmartru, ochutnejte regionální francouzská vína a s průvodcem objevte kouzlo Paříže a zámku ve Versailles.

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si nádhernou vánoční výzdobu, stylové adventní trhy, ochutnejte raclette i tradiční cibulačku a nechte se unést pompézností Louvru a Versailles.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Ochutnejte stovky vín z různých oblastí Francie na festivalu vín v Paříži. Večerní projížďka lodí, vánoční výzdoba s advetními trhy a výstup na Eiffelovu věž budou příjemným zpestřením. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY