+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

To nejlepší z Albánie, letecky z Vídně

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na cestu neposkvrněnou přírodou Albánie, za antickými stavbami, vyhlášenou gastronomií i krásnými písečnými plážemi. Navštivte památky UNESCO v Butrintu, Beratu či Gjirokastře.

NOVINKA To nejlepší z Albánie, letecky z Vídně

  

  

6.9. - 12.9.2021 (7 dní)
pondělíneděle
letecky (Vídeň) snídaně Hotel 3* 26 901 Kč
Obrázek

Proč do Albánie se mnou? Protože vím ...

 

 • která města v Albánii patří mezi nejkrásnější
 • kam se vydat za vyhlášenou albánskou kuchyní
 • jakou divokou historií si Albánie prošla
 • kde ochutnat skvělá místní vína

 

    

   1 den

   Odlet z Prahy, přílet do Albánie, ubytování, přímořské letovisko Drač, osobní volno

   Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet do Albánie a přejezd soukromým transferem do přímořského letoviska Drač (Durrës).

    

   Poté co se ubytujeme, užijeme si procházku podél moře a možnost odpočinku na krásných písčitých plážích Jadranu lemujících celý záliv.

    

   Na večeři se vydáme do některé z místních restaurací. Ochutnáme tradiční středomořskou kuchyni, např. Fergesë (maso s paprikou, rajčaty, cibulí, vajíčky a místním sýrem), národní pokrm Tavë kosi (jehněčí maso zapečené s rýží a jogurtovou omáčkou) se sladkou tečkou na závěr (Halva, Baklava).

   Obrázek

    


   2 den

   Město Drač, klášter Ardenica, archeologický park Apollonia, město Vlora

   Po snídani se vydáme do historického centra jednoho z nejstarších evropských měst, Drače. Námořní přístav a druhé největší albánské město se pyšní bohatou historií. Cestou uvidíme Benátskou věž zbudovanou ve 14. století, pozůstatky byzantských hradeb a stále funkční římské lázně, kde se nacházejí vany se studenou a horkou vodou. Jednou z nejkrásnějších památek města je největší římský amfiteátr (UNESCO) na Balkáně, který v minulosti pojal až 15 000 diváků.

    

   Odpoledne se přesuneme ke klášteru Ardenica ze 13. století, ve kterém jako jediném v Albánii stále působí mniši. Komplex náleží východní ortodoxní církvi a podle legendy se zde ženil slavný národní hrdina Skanderbeg. Rozsáhlému areálu, který majestátně shlíží na své okolí z vrcholu kopce, vévodí kostel Panny Marie s románskými prvky a vysokou zvonicí. Nalezneme zde také kapli Svaté Trojice, dochovanou pekárnu, stáje či mohutnou vstupní bránu. V minulosti se klášter chlubil jednou z největších knihoven čítající více jak 32 000 svazků.

    

   Po obědě navštívíme bývalé antické město Apollonia. Jde o největší archeologické naleziště v Albánii se silnými ilyrskými prvky, které nás uchvátí zachovalou agorou, antickým divadlem, knihovnou, Odeonem a chrámem bohyně Diany.

    

   Poté se přesuneme do města Vlora, které je po Drači druhým největším přístavem v zemi a rovněž se řadí mezi nejstarší města Albánie. Pro Albánce je to jedno z nejdůležitějších míst, protože právě zde byla v roce 1912 vyhlášena nezávislost země. Prohlédneme si historické centrum včetně náměstí Vlajky.

    

   V rámci osobního volna si můžete vychutnat večeři v některé z místních restaurací. Na závěr dne se přesuneme na ubytování v blízkosti Národního parku Vlora.

   Obrázek

    


   3 den

   Porto Palermo a hrad Aliho Pašy, město Saranda a starověké město Butrint (UNESCO)

   Po snídani se vydáme panoramatickou cestou podél pobřeží do zálivu Porto Palermo a zastavíme se na několika vyhlídkách, které patří k těm nejkrásnějším. 

    

   Na malém poloostrově obklopeném tyrkysovými vodami Jónského moře navštívíme nejmalebnější hrad v Albánii.  Hrad pochází ze 17. století a je spojován se jménem vládce Aliho Pašy. Za sovětské éry se zde nacházela ponorková základna a dodnes je hrad považován za jeden z nejzachovalejších.

    

   Za ochutnávkou albánských specialit se vydáme do města Borsh.

    

   Poté se přesuneme na samý jih Albánské riviéry, do přístavního města Saranda, které se rozkládá na svazích prudce klesajících k mořskému pobřeží. Město těsně sousedí s ostrovem Korfu a patří k oblíbeným letoviskům. Prohlédneme si historického centrum, pozůstatky židovské synagogy a kostel sv. Mikuláše.

    

   Na závěr dne zamíříme k jedné z nejvýznamnějších albánských památek – ruinám
   starověkého města Butrint (UNESCO). Projdeme se mezi pozůstatky tohoto města přirovnávaného k bájné Tróji a uvidíme stavby hned z několika období – řeckého, římského, byzantského, benátského a osmanského.

    

   V podvečer se přesuneme na ubytování do města Gjirokastra.

   Obrázek

    


   4 den

   Město Gjirokastra - celodenní návštěva

   Po snídani se projdeme uličkami malebného města Gjirokastra, které je proslulé zejména svou kamennou architekturou a šedobílými břidlicovými střechami. Městu dominuje citadela Argjiro, která v minulosti střežila strategicky důležitou silnici podél řeky Driny. Nahlédneme do útrob pevnosti a poté vyrazíme do ulic Gjirokastry na lehký oběd.

    

   Kdo bude mít zájem, může odpoledne navštívit etnografické muzeum, kde se dozví více o místních zvycích, stylu života obyčejných lidí a mnoho dalšího. Muzeum bylo zbudováno na místě rodného domu diktátora Envera Hodžy.

    

   Ve městě se nachází také tradiční bazar, který v žádném případě nemůžeme vynechat. Je to ideální místo na seznámení se s albánskou kulturou a rovněž k nákupům.

    

   Večer nás bude čekat společná tradiční večeře v podobě albánských specialit.

   Obrázek

    


   5 den

   Město Berat (UNESCO), návštěva vinařství s degustací

   Po snídani vyrazíme směrem do vnitrozemí,  do jednoho z nejkrásnějších albánských měst, do Beratu (přejezd cca 4 hodiny).

    

   Cestou se zastavíme v místním vinařství a seznámíme se s produkcí albánského vína. Na závěr prohlídky nás bude čekat malá degustace a nebude chybět ani výborná albánská brandy.

    

   Odpoledne se vydáme na prohlídku Beratu, města tisíce oken (UNESCO). Město staré skoro 2500 let zaujme svou typickou balkánskou architekturou, krásnými výhledy i množstvím kostelů. Městu vévodí pevnost Kala zbudovaná na vysoké skále tyčící se nad řekou Osum. Nejnavštěvovanějším místem pevnosti je kostel sv. Theodora pocházející ze 16. století, jehož fresky maloval slavný albánský umělec Onufri. Projdeme se typickou čtvrtí Mangalemi s neopakovatelnou atmosférou a neopomeneme ani symbolický most Gorica ve stejnojmenné křesťanské čtvrti. Na závěr společné prohlídky zavítáme do Muzea ikon.

    

   V podvečer si užijeme osobní volno v ulicích města.

   Obrázek

    

    


   6 den

   Oblast Dumre, město Belshi a Elbasan a hlavní město Tirana

   Po snídani se vydáme regionem Dumre známým svými četnými jezery do města Belshi. Užijeme si návštěvu tradičního trhu a občerstvíme se s místními specialitami.

    

   Před obědem se přesuneme do Elbasanu a prohlédneme si historické centrum města. Zavítáme k hradu z 15. století. Uvidíme kostel Panny Marie a Královskou mešitu z 15. století, která je nejstarší stále fungující mešitou Albánie. Oběd si vychutnáme v některé z místních restaurací.

    

   Poté navštívíme místní rodinu, jež nás pohostí tradiční tureckou kávou a rakií.

    

   Odpoledne se přesuneme do hlavního města Tirana a užijeme si volný podvečer.

   Obrázek

    

    


   7 den

   Tirana, odlet zpět do ČR

   V případě časových možností si po snídani projdeme hlavní město Tirana. Čeká nás hlavní třída Deshmoret e Kombit spojující náměstí Matky Terezy s náměstím národního hrdiny Skanderbega a rovněž Edhem Beyova mešita. Přes centrum dojdeme až k Mezinárodnímu kulturnímu centru Pjetër Arbnori, zvanému též „Pyramida“.

    

   V osobním volnu si vychutnáme oběd a poté se přesuneme na letiště. Bude následovat odlet zpět do ČR.

   Obrázek

    

    


    

   SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

    

   Co už máte v ceně zájezdu?

   • zpáteční letenka včetně pal. poplatků
   • příruční zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm
   • 6x ubytování ve 3* hotelu
   • 6x snídaně
   • transfery v destinaci
   • PHM, dálniční poplatky, parkovné
   • služby místního průvodce, služby překladatele 
   • vstup do archeologického parku Apollonia, klášteru Ardenica, hradu Aliho Pašy, archeologiského parku v Butrintu, hradu Argijo v Gjirokastře, Etnografického muzea v Gjirokastře, hradu v Beratu, Muzea ikon
   • degustace vína
   • tradiční večeře v Gjirokastře
   • návštěva albánské rodiny s ochutnávkou pravé turecké kávy a rakie
   • pobytové taxy
   • 100% pojištění proti úpadku CK

    

    

   Co cena neobsahuje?

   • cestovní pojištění
   • obědy a večeře neuvedené v programu
   • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 2 000 Kč
   • doporučené kapesné, 250 EUR
   • příplatek za jednolůžkový pokoj, 2900 Kč
   • spropitné

    

   Jak to bude s jídlem?

   • snídaně formou bufetu
   • oběd během programu
   • večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu 

    

   Kde budete ubytovaní?

   • hotel 3* s vlastním sociálním zařízením
   • na hotelu je k dispozici TV, ručníky a fén (dle typu hotelu)

     


    Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

    Vstupenky budou zajištěny během programu.

     

    Během tradiční večeře v Gjirokastře je možné zajistit folklórní představení, které je zapsáno na seznam UNESCO. Poplatek za představení pro skupinu činí 200 EUR. 

     


    Doprava na letiště ve Vídni

    Při cestě na/z letiště ve Vídni doporučujeme využít pravidelného spojení autobusovými linkami Student Agency s odjezdy z Prahy a Brna. Se zajištěním jízdenky Vám rádi pomůžeme. 

     


      Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

       

      • pojištění A30 - svět (75 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

       

      • pojištění B60 - svět  (100 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 60.000 Kč/os

       

       

       

      Cestovní zavazadla

       

      • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, malý batoh, notebook), o rozměrech 40 x 30 x 20 cm a to včetně koleček a rukojeti

       

      • zavazadlo za příplatek 2 000 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška) do maximální hmotnosti 20 kg 

       

       

      Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

      obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

       

       

      Cestovní doklady

       

      Občané České republiky mohou do Gruzie cestovat na platný cestovní pas. Není potřeba vízum. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

       


      Důležité informace

      Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

       

      Povinné smluvní údaje

      Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

       


       

       Co o nás řekli naši klienti?

       

      Obrázek

       Za tajemstvím Bretaně s Cestomilkou Věrkou

       

      "Bretaň nás ohromila! A Věruš taky! Nejen že je naprosto skvělá průvodkyně, ale taky skvělá řidička, organizátorka a Francii má opravdu v malíčku. Bretaň budeme doporučovat všem - ta atmosféra plná energie a klidu má doslova meditační účinky."

                                                                                                                                                                 Julie Spratková, Česká Třebová

      více ohlasů ze zájezdů