Poznávací zájezdy na Sicílii

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevíme antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupáme na majestátní Etnu, vykoupeme se ve Středozemním moři a ochutnáme skvělé sicilské speciality.

Sicílie 2

Sicilská kuchyně
Tereza Točíková

Cestomilka

Tereza

Za kouzlem Sicílie + gurmánské zážitky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi objevovat krásy největšího ostrova Středozemního moře, Sicílie. Seznámíme se s jedinečnou kuchyní, která je zakořeněná v sicilské kultuře, jelikož se téměř všechna jídla připravují z lokálních surovin. Chybět nebude ani degustace vín pocházejících z hroznů zrajících na úrodné sopečné půdě.

Termíny v přípravě
Patrik Strnad

Cestomil

Patrik

To nejkrásnější ze Sicílie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevíme antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupáme na majestátní Etnu, vykoupeme se ve Středozemním moři a ochutnáme skvělé sicilské speciality.

Termíny v přípravě

Sicílie

Sicílie coby největší z italských ostrovů láká turisty na své přírodní divy a kulturní poklady. Také se chlubí nádherným počasím a celou škálou kulinářských specialit. Průzračné moře, hory i sopka Etna tvoří přírodní scenérii, kterou doplňují jedinečné architektonické klenoty.

„Itálie bez Sicílie vůbec nevyvolává v duši tu pravou představu. Teprve zde je klíč ke všemu.“

Johann Wolfgang von Goethe

Kdy na Sicílii

Květen

Květen na Sicílii je díky příjemným teplotám ideální pro turistiku a kvetoucí divoké květy jen přidávají krajině na půvabu. V městečku Noto se touto dobou koná také květinový festival oslavující krásy jara.

Červen

V létě, kdy panují na Sicílii vysoké teploty, se raději než do velkých měst vydejte na zdejší nádherné písečné pláže, zaplavte si v tyrkysové vodě a prozkoumejte tradiční rybářské vesnice.

Září

Září je skvělým měsícem pro návštěvu ostrova, jelikož teploty jsou stále vysoké a vhodné ke koupání, ale většina turistů již z odjela. V září také můžete navštívit festival kuskusu, který je nedílnou součástí sicilské kuchyně.

Zažijte Sicílii autenticky...

Sicilská vína

Stejně jako mnoho regionů v Itálii je i Sicílie vinařským regionem. Sicilská vinařství jsou známá tím, že mají vlastní stolní a dezertní vína spolu s odrůdami jako Chardonnay a Cabernet Sauvignon. Nejznámějším sicilským vínem je však Marsala. Pokud se tedy nechystáte na degustací místních vín, určitě si dejte alespoň skleničku při večeři.

Historické ruiny

Jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s bohatou sicilskou historií, je navštívit místní starobylé ruiny. Určitě si nenechte ujít návštěvu Údolí chrámů, které je zapsané na seznamu UNESCO. Prohlédněte si také město Syrakusy s římským amfiteátrem, řeckým divadlem a pozůstatky několika kamenolomů.

Sicilská kuchyně

Místní kuchyně je založena na čerstvých mořských plodech a rybách. Oblíbené jsou škeble a sardinky, tradiční specialitou je pak involtini di pesce spada neboli rolovaný mečoun. Dalším populárním jídlem je pasta con le sarde (těstoviny se sardinkami). Jako dezert určitě ochutnejte sicilské trubičky cannoli.

Přečtěte si o Sicílii na našem blogu

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

10 důvodů proč na dovolenou do sluncem a vínem zalitého Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Benátky a ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice