Poznávací zájezdy do Skotska

Nechte se okouzlit divokou krásou Skotské vysočiny a nezaměnitelnou atmosférou Edinburghu. Čekají Vás malebná jezera, tajuplná vřesoviště, nezapomenutelný ostrov Skye a skvělá whisky.

Skotsko

Skotsko se pyšní jednou z nejpozoruhodnějších krajin ve Velké Británii. Zvlněné kopce porostlé vřesem, historická města, půvabné vesničky a usměvaví lidé - to vše dohromady tvoří ideální kombinaci pro vaši příští dovolenou.

Kdy do Skotska

Květen

V květnu hraje Skotsko všemi odstíny zelené. Je to také nejsušší měsíc, takže máte vysokou šanci se vyhnout zachmuřenému počasí. Díky minimu turistů a rozkvetlým loukám si budete připadat na procházkách po krajině jako na jiné planetě.

Calton Hill

Červenec

V letě budete mít díky dlouhým dnům, kdy slunce zapadá až pozdě večer, spoustu času pro objevování skotských krás. Určitě navštivte Edinburgh, ve kterém se o prázdninách koná spousta hudebních i uměleckých festivalů. V červenci rovněž vrcholí sezona pozorování tuleňů a velryb.

Září

Na podzim se skotská příroda chlubí pověstným purpurovým vřesem. Ač se můžete setkat s krátkými přeháňkami, je počasí ve Skotsku stále ideální pro toulky přírodou i městem. V září můžete zažít i nejslavnější skotské hry Braemar Gathering, které tradičně navštěvuje i královská rodina.

Zažijte Skotsko autenticky...

Ostrov Skye

Ostrov Skye, přezdívaný mlhavý ostrov, nabízí návštěvníkům tu pravou skotskou divokou přírodu. Romantické horské scenérie doplňují zelená údolí, jeskyně, osamělá údolí, písečné pláže, říční vodopády i tajemné hrady. Na ostrov se pohodlně dostanete trajektem ale i osobním vozem.

Údolí Glen Coe

Se svými nádhernými horami a svěžími zelenými údolími je to jedna z nejkrásnějších oblastí země. Natáčela se zde dokonce bondovka Skyfall i filmy o Harry Potterovi. Turisté přicházejí do Glen Coe, aby si užili mnoho turistických stezek, které region nabízí. Kromě bájného jezera Lochness tu najdete i nejvyšší horu Velké Británie - Ben Nevis (1 344 m. n m.).

Skotská whisky

Skotsko je synonymem pro whisky. Je to zdejší národní pití, a tak je skoro nutností navštívit alespoň jednu palírnu, kde se dozvíte, jak se tento zlatavý mok vyrábí a pár vzorků ochutnáte. Určitě si zajděte i na skleničku do místní hospůdky, kde vás okouzlí přátelská atmosféra.

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

Nejtajemnější místa Londýna

Londýn má atmosféru tajemného velkoměsta, kde se může stát cokoliv. Nad ránem v mlhou zalitých ulicích, mezi sloupy gotických katedrál nebo na vodách temné Temže. Všude pulzuje mystická atmosféra, která…

Najděte inspiraci v muzeu Victoria & Albert v Londýně

K výletu do Londýna určitě patří i návštěva muzea Victoria & Albert, kde můžete bez problémů strávit skoro celý den. Pokud máte rádi umění, jste na správné adrese. Najdete zde…

Co o nás řekli naši klienti?

Magická fontána
Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

Zájezd se mi líbil a byl a možná ještě jsem mile překvapen z organizace ze strany cestovní kanceláře a naší průvodkyně Markéty. Byli jsme vždycky dobře informováni před i během zájezdu, jak emailem, tak telefonicky. Bylo to fajn vzhledem k politické situaci v Barceloně. Naše průvodkyně Markéta má opravdu obrovské znalosti o celém městě, a vždycky nám pomohla jak s překladem, tak i poradila kam zajít na dobré jídlo.

Bogdan Niemiec

Třinec

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice