+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Montmartre - po stopách umělců a krásných zákoutí (3. díl)

Montmartre - po stopách umělců a krásných zákoutí (3. díl)
V minulém díle jsme šli po stopách Amélie z Montmartru, Jeana Marais, Pabla Picassa a Dalidy. Nevynechali jsme ani Zeď Miluji Tě, která je symbolem lásky a zamilovaných. Dnes nás tedy čeká samotný vrchol Montmartru se jmény velkých umělců, bazilikou Sacré-Coeur a nádherným výhledem na Paříž! Nejkrásnější část celého Montmartru! 

Kabaret U Rozverného králíčka byl a je jednou z velmi oblíbených hospůdek na Montmartru. Funguje již od roku 1823 a velmi rád zde trávil čas například Pablo Picasso, který zde jako platbu za útratu nechal svůj obraz Harlekýn. Dosud uvnitř najdeme jeho originál. Často sem zavítal také spisovatel Guillaume Apollinaire a řada dalších slavných umělců. Kabaret stále funguje, ale musíte mít opravdové štěstí, aby se Vám podařilo dostat se na jeho komorní představení. 

 

Vyjdete-li se od kabaretu, hned v kopci nad Vámi uvidíte poslední vinici Montmartu. Každý rok se v jejím okolí slaví vinobraní. Je to jedna z největších a nejzábavnějších událostí podzimu v Paříži. Celé čtyři dny se oslavuje, popíjí a hoduje na každém metru čtverečním této čtvrti. Zlatým hřebem vinobraní je velkolepý ohňostroj a karnevalový průvod.

 

Pokračujme ovšem v procházce vzhůru do kopce! Na rohu vinice minete La Maison Rose – Růžový dům, který mohou milovníci umění znát z obrazů Maurice Utrilla.

O kousek výše narazíte na restaurace Le Consulat, kde se v době uměleckého rozmachu Montmartru rádi setkávali malíři, spisovatelé i filozofové. Na boční stěně hospůdky si  můžete přečíst všechna jejich slavná jména.  Po pár krocích touto malebnou uličkou dojdete na náměstí Malířů. Během hlavní turistické sezony je toto mini náměstíčko stále plné návštěvníků, pouličních malířů a číšníků s podnosy, kteří bravurně manévrují mezi chodci.

 

Neopomeňte při vší té kráse nahlédnout do malého kostelíčku svatého Petra. Řadí se mezi tři nejstarší kostely v Paříži a stojí na místě antického chrámu boha Merkura, podle něhož se celý kopec v minulosti nazýval. Hned vedle něj najdete nejmenší pařížský hřbitov, který ovšem není přístupný veřejnosti. A protože jsme již na samotném vrcholu Montmartru, chtělo by to malé občerstvení. Co třeba lahodná večeře v některé z místních restaurací? Po večeři ještě chvíli poseďte u vína a počkejte až se setmí. Pohled na nádherně osvětlenou noční Paříž Vám vezme dech. 

 

Bílý kámen baziliky Sacré-Coeur v noci nádherně svítí a upoutává pozornost celé Paříže. Mohutná stavba v byznatsko-románském slohu je výrazem odprošení Pařížanů za hříchy města. Byla dostavěna těsně před první světovou válkou z velké části pouze z darů věřících. Před bazilikou je vždy živo. Pouliční umělci předvádějí svá čísla, návštěvníci se snaží o co nejlepší fotografii, zamilované dvojice posedávají na schodech pod bazilikou a užívají si výhled na město. Posaďte se na chvíli mezi ostatní a nechte se unášet atmosférou místa. 

 

Poté už Vás čeká jen řada schodů dolů k metru a ještě jeden moc krásný pohled na kopec Montmartre i s bazilikou :-)

 

Cestomilka Věrka

 

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte impozantní Eiffelovu věž, jedinéčné sbírky muzea Louvre a pompézní zámek Versailles. Umělecká atmoféra Montmartru i tradiční kuchyně nebudou chybět. 

 

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříž s průvodcem! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte Paříž s Muzeum Passem. Poznejte interiéry nejkrásnějších pařížských staveb, užijte si velkolepý ohňostroj ve Versailles a ochutnejte tradiční kuchyni.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Paříže s průvodcem a navštivte největší francouzské klenoty - muzeum Louvre, zámek Vaux-le-Vicomte a renesanční poklad, zámek Fontainebleau.

Paříží jako Pařížan, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na procházku Paříží stylově, jako Pařížan. S průvodcem navštívíte ta nejkrásnější místa, projdete se obchodními pasážemi, poznáte stylové kavárničky a restaurace a zaposloucháte se do líbezných tónů šansonů.

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Paříž a vinobraní, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si jedinečné okamžiky během oslav vinobraní na Montmartru, ochutnejte regionální francouzská vína a s průvodcem objevte kouzlo Paříže a zámku ve Versailles.

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si nádhernou vánoční výzdobu, stylové adventní trhy, ochutnejte raclette i tradiční cibulačku a nechte se unést pompézností Louvru a Versailles.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Ochutnejte stovky vín z různých oblastí Francie na festivalu vín v Paříži. Večerní projížďka lodí, vánoční výzdoba s advetními trhy a výstup na Eiffelovu věž budou příjemným zpestřením. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY