+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Za krásami Azurového pobřeží

Za krásami Azurového pobřeží
Ach, ta Francie! V posledních letech stále více z nás touží zemi umělcům a romantikům zaslíbenou alespoň na pár dní navštívit. A není to jen slavná Paříž, mekka všech zamilovaných, která nám tolik imponuje. Čím dál více nás láká také Francouzská riviéra a její nejvábivější část – Azurové pobřeží. Kraj azurově modrého moře a nebe, bílých pláží, pyšných měst a zaručeně autentických prožitků.

   Oblast Azurové pobřeží se rozprostírá v celé své kráse na jihovýchodě Francie mezi městy Menton a Cassis. Zde se oblázkové pláže stýkají s teplými proudy Středozemního moře, které určuje jižní hranici celé provincie. Severní hranici zase střeží monumentální Francouzské Alpy. Provincie se může pyšnit příjemnými teplotami, které v létě tančí okolo číslice 30 a v zimě sotva spadnou pod 10 stupňů Celsia. Právě díky teplým zimám si Azurové pobřeží v 19. století tak oblíbili Angličané.

 

1. Nice, granátové jablko Azurového pobřeží

Nice je považováno za nepsané hlavní město Azurového pobřeží. Vždyť nic jiného nedefinuje Azurové pobřeží lépe, než do oblouku vykrojená, luxusní oblázková pláž v Nice.

 

Pomyslnou hranici mezi nádhernou pláží a romantickými ulicemi Starého města, tzv. Vieille Ville tvoří ikonická Anglická promenáda. Ačkoliv je tato čtyř kilometrová promenáda určena především cyklistům a spanilým jezdcům na kolečkových bruslích, určitě se zde najde místo i pro vaše kroky. Ať už povedou kamkoliv. Například do již zmiňovaného Starého města, mezi domečky rybářů a do stínu hradního návrší.

 

Pokud dostanete chuť na autentickou atmosféru města, navštivte starou část Nice ve čtvrtek, kdy se zde konají tradiční trhy. Voňavé ovoce a zelenina, sušené salámy, vyhlášené francouzské sýry a levandulový med stojí za malou ochutnávku. A jste-li velcí mlsouni, určitě navštivte výrobnu kandovaného ovoce nedaleko přístavu.

 

Tradiční trhy ve Starém městě Nice

 

2. Cannes, filmové star a rudý koberec

Cannes určitě znáte podle světoznámého filmového festivalu, který se zde každoročně koná. Před, během i po festivalu jím žije celé město. Tato monumentální akce, na které pokaždé vystoupí desítky filmových hvězdiček a hvězd, však není jediným důvodem, proč se o toto krásné město zajímat.

 

Vezmeme to hopem. Cannes můžete milovat pro jeho luxus, který se zrcadlí ve všech hotelích, obchodech návrhářů světových jmen nebo restauracích aspirujících na michelinské hvězdy. Ostatně jako většina měst Azurového pobřeží, i Cannes se pyšní nádhernou promenádou, kolem které se točí celý život města. Ať už je tam natažený červený koberec nebo ne, tam ve třpytu slunce a mořských vlnek vypadají skvěle naprosto všichni.

 

Při návštěvě Cannes určitě nevynechejte Le Suquet, nejstarší část města. Spletitý labyrint prastarých uliček, který vyvěrá v malém přístavu, kde každé ráno vyplouvají na moře bárky zdejších rybářů. Až tam budete, nadechněte se zhluboka a dobře se rozhlédněte. Přesně tak Cannes vypadalo, než jej objevili bohatí lidé. Jako prostá, romantická, rybářská vesnička.

 

Jedna z nejkrásnějších městských pláží je v Cannes

 

3. Monako. Kasína, luxus a formule 1

Velká cena Formule 1, kasína, luxusní jachty … ano, peníze jsou cítit v Monaku na každém kroku. Je jen na vás, jak si s monackým dilema poradíte. Můžete se tím mamonem nechat unést, vést své kroky tam, kde se procházeli nejbohatší lidé světa a stejně jako oni, i vy můžete vše vsadit na jednu barvu. Třeba štěstí, ta muška jenom zlatá, vám dopomůže k pohádkovému bohatství. 

 

Pokud již víte, že štěstí se pod hromadou zlata neukrývá, pak se usmějte na všechno to pozlátko, proklouzejte se mramorem Casina de Monte Carlo a zamiřte na La Rocher - Skálu. Staré město s královským hradem a Oceánografickým muzeem, které se na jejím vrcholu hrdě tyčí, vás přivítá s otevřenou náručí. A až budete z hradeb koukat na západ slunce, přesvědčí vás to, že jste zvolili dobře.

 

4. Saint-Tropez a četníci

Saint-Tropez, to je více než jen domov četníka Funése. Ačkoliv bylo na začátku 20. století pouhou rybářskou osadou s pevností, od těch dob se již mnohé změnilo. Město se lehce rozrostlo, ale nikdy ne tolik, aby se z něj stalo velkoměsto. V současnosti má Saint-Tropez necelých šest tisíc obyvatel a to i se všemi četníky. Fakt, že se Saint-Tropez nikdy nestalo metropolí, dopomohl i tomu, že si město zachovalo svůj nezapomenutelný historický ráz.

 

Nechceme vám nic vnucovat, ale troufáme si tvrdit, že Saint-Tropez bude pravděpodobně tím nejromantičtějším městem Azurového pobřeží vůbec. Vážně. No vždyť se sami podívejte! Nádherný přístav, citadela, oranžové sedlové střechy měšťanských domků, ty pláže a to moře, které je, světe div se, skutečně azurové!

 

Vzpomínáte na četníka ze Saint-Tropez?

 

5. Antibes, galerie luxusních jachet

No dobře, dobře, trochu jsme se nechali unést, když jsme Saint-Tropez označili

za nejromantičtější město našeho Azurového pobřeží. Historické centrum města Antibes

s přístavem mu slušně konkuruje. Pokud městem budete brouzdat v dopoledních hodinách, nezapomeňte navštívit proslulý městský provensálský trh - Marché Provençal.

 

Pro bezprizorní toulky městem však doporučujeme spíše večerní hodiny, kdy slunce tolik nepálí a ulice ožijí životem místním více než tím turistickým. Antibes je město o poznání větší než Saint-Tropez. Což sebou nese pozitiva. Mimo oné romantiky nabízí také jiné formy turistického vyžití. Za zmínku stojí například jeden z největších evropských mořských světů - Marineland a Aquasplash. Tam se můžete potkat s lachtany, delfíny nebo i kosatkou. Především pro děti bude tato atrakce nezapomenutelným zážitkem.

 

Staré město Antibes

 

Vydejte se s námi do těchto nádherných míst!

 

Zájezdy na Azurové pobřeží

 

    

Obrázek

Cestomilka Věrka o Azurovém pobřeží

 

"Azurové pobřeží je zářící  a nablýskaný kousek francouzské riviéry. Milovníci  luxusu a okázalosti si přijdou na své v Monaku. Kdo má rád moře a pláže, nepohrdne oblastí kolem filmového Cannes. Milovníci umění si přijdou na své v Nice a Antibes. Zkrátka pro každého je na Azurovém pobřeží  z čeho vybírat."

    

 

Azurové pobřeží a Monte Carlo, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Francouzské Riviéry. Poznejte Festivalový palác v Cannes, květinové trhy v Nice i večerní život Monte-Carla. V Atibes si užijte středomořskou kuchyni i ráj luxusních jachet.

Azurové pobřeží a Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 2 - 3* HOTEL

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a noční život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

Nejkrásnější zahrady Azurového pobřeží

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte s námi zelené perly Francouzské Riviéry. Odhalte tajemství zahrad Ephrussi, navštivte největší skleník v Evropě, užijte si botanický ráj v Èze a přivoňte si k citrusům v Mentonu.

Azurové pobřeží a koupání v moři

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ | 2* VILA

Objevte kouzlo Anglické promenády, filmové Cannes a navštivte vilu Rothschildů s úchvatnými 

zahradami. Poznejte okruh Formule 1, užijte si sluncem zalité pláže a ochutnjete vyhlášenou kuchyni.

Azurové pobřeží pro rodiče a děti

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Zažijte den plný zábavy s defíny a dalšími mořskými živočichy v Marinelandu, nechte se unášet vlnami Středozemního moře a poznejte kouzlo městeček na pobřeží.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY