+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

10 nejkrásnějších pláží na Azurovém pobřeží v jižní Francii

10 nejkrásnějších pláží na Azurovém pobřeží v jižní Francii
Objevte nejkrásnější pláže Francouzské riviéry. Tento sluncem provoněný region nabízí jak skryté zátoky, kde budete úplně sami, tak rozlehlé písečné pláže. Připadat si mnohde budete jako na plážích v Karibiku!
 

1. Přímořské letovisko Agay

Malé přímořské letovisko Agay se nachází nedaleko přístavu Saint-Raphael. Písečné pláže ostře kontrastují s červenými skalami pohoří Esterel. Z jejich vrcholků je nádherný výhled na moře i na městečka zalitá zelení. Nejlepším místem ke koupání je úzký záliv des Anglais nebo zátoka Baumette.

Obrázek

 

Obrázek

2. Anglická promenáda v Nice

Oblázkové pláže přímořského města Nice nabízejí příjemné osvěžení. Milovníci sportu zde mohou vyzkoušet jízdu na banánu za motorovým člunem nebo parasailing. Několik kilometrů dlouhá Anglická promenáda lemující celé pobřeží je pak ideální k večerní procházce nebo projížďce na kolečkových bruslích.

3. Pláž Bregancon

Klidná zátoka lemovaná skalami nabízí tu nejprůzračnější vodu ke koupání na celém Azurovém pobřeží. Bohatý je i místní podmořský život, doporučujeme proto přibalit šnorchl a brýle :) Nezapomeňte si prohlédnout pevnost na skalním ostrohu. Máte-li rádi turistiku, pak se vydejte na túru do pohoří Maures u městečka Bormes-les-Mimosas.

Obrázek

 

Obrázek

4. Záliv En-Vau

Mezi městy Marseille a Cassis najdete malý kus ráje! Malá pláž je přístupná jen úzkou stezkou nebo lodí. Barva vody a skalní útesy, které vás ze všech stran obklopují, vytváří idylický přírodní obraz.

 

5. Pláž Escalet u městečka Ramatuelle

Pláž Escallet je úzký pás jemného písku lemovaný zelenými kopci z jedné a tyrkysovým mořem z druhé strany. Ideální pro rodiče s malými dětmi!

Obrázek

                                

Obrázek

6. Pláž Estagnol u městečka Bormes-les-Mimosas

Bílý písek, vůně kvetoucích borovic a čistá voda tvoří pláž Estagnol u Bormes-les-Mimosas. Pláž je jednou z nejkrásnějších na Azurovém pobřeží.

 

7. Pláže Almanarre, Robinson a Madrague

Tyto pláže, ale i řadu dalších, najdete na poloostrově Giens. Kilometry oblázkových pláží jsou příjemným místem k letní dovolené u moře. Příjemným zpestřením je i výlet na ostrov Porquerolles.

Obrázek

 

Obrázek

8. Pobřeží La Ciotat

Milovníci procházek po dlouhých plážích si zde přijdou na své. Vybrat si můžete mezi plážemi Grand Plage a Lady Bay. Pro více soukromí se vydejte do zálivu Figuerolles nebo Anse du Sec.

 

9. Pláž ve městě Cannes

Dlouhá písečná pláž podél slavného města Cannes. Navštivte festivalový palác, projděte se po chodníku slávy a poté si užijte sluneční paprsky na jedné z nejkrásnějších městských pláží.

Obrázek

 

Obrázek

10. Pláž Portissol

Pláž v malé mořské zátoce nedaleko města Sanary-sur-Mer. Její krása se zvýrazňuje vždy se západem slunce.

 

 

OBJEVTE AZUROVÉ POBŘEŽÍ S NÁMI

 

Obrázek

Cestomilka Jana o plážích na Azurovém pobřeží

 

"Hledáte-li ráj na zemi a nechcete letět dlouhé hodiny do Karibiku, pak je jižní část Francie tím nejlepším místem. Nádherné pláže, písečné i oblázkové, malebná města, vyhlášená středomořská kuchyně a umění na každém kroku vám zajistí dokonalý zážitek".

 

Cestomilka Jana

 

 

Zažijte Azurové pobřeží autenticky ...

 

Azurové pobřeží a Monte Carlo, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Francouzské Riviéry. Poznejte Festivalový palác v Cannes, květinové trhy v Nice i večerní život Monte-Carla. V Atibes si užijte středomořskou kuchyni i ráj luxusních jachet.

Azurové pobřeží a Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 2 - 3* HOTEL

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a noční život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

Nejkrásnější zahrady Azurového pobřeží

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte s námi zelené perly Francouzské Riviéry. Odhalte tajemství zahrad Ephrussi, navštivte největší skleník v Evropě, užijte si botanický ráj v Èze a přivoňte si k citrusům v Mentonu.

Azurové pobřeží a koupání v moři

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ | 2* VILA

Objevte kouzlo Anglické promenády, filmové Cannes a navštivte vilu Rothschildů s úchvatnými 

zahradami. Poznejte okruh Formule 1, užijte si sluncem zalité pláže a ochutnjete vyhlášenou kuchyni.

Azurové pobřeží pro rodiče a děti

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Zažijte den plný zábavy s defíny a dalšími mořskými živočichy v Marinelandu, nechte se unášet vlnami Středozemního moře a poznejte kouzlo městeček na pobřeží.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY