Zájezdy na Island plné zážitků

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatnou krásu divokého Islandu. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

Island 3

Roman Halama

Cestomil

Roman

Velký okruh Islandem

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi do země ledu a ohně a poznejte úchvatný a divoký Island a všechny krásy, které nabízí. Objevíte dechberoucí vodopády, křišťálová jezírka, hnízdiště papuchalků a ohřejete se v termálních pramenech.

Island, to nejsou jen sopky a vodopády. "Země ledu a ohně" svým návštěvníkům nabízí také křišťálově čistá ledovcová jezera, černé sopečné pláže nebo kouzelné rybářské vesničky. Vydejte se s námi na tento úchvatný ostrov a poznejte všechny jeho krásy.

9.7. - 20.7.2023 12 dní
od 85 901 Kč
cena za osobu
Island
Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Islandu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 15 osob

Poznejte to nejkrásnější co Island nabízí. Krásné národní parky, dechberoucí vodopády, rozlehlé písečné pláže i hnízdiště papuchalků a odpočiňte si geotermálních lázních.

Vydejte se s námi do "země ledu a ohně" a poznejte úchvatný a divoký Island a všechny krásy, které nabízí. Od spících sopek, přes dech beroucí vodopády, až po divoké pobřeží i termální prameny, Island Vás svou kouzelnou přírodou zkrátka nadchne.

9.7. - 13.7.2023 5 dní
od 55 901 Kč
cena za osobu
Roman Halama

Cestomil

Roman

Za divokou krásou Islandu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*/ penzion 2*/ guesthouse
 • 8 - 15 osob

Island, to nejsou jen sopky a vodopády. "Země ledu a ohně" svým návštěvníkům nabízí také křišťálově čistá ledovcová jezera, černé sopečné pláže nebo kouzelné rybářské vesničky. Vydejte se s námi na tento úchvatný ostrov a poznejte všechny jeho krásy.

13.7. - 20.7.2023 8 dní
od 69 901 Kč
cena za osobu

Island

Island je známá jako země ledu a ohně. Jeho čarokrásná krajina nabízí spící sopky, dech beroucí vodopády, divoké pobřeží i termální prameny. Je to země, kde přírodní živly tančí mezi póly ohně a mrazu, s nekonečnými nocemi v hluboké zimě a léty, kdy slunce nezapadá.

„Země lidí a skřítků.“

Kniha Jiřího Zemana

Kdy navštívit Island

Březen

Cesta na Island v únoru či březnu vám přinese nejen jedinečně pohledy na zimní krajinu bez turistů, ale pokud budete mít štěstí, budete moci spatřit i polární záři.

Červenec

Nejteplejším měsícem na Islandu je právě červenec, kdy teploty stoupají až k 15 stupňům. Výhodou pro poznávání země jsou také takřka nekončící dny.

Září

V září je perfektní doba na pozorování velryb u islandského pobřeží. Setkání s těmito jedinečnými tvory bude jistě velkým zpestřením vaší cesty.

Jedinečné zážitky na Islandu

Ledovec Vatnajokull

Jedním z nejlepších míst, které určitě navštivte při své cestě po Islandu, je ledovec Vatnajokull, druhý největší ledovec v Evropě. Tvoří 8 % pevniny s bezpočtem ohromujících ledových jeskyní, z nichž každá je jedinečným dílem přírody. Pod ledem se nachází nejméně tři aktivní sopky a nejvyšší vrchol Islandu. Ledovec Vatnajokull také napájí nespočet řek a další ledovce. Objevuje se ve Hrách o trůny a dvou filmech s Jamesem Bondem.

Odpočinek v termálních pramenech

Modrá laguna je možná nejnavštěvovanějšími geotermálními lázněmi v zemi a hlavní turistickou atrakcí na Islandu. Horké termální prameny jsou bohaté na minerály a prospívají pleti. Milovníci soukromí si však mohou dopřát koupel daleko od lidí v jednom z nesčetných pramenů, které jsou rozesety po celém ostrově.

Články přímo od našich průvodců

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav