+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Puy du Fou - netradiční zábavní park

Puy du Fou - netradiční zábavní park
Nejlepší zábavní park Evropy, jeden z nejlepších zábavních parků světa a nejoblíbenější zábavní park Francouzů. Slyšeli jste již někdy o Puy du Fou? Ne? Tak tedy čtěte dále….
 
Velmi netradiční a originální zábavní park Puy du Fou leží v západní Francii nedaleko města Nantes. Je ideálním místem pro zábavu celé rodiny. Nepodobá se žádnému jinému zábavnímu parku na světě. Ročně jeho branami projde víc jak 2 miliony návštěvníků ze všech koutů světa.

 

A jak to tedy začalo?

 

V roce 1977 stál na místě dnešního parku zchátralý renesanční zámek Puy du Fou. O rok později již fungovala velká večerní show La Cinéscénie. Scénář této zábavné show vyprávěl o místní šlechtické rodině a o historii kraje od 14. století do druhé světové války. Premiéra neměla valný úspěch. To se však změnilo již ke konci první sezóny, kdy se show stala velkolepou podívanou. 600 herců, šermířů, jezdců a rekvizitářů se podílelo na jejím provedení. V roce 1981 složil originální hudbu pro noční představení velký skladatel filmové hudby George Delarue. V roce 1989 byl vedle show Cinéscénie otevřen Grand Park de Puy du Fou, tedy Velký park Puy du Fou a dnes je nejoblíbenějším parkem ve Francii. 

 

V roce 2011 se v parku Puy du Fou dokonce konala prezentace týmů slavného cyklistického závodu Tour de France. 

 

Ponořte se do minulosti

 

Pokud vstoupíte do parku Puy du Fou, ocitnete se v jiném světě. Park se skládá z několika dobových částí a vy si budete připadat, jako byste cestovali v čase. Při procházce čtvrtí Bourg se ocitnete v trhovním městě roku 1900 a postupně se můžete vydat dál do minulosti. Vesnice z 18. století Vám názorně ukáže život obyčejných lidí. Ve středověkém městě si dejte pozor na nebezpečné ulice. Na závěr se dostanete až k pevnosti, které stávaly po celé Francii okolo roku 1000.

 

Pro děti byly speciálně vytvořeny nejrůznější zábavní atrakce: "skákající vodotrysky", "dětské doupě" a "zvířecí labyrint", ve kterých na ně čekají různá překvapení. Dospělí mohou utéct před ruchem na "jelení mýtinu" či  do "zvířecí prérie". Pokud toužíte po příjemné a klidné atmosféře, projděte se "kvetoucím údolím" nebo "růžovou zahradou".

 

Velká představení

 

Hlavním lákadlem parku Puy du Fou jsou představení. Během show "Znamení triumfu" zažijete na vlastní kůži vozatajské závody ve starověkém Římě. Poznáte také, jak tvrdými bojovníky byli Vikingové a během představení "Tajemství kopí" se dovíte vše o o rytířských turnajích.  Dobu velkých králů Ludvíků připomene show "Richelieu a mušketýři".

 

V roce 2016 mělo premiéru nové představení "Dernier panache", které vypráví o osudech francouzského námořního důstojníka ve válce o nezávislost v Americe. Pro tuto akci bylo postaveno zcela nové zázemí, aby bylo možné imitovat námořní bitvu.

 

Mezi velkými představeními se odehrává také řada menších vystoupení. Během jednoho z nich "Milenci od Verdunu" se přenesete do jedné z nejhorších bitev první světové války. Při představení dravců budete fascinováni ladným letem velkých ptáků jako jsou například sokoli.

 

 

CO SE DĚJE PO SETMĚNÍ?

 

To nejlepší z celého parku přichází až se západem slunce. Od června až do začátku září se každý pátek a sobotu koná obří představení La Cinéscénie, které vás ohromí a nadchne. Za účasti více jak 1200 herců nebudete více jak 1, 5 hodiny vědět, kam s očima. Vše se odehrává na neuvěřitelném jevišti o rozměrech více jak 23 hektarů. 

 

Pokud právě neprobíhá show La Cinéscénie, je každý večer na programu show "ohnivé varhany" plná hudby, ohně, vody a tance.

 

Zdá se Vám den málo na všechnu zábavu a atrakce? Nevadí, můžete zakoupit lístek na dva dny a v parku přenocovat. K dispozici je možnost ubytování v galo-římské vile, na ostrově krále Chlodvíka nebo ve zlatomodrých stanech na středověkém bitevním poli.

 

 

Neváhejte a vydejte se za originální zábavou. Určitě nebudete zklamáni.

 

Cestomilka Věrka

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte impozantní Eiffelovu věž, jedinéčné sbírky muzea Louvre a pompézní zámek Versailles. Umělecká atmoféra Montmartru i tradiční kuchyně nebudou chybět. 

 

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříž s průvodcem! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte Paříž s Muzeum Passem. Poznejte interiéry nejkrásnějších pařížských staveb, užijte si velkolepý ohňostroj ve Versailles a ochutnejte tradiční kuchyni.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Paříže s průvodcem a navštivte největší francouzské klenoty - muzeum Louvre, zámek Vaux-le-Vicomte a renesanční poklad, zámek Fontainebleau.

Paříží jako Pařížan, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na procházku Paříží stylově, jako Pařížan. S průvodcem navštívíte ta nejkrásnější místa, projdete se obchodními pasážemi, poznáte stylové kavárničky a restaurace a zaposloucháte se do líbezných tónů šansonů.

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Paříž a vinobraní, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si jedinečné okamžiky během oslav vinobraní na Montmartru, ochutnejte regionální francouzská vína a s průvodcem objevte kouzlo Paříže a zámku ve Versailles.

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si nádhernou vánoční výzdobu, stylové adventní trhy, ochutnejte raclette i tradiční cibulačku a nechte se unést pompézností Louvru a Versailles.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Ochutnejte stovky vín z různých oblastí Francie na festivalu vín v Paříži. Večerní projížďka lodí, vánoční výzdoba s advetními trhy a výstup na Eiffelovu věž budou příjemným zpestřením. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY