+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Za krásami Azurového pobřeží

Za krásami Azurového pobřeží
Ach, ta Francie. V posledních letech stále více z nás zatouží se do země romantikům zaslíbené aspoň na skok podívat. Ale není to jen slavná Paříž, mekka všech zamilovaných, která nám tolik imponuje. Čím dál více nás láká také francouzská riviéra a její nejpitoresknější a nejvábivější část – Azurové pobřeží. Kraj azurově modrého moře a nebe, bílých pláží, pyšných měst a zaručeně autentických prožitků.

   Oblast Azurové pobřeží, spadající pod region Provence-Alpy-Azurové pobřeží,

se rozprostírá v celé své kráse na jihovýchodě Francie mezi městy Menton a Cassis. Zde se jeho břehy stýkají s teplými proudy Středozemního moře, které taktéž určuje jižní hranici celé provincie. Severní hranici zase střeží monumentální Francouzské Alpy. Provincie se může pyšnit příjemnými teplotami, které v létě tančí okolo číslice 30 a v zimě sotva spadnou pod 10 stupňů Celsia. Pod Alpami jsou samozřejmě teploty chladnější.

 

Kouzelná Nice

Nice je považováno za nepsané hlavní město Azurového pobřeží. Pokud by byly volby na tento post a my mohli hlasovat, taky bychom mu dali svůj hlas. Vždyť nic jiného nedefinuje Azurové pobřeží lépe, než do oblouku vykrojená, luxusní oblázková pláž v Nice.

 

Pomyslnou hranici mezi nádhernou pláží a romantickými ulicemi starého města Vieille Ville tvoří ikonická Anglická promenáda. Nejznámější část Nice není francouzská, taky cítíte tu ironii? Ačkoliv je tato čtyř kilometrová promenáda určena především cyklistům a spanilým jezdcům na kolečkových bruslích, určitě se zde najde místo i pro vaše kroky. Ať už povedou kamkoliv. Například do stínu již zmiňovaného starého města. Když opomineme, že po generace se měnili majitelé zdejších butiků, barů, kaváren a restaurací, svou tvář staré město od sedmnáctého století změnilo jen minimálně. Pokud dostanete chuť na autenticitu starofrancouzské riviéry, zamiřte do Vieux Nice. Najdete tam nezředěný koncentrát všeho dobrého, co vás na Azurovém pobřeží může potkat.

 

Trhy v Nice

 

Filmová Cannes

Cannes určitě znáte podle světoznámého filmového festivalu, který se zde každoročně koná. Před, během i po festivalu jím žije celé město. Tato monumentální akce, na které pokaždé vystoupí desítky filmových hvězdiček a hvězd, však není jediným důvodem, proč se o toto krásné město zajímat.

 

Vezmeme to hopem. Cannes můžete milovat pro jeho luxus, který se zrcadlí ve všech těch hotelích, obchodech návrhářů světových jmen a restauracích aspirujících na michelinské hvězdy. Ostatně jako většina měst Azurového pobřeží, i Cannes se pyšní nádhernou promenádou. Kolem té se točí celý život města. Ať už je tam natažený červený koberec nebo ne, tam ve třpytu slunce a mořských vlnek vypadají skvěle nejen celebrity, ale naprosto všichni. Je to tou radostí, kterou Cannes evokuje. Tu vám může udělat i Le Suquet nejstarší část města. Spletitý labyrint prastarých uliček, který vyvěrá v malém přístavu, kde každé ráno vyplouvají na moře bárky zdejších rybářů. Až tam budete, nadechněte se zhluboka a dobře se rozhlédněte. Přesně tak Cannes vypadalo, než jej objevily nechutně bohatí lidé. Jako prostá, romantická rybářská vesnička.

 

Jedna z nejkrásnějších městských pláží je v Cannes

 

Kasínové Monako

Velká cena, kasína, luxusní jachty… ano, peníze jsou cítit v Monaku na každém kroku. Je jen na vás, jak si s monackým dilema poradíte. Můžete se tím mamonem nechat unést, vést své kroky tam, kudy se procházeli nejbohatší lidé světa a stejně jako oni, i vy můžete vše vsadit na jednu barvu. Třeba štěstí, ta muška jen zlatá, vám dopomůže k pohádkovému bohatství. A třeba víte, že štěstí neskrývá se pod hromadou zlata, ale máte ho dávno v té krásné lásce. Pak se skromně usmějte na všechno to pozlátko, proklouzejte se mramorem Casina de Monte Carlo a zamiřte třeba na La Rocher - Skálá. Staré město jako na větrné hůrce vás přivítá s otevřeným historickým náručím. A až budete z hradeb koukat na západ slunce, přesvědčí vás, že jste zvolili dobře.

 

Četníkovo Saint-Tropez

Že je Azurové pobřeží úžasnou lokací pro dovolenou, svědčí i to, že jsme se v tomto seznamu dostali až na jedno z posledních míst, a přesto se pořád bavíme o nádherných, znějících lokalitách, které zná celý svět. Saint-Tropez, to je více než jen domov četníka Funése.

 

Saint-Tropez bylo na začátku 20. století pouhou rybářskou osadou s pevností. Od těch dob se mnohé změnilo. Město se krapet rozrostlo, ale nikdy ne tolik, aby se z něj stalo velkoměsto. V současnosti má Saint-Tropez necelých šest tisíc obyvatel, to i se všemi četníky. Fakt, že se Saint-Tropez nikdy nestalo metropolí, dopomohl i tomu, že si město zachovalo svůj nezapomenutelný historický ráz. Nechceme vám nic vnucovat, ale troufáme si tvrdit, že Saint-Tropez bude pravděpodobně tím nejromantičtějším městem Azurového pobřeží vůbec. Vážně. No vždyť se sami podívejte! Nádherný přístav, citadela, oranžové sedlové střechy měšťanských domků, ty pláže a to moře, které je, světe div se, skutečně azurové!

 

Vzpomínáte na četníka ze Saint-Tropez?

 

Luxusní Antibes

No dobře, dobře, trochu jsme se nechali unést, když jsme Saint-Tropez označili

za nejromantičtější město našeho Azurového pobřeží. Historické centrum města Antibes

s přístavem mu slušně konkuruje. Pokud městem budete brouzdat v dopoledních hodinách, nezapomeňte navštívit proslulý městský provensalský trh - Marché Provençal.

 

Pro bezprizorní toulky městem však doporučujeme spíše večerní hodiny, kdy slunce tolik nepálí a ulice ožijí životem místním více než tím turistickým. Antibes je město o poznání větší než Saint-Tropez. Což s sebou nese pozitiva. Mimo oné romantiky nabízí také jiné formy turistického vyžití. Za zmínku stojí například jeden z největších evropských mořských světů - Marineland a Aquasplash. Tam se můžete potkat s lachtany, delfíny nebo i kosatkou. Především pro děti bude tato atrakce nezapomenutelným zážitkem.

 

Staré město Antibes

 

Moderní i stará Marseille

Marseille sice nepatří do oblasti Azurového pobřeží, ale protože je to jedno

z nejzajímavějších měst na jihofrancouzském pobřeží, dovolíme si pár slov i o něm.

Ačkoliv je Marseille obrovským městem, které v minulosti získalo rozporuplnou reputaci kvůli vysoké kriminalitě a dalším problémům, dokázalo si ve svém srdci zachovat svou provensálskou identitu. Především jeho historické centrum, sousedství Le Panier a přístav Vieux Port jsou vskutku něčím, co byste neměli při návštěvě města vynechat.

Vieux Port tedy Starý přístav je nádherný především ráno a večer, kdy slunce dokreslí atmosféru do odstínu dokonalé. Stovky pohupujících se kotvících lodí při západu slunce a nad tím bazilika Panny Marie Strážné, která i nad Vámi bude držet ochrannou ruku, to jinde nezažijete.

 

Marseille - přístav

 

Čtvrť Le Panier, v jejíž úzkých uličkách se zrcadlí vše dobré z Provence, Vás překvapí svými dílničkami a ateliéry. Stylové butiky, které mají co nabídnout i těm nejnáročnějším zákazníkům, nebo slavná katedrála de la Major pro milovníky historie, jsou dalšími taháky, proč město navštívit. Nejen na Quai des Belges, rybářských trzích, ale i jinde ve městě v mnoha a mnoha autentických restauracích, si najdou to své ti, kteří rádi rozvášní své chuťové buňky. Pro Marseille a jeho okolí je typická především bujabéza – božsky výtečná rybí polévka s šafránem. A jako dezert? Odpočinek na pláži s lahvinkou jednoho z lokálních vín.

 

Vydejte se s námi do těchto nádherných míst při zájezdu

 

Provence a Azurové pobřeží

 

    

Obrázek

Cestomilka Věrka o Azurovém pobřeží

 

"Azurové pobřeží je zářící  a nablýskaný kousek francouzské riviéry. Milovníci  luxusu a okázalosti si přijdou na své v Monaku. Kdo má rád moře a pláže, nepohrdne oblastí kolem filmového Cannes. Milovníci umění si přijdou na své v Nice a Antibes. Zkrátka pro každého je na Azurovém pobřeží  z čeho vybírat."

    

 

 

Azurové pobřeží a Monte Carlo, letecky

S PRŮVODCEM | 2*- 3* HOTEL

Objevte moře, dlouhé oblázkové pláže a luxusní hotely Azurového pobřeží. S průvodcem zažijete slávu červeného koberce v Cannes, poznáte okruh F1 a atmosféru kasina v Monaku a ochutnáte rybí speciality.

Azurové pobřeží a Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 2* - 3* HOTEL

Zažijte krásu levandulí provoněné Provence, poznejte kamenná městečka i mekku parfémů Grasse. Zájezd si spestřete letem ve vrtulníku nad Cannes, návštěvou Casina a odpočinkem u moře.

Nejkrásnější zahrady Azurového pobřeží

S PRŮVODCEM | 2* - 3* HOTEL

Poznejte největší zelené diamanty Azurového pobřeží. Navštívíte překrásné zahrady Rothschildů, největší skleník v Evropě, exotické zahrady v Èze a město citrusů Menton.

Formule 1 a Azurové pobřeží, letecky

S PRŮVODCEM | 2* - 3* HOTEL

Jste milovníci Formule 1? Pak si nenechte ujít Velkou cenu Monaka živě na okruhu v Monte Carlu! S průvodcem objevíte i kouzlo Azurového pobřeží,města Nice a Antibes.

Azurové pobřeží a koupání v moři

KOUPÁNÍ V MOŘI | 2* - 3* HOTEL

Objevte kouzlo Azurového pobřeží během pobytově-poznávacího zájezdu. Užijte si sluncem zalité pláže, skvělou gastronomii a vychutnejte si krásu Nice, Monte-Carla a Cannes.

Azurové pobřeží pro rodiče a děti

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Užijte si krásu Azurového pobřeží se svým dětmi v Marinelandu, ohromujícím světě zábavy, mezi žraloky v Oceánografickém muzeu v Monaku a v překrásné botanické zahradě v Èze.

Karneval na Azurovém pobřeží, letecky

S PRŮVODCEM | 2* - 3* HOTEL

Karneval na Azurovém pobřeží je jednou z největších atrakcí na světě. Užijte si pestrobarevné veselí, přehlídku masek a obřích loutek, tisíce tanečníků, muzikantů a na závěr festival citrusových plodů v Mentonu.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Další sérii přednášek pro Vás připravujeme na letošní podzim 2017. Nechte se překvapit zajímavými tématy!

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY