Zájezdy na Island plné zážitků

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatnou krásu divokého Islandu. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

Island 5

NOVINKA
Míra Deneš

Cestomil

Míra

Island, cesta za polární září

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • do 8 osob

Užijte si neopakovatelný přírodní jev polární záře a to právě na Islandu. Uchvátí Vás Aurora Borealis na pozadí divoké islandské přírody. Neváhejte, letos je poslední rok, kdy je dobře viditelná a následujících 10 let bude mít pravděpodobně volno.

22.11. - 29.11.2024 8 dní
od 56 900 Kč
cena za osobu
NÁŠ TIP
Roman Halama

Cestomil

Roman

Za divokou krásou Islandu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Island, to nejsou jen sopky a vodopády. "Země ledu a ohně" svým návštěvníkům nabízí také křišťálově čistá ledovcová jezera, černé sopečné pláže nebo kouzelné rybářské vesničky. Vydejte se s námi na tento úchvatný ostrov a poznejte všechny jeho krásy.

Termín a cena na vyžádání
Roman Halama

Cestomil

Roman

Velký okruh Islandem

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Připojte se k nám na objevnou cestu po Islandu, fascinujícím ostrově, kde se střetává síla ledu a ohně. Objevte úchvatné vodopády, mystická jezera, divokou přírodu a teplé termální prameny. Od ledovců po sopečné pláže, Island čeká, až objevíte jeho kouzlo.

Termín a cena na vyžádání
Island
Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu (z Prahy)

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Poznejte to nejkrásnější co Island nabízí. Úchvatné národní parky, dechberoucí vodopády, rozlehlé písečné pláže i slavné gejzíry. Příjemný odpočinek si užijeme v geotermálních lázních.

Termín a cena na vyžádání
SKVĚLÝ PRŮVODCE ROMAN
Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu (z Katowic)

 • letecky z Katowic
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Poznejte to nejkrásnější co Island nabízí. Úchvatné národní parky, dechberoucí vodopády, rozlehlé písečné pláže i slavné gejzíry. Příjemný odpočinek si užijeme v geotermálních lázních.

Termín a cena na vyžádání

Island

Island je známá jako země ledu a ohně. Jeho čarokrásná krajina nabízí spící sopky, dech beroucí vodopády, divoké pobřeží i termální prameny. Je to země, kde přírodní živly tančí mezi póly ohně a mrazu, s nekonečnými nocemi v hluboké zimě a léty, kdy slunce nezapadá.

„Země lidí a skřítků.“

Kniha Jiřího Zemana

Kdy navštívit Island

Březen

Cesta na Island v únoru či březnu vám přinese nejen jedinečně pohledy na zimní krajinu bez turistů, ale pokud budete mít štěstí, budete moci spatřit i polární záři.

Červenec

Nejteplejším měsícem na Islandu je právě červenec, kdy teploty stoupají až k 15 stupňům. Výhodou pro poznávání země jsou také takřka nekončící dny.

Září

V září je perfektní doba na pozorování velryb u islandského pobřeží. Setkání s těmito jedinečnými tvory bude jistě velkým zpestřením vaší cesty.

Jedinečné zážitky na Islandu

Ledovec Vatnajokull

Jedním z nejlepších míst, které určitě navštivte při své cestě po Islandu, je ledovec Vatnajokull, druhý největší ledovec v Evropě. Tvoří 8 % pevniny s bezpočtem ohromujících ledových jeskyní, z nichž každá je jedinečným dílem přírody. Pod ledem se nachází nejméně tři aktivní sopky a nejvyšší vrchol Islandu. Ledovec Vatnajokull také napájí nespočet řek a další ledovce. Objevuje se ve Hrách o trůny a dvou filmech s Jamesem Bondem.

Odpočinek v termálních pramenech

Modrá laguna je možná nejnavštěvovanějšími geotermálními lázněmi v zemi a hlavní turistickou atrakcí na Islandu. Horké termální prameny jsou bohaté na minerály a prospívají pleti. Milovníci soukromí si však mohou dopřát koupel daleko od lidí v jednom z nesčetných pramenů, které jsou rozesety po celém ostrově.

Články přímo od našich průvodců

Farní dvorec v Guimiliau, Bretaň

Farní dvorce – unikát, který najdete pouze v Bretani

Prozkoumejte jedinečné církevní soubory staveb zvané farní dvorce. Seznámíte se s nimi pouze v západní Bretani. Cesta určitě stojí za to, protože Vám pomůže pochopit charakter samotných Bretonců a jejich…

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Vítězný oblouk v Bruselu

Šarmantní Brusel

Brusel? To je Grand-Place, Atomium, Čůrající chlapeček, hranolky, waffle, pivo, čokoláda a mnoho dalšího! Navštívíte ho společně s námi?

Ostrov Skye a kolonie tuleňů

Drsná krása Skotska, moře, tuleni a pohádkové přístavní městečko Portree. To a mnohem více vám nabídne surově nádherný ostrov Skye.

Co o nás řekli naši klienti?

Za divokou krásou Islandu
s Cestomilem Romanem

Musím pochválit vedení Cestomilů za výběr skvělého průvodce. Nevím, zda jsem viděl „To nejlepší z Islandu“, protože ostatní jsem neviděl 😊 , ale to, co jsem viděl, rozhodně stálo za to. Jak příroda, tak výklad, tak načasování – skvělá práce. Přes počáteční obavy, jel jsem s Cestomily a vůbec na takto organizovaný zájezd prvně, můžu nyní jen doporučit.

Roman Š.

Plzeň

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno