Zájezdy do Albánie plné zážitků

Vydejte se na cestu neposkvrněnou přírodou Albánie, za antickými stavbami, vyhlášenou gastronomií i krásnými písečnými plážemi. Navštivte památky UNESCO v Butrintu, Beratu či Gjirokastře.

Albánie 1

Cestomil

Místní průvodce

To nejkrásnější z Albánie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vydejte se na cestu neposkvrněnou přírodou Albánie za antickými stavbami, vyhlášenou gastronomií i krásnými písečnými plážemi. Navštivte památky UNESCO v Butrintu, Beratu či Gjirokastře.

Termín a cena na vyžádání

Albánie

Albánie je neobjevený ráj Středomoří. Svým návštěvníkům nabízí krásné pláže, divoké hory, bohatou historii a milé lidi. Na své si tak přijdou jak turisté hledající dobrodružství, tak lidé toužící po komfortu a pohodlí u moře.

Kdy navštívit Albánii

Berat, Albania

Květen

Květnové počasí v Albánii je velmi příjemné. Zima skončila a velká horka ještě nepřišla. Je to tedy skvělá doba na poznávání jak albánské přírody, tak historických památek.

Červenec

Milovníci vysokých teplot musí určitě navštívit neobjevené albánské pláže, kde je stále méně turistů, než kdekoliv jinde v Evropě. Podívejte se do letoviska Drač s krásným historickým centrem nebo do oblíbeného přístavního města Saranda.

Září

Podzimní měsíce jsou pro cestování po Albánii ideální. Horko je pryč a příroda hraje všemi barvami. Počasí je sice příjemné, připravte se ale také na chladnější večery.

Jedinečné zážitky v Albánii

Antické město Apollonia

Za starověkými památkami se vydejte do Apollonie. Toto antické město bylo založeno již v 6. století př. n. l. řeckými osadníky. Dnes jde o největší archeologické naleziště v Albánii se silnými ilyrskými prvky, které vás uchvátí zachovalou agorou, antickým divadlem, knihovnou, Odeonem a chrámem bohyně Diany.

Berat - město tisíce oken

Město tisíce oken, jak se Beratu přezdívá, určitě nesmíte při své návštěvě Albánie vynechat. Město je staré skoro 2500 let a zaujme svou typickou balkánskou architekturou, krásnými výhledy i množstvím kostelů. Jeho krása vynikne zejména z promenády, kde se rádi setkávají místní. Určitě stojí za to vyjít až k pevnosti nad městem, kde se vám naskytnou úchvatné výhledy do okolí.

Albánská kuchyně

Albánská kuchyně si zakládá na čerstvosti surovin. Hodně se tedy konzumuje zelenina v podobně salátů, sezónní ovoce, ryby a mořské plody. Jako jinde na Balkáně si Albánci oblíbili také grilované maso.

Tradičním albánským jídlem je tavë kosi. Jedná se o jehněčí nebo skopové maso zapečené s rýží a jogurtovou omáčkou. Mezi další typická jídla patří polévka pacë koke, smažené masové kuličky qofte či plněné pečivo byrek. Milovníci sladkého musí vyzkoušet cukrovinku lokum. Za ochutnání stojí i lehce alkoholický nápoj boza z kvašené pšenice či kukuřice.

Články přímo od našich průvodců

Město Berat, Albánie

Butrint a Berat: perly Albánie a památky UNESCO

Butrint a Berat jsou dvě hlavní albánské památky, která byste neměli minout při putování touto malou ale nádhernou balkánskou zemí plnou krásné přírody, historických měst, starých klášterů, malebných pláží a…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Farní dvorec v Guimiliau, Bretaň

Farní dvorce – unikát, který najdete pouze v Bretani

Prozkoumejte jedinečné církevní soubory staveb zvané farní dvorce. Seznámíte se s nimi pouze v západní Bretani. Cesta určitě stojí za to, protože Vám pomůže pochopit charakter samotných Bretonců a jejich…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Albánie
s Cestomilkou Ivanou

„Mým úkolem bylo zorganizovat zaměstnaneckou dovolenou do Albánie. S našimi poměrně konkrétními požadavky – cesta letecky, ale zároveň program poznávací, v termínu, který nekoliduje s pracovními záležitostmi a samozřejmě navštívit některá konkrétní místa země – se v podstatě žádná cestovní kancelář nedokázala popasovat.

Michaela Šafárová za Arcibiskupství pražské

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno