Poznávací zájezdy na Sicílii

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevíme antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupáme na majestátní Etnu, vykoupeme se ve Středozemním moři a ochutnáme skvělé sicilské speciality.

Sicílie 2

Cestomil

Patrik S.

To nejkrásnější ze Sicílie

28.9. - 3.10.2022 6 dní
od 24 901 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Tereza

Krásy Sicílie a gurmánské zážitky

17.10. - 21.10.2022 5 dní
od 23 901 Kč
cena za osobu

Sicílie

Sicílie coby největší z italských ostrovů láká turisty na své přírodní divy a kulturní poklady. Také se chlubí nádherným počasím a celou škálou kulinářských specialit. Průzračné moře, hory i sopka Etna tvoří přírodní scenérii, kterou doplňují jedinečné architektonické klenoty.

„Itálie bez Sicílie vůbec nevyvolává v duši tu pravou představu. Teprve zde je klíč ke všemu.“

Johann Wolfgang von Goethe

Kdy na Sicílii

Květen

Květen na Sicílii je díky příjemným teplotám ideální pro turistiku a kvetoucí divoké květy jen přidávají krajině na půvabu. V městečku Noto se touto dobou koná také květinový festival oslavující krásy jara.

Červen

V létě, kdy panují na Sicílii vysoké teploty, se raději než do velkých měst vydejte na zdejší nádherné písečné pláže, zaplavte si v tyrkysové vodě a prozkoumejte tradiční rybářské vesnice.

Září

Září je skvělým měsícem pro návštěvu ostrova, jelikož teploty jsou stále vysoké a vhodné ke koupání, ale většina turistů již z odjela. V září také můžete navštívit festival kuskusu, který je nedílnou součástí sicilské kuchyně.

Zažijte Sicílii autenticky...

Sicilská vína

Stejně jako mnoho regionů v Itálii je i Sicílie vinařským regionem. Sicilská vinařství jsou známá tím, že mají vlastní stolní a dezertní vína spolu s odrůdami jako Chardonnay a Cabernet Sauvignon. Nejznámějším sicilským vínem je však Marsala. Pokud se tedy nechystáte na degustací místních vín, určitě si dejte alespoň skleničku při večeři.

Historické ruiny

Jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s bohatou sicilskou historií, je navštívit místní starobylé ruiny. Určitě si nenechte ujít návštěvu Údolí chrámů, které je zapsané na seznamu UNESCO. Prohlédněte si také město Syrakusy s římským amfiteátrem, řeckým divadlem a pozůstatky několika kamenolomů.

Sicilská kuchyně

Místní kuchyně je založena na čerstvých mořských plodech a rybách. Oblíbené jsou škeble a sardinky, tradiční specialitou je pak involtini di pesce spada neboli rolovaný mečoun. Dalším populárním jídlem je pasta con le sarde (těstoviny se sardinkami). Jako dezert určitě ochutnejte sicilské trubičky cannoli.

Přečtěte si o Sicílii na našem blogu

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Tajemství pravé italské pizzy

Čím více cestuji, tím více věnuji pozornost tradičnímu jídlu a pití každé země. Jsem přesvědčena, že každý návštěvník byl měl ochutnat něco z národní kuchyně, protože nejen památky a příroda…

Jak se zrodila Sardinie

Jestli existuje na světě místo, kde jsou těsně vedle sebe nakumulovány památky a záhady všech časových ér od geologického utváření Evropy přes prehistorii, antiku, středověk až do současnosti, je to…

Florencie – nejromantičtější město na světě

Jedna z nových studií italských ekonomů odhalila poměrně zajímavý fakt. V současnosti nejbohatší rodiny ve Florencii jsou ty samé, které byly nejbohatšími již v 15. století! Je to jeden z…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek