Po snídani se vydáme na východní stranu Islandu. Po delší jízdě přijde vhod nenáročná procházka k ledovcovému splazu v Národním parku Skaftafell. Samotný ledovec Skaftafellsjökull je 10 kilometrů dlouhý a téměř 2,5 kilometrů široký.
Netradičním zážitkem pro nás bude bez pochyby projížďka obojživelným vozidlem po ledovcovém jezeře Jökulsárlón.
Odpoledne navštívíme tajemnou diamantovou pláž. Ta dostala název podle kusů ledu, které sem moře vrací při přílivu. Průhledné „diamanty“ různých tvarů a velikostí nás okouzlí. Pak se již vydáme do rybářského městečka Höfn, kde se ubytujeme.
Po snídani nás cesta zavede k Východním fjordům a do městečka Djúpivogur, které bylo založeno již v 16. století. Zastávku na oběd si uděláme v největším městě východního Islandu, v Egilsstaðiru.
Po obědě projedeme měsíční krajinou rozlehlého národního parku Jökulsárgljúfur ke stejnojmennému kaňonu, kde se ukrývá nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss. Díky své šířce 100 metrů je často přezdívaný jako islandská Niagara.
K večeru nás čeká přejezd k jezeru Mývatn, které je jedním z nejoblíbenějších a nejzajímavějších míst Islandu. V samotném jezeře se nachází nejrůznější lávové útvary a okolí rovněž nabízí mnoho zajímavostí.
Po snídani prozkoumáme jednu z nejpopulárnějších islandských turistických atrakcí, oblast vulkanických jeskyní a skalních útvarů zvanou Dimmuborgir. Poté vystoupáme ke kruhovému kráteru sopky Hverfell, odkud se nám naskytnou nádherné pohledy na jezero Mývatn. Samotný kráter vznikl před 2500 lety a to údajně během několika dní.
Odpoledne se projdeme oblastí skalního hřebenu Námafjall, který je pastelově zbarvený díky šedému sádrovci a oranžové síře, jež se zde v minulosti těžila. Uvidíme také pole tzv. solfatár (puklin, z nichž unikají sirné výpary) a také bublajících bahenních jezírek.
Večer se vrátíme zpět k jezeru Mývatn.
Po snídani se vydáme na jih jezera Mývatn, kde se nacházejí pseudo krátery. Ty vznikly v minulosti při erupci sopek. V krajině jsou nepřehlédnutelné a vypadají jako velké mísy.
Odpoledne vyjedeme k jezírku Víti neboli Peklu. Jedná se o kalderový kráter s akvamarínovou vodou, z něhož se nabízí krásné výhledy na sopku Krafla. V naší blízkosti najdeme parní průduchy, bahenní gejzíry i bublající jezírka.
Zájemci budou mít také možnost vykoupat se v nedalekých termálních pramenech. Teplá voda bude skvělou vzpruhou pro naše těla.
Na závěr dne nás čeká další ikonický vodopád – vodopád bohů Godafoss, který se rozprostírá v šířce 30 metrů do tvaru podkovy. V podvečer se ubytujeme ve Varmahlidu.
Po snídani se vydáme na poloostrov Snaefellsnes na západě Islandu, který je pro své přírodní bohatství označován jako „Island v miniatuře“.
Nejprve navštívíme unikátní černou pláž Djúpalónssandur, který byla v minulosti plná rybářů. Následně zavítáme do vesničky Arnarstapi známé zejména pro své skalní útesy. Projdeme se kolem kamenné sochy zobrazující postavu Barðura Snæfellsáse, který údajně chrání zdejší kraj před zlem, a pak se již budeme kochat úchvatnými pohledy na členité pobřeží.
Po celou dobu na nás bude z dálky dohlížet 700 000 let starý vulkán Snæfellsjökull (1446 m n. m.), jehož vrcholek kryje ledovec. Sopka je známá především díky románu Julese Verna, který do jejího nitra ukryl průchod do středu Země.
Večer přejedeme do města Borgarnes, kde se ubytujeme.
Po snídani se přesuneme podél fjordu Hrútafjörður na západ ostrova do městečka Borgarnes, jež leží na poloostrově. V minulosti proslulo jako rušný rybářský přístav. Tunelem projedeme pod fjordem Hvalfjörður, v němž se dostaneme až 156 m pod hladinu moře.
V případě časové rezervy si užijeme krátkou procházku pod masivem Esja s pohledy na Reykjavik.
Následně přejedeme na ubytování.
S návštěvou uvedených památek, degustací či představení se v programu zájezdu počítá. Pokud není uvedeno jinak, hradí se vstupné až na místě. Vstupenky, které je nutné objednat předem, jsou níže označeny a budete mít možnost si je doplnit do své elektronické cestovní smlouvy.
Zavolejte nám rovnou na číslo
Nebo nám napište dotaz