+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Utajený Montmarte - slavná jména Paříže (2. díl)

Utajený Montmarte - slavná jména Paříže (2. díl)
V minulém díle jsme se seznámili s historií Montmartru a slavným kabaretem Moulin Rouge. Dnes bude naše procházka pokračovat po stopách Amélie z Montmartru, Jeana Marais, Pabla Picassa a Dalidy. Navštívíme také Zeď Miluji Tě, která se stala symbolem lásky a zamilovaných. Tak tedy vzhůru do víru večerního života Montmartru!

Amélie z Montmatru, poslední z mlýnů a Zeď zamilovaných

Už jste si dostatečně odpočinuli v kavárně u Dvou Mlýnů? Pokud ano, vydejte se dále ulicí Lepic a u rybárny zahněte doprava na ulici Rue des Abbesses (doleva byste došli na Cimetière de Montmartre, třetí největší hřbitov v Paříži, který ale rovněž stojí za vidění). Popojděte pár kroků a zvedněte zrak. Nalevo od Vás v kopci mezi stromy je ukrytý jeden z posledních dochovaných mlýnů na Montmartru, dnes již bohužel nefukční. Ulice Rue des Abbesses je široká pěší zóna posetá jednou restaurací vedle druhé. Všechny restaurace mají své zahrádky vysunuté do ulice a i když není zrovna teplé počasí, stolečky jsou plně obsazeny. Pokud Vás tedy přepadl hlad, pak zaujměte místo, nechte si zapnout ohřívač vzduchu a objednejte si některou z pařížských specialit, třeba kohouta na víně :) Posilněné Vás již montmartrský kopec nepřemůže!

Na konci ulice Rue des Abbesses se nachází malé náměstíčko, kde často najdete umělce předvádět své umění. Někteří zde tančí, jiní hrají na hudební nástroj nebo zpívají a lidé z okolních kaváren tak mají o zábavu postaráno. Za vidění zde stojí hned několik zajímavostí. Například cihlový kostel svatého Petra, který sloužil dělníkům a je na něm jako umělecký prvek užita litina.  Určitě si prohlédněte také původní vchod do metra od Hectora Guimarda, moc se jich v takovémto stavu v Paříži nedochovalo. A ještě jedna zajímavost! V přilehlém parčíků se každodenně dívají desítky návštěvníků na jednu zeď a jak o závod se fotografují. Jde o Zeď Miluji Tě, kde je ve všech světových jazycích napsán právě onen projev zamilovanosti. Nezapomeňte si to najít také v češtině! :-)

 

příběh bateau lavoir a umělců montmartru

A opět nás čeká stoupání! Tentokrát nejprudší úsek a proplétání se úzkými uličkami.  Ještě několik schodů a jste na náměstí u domu s názvem Bateau Lavoir – "Prádelní loď". Dům byl rozdělen do malých pokojů a jejich vstupy na chodbu připomínaly loď (Bateau). A protože zde byl jen jediný přívod vody, dostal dům ironickou přezdívku prádelna (Lavoir). Právě zde se na počátku 20. století zrodil kubismus. Pablo Picasso v místním pronajatém ateliéru namaloval první kubistický obraz známý jako Avignonské slečny. Ateliéry zde však měli i další věhlasní umělci jako Henri Matisse, Jean Cocteau, Gertrude Steinová, ad.   Na malém náměstí před Bateau Lavoir stojí jedna z dochovaných Wallacových fontán. Jde o veřejný vodovod vybudovaný po celé Paříži ve druhé polovině 19. století, kdy město řešilo vážný problém s pitnou vodou. Fontány byly rozesety po celé Paříži a byly určeny všem vrstvám obyvatel. Toto náměstí se také objevilo ve francouzském filmu Drž hubu s Gérardem Depardieu a Jeanem Reno. Vzpomínáte si? Velmi často zde můžete potkat hudebníky a zaposlouchat se do jejich hudebního vystoupení.

 

mlýn moulin de la galette, dalida a jean marais

A opět vzhůru do kopce. Všimněte si zdejší architektury. Malé domečky s ještě menšími okýnky jsou v přímém rozporu s monumentální architekturou centra Paříže. Přímo před vámi vám ale do očí zasvítí bílá vila obehnaná nepropustnou zdí. Na ní si povšimněte malé pamětní desky. Upozorňuje, že v domě určitou dobu žila slavná francouzská šansoniérka Dalida. Projdete úzkou myší dírou a přímo před vámi uvidíte výjev jako z obrazu malíře Henri de Toulouse-Lautreca. Dochovaný mlýn Moulin de la Galette, ve kterém byl v 19. století malý kabaret, slouží dnes jako vyhlášená restaurace. Příběh tohoto mlýna je ovšem děsivý. Kousek opodál spatříte Muže procházejícího zdí. Pokud jste pozorní, všimnete si nápisu u nohy sochy. Ano, opravdu se nemýlíte! Sochu vytvořil slavný herec Jean Marais podle hlavního hrdiny stejnojmenné povídky z pera spisovatele Marcela Aymé. A proč má tak zlatou ruku? To Vám řekne každý kolemjdoucí Francouz :-D Pokračujte ulicí, jíž jste přišli a narazíte na bustu Dalidy, o které již byla řeč. Za sochou sejděte po schodech a zahněte doprava. Po několika desítkách kroků dorazíte ke kabaretu Au Lapin Agile – U Rozverného králíčka. V dalším díle Vám prozradím, jak název vznikl a také kdo sem rád chodil na drink :)

 

Cestomilka Jana

 

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte centrum umění a módy ze všech úhlů. Navštivte umělecký Montmartre, odhalte impozantní muzeum Louvre, vyjeďte na vrchol Eiffelovy věže a ochutnejte francouzskou kuchyni.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu. Se slevou pro děti.

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříži! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž a Versailles, letecky z Vídně

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte centrum umění, módy a luxusu ze všech úhlů. Navštivte romantický Montmartre, prohlédněte si sbírky muzea Louvre, vyjeďte na vrchol Eiffelovy věže a ochutnejte francouzskou kuchyni.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Za nákupy do Paříže, letecky z Prahy

ZA NÁKUPY | PRO ŽENY

Odpočiňte si od spousty starostí a staňte se na chvíli opravdovou Pařížankou. Dopřejte si posezení u vína ve výhradně dámském kolektivu, objevte kouzlo francouzské módy a využijte lednových slev!

Na skok do Paříže, za nákupy ve slevách

NÁKUPY VE SLEVÁCH | 3* HOTEL

Užijte si tři dny nákupů v Paříži, oblékněte se do francouzské módy a objevte kouzlo této metropole. Slevy jsou v této době od 25% do 75%!

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Netradiční zájezd za zážitky do Paříže letecky z Prahy. Vychutnejte si piknik pod Eiffelovou věží, představení kabaretu Moulin Rouge a ohňostroj ve Versailles s Cestomily.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte to nejlepší z Paříže a dva nejkrásnější zámky v celé Francii! Královský palác Versailles i jeho předlohu, zámek Vaux-le-Vicomte. 

Neznámá místa Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 4* HOTEL 

Tajemná zákoutí Paříže, luxusní hotel, večeře v michelinské restauraci nebo představení v kabaretu Moulin Rouge. Letecký eurovíkend pro opravdové V.I.P. cestovatele.

 

Do Paříže na autosalon, letecky

ZA SPORTEM | PRO MUŽE

Užijte si nejluxusnější a nejmodernější auta dnešní doby! Krásné vozy s krásnými modelkami na jednom z nejznámějších světových autosalonů v Paříži!

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Halloween a strašidelná Paříž

PRO ODVÁŽNÉ | 3* HOTEL

Máte pro strach uděláno? Vydejte se tedy do nekonečných spletí pařížských katakomb, navštivte muzeum s podivnými anatomiemi zvířecích těl a projděte se po pařížském hřbitově Pere Lachaise!

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vánoční výzdoba Paříže, adventní trhy a vůně ze všech koutů Vás naladí atmosférou Vánoc. Vydejte se na největší adventní trh na Champs-Elysées a do vánoční Versailles s průvodkyní Věrkou.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Poznejte Paříž a degustujte stovky vín z různých oblastí Francie. Užijte si příjemnou vánoční atmosféru Paříže a ochutnávejte vína v interiérech muzea Louvre s Cestomilkou Věrkou. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Další sérii přednášek pro Vás připravujeme na letošní podzim 2017. Nechte se překvapit zajímavými tématy!

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY