+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Za krásou Sicílie, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevíme antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupáme na majestátní Etnu, vykoupeme se ve Středozemním moři a ochutnáme skvělé sicilské speciality. 

NOVINKA Za krásou Sicílie, letecky z Prahy

  

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

Bohužel aktuálně není u tohoto zájezdu žádný dostupný termín.
Vyberte si prosím z nabídky dalších zájezdů…
…nebo vyzkoušejte Dovolenou na míru
  Obrázek

  Proč na Sicílii se mnou? Protože vím ...

   

  • kde ochutnat skvělé místní víno
  • kam za tradiční sicilskou kuchyní
  • které chrámy jsou ty nejkrásnější
  • jak se pohodlně dostat na Etnu

   

   

         

   1 den

   Přílet na Sicílii, město Érice, antické divadlo v Segestě, město Nuova Gibellina, antické chrámy ve městě Selínús, město Agrigento, ubytování

   Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet na Sicílii. 

   Program dne bude přizpůsoben letovému řádu.

    

   Naší první zastávkou na Sicílii bude historické město Érice. Z moderní doby se rázem přesuneme do poklidné atmosféry středověkého města trůnícího osamoceně na vrcholku hory. Projdeme se dlážděnými uličkami, ve kterých se zastavil čas a navštívíme středověký kostel a katedrálu. V některé z místních restaurací ochutnáme sicilskou kuchyni a ještě před odjezdem si vychutnáme nádherné výhledy až k Egadským ostrovům.

    

   Jedním z nejpůsobivějších míst ve vnitrozemí ostrova jsou pozůstatky antického města Segesta.

   Z původního politického centra ležícího uprostřed hor se dodnes zachovalo jen divadlo s překrásným výhledem do okolí.

    

   Během naší cesty do jižní části ostrova se na chvíli zastavíme ve městě Nuova Gibellina. Město vyrostlo na zelené louce poté, co starou Gibellinu zničilo rozsáhlé zemětřesení v polovině

   20. století. Ukážeme si ne příliš zdařilý kontrast moderny a původní sicilské architektury dokreslený liduprázdnou atmosférou. 

    

   Dále nás bude čekat město Selínús s komplexem antických chrámů. Seznámíme se s pozůstatky antického města ležícího na břehu moře a po prohlídce se přesuneme do blízkosti města Agrigenta, kde se ubytujeme a ochutnáme lahodné plody moře.

   Obrázek

    

    


   2 den

   Město Agrigento, Údolí chrámů (UNESCO), město Enna, město Catanie, sopka Etna

   Po snídani zavítáme do historického centra Agrigenta s řadou středověkých a barokních paláců. V sousedství města, mezi olivovými háji, navštívíme vyhledávanou archeologickou lokalitu, tzv. Údolí chrámů (UNESCO). Komplex největších řeckých chrámů vůbec se řadí mezi nejzachovalejší na světě. Našemu zraku určitě neujde Chrám Svornosti, Diův chrám nebo překrásné zahrada Kolymbetra s kvetoucími pomerančovníky a mandlovníky.

    

   Občerstveni lehkým obědem se vydáme do vnitrozemí, do města Enna, které se majestátně tyčí na vysokém kopci. Užijeme si krásné výhledy do okolní krajiny (za dobrého počasí uvidíme také sopku Etnu) a projdeme se dlážděnými uličkami. Prohlédneme si jak Lombardský hrad, tak sice nenápadnou, ale krásně vyzdobenou katedrálu. V některé z místních kaváren si vychutnáme krátkou siestu u italské kávy a plněné sicilské trubičky cannolo siciliano.

    

   K večeru se projdeme druhým největším městem na Sicílii, Catanií, které leží v těsné blízkosti sopky Etny. Právě blízkost Etny poznamenala historii i vzhled města a tak je historické centrum celé postaveno z tmavého lávového kamene a navíc v jednotném barokním stylu. Prohlédneme si Dóm svaté Agáty, patronky města, fontánu se sochou slona, Římské divadlo a mohutnou pevnost Castello Ursino. Den zakončíme na náměstí Piazza del Duomo, které je živoucím centrem města.

   Obrázek

    

    


   3 den

   Syrakusy (UNESCO), výstup na sopku Etnu, možnost koupání v moři

   Po snídaní se přesuneme na jih ostrova, do města Syrakusy (UNESCO), které je doslova napěchováno antickými památkami. V rodišti slavného Archiméda navštívíme archeologický park s největším řeckým divadlem na Sicílii, velkolepou stavbu kostela Santuario della Madonna delle Lacrime i staré město na pobřeží, Ortigua. Projdeme se spletí úzkých uliček a na některém z malebných náměstí si dopřejeme chvíli odpočinku u kávy. 

    

   Po prohlídce města budeme pokračovat na jednu z nejvíce aktivních sopek na světě, Etnu.

   Ačkoliv se na první pohled zdá, že vrchol sopky je doslova na dosah ruky, cesta na něj je spletitá. Nejprve využijeme auta, poté se svezeme lanovkou a na závěr nás ke kráteru odvezou terénní vozy (samozřejmě v případě vulkanického klidu). Tento neopakovatelný zážitek bude umocněn kouzelnými výhledy i průjezdem přes vyhaslá lávová pole.

    

   V případě časových možností si užijeme koupání v moři na některé z místních pláží.

   Obrázek

    


   4 den

   Pohádková Taormina, návštěva vinařství a degustace, město Cefalú

   Po snídani se vydáme na sever Sicílie, do pohádkově krásné Taorminy. Město láká svou polohou na vrcholu hory Monte Tauro, středověkými památkami, množstvím zeleně a čistými písečnými plážemi na pobřeží. V minulosti se Taormina stala inspirací pro takové umělce jako byli Dalí, Dumas či Goethe a je stále velkým magnetem všech turistů přijíždějících na Sicílii. Největšími lákadly jsou Řecké divadlo a zřícena saracénského hradu s úchvatnými výhledy do okolí a na Etnu. V úzkých uličkách města si pak dopřejeme lehký oběd a chvíli osobního volna na nákup suvenýrů.

    

   Odpoledne zamíříme na úbočí Etny, kde v záři ostrého slunce roste kvalitní vinná réva. Navštívíme vinařství Cottanera, kde ochutnáme několik vzorků místních vín a poté budeme pokračovat do města Cefalú, které leží na severním pobřeží Sicílie.

    

   Město Cefalú ležící v objetí hor a je oblíbeným letoviskem s krásnými plážemi. Dominantu města představuje normanská katedrála na hlavním náměstí, odkud vedou do všech stran romantické úzké dlážděné uličky. Den zakončíme společnou večeří podávanou na jedné z teras přímo u moře.

   Obrázek

    


   5 den

   Město Palermo, návštěva rybího trhu, oběd, návrat domů

   Po snídaní se vydáme do hlavního města Sicílie, Palerma. Říká se, že nejkrásnější pohled na město je z paluby připlouvající lodě, jelikož právě ze strany od moře připomíná chobotnici, která se svými chapadly rozpíná do přilehlých kopců. 

    

   Dopoledne zamíříme na pravidelný rybí trh konající se pod širým nebem. Na pultech s ledem uvidíme snad veškeré druhy poživatelných mořských živočichů. Poté se zamotáme do spleti palermských uliček zářících všemi barvami a nasajeme rozličné vůně. Město s unikátní atmosférou láká na nepřeberné množství památek. Prohlédneme si monumentální palermskou katedrálu z 12. století, bohatě zdobenou kapli Cappella Palatina či renesanční kašnu Fontana Pretoria.


   Poté nás již čeká transfer na letiště a návrat zpět do ČR.

   Obrázek

    

    


   SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

    

   Co už máte v ceně zájezdu?

   • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
   • 4x ubytování ve 3* hotelu
   • 4x snídaně
   • transfery po celou dobu zájezdu
   • služby průvodce
   • parkovné, PHM, dálniční poplatky
   • zavazadlo příruční do 8-10 kg
   • 100% pojištění proti úpadku CK

    

   Kde budete ubytovaní?

   • hotely 3* s vlastním sociálním zařízením
   • na hotelu je k dispozici TV, ručníky a fén

   Co cena neobsahuje?

   • cestovní pojištění
   • vstupné do památek
   • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
   • doporučené kapesné včetně vstupů, 300 EUR
   • příplatek za jednolůžkový pokoj, 3 900 Kč

    

    

    

    

   Jak to bude s jídlem?

   • snídaně formou bufetu
   • obědy a večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu

    


    Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

    Vstupenky budou zajištěny během programu.

    Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

     

    • výlet na Etnu terénními vozy, cca 55 EUR
    • Údolí chrámů, 12 EUR dospělý, 7 EUR občan EU 18-25 let
    • Selínús archeologický park, 6 EUR
    • lanovka na Etnu zpáteční, cca 30 EUR
    • degustace vína, cca 22 EUR 

     


      Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

       

      • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

       

      • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

       

       

       

      Cestovní zavazadla

       

      • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

       

      • zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20 - 23 kg 

       

       

      Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

      obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

       

       

      Cestovní doklady

       

      Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

       


      Důležité informace

      Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

       

      Povinné smluvní údaje

      Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

       


       

       Co o nás řekli naši klienti?

       

      Obrázek

      Řím, Benátky a Florencie s Cestomilkou Věrkou

       

      "Dobrý den, naše nejoblíbeněji cestovko! Děkujeme za vše, bylo to naprosto úžasné, Věrka to s námi přežila :-), program nám upravila na míru a nenápadně nás honila, ať toho vidíme co nejvíce. To že jste to pro nás zařídily v takto malé a soukromé skupince byl nadstandard, který nás dostal. Moc Vám ..."               Zlíňáci  

      více ohlasů ze zájezdů