Poznávací zájezdy do Skotska

Nechte se okouzlit divokou krásou Skotské vysočiny a nezaměnitelnou atmosférou Edinburghu. Čekají Vás malebná jezera, tajuplná vřesoviště, nezapomenutelný ostrov Skye a skvělá whisky.

Skotsko 2

Calton Hill
Iveta Tesařová

Cestomilka

Iveta

To nejlepší z Edinburghu a Holyrood Palace

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte krásu středověkých uliček, interiéry lodi HMY Britannia a královskou rezidenci Holyrood s nádherným parkem. Zaposlouchejte se do tajemných příběhů Edinburského hradu a ochutnejte jedinečnou skotskou whisky.

Termín a cena na vyžádání
view on Portree before sunset, Isle of Skye, Scotland

Skotská vysočina + Edinburgh + Loch Ness + ostrov Skye

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Nechte se okouzlit divokou krásou Skotska a nezaměnitelnou atmosférou Edinburghu. Čekají Vás malebná jezera, tajuplná vřesoviště i krásy ostrova Skye. A nebude chybět ani ochutnávka skotské whisky.

Termín a cena na vyžádání

Skotsko

Skotsko se pyšní jednou z nejpozoruhodnějších krajin ve Velké Británii. Zvlněné kopce porostlé vřesem, historická města, půvabné vesničky a usměvaví lidé - to vše dohromady tvoří ideální kombinaci pro vaši příští dovolenou.

Kdy do Skotska

Květen

V květnu hraje Skotsko všemi odstíny zelené. Je to také nejsušší měsíc, takže máte vysokou šanci se vyhnout zachmuřenému počasí. Díky minimu turistů a rozkvetlým loukám si budete připadat na procházkách po krajině jako na jiné planetě.

Calton Hill

Červenec

V letě budete mít díky dlouhým dnům, kdy slunce zapadá až pozdě večer, spoustu času pro objevování skotských krás. Určitě navštivte Edinburgh, ve kterém se o prázdninách koná spousta hudebních i uměleckých festivalů. V červenci rovněž vrcholí sezona pozorování tuleňů a velryb.

Září

Na podzim se skotská příroda chlubí pověstným purpurovým vřesem. Ač se můžete setkat s krátkými přeháňkami, je počasí ve Skotsku stále ideální pro toulky přírodou i městem. V září můžete zažít i nejslavnější skotské hry Braemar Gathering, které tradičně navštěvuje i královská rodina.

Zažijte Skotsko autenticky...

Ostrov Skye

Ostrov Skye, přezdívaný mlhavý ostrov, nabízí návštěvníkům tu pravou skotskou divokou přírodu. Romantické horské scenérie doplňují zelená údolí, jeskyně, osamělá údolí, písečné pláže, říční vodopády i tajemné hrady. Na ostrov se pohodlně dostanete trajektem ale i osobním vozem.

Údolí Glen Coe

Se svými nádhernými horami a svěžími zelenými údolími je to jedna z nejkrásnějších oblastí země. Natáčela se zde dokonce bondovka Skyfall i filmy o Harry Potterovi. Turisté přicházejí do Glen Coe, aby si užili mnoho turistických stezek, které region nabízí. Kromě bájného jezera Lochness tu najdete i nejvyšší horu Velké Británie - Ben Nevis (1 344 m. n m.).

Skotská whisky

Skotsko je synonymem pro whisky. Je to zdejší národní pití, a tak je skoro nutností navštívit alespoň jednu palírnu, kde se dozvíte, jak se tento zlatavý mok vyrábí a pár vzorků ochutnáte. Určitě si zajděte i na skleničku do místní hospůdky, kde vás okouzlí přátelská atmosféra.

London Eye: nejnavštěvovanější vyhlídka v Londýně

Londýnské oko neboli London Eye je nejnavštěvovanější londýnskou atrakcí. Stojí v samotném srdci britské metropole a každoročně přivítá více než 3 miliony lidí. Za krásného počasí uvidíte až do vzdálenosti…

Univerzitní město Oxford

Oxford: 6 důvodů proč navštívit nejznámější univerzitu světa

Celkem 8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiérů a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě…

Nejtajemnější místa Londýna

Londýn má atmosféru tajemného velkoměsta, kde se může stát cokoliv. Nad ránem v mlhou zalitých ulicích, mezi sloupy gotických katedrál nebo na vodách temné Temže. Všude pulzuje mystická atmosféra, která…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Chtěli bychom Cestomilům poděkovat za náš zářijový výlet do Paříže s průvodkyní Petrou.Od příletu do Paříže až do konce zájezdu nám Petra poskytla neuvěřitelné množství informací, prošli jsme snad každou uličku v Paříži, kde bylo něco jen trošku zajímavého.

Radka a Zdeněk

Potštát

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou
Moc děkujeme za nezapomenutelné zážitky v Paříži. Všechno bylo super a obzvláště bychom rádi poděkovali paní průvodkyni Petře, která byla absolutně profesionální, velmi milá a přátelská. Její znalosti jsou obdivuhodné a ještě umocnily zážitek z Paříže. Vaši cestovku rádi doporučíme všem svým přátelům.
Ještě jednou moc děkujeme a přejeme ať se daří.

Lubomír a Miluše Nezvalovi

Ždár nad Sázavou

Azurové pobřeží a koupání v moři
s Cestomilkou Vandou

Cestovaly jsme s Cestomily již po třetí a i tentokráte bylo vše v pořádku. Zájezd byl moc dobře koncipován – poznávat a současně mít možnost spočinout u moře a okoupat se, posedět v kavárně nebo restauraci je skvělý nápad. Člověk není přesycen, nemusíme vidět vše, ale v klidu si vychutnává atmosféru 🙂 Paní průvodkyně Vanda byla úžasná a svým šarmem a dokonalou francouzštinou domorodce zcela odzbrojovala….Rozhodně s Cestomily opět někam vyrazíme!….

K+J+V

Rychnov nad Kněžnou

Letní Paříž a ohňostroj ve Versailles
s Cestomilkou Petrou

Letní Paříž s ohňostrojem ve Versailles dostala moje dcera ke svým 18. narozeninám. Obavy z přelidněné a horké Paříže v srpnovém termínu se rozplynuly okamžitě po příletu. Pařížané vyráží v srpnu na dovolenou a tak většinu lidí, které zde potkáte tvoří turisté.

Simona a Tereza Šlajferčíkovy

Plasy