Zájezdy na Island plné zážitků

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatnou krásu divokého Islandu. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

Island 4

Roman Halama

Cestomil

Roman

Velký okruh Islandem

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 14 osob

Připojte se k nám na objevnou cestu po Islandu, fascinujícím ostrově, kde se střetává síla ledu a ohně. Objevte úchvatné vodopády, mystická jezera, divokou přírodu a teplé termální prameny. Od ledovců po sopečné pláže, Island čeká, až objevíte jeho kouzlo.

9.6. - 20.6.2024 12 dní
7.7. - 18.7.2024 12 dní
od 85 901 Kč
cena za osobu
Island
Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu (z Prahy)

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 14 osob

Poznejte to nejkrásnější co Island nabízí. Úchvatné národní parky, dechberoucí vodopády, rozlehlé písečné pláže i slavné gejzíry. Příjemný odpočinek si užijeme v geotermálních lázních.

9.6. - 13.6.2024 5 dní
7.7. - 11.7.2024 5 dní
od 46 901 Kč
cena za osobu
Roman Halama

Cestomil

Roman

Za divokou krásou Islandu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 14 osob

Island, to nejsou jen sopky a vodopády. "Země ledu a ohně" svým návštěvníkům nabízí také křišťálově čistá ledovcová jezera, černé sopečné pláže nebo kouzelné rybářské vesničky. Vydejte se s námi na tento úchvatný ostrov a poznejte všechny jeho krásy.

13.6. - 20.6.2024 8 dní
11.7. - 18.7.2024 8 dní
od 77 901 Kč
cena za osobu
SKVĚLÝ PRŮVODCE ROMAN
Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu (z Katowic)

 • letecky z Katowic
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Poznejte to nejkrásnější co Island nabízí. Úchvatné národní parky, dechberoucí vodopády, rozlehlé písečné pláže i slavné gejzíry. Příjemný odpočinek si užijeme v geotermálních lázních.

Termín a cena na vyžádání

Island

Island je známá jako země ledu a ohně. Jeho čarokrásná krajina nabízí spící sopky, dech beroucí vodopády, divoké pobřeží i termální prameny. Je to země, kde přírodní živly tančí mezi póly ohně a mrazu, s nekonečnými nocemi v hluboké zimě a léty, kdy slunce nezapadá.

„Země lidí a skřítků.“

Kniha Jiřího Zemana

Kdy navštívit Island

Březen

Cesta na Island v únoru či březnu vám přinese nejen jedinečně pohledy na zimní krajinu bez turistů, ale pokud budete mít štěstí, budete moci spatřit i polární záři.

Červenec

Nejteplejším měsícem na Islandu je právě červenec, kdy teploty stoupají až k 15 stupňům. Výhodou pro poznávání země jsou také takřka nekončící dny.

Září

V září je perfektní doba na pozorování velryb u islandského pobřeží. Setkání s těmito jedinečnými tvory bude jistě velkým zpestřením vaší cesty.

Jedinečné zážitky na Islandu

Ledovec Vatnajokull

Jedním z nejlepších míst, které určitě navštivte při své cestě po Islandu, je ledovec Vatnajokull, druhý největší ledovec v Evropě. Tvoří 8 % pevniny s bezpočtem ohromujících ledových jeskyní, z nichž každá je jedinečným dílem přírody. Pod ledem se nachází nejméně tři aktivní sopky a nejvyšší vrchol Islandu. Ledovec Vatnajokull také napájí nespočet řek a další ledovce. Objevuje se ve Hrách o trůny a dvou filmech s Jamesem Bondem.

Odpočinek v termálních pramenech

Modrá laguna je možná nejnavštěvovanějšími geotermálními lázněmi v zemi a hlavní turistickou atrakcí na Islandu. Horké termální prameny jsou bohaté na minerály a prospívají pleti. Milovníci soukromí si však mohou dopřát koupel daleko od lidí v jednom z nesčetných pramenů, které jsou rozesety po celém ostrově.

Články přímo od našich průvodců

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Peyrepertuse

Nejznámější katarské hrady

Objevte majestát a historii jihofrancouzských katarských hradů, symbolů svobody a hrdinného odporu proti nenasytné katolické církvi.

San Sebastian, Baskicko

San Sebastián – kosmopolitní španělské letovisko

San Sebastián je místem, kde se historie setkává s moderním 21. stoletím, kde se příroda stává divadelním prostorem a kde vaše chuťové buňky můžou prozkoumat nové horizonty. Tak na co…

Wicklow Mountains

Národní park Wicklow Mountains a klášter Glendalough

Vstupte do Národního parku Wicklow Mountains, skrytého v srdci Irska, kde se můžete ponořit do krás irské přírody. A pokud toužíte po nalezení klidu a ducha minulých staletí, přijďte a…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Za divokou krásou Islandu
s Cestomilem Romanem

Musím pochválit vedení Cestomilů za výběr skvělého průvodce. Nevím, zda jsem viděl „To nejlepší z Islandu“, protože ostatní jsem neviděl 😊 , ale to, co jsem viděl, rozhodně stálo za to. Jak příroda, tak výklad, tak načasování – skvělá práce. Přes počáteční obavy, jel jsem s Cestomily a vůbec na takto organizovaný zájezd prvně, můžu nyní jen doporučit.

Roman Š.

Plzeň

Za kouzlem adventní Paříže
s Cestomilkou Jitkou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila na doporučení – hledala jsem zájezd do Paříže a vaše CK mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velmi pěkné web stránky, přehledné, komunikace výborná. Naše paní průvodkyně, paní Jitka, byla moc fajn, program a organizace opět výborné, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě hned vedle stanice metra. Paní Jitka se nám věnovala, vysvětlila vše potřebné, poradila co je nejvýhodnější a výborně se o nás starala. Vaši cestovní kancelář budu všem doporučovat.

Vanda Příhonská

Praha 9

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim