Poznávací zájezdy na Island

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatný a divoký Island a všechny krásy, které nabízí. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

Island 2

Cestomil

Roman

Velký okruh Islandem

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
  • 8 - 15 osob

Island, to nejsou jen sopky a vodopády. "Země ledu a ohně" svým návštěvníkům nabízí také křišťálově čistá ledovcová jezera, černé sopečné pláže nebo kouzelné rybářské vesničky. Vydejte se s námi na tento úchvatný ostrov a poznejte všechny jeho krásy.

11.6. - 22.6.2023 12 dní
9.7. - 20.7.2023 12 dní
od 79 901 Kč
cena za osobu

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
  • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatný a divoký Island a všechny krásy, které nabízí. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

11.6. - 15.6.2023 5 dní
9.7. - 13.7.2023 5 dní
od 44 901 Kč
cena za osobu

Island

Island je známá jako země ledu a ohně. Jeho čarokrásná krajina nabízí spící sopky, dech beroucí vodopády, divoké pobřeží i termální prameny. Je to země, kde přírodní živly tančí mezi póly ohně a mrazu, s nekonečnými nocemi v hluboké zimě a léty, kdy slunce nezapadá.

Kdy na Island

Březen

Cesta na Island v únoru či březnu vám přinese nejen jedinečně pohledy na zimní krajinu bez turistů, ale pokud budete mít štěstí, budete moci spatřit i polární záři.

Červenec

Nejteplejším měsícem na Islandu je právě červenec, kdy teploty stoupají až k 15 stupňům. Výhodou pro poznávání země jsou také takřka nekončící dny.

Září

V září je perfektní doba na pozorování velryb u islandského pobřeží. Setkání s těmito jedinečnými tvory bude jistě velkým zpestřením vaší cesty.

Zažijte Island autenticky...

Ledovec Vatnajokull

Jedním z nejlepších míst, které určitě navštívit při své cestě po Islandu, je ledovec Vatnajokull, druhý největší ledovec v Evropě. Tvoří 8 % pevniny s bezpočtem ohromujících ledových jeskyní, z nichž každá je jedinečným dílem přírody. Pod ledem se nachází nejméně tři aktivní sopky a nejvyšší vrchol Islandu. Ledovec Vatnajokull také napájí nespočet řek a další ledovce. Objevuje se ve Hrách o trůny a dvou filmech s Jamesem Bondem.

Odpočinek v termálních pramenech

Modrá laguna je možná nejnavštěvovanějšími geotermálními lázněmi v zemi a hlavní turistickou atrakcí na Islandu. Horké termální prameny jsou bohaté na minerály a prospívají pleti. Milovníci soukromí si však mohou dopřát koupel daleko od lidí v jednom z nesčetných pramenů, které jsou rozesety po celém ostrově.

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice