Poznávací zájezdy na Sicílii

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevíte antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupáte na majestátní Etnu, vykoupete se ve Středozemním moři a ochutnáte skvělé sicilské speciality.

Sicílie 2

Taormina
SKUPINA MAX. 8 OSOB
Patrik Strnad

Cestomil

Patrik

Za kouzlem Sicílie + Údolí chrámů + výlet na Etnu

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 2/3*, penzion
  • Max. 8 osob

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevte antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupejte na majestátní Etnu, navštivte Údolí chrámů (UNESCO) a ochutnejte vyhlášené sicilské speciality.

24.9. - 29.9.2024 6 dní
od 28 901 Kč
cena za osobu
Syrakusy, Sicílie
NOVINKA

Cestomilka

Jana

To nejkrásnější ze Sicílie s místním průvodcem

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 4*
  • 8 - 16 osob

Vydejte se s námi objevovat krásy největšího ostrova Středozemního moře, Sicílie. Seznámíme se s jedinečnou kuchyní, která je zakořeněná v sicilské kultuře, jelikož se téměř všechna jídla připravují z lokálních surovin. Chybět nebude ani degustace vín pocházejících z hroznů zrajících na úrodné sopečné půdě.

18.10. - 22.10.2024 5 dní
od 25 900 Kč
cena za osobu

Sicílie

Sicílie coby největší z italských ostrovů láká turisty na své přírodní divy a kulturní poklady. Také se chlubí nádherným počasím a celou škálou kulinářských specialit. Průzračné moře, hory i sopka Etna tvoří přírodní scenérii, kterou doplňují jedinečné architektonické klenoty.

„Itálie bez Sicílie vůbec nevyvolává v duši tu pravou představu. Teprve zde je klíč ke všemu.“

Johann Wolfgang von Goethe

Kdy navštívit Sicílii

Květen

Květen na Sicílii je díky příjemným teplotám ideální pro turistiku a kvetoucí divoké květy jen přidávají krajině na půvabu. V městečku Noto se touto dobou koná také květinový festival oslavující krásy jara.

Červen

V létě, kdy panují na Sicílii vysoké teploty, se raději než do velkých měst vydejte na zdejší nádherné písečné pláže, zaplavte si v tyrkysové vodě a prozkoumejte tradiční rybářské vesnice.

Září

Září je skvělým měsícem pro návštěvu ostrova, jelikož teploty jsou stále vysoké a vhodné ke koupání, ale většina turistů již z odjela. V září také můžete navštívit festival kuskusu, který je nedílnou součástí sicilské kuchyně.

Jedinečné zážitky na Sicílii

Sicilská vína

Stejně jako mnoho regionů v Itálii je i Sicílie vinařským regionem. Sicilská vinařství jsou známá tím, že mají vlastní stolní a dezertní vína spolu s odrůdami jako Chardonnay a Cabernet Sauvignon. Nejznámějším sicilským vínem je však Marsala. Pokud se tedy nechystáte na degustací místních vín, určitě si dejte alespoň skleničku při večeři.

Historické ruiny

Jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s bohatou sicilskou historií, je navštívit místní starobylé ruiny. Určitě si nenechte ujít návštěvu Údolí chrámů, které je zapsané na seznamu UNESCO. Prohlédněte si také město Syrakusy s římským amfiteátrem, řeckým divadlem a pozůstatky několika kamenolomů.

Sicilská kuchyně

Místní kuchyně je založena na čerstvých mořských plodech a rybách. Oblíbené jsou škeble a sardinky, tradiční specialitou je pak involtini di pesce spada neboli rolovaný mečoun. Dalším populárním jídlem je pasta con le sarde (těstoviny se sardinkami). Jako dezert určitě ochutnejte sicilské trubičky cannoli.

Články přímo od našich průvodců

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Forum Romanum, Italy, Rome

Forum Romanum: pupek starověkého Říma

Pokud existuje nějaké místo, které můžeme považovat za středobod starověkého římské impéria, bude jím Forum Romanum. A vy máte možnost jej s námi prozkoumat. Jdeme na to?

Ostuni, Apulie

Apulie a Basilicata: Objevte nejkrásnější místa jižní Itálie

Vůně moře a jihoitalské kuchyně, nádherná městečka, tyrkysové moře, výborná vína a božský klid, to je Apulie a Basilicata, dvě perly jižní Itálie. Objevte s námi 5 nejkrásnějších vesnic a…

Co o nás řekli naši klienti?

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno

Londýn, Oxford, Windsor
Londýn, Oxford + hrad Windsor
s Cestomilkou Janou

Zúčastnili jsme se 5denního leteckého zájezdu do Londýna, s návštěvou Oxfordu a Windsoru. Ještě před odletem jsme si mohli domluvit a zarezervovat návštěvu vybraných míst a památek. Celou dobu nás doprovázela zkušená průvodkyně, která se nám snažila ukázat co nejvíce zajímavostí a zároveň zajistit pobyt bez komplikací. I počasí bylo ideální k poznávání krás Londýna, proslulý déšť se někde schoval. Celkově jsme byli sice unaveni, ale spokojeni.

Sýkorovi

Strakonice