+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Vydejte se na Azurové pobřeží za mořem, antickými památkami, luxusními jachtami a gurmánskými zážitky

Vydejte se na Azurové pobřeží za mořem, antickými památkami, luxusními jachtami a gurmánskými zážitky
Když se řekne Azurové pobřeží, vybaví se nám dlouhé pláže, odpočinek, čistá azurová obloha a zářivé moře. Azurové pobřeží známé také jako Francouzská riviéra ovšem nabízí daleko více!
 

Pláže, moře, parasailing a vodní zábavní park Marineland

Milovníci moře a plážového odpočinku na Azurovém pobřeží chrochtají blahem. Pláže se táhnou do nekonečna na obě strany. Vybrat si můžete mezi oblázkovými plážemi v Nice nebo písečnými plážemi v okolí Cannes, Antibes a Saint-Tropez.

 

Pestrá paleta vodních i plážových sportů nechá klidným snad jen úplného lenocha. Pronajměte si vodní skútr,  let na padáku za motorovým člunem, parasailing, jízdu na banánu či na vodních lyžích.

 

Jedete-li na dovolenou s dětmi, určitě zavítejte do zábavního vodního parku Marineland u městečka Antibes. Užijete si vodní hrátky na mnoha skluzavkách a tobogánech, projdete se žraločím tunelem a pobavíte se při noční show s delfíny, kosatkami a lachtany.

 

Zamilované dvojice si mohou zakoupit plavbu lodí na některý z ostrovů při západu slunce. Žádost o ruku při této romantické atmosféře vřele doporučujeme!

 

Nice: Starý přístav, Hradní návrší, výrobna kandovaného ovoce a trhy

Každý cestovatel touží po poznávání památek. Ani v tomto směru Vás Azurové pobřeží nezklame. Město Nice nabízí procházku úzkými uličkami Starého města, překrásný výhled z Hradního návrší na Andělskou zátoku, pohled na starý přístav a rybářské domy na Cours Selaya, podél kterých se dnes pravidelně konají potravinové trhy.

Na trzích v Nice doporučujeme ochutnat pissaladière, místní pizzu s cibulí, ančovičkami a černými olivami nebo pan bagnat, čerstvé pečivo plněné salátem, tuňákem, červenou cibulí a dalšími pochutinami. Příjemným zpestřením je návštěva výrobny kandovaného ovoce. Sem však zamiřte raději až nasycení!

 

 

 

 

Antibes: antické památky, Pablo Picasso, zámek Grimaldi a luxusní lodě

Zatímco Nice je město v pravém slova smyslu, Antibes je menší s atmosférou podobnou typické francouzské vesnici. Toulky úzkými uličkami v historickém centru Vás dříve či později zavedou ke zdejší kryté tržnici. Dopoledne zde probíhají trhy, odpoledne si tady můžete dopřát příjemný oběd ve stínu zahradní restaurace.

 

Dostanete-li chuť na špetku moderního a kubistického umění, zavítejte do Château Grimaldi. Řada děl Pabla Picassa, který měl v zámku jednu dobu svůj ateliér, je doplněna o díla dalších moderních umělců. Jde o dech beroucí zážitek a úžasné místo k rozjímání. Z terasy hradu Grimaldi se nabízí nádherné výhledy doplněné moderními sochami.

 

Odpočinek od umění najdete na městské pláži Larvotto. Jen pár kroků od pláže dojdete k největšímu jachetnímu přístav v Evropě s luxusními loděmi a plachetnicemi. Možná tady v budoucnu taky jednu budete mít.

 

Vesnička Eze: botanická zahrada na skále, slavná parfumerie a luxusní hotely

Nedaleko Nice na skalním výběžku je malá a přesto významná vesinčka Èze. Ve Francii se pro tento typ obydlených skalních osad vžil název „vesnička na bidýlku“. Èze se nachází vysoko na skále s překrásným výhledem na moře. V úzkých a často strmých uličkách na vás působí pravá atmosféra venkova. Tedy než se podíváte na počet hvězdiček a ceny hotelů. Ty jsou o „pár“ desítek EUR vyšší než v okolních městech.

 

Na samém vrcholu vesnice můžete vstoupit do krásné exotické zahrady a nemusíte být ani profesionální nebo amatérský fotograf, abyste ocenili krásu kolem. Nejen ženy ocení návštěvu jedné ze dvou parfumérských firem, které se v Èze nachází. Zdarma si můžete projít malé muzeum týkající se historie parfémů značky Fragonard nebo Galimard a odměnit sebe nebo své blízké koupí pravého francouzského parfému, případně dalších kvalitních kosmetických produktů.

 

Středomořská kuchyně Francouzské riviéry

Ráno výlet za památkami, odpoledne koupání v moři a večer výprava za gurmánskými zážitky. Zdejší restaurace nabízí především čerstvé plody moře a ryby. Ochutnejte slávky na mnoho způsobů, nebo si užijte afrodiziakální účinky ústřic se šampaňským. Zdejší kuchyně připravuje i nepřeberné množství salátů, z nichž nejznámější je nicejský salát s tuňákem a ančovičkami.

 

Hledáte-li jen menší chuťové povyražení během dne, dopřejte si zmrzlinu. Na stáncích najdete až nevídané chuti, jako například zmrzlina z avokáda. Jako správní Francouzi se kolem 17 hodiny usaďte do některého z mnoha barů či kaváren a dejte si apérol. Ať už zvolíte zdejší pastis, kir, pivo nebo cokoliv jiného, určitě neprohloupíte. Číšník Vám zajisté donese i nějakou chuťovku k drinku. Nejčastěji skvěle naložené olivy.

 

Obrázek

Cestomilka Jana o Azurovém pobřeží

 

"Azurové pobřeží je tak pestré, že si zde každý najde zábavu dle svých představ. Pár dní Vám nebude stačit a na konci dovolené zajisté už budete plánovat, kdy se opět podíváte za sluncem na jih Francie."

 

 

Zažijte Azurové pobřeží autenticky ...

 

Azurové pobřeží a Monte Carlo, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Francouzské Riviéry. Poznejte Festivalový palác v Cannes, květinové trhy v Nice i večerní život Monte-Carla. V Atibes si užijte středomořskou kuchyni i ráj luxusních jachet.

Azurové pobřeží a Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 2 - 3* HOTEL

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a noční život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

Nejkrásnější zahrady Azurového pobřeží

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte s námi zelené perly Francouzské Riviéry. Odhalte tajemství zahrad Ephrussi, navštivte největší skleník v Evropě, užijte si botanický ráj v Èze a přivoňte si k citrusům v Mentonu.

Azurové pobřeží a koupání v moři

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ | 2* VILA

Objevte kouzlo Anglické promenády, filmové Cannes a navštivte vilu Rothschildů s úchvatnými 

zahradami. Poznejte okruh Formule 1, užijte si sluncem zalité pláže a ochutnjete vyhlášenou kuchyni.

Azurové pobřeží pro rodiče a děti

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Zažijte den plný zábavy s defíny a dalšími mořskými živočichy v Marinelandu, nechte se unášet vlnami Středozemního moře a poznejte kouzlo městeček na pobřeží.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY