+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Umělecký Montmartre - úplně jiná Paříž (1.díl)

Umělecký Montmartre - úplně jiná Paříž (1.díl)
Když se procházíte po bulváru Champs-Elysées, kolem muzea Louvre nebo v blízkosti Opery Garnier, nastavuje se Vám formální a vážná tvář Paříže. Naproti tomu na sever od centra, v umělecké čtvrti Montmartre, je všechno kolem Vás krásně barevné a uvolněné. Zábava, pouliční umělci, obchůdky se suvenýry a malebné kavárničky vytváří velice příjemnou a útulnou atmosféru.

Čtvrť Montmartre byla vždy jiná než ostatní pařížské městské části. Původně malá vesnice za městskými hradbami byla obsypaná větrnými mlýny a vinicemi. Teprve v roce 1860 srostla s rozšiřujícím se městem a stala se vyhledávaným místem k životu chudého pařížského obyvatelstva. S ním přicházeli také mladí a začínající umělci, pro které mělo místo velmi inspirativní atmosféru a přijatelné ceny za nájem. Největšího věhlasu se Montmartre těšil zejména na přelomu 19. a 20. století. V tuto dobu zde pobývali velcí umělci jako Henri de Toulouse-Lautrec, Pablo Picasso, Amadeo Modigliani nebo Vincent van Gogh. Mnohá jejich díla se zachovala jen díky tomu, že jimi platili za pronájem svých skromných bytů, ve kterých ve většině případů stejně moc často nepobývali, neboť dění v uličkách a společnost v hospůdkách pro ně byla zajímavější. 

 

Dnes Montmartre ožívá hlavně v podvečer a během noci. Pařížané i turisté sem míří zejména za největší ikonou zábavy - kabaretem Moulin Rouge, který existuje již od roku 1889. Dnes je to spíše záležitost komerční, ale v minulosti byl kabaret představitelem pravé pařížské večerní zábavy a byl pevnou součástí života Francouzů. Často jej navštěvovali nejrůznější umělci a slavné osobnostmi, včetně představitelů královských rodin. Malíř Henri de Toulouse-Lautrec zde měl každý večer rezervovaný stůl a nacházel zde mimo jiné inspiraci pro své obrazy, které jsou dnes vystaveny v muzeu Orsay. Pokud chcete kabaret navštívit, nezapomeňte na formální oblečení. Vystupte na zastávce metra Blanche a vchod do kabaretu uvidíte přímo před sebou. Představení začíná vždy ve 21:00 a poté ve 23:00 hodin a věřte, že stojí za to! Vstupenky si zajistěte dostatečně dopředu, neboť pro velký zájem jsou často místa v sále úplně vyprodána.  A perlička na závěr.  V kabaretu má stálé angažmá Mario Berousek ze slavného cirkusového rodu, protože v současné době drží primát nejrychlejšího žongléra na světě.

 

Pokud si chcete dopřát malou večerní procházku čtvrtí Montmartre, vydejte se od kabaretu Moulin Rouge ulicí Lepic vzhůru do kopce. Cestou potěšíte své oči a chuťové pohárky při pohledu na italské restaurace, bistra, kavárny, lahůdkářství, sýrárny, cukrárny a rybárnu. Minete také slavnou kavárnu Café des Deux Moulins, ve které se natáčel film Amélie z Montmartru. Klidně se zastavte na sklenku šampaňského nebo kiru, aperitivu, který ve filmu rád popíjel neúspěšný spisovatel Hipolito. Posaďte se na chvíli k venkovnímu stolku a užijte si čilého ruchu ulice jako správní Pařížané :)

 

Příjemné chvíle při čtení přejí Cestomilové :)

 

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte impozantní Eiffelovu věž, jedinéčné sbírky muzea Louvre a pompézní zámek Versailles. Umělecká atmoféra Montmartru i tradiční kuchyně nebudou chybět. 

 

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříž s průvodcem! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte Paříž s Muzeum Passem. Poznejte interiéry nejkrásnějších pařížských staveb, užijte si velkolepý ohňostroj ve Versailles a ochutnejte tradiční kuchyni.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Paříže s průvodcem a navštivte největší francouzské klenoty - muzeum Louvre, zámek Vaux-le-Vicomte a renesanční poklad, zámek Fontainebleau.

Paříží jako Pařížan, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na procházku Paříží stylově, jako Pařížan. S průvodcem navštívíte ta nejkrásnější místa, projdete se obchodními pasážemi, poznáte stylové kavárničky a restaurace a zaposloucháte se do líbezných tónů šansonů.

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Paříž a vinobraní, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si jedinečné okamžiky během oslav vinobraní na Montmartru, ochutnejte regionální francouzská vína a s průvodcem objevte kouzlo Paříže a zámku ve Versailles.

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si nádhernou vánoční výzdobu, stylové adventní trhy, ochutnejte raclette i tradiční cibulačku a nechte se unést pompézností Louvru a Versailles.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Ochutnejte stovky vín z různých oblastí Francie na festivalu vín v Paříži. Večerní projížďka lodí, vánoční výzdoba s advetními trhy a výstup na Eiffelovu věž budou příjemným zpestřením. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY