Zájezdy do Albánie plné zážitků

Vydejte se na cestu neposkvrněnou přírodou Albánie, za antickými stavbami, vyhlášenou gastronomií i krásnými písečnými plážemi. Navštivte památky UNESCO v Butrintu, Beratu či Gjirokastře.

Albánie 1

Cestomil

Místní průvodce

To nejkrásnější z Albánie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Vydejte se na cestu neposkvrněnou přírodou Albánie za antickými stavbami, vyhlášenou gastronomií i krásnými písečnými plážemi. Navštivte památky UNESCO v Butrintu, Beratu či Gjirokastře.

15.6. - 20.6.2024 6 dní
od 29 900 Kč
cena za osobu

Albánie

Albánie je neobjevený ráj Středomoří. Svým návštěvníkům nabízí krásné pláže, divoké hory, bohatou historii a milé lidi. Na své si tak přijdou jak turisté hledající dobrodružství, tak lidé toužící po komfortu a pohodlí u moře.

Kdy navštívit Albánii

Berat, Albania

Květen

Květnové počasí v Albánii je velmi příjemné. Zima skončila a velká horka ještě nepřišla. Je to tedy skvělá doba na poznávání jak albánské přírody, tak historických památek.

Červenec

Milovníci vysokých teplot musí určitě navštívit neobjevené albánské pláže, kde je stále méně turistů, než kdekoliv jinde v Evropě. Podívejte se do letoviska Drač s krásným historickým centrem nebo do oblíbeného přístavního města Saranda.

Září

Podzimní měsíce jsou pro cestování po Albánii ideální. Horko je pryč a příroda hraje všemi barvami. Počasí je sice příjemné, připravte se ale také na chladnější večery.

Jedinečné zážitky v Albánii

Antické město Apollonia

Za starověkými památkami se vydejte do Apollonie. Toto antické město bylo založeno již v 6. století př. n. l. řeckými osadníky. Dnes jde o největší archeologické naleziště v Albánii se silnými ilyrskými prvky, které vás uchvátí zachovalou agorou, antickým divadlem, knihovnou, Odeonem a chrámem bohyně Diany.

Berat - město tisíce oken

Město tisíce oken, jak se Beratu přezdívá, určitě nesmíte při své návštěvě Albánie vynechat. Město je staré skoro 2500 let a zaujme svou typickou balkánskou architekturou, krásnými výhledy i množstvím kostelů. Jeho krása vynikne zejména z promenády, kde se rádi setkávají místní. Určitě stojí za to vyjít až k pevnosti nad městem, kde se vám naskytnou úchvatné výhledy do okolí.

Albánská kuchyně

Albánská kuchyně si zakládá na čerstvosti surovin. Hodně se tedy konzumuje zelenina v podobně salátů, sezónní ovoce, ryby a mořské plody. Jako jinde na Balkáně si Albánci oblíbili také grilované maso.

Tradičním albánským jídlem je tavë kosi. Jedná se o jehněčí nebo skopové maso zapečené s rýží a jogurtovou omáčkou. Mezi další typická jídla patří polévka pacë koke, smažené masové kuličky qofte či plněné pečivo byrek. Milovníci sladkého musí vyzkoušet cukrovinku lokum. Za ochutnání stojí i lehce alkoholický nápoj boza z kvašené pšenice či kukuřice.

Články přímo od našich průvodců

Město Berat, Albánie

Butrint a Berat: perly Albánie a památky UNESCO

Butrint a Berat jsou dvě hlavní albánské památky, která byste neměli minout při putování touto malou ale nádhernou balkánskou zemí plnou krásné přírody, historických měst, starých klášterů, malebných pláží a…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem adventní Paříže
s Cestomilkou Jitkou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila na doporučení – hledala jsem zájezd do Paříže a vaše CK mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velmi pěkné web stránky, přehledné, komunikace výborná. Naše paní průvodkyně, paní Jitka, byla moc fajn, program a organizace opět výborné, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě hned vedle stanice metra. Paní Jitka se nám věnovala, vysvětlila vše potřebné, poradila co je nejvýhodnější a výborně se o nás starala. Vaši cestovní kancelář budu všem doporučovat.

Vanda Příhonská

Praha 9

To nejkrásnější z Albánie
s Cestomilkou Ivanou

„Mým úkolem bylo zorganizovat zaměstnaneckou dovolenou do Albánie. S našimi poměrně konkrétními požadavky – cesta letecky, ale zároveň program poznávací, v termínu, který nekoliduje s pracovními záležitostmi a samozřejmě navštívit některá konkrétní místa země – se v podstatě žádná cestovní kancelář nedokázala popasovat.

Michaela Šafárová za Arcibiskupství pražské

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim