+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

10 tipů, jak si levně užít Londýn

10 tipů, jak si levně užít Londýn
Londýn je jedna z těch úžasných světových metropolí, kterou prostě musíte zažít na vlastní kůži. Minimálně jednou v životě, děj se, co děj! Jízda doubledeckerem, Big Ben, Tower Bridge, Londýnské oko, světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussaud nebo plavba po Temži. Nezní to skvěle?

Pro našince se to všechno může kvůli silné britské měně slušně prodražit. Znáte to, tam necháte libru, další zase tamhle a váš rozpočet se náhle blíží k nule. Naštěstí existuje pár triků a tipů, jak lze i v Londýně ušetřit a užít si tak jeho krás naplno. A my vám je teď prozradíme!

 

Jak v Londýně neumřít hlady a žízní

1. rada

Nic proti řízkům a sekané z domu, ale když už jste ve Velké Británii, bylo by rozhodně

na škodu, kdybyste nevyzkoušeli něco nového. Pokud zavítáte do některé z tradičních anglických restaurací, plácnete se přes kapsu. Vyzkoušejte raději tzv. street food, některé z lokálních bister a dejte si například ikonické fish’n’chips, či jiné zajímavé jídlo z pestré palety kuchyní, kterou Londýn může ve svých ulicích nabídnout každému, kdo má chuť poznávat. Pokud jste milovníky asijské kuchyně, rovnou zamiřte do China Town. Ceny skvělé, a navíc objevíte kousek úplně nového světa.

 

Chinatown - určitě ochutnejte místní čínskou kuchyni

 

2. rada

Stejně jako u nás, i v Londýně nakoupíte jídlo a pití levněji na trzích a v samoobsluhách. Nebojte se proto nakupovat například v tamním Tescu, i tam totiž můžete najít různé cenově výhodné nabídky a sehnat si tak například dobrou svačinu, jen něco na zub nebo večeři pro dva za pár liber. A nechceme vám přímo dávat návod na maximálně romantické odpoledne, ale takový piknik v parku Greenwich, co říkáte?

 

Jak v Londýně neprocestovat poslední peníze

3. rada

Tak zatřetí, pokud hodláte být v Londýně na více než tři dny a víte, že pěší chůze po velkoměstě není zrovna to, co by vás bavilo, zařiďte si za 5 liber Oyster card. Je to dobíjecí karta pro všechny druhy městské hromadné dopravy. Pokud chcete MHD využívat, karta vám může za pobyt ušetřit i stovky korun. Jedna cesta autobusem s touto kartou vás vyjde na 1,5 libry, bez ní pak zaplatíte 2,6 liber, a to už je výrazný rozdíl. Navíc má karta denní limit, za den zaplatíte maximálně 4,5 libry, po třech jízdách tedy cestujete zadarmo! A pokud už kartu nebudete chtít, na konci výletu ji můžete vrátit a dostat svou zálohu zpět.

 

Ikonický červený double decker bus

 

4. rada

Volte vždy autobusy, žádné metro. Ano, ano, metro je rychlejší, my víme.

Ale také často přeplněné, dražší a hlavně, hlavně z něj naprosto nic neuvidíte, leda tak černé díry a utahané tváře spolucestujících! A to nechcete. Zapomeňte také na předražené turistické autobusy s výkladem, který stejně nebudete poslouchat, cestou tradičními double deckery můžete vidět v podstatě to samé a to jen za zlomkovou cenu!

 

Jak se kochat uměním a památkami v Londýně co nejlevněji?

5. rada

Pokud chcete trávit volný čas aktivněji, a přitom si směle užívat londýnského génia loci, vyrazte do tamních parků. Hyde Park, Greenwich nebo St James‘s Park vám nabídnou skvělá prostředí pro relaxaci. Na procházky plné klidu jsou ideální také nábřeží Temže, odkud můžete vidět Big Ben, Tower Bridge nebo Parlament. Večery u řeky dokáží být neuvěřitelně romantické, využijte toho.

 

6. rada

Vstupné do muzeí? Zapomeňte na něj. Bez vstupného jsou veškerá státní muzea,

i světoznámé Britské muzeum, kde pod jednou střechou naleznete umění všech kultur

a etap lidské historie. Úchvatné je také Natural History Museum, kde sídlí i dinosauři. Nebo aspoň to, co z nich zůstalo. Pozor, v soukromých muzeích platit budete. A nejedná se o levný špás.

 

Přírodovědné muzeum

 

7. rada

Pro opravdové lovce památek a umění je tady London Pass. Do míst, jakými jsou Westminster Abbey, Windsor Castle, Tower of London, a právě ona soukromá muzea,

se běžné platí vstupné okolo 20 liber. Pokud tedy víte, že takových památek hodláte oběhnout opravdu hodně, zvažte koupi London Passu. Nejen že budete mít vstupy

do největších památek a muzeí zdarma, ale u některých nebudete muset stát frontu. A navíc dostanete tištěného průvodce Londýnem. Cena za třídenní London Pass je 101 liber, ale ke koupi je i varianta jednodenní a vícedenní.

 

Jak v Londýně levně nakupovat a další vychytávky

8. rada

O Primarku jste již určitě slyšeli! Jedná se o opravdu velký obchod s oblečením v cenách, ze kterých budete jednoduše šťastní. Pokud nakoupit něco blízkým, tak právě tam. V Londýně najdete i další levné outlety, většinu z nich ale budete znát i z našich luhů a hájů. Chcete něco autentického? Navštivte Camden Market nebo Brick Lane, neexistuje nic, co byste tam nenašli a jsme si docela jisti, že tam najdete i věci, o jejichž existenci jste do té doby nevěděli. A ceny mají úžasné.

 

Camden Market

 

9. rada

Pokud máte debetní kartu nebo kreditní, nebojte se ji při platbě využívat. Většina českých bank si neúčtuje za přímou platbu v zahraničí žádné poplatky, dostanete také výhodný směnný kurz, a hlavně se o nic nebudete muset starat. Pokud chcete z karty

v Londýně vybírat, zjistěte si, kolik si za to vaše banka účtuje. I tato možnost může být nakonec výhodnější a bezpečnější než tahání se s hotovostí, kterou jste směnili v kdo-ví-jakém kurzu směnárny.

 

 

10. rada

Aktivujte si data v mobilu, od 15. června 2017 je zrušen roaming v EU. Můžete tak mít

i naše webové stránky kdykoliv po ruce za české ceny, nemluvě o přehledu MHD, kontaktech a dalších. Pokud nejste fanoušky mobilních dat, zde můžete najít mapu volných wi-fi sítí na území města Londýna.

 

Tak co? Nezdá se vám Londýn hned dostupnější? Pokud jste dostali chuť jej poznávat, nebojte se nás zkontaktovat, nebo si vyberte jeden z našich speciálních zájezdů. Pomůžeme vám splnit si vaše sny.

 

OBJEVTE LONDÝN S NÁMI

 

Obrázek

Cestomilka Jitka o Londýně

"V Londýně si každý najde to své. Milovníci historie ocení Westminsterské opatství, Tower či katedrálu svatého Pavla. Pro noční nadšence má Londýn mnoho klubů a zábavních podniků. Dětem nabízí interaktivní muzea, akvárium, projížďku na londýnském oku. Zkrátka návštěva Londýna potěší každého."

 

 

Nechte se inspirovat Londýnem ...

Do Londýna za Harry Potterem

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se do Londýna za Harry Potterem! Poznejte místa, kde se slavný příběh natáčel a odhalte tajemství kouzelnických efektů.

Londýn a Cambridge, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte s námi významné stavby Londýna, poznejte nejslavnější univezitní město Cambridge a užijte si nultý poledník v Greenwich.

Do Londýna, Oxfordu a na hrad Windsor

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Navštivte Windsor, letní sídlo královny, staňte se na chvíli studenty Oxfordu a nechte na sebe působit atmosféru Londýna při projížďce lodí.

Na skok do Londýna, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte s námi Londýn, významnou evropskou metropoli. Vydejte se do tajemné pevnosti Tower, seznamte se s královskou rodinou a vyrazte za nákupy.

Strašidelný Londýn, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Se západem slunce se mění i tvář Londýna. Navštivte místa, která vypovídají o hrůzných činech, poznejte tvář Jacka Rozparovače a vyslechněte si strašidelné příběhy!

Za kouzlem vánočního Londýna, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si vánoční výzdobu a atmosféru plnou tradic během víkendu v Londýně! Čeká Vás bruslení na ledovém kluzišti, vánoční koledy i nákupy na Oxford Street.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY