+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Èze – vesnice v oblacích vonící parfémy

Èze – vesnice v oblacích vonící parfémy
Středověká vesnička Èze posazená na strmé skále více jak 400 m.n.m. patří mezi ty malé, krásné vesnice, které přitahují mnoho návštěvníků. Èze Village majestátně shlíží dolů na svoji druhou část u moře Èze Bord de Mer. Vydejte se s námi na procházku úzkými uličkami až na samý vrchol vesnice!
 

JAK se DO ÈZE dostanete?

Do Èze je možné dojet po vlastní ose nebo využít autobusů z nedalekého Monaka či Nice. Sportovci mohou vystoupat z dolní vesnice u moře až na samý vrchol po tzv. Nietzscheho stezce. Stezka je pojmenovaná po známém filozofovi, který často chodíval na procházky ke zřícenině hradu. Okouzlen výhledem do okolí a azurovou barvou moře zde napsal nejvýznamnější část svého díla: "Tak pravil Zarathustra". Prostředí mu prý bylo velkou inspirací při tvorbě. Ať už dorazíte do Èze jakkoliv, vždy se dostanete na spodní náměstí k turistické informační kanceláři, odkud už je třeba vyrazit pěšky. Vesnice je uzavřena jakékoliv dopravě. V jejích úzkých a strmě stoupajících uličkách by stejně žádný moderní dopravní prostředek neobstál.

 

KAMENNÁ KRÁSA ULIC

Úzké uličky jsou plné schodišť a zákrut. Nikdy nevíte, co vás v další chvíli překvapí. Někdy narazíte na luxusní hotel, jindy na obchod se starožitnostmi. Èze se pyšní největší koncentrací obchodů starožitníků v širokém okolí. Samozřejmě zde najdete mnoho obchůdků i se suvenýry či občerstvením. Každá z ulic vede vzhůru k bývalému hradu. Za jeho zničením stojí příkaz krále Ludvíka XIV. vydaný v roce 1706 během války o španělské dědictví. Dnes se na jeho místě nachází jedinečná botanická zahrada. Ovšem už v období Belle Èpoque, kdy sem zavítali první turisté, se zřícenina hradu stala oblíbeným místem a to zejména díky nepopsatelně krásným výhledům. Z vrcholu vesnice spatříte na jedné straně Itálii, na druhé je možné se zahledět až k Saint-Tropez. V zimě za jasného počasí spatří šťastlivci také Korsiku. Krása místa učarovala i známému filmovému producentovi Waltu Disneymu, který v Èze strávil mnoho času.

 

RÁJ PRO BOTANIKY A MILOVNÍKY SOCH

Za místní proslulou exotickou zahradou stojí nezměrné úsilí dvanácti mužů. Ti po druhé světové válce na zádech vynosili půdu a posléze exotické rostliny do ruin hradu, aby zde mohla být zřízena botanická zahrada po vzoru  té v nedalekém Monaku. Úctyhodná plocha 1,5 ha je osázena stovkami kaktusů a sukulentů, které skvěle odolávají suchým klimatickým podmínkám. Zahrada také překvapí návštěvníka množstvím soch od Jean-Philippe Richarda. Jeho oblíbeným tématem se stala žena. Při procházce mezi rostlinami můžete obdivovat patnáct  nádherných postav žen inspirovaných antickými hrdinkami.

 

 

ZA vůní PARFÉMů

Èze je velice oblíbeným cílem turistů toužících po pravém francouzském parfému. Pod starou částí vesnice se usídlily hned dvě slavné parfémářské firmy. Na náměstí u parkoviště se nachází Galimard a dole pod kopcem je továrna firmy Fragonard. V obou podnicích čeká na návštěvníky prohlídka s výkladem, návštěva muzea pojednávajícího o vývoji parfémů případně exkurze přímo do výrobní části. Na závěr si každý může přivonět k neodolatelným vůním samozřejmě je zakoupit.

 

Vesnice Èze se velmi těžko opouští. Její krása učarovala mnohým, stejně tak i nám.

 

Tip od Cestomilů: Na náštěvu Èze si obujte pevné boty a těšte se na krásu jako z pohádky:)

 

Za vínem do Provence a Côtes du Rhône

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oblast Provence a Côtes du Rhône láká nejen svou přírodou, kamennými vesničkami a slavnými umělci. Navštivte s námi místní vinařství, ochutnejte jedinečné víno i středomořskou kuchyni.

Provence, po stopách Dobrého ročníku

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách filmu Dobrý ročník do Provence. Navštivte vinařství Château la Canorgue, městečko Gordes a pohoří Luberon, ochutnejte provensálskou kuchyni i místní vína.

To nejkrásnější z Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte ta nejkrásnější místa regionu Provence. Sluncem zalitá levandulová pole, skalní městečka, starobylé kláštery a vybraná francouzská kuchyně omámí všechny Vaše smysly.

Levandulová Provence letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 2/3* HOTEL

Vydejte se s námi za krásami Provence. Objevte kouzlo papežského Avignonu, přivoňte k levandulovým polím, navštivte ornitologický park a ochutnejte provensálskou kuchyni.

Provence a kaňon du Verdon, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte největší přírodní krásy regionu Provence. Vydejte se do hlubin kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do provensálského Colorada. 

Za krásou Horní Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 2* HOTEL

Nechte se unést vůní levandulových polí, chutí kozího sýra a omamností parfémů v Grasse. Objevte krásnou přírodu a kamenná městečka Horní Provence.

Provence pro náročné, letecky

S PRŮVODCEM | 4- 5* VILA

Zažijte dovolenou snů! Vlastní vila se zahradou a vyhřívaným bazénem, večeře v restauracích s michelinskou hvězdou, degustace slavného Châteauneuf-du-Pape a kouzlo regionu Provence.

Provence a Azurové pobřeží, letecky

S PRŮVODCEM | 2 - 3* HOTEL

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a noční život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY