Zájezdy na Island plné zážitků

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatnou krásu divokého Islandu. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

Island 4

SKVĚLÝ PRŮVODCE ROMAN
Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu, letecky z Katowic

 • letecky z Katowic
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Poznejte to nej co Island nabízí. Krásné národní parky, dechberoucí vodopády, rozlehlé písečné pláže i hnízdiště papuchalků na Westmanských ostrovech a odpočiňte si geotermálních lázních.

19.5. - 23.5.2024 5 dní
od 36 901 Kč
cena za osobu
Roman Halama

Cestomil

Roman

Velký okruh Islandem

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi do země ledu a ohně a poznejte úchvatný a divoký Island a všechny krásy, které nabízí. Objevíte dechberoucí vodopády, křišťálová jezírka, hnízdiště papuchalků a ohřejete se v termálních pramenech.

Island, to nejsou jen sopky a vodopády. "Země ledu a ohně" svým návštěvníkům nabízí také křišťálově čistá ledovcová jezera, černé sopečné pláže nebo kouzelné rybářské vesničky. Vydejte se s námi na tento úchvatný ostrov a poznejte všechny jeho krásy.

9.6. - 20.6.2024 12 dní
7.7. - 18.7.2024 12 dní
od 85 901 Kč
cena za osobu
Island
Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 15 osob

Poznejte to nejkrásnější co Island nabízí. Krásné národní parky, dechberoucí vodopády, rozlehlé písečné pláže i hnízdiště papuchalků a odpočiňte si geotermálních lázních.

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatný a divoký Island a všechny krásy, které nabízí. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

9.6. - 13.6.2024 5 dní
7.7. - 11.7.2024 5 dní
od 45 901 Kč
cena za osobu
Roman Halama

Cestomil

Roman

Za divokou krásou Islandu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 15 osob

Island, to nejsou jen sopky a vodopády. "Země ledu a ohně" svým návštěvníkům nabízí také křišťálově čistá ledovcová jezera, černé sopečné pláže nebo kouzelné rybářské vesničky. Vydejte se s námi na tento úchvatný ostrov a poznejte všechny jeho krásy.

13.6. - 20.6.2024 8 dní
11.7. - 18.7.2024 8 dní
od 77 901 Kč
cena za osobu

Island

Island je známá jako země ledu a ohně. Jeho čarokrásná krajina nabízí spící sopky, dech beroucí vodopády, divoké pobřeží i termální prameny. Je to země, kde přírodní živly tančí mezi póly ohně a mrazu, s nekonečnými nocemi v hluboké zimě a léty, kdy slunce nezapadá.

„Země lidí a skřítků.“

Kniha Jiřího Zemana

Kdy navštívit Island

Březen

Cesta na Island v únoru či březnu vám přinese nejen jedinečně pohledy na zimní krajinu bez turistů, ale pokud budete mít štěstí, budete moci spatřit i polární záři.

Červenec

Nejteplejším měsícem na Islandu je právě červenec, kdy teploty stoupají až k 15 stupňům. Výhodou pro poznávání země jsou také takřka nekončící dny.

Září

V září je perfektní doba na pozorování velryb u islandského pobřeží. Setkání s těmito jedinečnými tvory bude jistě velkým zpestřením vaší cesty.

Jedinečné zážitky na Islandu

Ledovec Vatnajokull

Jedním z nejlepších míst, které určitě navštivte při své cestě po Islandu, je ledovec Vatnajokull, druhý největší ledovec v Evropě. Tvoří 8 % pevniny s bezpočtem ohromujících ledových jeskyní, z nichž každá je jedinečným dílem přírody. Pod ledem se nachází nejméně tři aktivní sopky a nejvyšší vrchol Islandu. Ledovec Vatnajokull také napájí nespočet řek a další ledovce. Objevuje se ve Hrách o trůny a dvou filmech s Jamesem Bondem.

Odpočinek v termálních pramenech

Modrá laguna je možná nejnavštěvovanějšími geotermálními lázněmi v zemi a hlavní turistickou atrakcí na Islandu. Horké termální prameny jsou bohaté na minerály a prospívají pleti. Milovníci soukromí si však mohou dopřát koupel daleko od lidí v jednom z nesčetných pramenů, které jsou rozesety po celém ostrově.

Články přímo od našich průvodců

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Zaanse Schans

Větrné mlýny, symbol skanzenu Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Co o nás řekli naši klienti?

Azurové pobřeží a koupání v moři
s Cestomilkou Vandou

Cestovaly jsme s Cestomily již po třetí a i tentokráte bylo vše v pořádku. Zájezd byl moc dobře koncipován – poznávat a současně mít možnost spočinout u moře a okoupat se, posedět v kavárně nebo restauraci je skvělý nápad. Člověk není přesycen, nemusíme vidět vše, ale v klidu si vychutnává atmosféru 🙂 Paní průvodkyně Vanda byla úžasná a svým šarmem a dokonalou francouzštinou domorodce zcela odzbrojovala….Rozhodně s Cestomily opět někam vyrazíme!….

K+J+V

Rychnov nad Kněžnou

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou
Moc děkujeme za nezapomenutelné zážitky v Paříži. Všechno bylo super a obzvláště bychom rádi poděkovali paní průvodkyni Petře, která byla absolutně profesionální, velmi milá a přátelská. Její znalosti jsou obdivuhodné a ještě umocnily zážitek z Paříže. Vaši cestovku rádi doporučíme všem svým přátelům.
Ještě jednou moc děkujeme a přejeme ať se daří.

Lubomír a Miluše Nezvalovi

Ždár nad Sázavou

Za divokou krásou Islandu
s Cestomilem Romanem
Musím pochválit vedení Cestomilů za výběr skvělého průvodce. Nevím, zda jsem viděl „To nejlepší z Islandu“, protože ostatní jsem neviděl 😊 , ale to, co jsem viděl, rozhodně stálo za to. Jak příroda, tak výklad, tak načasování – skvělá práce.
Přes počáteční obavy, jel jsem s Cestomily a vůbec na takto organizovaný zájezd prvně, můžu nyní jen doporučit.

Roman Š.

Plzeň

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Chtěli bychom Cestomilům poděkovat za náš zářijový výlet do Paříže s průvodkyní Petrou.Od příletu do Paříže až do konce zájezdu nám Petra poskytla neuvěřitelné množství informací, prošli jsme snad každou uličku v Paříži, kde bylo něco jen trošku zajímavého.

Radka a Zdeněk

Potštát