+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

New York a nejvyšší obytný mrakodrap západní polokoule

New York a nejvyšší obytný mrakodrap západní polokoule
New York se pyšní mnoha světovými prvenstvími. Jedním z těch poměrně čerstvých je nejvyšší obytný mrakodrap na západní polokouli. Byl dokončen v prosinci 2015 a stojí na místě původního, téměř sto let starého hotelu Drake. Ano, mluvíme o 432 Park Avenue.

Původem uruguayský architekt Rafael Viñoly vyhnal tuto „čtvercovou“ budovu do výšky závratných 460 metrů (88 nadzemních pater). Podlahová plocha má 38 335 m2, čtvercová okna jsou o rozměrech 3 x 3 metry a bazén v jednom z nejvyšších poschodí měří skoro 23 metrů na délku. Ceny apartmánů začínají na 370 miliónech korun a byt v nejvyšším patře se 6 ložnicemi, 6 koupelnami a výhledem kolem dokola na celé město se prodával za 2 miliardy korun.

 

 

Na střeše mrakodrapu s názvem 432 Park Avenue je úchvatná terasa, uvnitř najdete wellness, lázně, restaurace, vinotéku, golfový trenažér a dokonce i kinosál. Dům má 104 apartmánů, v nižších podlažích jsou vždy dva na patře, ve vyšších už jen jeden, protože se jedná o exkluzivní místo v exkluzivní výšce na exkluzivní adrese. Celým věžákem jezdí 6 výtahů.

 

Procházíte-li kolem, musíte pořádně zaklonit hlavu, abyste dohlédli až na vrchol. A občas se vám to ani nemusí podařit. Když není zrovna slunečno, nejvyšší část domu je v mlze nebo dokonce v mracích.

 

Mrakodrap 432 Park Avenue je dnes už přirozenou součástí manhattanského panoramatu a je vidět z většiny míst na Manhattanu. Nejlépe si tuhle věž vyfotíte z vyhlídky Top of the Rock v Rockefellerově centru nebo z jižní části Central parku.

 

 

Vydejte se s námi na zájezd do New Yorku!

 

Zájezdy do USA

 

Obrázek

Cestomilka Šárka o New Yorku

 

"New York je město, které nespí, a doslova před očima můžete sledovat, jak se rozrůstá. Zaručuji vám, že na dovolenou v New Yorku nezapomenete."

1

 

 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY