Zájezdy do Skotska plné zážitků

Nechte se okouzlit divokou krásou Skotské vysočiny a nezaměnitelnou atmosférou Edinburghu. Čekají Vás malebná jezera, tajuplná vřesoviště, nezapomenutelný ostrov Skye a skvělá whisky.

Skotsko 2

view on Portree before sunset, Isle of Skye, Scotland

Cestomilka

Michala

Skotská vysočina + Edinburgh + ostrov Skye

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Penzion/ hotel
  • 8 - 14 osob

Nechte se okouzlit divokou krásou Skotska a nezaměnitelnou atmosférou Edinburghu. Čekají Vás malebná jezera, tajuplná vřesoviště i krásy ostrova Skye. A nebude chybět ani ochutnávka skotské whisky.

18.6. - 23.6.2024 6 dní
od 46 900 Kč
cena za osobu
Calton Hill
Iveta Tesařová

Cestomilka

Iveta

To nejlepší z Edinburghu a Holyrood Palace

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 16 osob

Objevte krásu středověkých uliček, interiéry lodi HMY Britannia a královskou rezidenci Holyrood s nádherným parkem. Zaposlouchejte se do tajemných příběhů Edinburského hradu a ochutnejte jedinečnou skotskou whisky.

Termín a cena na vyžádání

Skotsko

Skotsko se pyšní jednou z nejpozoruhodnějších krajin ve Velké Británii. Zvlněné kopce porostlé vřesem, historická města, půvabné vesničky a usměvaví lidé - to vše dohromady tvoří ideální kombinaci pro vaši příští dovolenou.

Kdy navštívit Skotsko

Květen

V květnu hraje Skotsko všemi odstíny zelené. Je to také nejsušší měsíc, takže máte vysokou šanci se vyhnout zachmuřenému počasí. Díky minimu turistů a rozkvetlým loukám si budete připadat na procházkách po krajině jako na jiné planetě.

Calton Hill

Červenec

V letě budete mít díky dlouhým dnům, kdy slunce zapadá až pozdě večer, spoustu času pro objevování skotských krás. Určitě navštivte Edinburgh, ve kterém se o prázdninách koná spousta hudebních i uměleckých festivalů. V červenci rovněž vrcholí sezona pozorování tuleňů a velryb.

Září

Na podzim se skotská příroda chlubí pověstným purpurovým vřesem. Ač se můžete setkat s krátkými přeháňkami, je počasí ve Skotsku stále ideální pro toulky přírodou i městem. V září můžete zažít i nejslavnější skotské hry Braemar Gathering, které tradičně navštěvuje i královská rodina.

Jedinečné zážitky ve Skotsku

Ostrov Skye

Ostrov Skye, přezdívaný mlhavý ostrov, nabízí návštěvníkům tu pravou skotskou divokou přírodu. Romantické horské scenérie doplňují zelená údolí, jeskyně, osamělá údolí, písečné pláže, říční vodopády i tajemné hrady. Na ostrov se pohodlně dostanete trajektem ale i osobním vozem.

Údolí Glen Coe

Se svými nádhernými horami a svěžími zelenými údolími je to jedna z nejkrásnějších oblastí země. Natáčela se zde dokonce bondovka Skyfall i filmy o Harry Potterovi. Turisté přicházejí do Glen Coe, aby si užili mnoho turistických stezek, které region nabízí. Kromě bájného jezera Lochness tu najdete i nejvyšší horu Velké Británie - Ben Nevis (1 344 m. n m.).

Skotská whisky

Skotsko je synonymem pro whisky. Je to zdejší národní pití, a tak je skoro nutností navštívit alespoň jednu palírnu, kde se dozvíte, jak se tento zlatavý mok vyrábí a pár vzorků ochutnáte. Určitě si zajděte i na skleničku do místní hospůdky, kde vás okouzlí přátelská atmosféra.

Články přímo od našich průvodců

Ostrov Skye a kolonie tuleňů

Drsná krása Skotska, moře, tuleni a pohádkové přístavní městečko Portree. To a mnohem více vám nabídne surově nádherný ostrov Skye.

Jezero v Lake District

Lake District, malebné srdce Velké Británie

Vydejte se s námi do málo známé části Velké Británie a prozkoumejte nádhernou krajinu Lake District. Nádherná jezera v nichž se odráží okolní krajina, malé vesničky, malebné turistické stezky a…

Anglické fráze

Anglické fráze pro cestovatele do Anglie

Cestování do Anglie je skvělou příležitostí, jak si procvičit a zdokonalit angličtinu zábavným způsobem. V tomto článku vám proto představíme nejužitečnější anglické fráze, bez kterých se žádný cestovatel při návštěvě…

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice

Paříž a Disneyland, pro děti i rodiče
s Cestomilkou Janou

Zájezd jsme si maximálně užili. Ubytování nás velice mile překvapilo. Veškeré pohodlí. Naše průvodkyně Jana byla alespoň pro nás nenahraditelná. Moc jí za to děkujeme. Zájezd perfektně zorganizovaný, výklad a historie nádherně popsaná. Zážitky jednoznačně Disneyland a Eiffelova věž.

Dana Křištofová

Havířov-Bludovice