Francie

Jedinečná dovolená na Azurovém pobřeží

Když se řekne Azurové pobřeží, vybaví se nám dlouhé pláže, odpočinek, čistá azurová obloha a zářivé moře. Azurové pobřeží známé také jako Francouzská riviéra ovšem nabízí daleko více!

Pláže, moře, parasailing a vodní zábavní park Marineland

Milovníci moře a plážového odpočinku na Azurovém pobřeží chrochtají blahem. Pláže se táhnou do nekonečna na obě strany. Vybrat si můžete mezi oblázkovými plážemi v Nice nebo písečnými plážemi v okolí Cannes, Antibes a Saint-Tropez.

Pestrá paleta vodních i plážových sportů nechá klidným snad jen úplného lenocha. Pronajměte si vodní skútr, let na padáku za motorovým člunem, parasailing, jízdu na banánu či na vodních lyžích.

Jedete-li na dovolenou s dětmi, určitě zavítejte do zábavního vodního parku Marineland u městečka Antibes. Užijete si vodní hrátky na mnoha skluzavkách a tobogánech, projdete se žraločím tunelem a pobavíte se při noční show s delfíny, kosatkami a lachtany.

Zamilované dvojice si mohou zakoupit plavbu lodí na některý z ostrovů při západu slunce. Žádost o ruku při této romantické atmosféře vřele doporučujeme!

Marineland

Nice: Starý přístav, Hradní návrší, výrobna kandovaného ovoce a trhy

Každý cestovatel touží po poznávání památek. Ani v tomto směru Vás Azurové pobřeží nezklame. Město Nice nabízí procházku úzkými uličkami Starého města, překrásný výhled z Hradního návrší na Andělskou zátoku, pohled na starý přístav a rybářské domy na Cours Selaya, podél kterých se dnes pravidelně konají potravinové trhy.

Na trzích v Nice doporučujeme ochutnat pissaladière, místní pizzu s cibulí, ančovičkami a černými olivami nebo pan bagnat, čerstvé pečivo plněné salátem, tuňákem, červenou cibulí a dalšími pochutinami. Příjemným zpestřením je návštěva výrobny kandovaného ovoce. Sem však zamiřte raději až nasycení!

Trhy v Nice

Trhy v Nice

Antibes: antické památky, Pablo Picasso, zámek Grimaldi a luxusní lodě

Zatímco Nice je město v pravém slova smyslu, Antibes je menší s atmosférou podobnou typické francouzské vesnici. Toulky úzkými uličkami v historickém centru Vás dříve či později zavedou ke zdejší kryté tržnici. Dopoledne zde probíhají trhy, odpoledne si tady můžete dopřát příjemný oběd ve stínu zahradní restaurace.

Dostanete-li chuť na špetku moderního a kubistického umění, zavítejte do Château Grimaldi. Řada děl Pabla Picassa, který měl v zámku jednu dobu svůj ateliér, je doplněna o díla dalších moderních umělců. Jde o dech beroucí zážitek a úžasné místo k rozjímání. Z terasy hradu Grimaldi se nabízí nádherné výhledy doplněné moderními sochami.

Odpočinek od umění najdete na městské pláži Larvotto. Jen pár kroků od pláže dojdete k největšímu jachetnímu přístav v Evropě s luxusními loděmi a plachetnicemi. Možná tady v budoucnu taky jednu budete mít.

Antibes

Vesnička Eze: botanická zahrada na skále, slavná parfumerie a luxusní hotely

Nedaleko Nice na skalním výběžku je malá a přesto významná vesnička Èze. Ve Francii se pro tento typ obydlených skalních osad vžil název „vesnička na bidýlku“. Èze se nachází vysoko na skále s překrásným výhledem na moře. V úzkých a často strmých uličkách na vás působí pravá atmosféra venkova. Tedy než se podíváte na počet hvězdiček a ceny hotelů. Ty jsou o „pár“ desítek EUR vyšší než v okolních městech.

Na samém vrcholu vesnice můžete vstoupit do krásné exotické zahrady a nemusíte být ani profesionální nebo amatérský fotograf, abyste ocenili krásu kolem. Nejen ženy ocení návštěvu jedné ze dvou parfumérských firem, které se v Èze nachází. Zdarma si můžete projít malé muzeum týkající se historie parfémů značky Fragonard nebo Galimard a odměnit sebe nebo své blízké koupí pravého francouzského parfému, případně dalších kvalitních kosmetických produktů.

Vesnička Èze

Středomořská kuchyně Francouzské riviéry

Ráno výlet za památkami, odpoledne koupání v moři a večer výprava za gurmánskými zážitky. Zdejší restaurace nabízí především čerstvé plody moře a ryby. Ochutnejte slávky na mnoho způsobů, nebo si užijte afrodiziakální účinky ústřic se šampaňským. Zdejší kuchyně připravuje i nepřeberné množství salátů, z nichž nejznámější je nicejský salát s tuňákem a ančovičkami.

Hledáte-li jen menší chuťové povyražení během dne, dopřejte si zmrzlinu. Na stáncích najdete až nevídané chuti, jako například zmrzlina z avokáda. Jako správní Francouzi se kolem 17 hodiny usaďte do některého z mnoha barů či kaváren a dejte si apérol. Ať už zvolíte zdejší pastis, kir, pivo nebo cokoliv jiného, určitě neprohloupíte. Číšník Vám zajisté donese i nějakou chuťovku k drinku. Nejčastěji skvěle naložené olivy.

Ústřice

Cestomilka

Jana

Cestomilka Jana o Azurovém pobřeží

"Azurové pobřeží je tak pestré, že si zde každý najde zábavu dle svých představ. Pár dní Vám nebude stačit a na konci dovolené zajisté už budete plánovat, kdy se opět podíváte za sluncem na jih Francie."

Další podobné články

monako, monte carlo, azurové pobřeží

6 nej Monaka, které nesmíte minout

Poznejte mini stát, který každoročně vyhledává celosvětová smetánka, poznejte Monako.

Zobrazit více