+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Krásy Skotska a ostrov Skye

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Nechte se okouzlit divokou krásou Skotska a nezaměnitelnou atmosférou Edinburghu. Čekají Vás malebná jezera, tajuplná vřesoviště i neopakovatelný ostrov Skye. A nebude chybět ani ochutnávka skotské whisky.

NOVINKA Krásy Skotska a ostrov Skye

  

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

14.7. - 18.7.2021 (5 dní)
středaneděle
letecky (Praha) snídaně 3* hotel 23 901 Kč
Obrázek

Proč do Skotska se mnou? Protože vím ...

 

 • jaké pověsti kolují o jezeru Loch Ness
 • kde nás čeká blízké setkání s tuleni
 • kam na ochutnávku pravé skotské whisky
 • kde si užít překrásnou skotskou přírodu

 

 

      

  1den

  Přílet do Edinburghu, přejezd na hotel, prohlídka města Edinburgh - hrad Edinburgh Castle,  Královská míle, palác Hollyrood House, společná večeře

  Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do Edinburghu, hlavního města Skotska. Poté přejedeme transferem na hotel a ubytujeme se.

   

  Po krátkém odpočinku se vydáme na prohlídku staré části Edinburghu. Město nabité jedinečnou atmosférou se rozprostírá na skalnatých výběžcích nad mořskou zátokou Firth of Forth. Projdeme se spletí středověkých uliček až k mohutnému hradu Edinburgh Castle. Hrad postavený na vyhaslé sopce ukrývá hned dvě cennosti. Kapli sv. Markéty z 12. století, tedy nejstarší stavbu v celém Edinburghu a skotské korunovační klenoty vystavené v královském paláci. Naleznete zde také korunovační kámen, Stone of Destiny, tradičně používaný ke korunovacím skotských králů. 

   

  Od hradu se pak táhne nejznámější ulice města, tzv. Royal Mile (Královská míle). Vede kolem katedrály St. Giles až k paláci Holyrood House, v němž má své oficiální letní sídlo britská královna.

   

  Den zakončíme společnou večeří a ochutnávkou skotských specialit, zejména tradičního haggisu (skopové vnitřnosti s ovesnými vločkami).

  Obrázek

   

   


  2den

  Technické dílo Falkirk Wheel, hrad Stirling, Skotská vysočina - Národní park Trossachs,  vřesoviště Rannoch Moor,  údolí Glen Coe, město Fort William

  Po snídani se vydáme na Skotskou vysočinu. Po cestě se zastavíme u Falkirk Wheel, což je originální rotační vodní výtah, který umožňuje vnitrozemské vodní spojení mezi městy Edinburgh a Glasgow.

   

  V královském městě Stirling si prohlédneme jeden z nejokázalejších středověkých hradů Skotska, který je spojen především s dynastií Stuartovců. Hrad působí nedobytným dojmem a jeho historie je vskutku pestrá.

   

  Užijeme si panoramatickou jízdu nádhernými přírodními scenériemi Národního parku Trossachs a dojedeme až k tajuplným vřesovištím Rannoch Moor, která jsou proslulá díky jedinečné fauně a floře. Cestu malebnou skotskou krajinou zakončíme průjezdem překrásným údolím Glen Coe, které je považováno za jedno z nejkrásnějších míst Skotska.

   

  V podvečer dorazíme do městečka Fort William, které leží na úpatí nejvyšší hory Velké Británie (Ben Nevis, 1344 m. n. m.) a zálivu Loch Linnhe. 

   

  Po celodenním putování nám jistě přijde vhod dobrá večeře.

  Obrázek

   


  3 den

  Hrad Eilean Donan Castle, ostrov Skye - hrad Dunvegan Castle, plavba ke kolonii tuleňů, krajina Trotternish, masiv Old Man of Storr, Skye Museum of Island Life, městečko Portree

  Po snídani si užijeme celodenní pobyt na nejkrásnějším z ostrovů souostroví Vnitřních Hebrid. Ostrov Skye se pyšní překrásnými scenériemi, památkami, divokými horami a mnoha chráněnými živočichy.

   

  Ještě než suchou nohou přejedeme na ostrov, vychutnáme si vyhlídku na horu Ben Nevis a panoramatickou jízdu mezi horskými masivy. Zastavíme se také u hradu Eilean Donan Castle, který se tyčí nad jezerem Loch Duich. Původní hrad byl postaven ve 13. století na obranu proti Vikingům a dnes je jednou z nejpřitažlivějších turistických atrakcí ostrova.

   

  První zastávkou na ostrově Skye bude hrad Dunvegan Castle, který je nejstarším stále obývaným hrad ve Skotsku. Klan MacLeodů obývá hrad už více než osm set let. Součástí hradu jsou také krásně udržované zahrady s vodopády, jezírky a velkým množstvím květin. 

   

  Bude-li nám počasí přát, vydáme se na plavbu lodí ke kolonii volně žijících tuleňů. Jde o jeden z nejpůsobivějších zážitků na ostrově Skye.

   

  Na nejsevernější straně ostrova projedeme jednou z nejkrásnějších a nejbizarnějších oblastí, krajinou Trotternish. Zastavíme se u izolovaného skalního masivu Old Man of Storr, na pobřeží nás pak překvapí strmé čedičové útesy Kilt Rock s vodopádem Mealt Falls.

   

  Navštívíme také skanzen Skye Museum of Island Life znázorňující běžný život na ostrově na konci 18. století.

   

  Den zakončíme v malebném přístavním městečku Portree, kde se ubytujeme a vyrazíme na večeři do některé z místních restaurací.

  Obrázek

   


  4 den

  Údolí Great Glen, městečko Fort Augustus, Kaledonský průplav, jezero Loch Ness, hrad Urquhart Castle, městečko Pitlochry, palírna whisky

  Po snídani se vydáme údolím Great Glen a zastavíme se v malebném městečku Fort Augustus. Tato obec je dnes proslavená díky své poloze u Kaledonského průplavu. Jde o unikátní technické dílo vybudované v 19. století, které spojuje Severní moře s Atlantským oceánem. Systém zdymadel překonává výškový rozdíl cirka 20 metrů v délce 96 km.

   

  Naše putování nás zavede také k pověstmi opředenému jezeru Loch Ness. Prohlédneme si zříceninu hradu Urquhart Castle a bude-li nám přát štěstí, zahlédneme v hlubinách jezera proslulou lochneskou příšeru.

   

  Odpoledne navštívíme malebné městečko Pitlochry a palírnu pravé skotské whisky. Dozvíme se vše o její výrobě a samozřejmě nás bude čekat její ochutnávka.

   

  Na závěr dne si vychutnáme společnou večeři.

  Obrázek

   

   


  5 den

  Most Forth Bridge (UNESCO), odlet zpět do ČR

  Po snídani se cestou na letiště zastavíme u ikonického červeného železničního mostu Forth Bridge (UNESCO). Toto dopravní dílo z 19. století se stalo jedním z prvních ocelových konzolových mostů na světě. 

   

  Poté už nás bude čekat přejezd na letiště, rozloučení se Skotskem a návrat domů.

  Obrázek

   

   

  SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU


  Co už máte v ceně zájezdu?

  • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
  • 4x ubytování ve 3* hotelu
  • 4x snídaně
  • transfer během celého programu
  • PHM, parkovné, dálniční poplatky
  • služby průvodce
  • zavazadlo příruční dle podmínek letecké společnosti
  • 100% pojištění záruky proti úpadku CK

   

   

   

  Kde budete ubytovaní?

  • hotel 3* s vlastním sociálním zařízením
  • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

  Co cena neobsahuje?

  • vstupné do památek
  • cestovní pojištění
  • MHD po Edinburghu, cca 4 GBP
  • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 2000 Kč
  • doporučené kapesné včetně dopravného

   

   

   

   

   

  Jak to bude s jídlem?

  • snídaně kontinentální
  • obědy a večeře během programu

   


  Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

  Vstupenky je možné objednat u naší cestovní kanceláře nebo přímo při vstupu do památky.

  Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

   

  Explorer Pass 3 dny - dospělý 29 GBP, senior nad 60 let a studenti 24 GBP, dítě 5 - 15 let 17 GBP (vstupy do skotských památek - např. hrad v Edinburghu, 

                                        Uruqhart Castle, Stirling Castle, a mnoho dalších) - doporučujeme zakoupení předem u CK

  Hrad Edinburgh Castle, dospělý 640 Kč, senior 60+ 510 Kč, dítě 5-15 let 390 Kč, nutno objednat předem u CK (nebo součást Explorer Pass)

  Palírna whisky, dospělý 12 GBP

  Výlet ke kolonii tuleňů, dospělý 10 GBP, senior a student 8,50 GBP, dítě 5 - 15 let 7 GBP

  Hrad Dunvegan Castle, dospělý 14 GBP

   


    Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

     

    • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

     

    • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

     

     

     

    Cestovní zavazadla

     

    • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

     

    • zavazadlo za příplatek 2 000 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 

     

     

    Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

    obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

     

     

    Cestovní doklady

     

    Občané České republiky mohou v rámci Schengenského prostoru cestovat na platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

     


    Důležité informace

    Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

     

    Povinné smluvní údaje

    Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

     


     

     Co o nás řekli naši klienti?

     

    Obrázek

    Na skok do Londýna, letecky z Prahy s Cestomilkou Dádou

     

    "Vážení Cestomilové, děkujeme vám za zájezd do Londýna, který jste nám poskytli v podobě krásných zážitků po dobu tří dnů s delegátkou Dádou a jejími velice zajímavými výklady o historii a životě tohoto města. Nic krásnějšího jsme si nemohli přát, bylo to skvělé!"                                                                                                 Balák Josef, Praha

    více ohlasů ze zájezdů