+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Parky a zahrady Paříže: Tuilerijské zahrady

Parky a zahrady Paříže: Tuilerijské zahrady
Velká řada turistů si oblíbila procházky romantickými zákoutími parků a zahrad, které tvoří součást mnohých měst. Výjimkou není ani Paříž a má v tomto ohledu opravdu co nabídnout. Pojďme se společně projít známými a méně známými kouty pařížské zeleně. Během naší procházky zamíříme nejprve do Tuilerijských zahrad, královských zahrad Louvru.
 

Jardin des Tuileries patří k nejznámějším a nejoblíbenějším parkům Paříže, k čemuž přispívá nejen výhodná poloha v samotném centru města (blízko muzea Louvre na straně jedné a náměstí Place de la Concorde na straně druhé). 

 

Tuilerijské zahrady byly původně zahradami soukromými, patřícími k Tuilerijskému paláci, postavenému v roce 1564 pro královnu Kateřinu Medici. Kateřina pocházela z italské toskánské rodiny, proto i zahrady nesly pečeť italské renesance. Za vlády Ludvíka XIV., krále Sluce, získaly zahrady nový vzhled pod vedením samotného André Le Nôtre, Ludvíkova dvorního zahradního architekta. Další léta již pro park tak úspěšná nebyla, francouzská revoluce jej poničila,  načež zámek v roce 1871 vyhořel. Během druhé světové války se zde pěstovala zelenina. Na další období slávy si tak Tuileries musely počkat až do 80. let 20. století, kdy byly v rámci přestavby Louvru obnoveny do původního stavu.

 

Celý park je plný travnatých ploch, stromů, květinových záhonů, soch i odpočinkových zón. U vstupu z náměstí Concorde stojí Musée de l'Orangerie. Tuto stavbu byste rozhodně neměli vynechat! Uvnitř se nachází kouzelná sbírka impresionistů a postimpresionistů včetně vrcholného díla Clauda Moneta – cyklu Lekníny, kterou umělec vytvořil ve své zahradě v Giverny nedaleko Paříže. Před budovou se ještě zastavte před sousoším Polibek – jednou z nejznámějších soch Augusta Rodina. Mimochodem, Rodinových soch se v parku nachází více!

 

 

Na pařížských parcích je velmi sympatické, že v nich jsou rozmístěny desítky židlí, které jsou volně k dispozici a které si můžete odnést, kam potřebujete. Má to ovšem háček! Vlastně dva. Jednak jsou židličky při hezkém počasí většinou obsazeny a za druhé jsou tak těžké, že je přesunete jen o pár metrů.

 

V parku jsou i malé bazény s vodotrysky. Pokud chcete zabavit děti, pronajměte jim malé plachetničky, při jejichž pouštění po vodě dětičky vydrží celé odpoledne.

 

Cestomilka Jitka

 

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte impozantní Eiffelovu věž, jedinéčné sbírky muzea Louvre a pompézní zámek Versailles. Umělecká atmoféra Montmartru i tradiční kuchyně nebudou chybět. 

 

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříž s průvodcem! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu.

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte Paříž s Muzeum Passem. Poznejte interiéry nejkrásnějších pařížských staveb, užijte si velkolepý ohňostroj ve Versailles a ochutnejte tradiční kuchyni.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Paříže s průvodcem a navštivte největší francouzské klenoty - muzeum Louvre, zámek Vaux-le-Vicomte a renesanční poklad, zámek Fontainebleau.

Paříží jako Pařížan, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na procházku Paříží stylově, jako Pařížan. S průvodcem navštívíte ta nejkrásnější místa, projdete se obchodními pasážemi, poznáte stylové kavárničky a restaurace a zaposloucháte se do líbezných tónů šansonů.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Paříž a vinobraní, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si jedinečné okamžiky během oslav vinobraní na Montmartru, ochutnejte regionální francouzská vína a s průvodcem objevte kouzlo Paříže a zámku ve Versailles.

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si nádhernou vánoční výzdobu, stylové adventní trhy, ochutnejte raclette i tradiční cibulačku a nechte se unést pompézností Louvru a Versailles.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Ochutnejte stovky vín z různých oblastí Francie na festivalu vín v Paříži. Večerní projížďka lodí, vánoční výzdoba s advetními trhy a výstup na Eiffelovu věž budou příjemným zpestřením. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY