+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Edinburgh a Holyrood Palace

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte krásu středověkých uliček, interiéry lodi HMY Britannia a královskou rezidenci Holyrood s nádherným parkem. Zaposlouchejte se do tajemných příběhů Edinburghského hradu a ochutnejte jedinečnou skotskou whisky.

NOVINKA Edinburgh a Holyrood Palace

  

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

15.7. - 18.7.2021 (4 dny)
čtvrtekneděle
letecky (Praha) snídaně 3* hotel 15 901 Kč
Obrázek

Proč do Edinburghu se mnou? Protože vím ...

 

 • co se ukrývá za zdmi hradu Edinburgh
 • kde ochutnat vyhlášenou skotskou whisky
 • kde najít nejstrašidelnější hřbitov Anglie
 • proč navštívit královskou botanickou zahradu

 

 

      

  1den

  Přílet do Edinburghu, čtvrť Dean Village, hrad Edinburgh Castle, kaple sv. Margaret, korunovační klenoty, korunovační kámen, Královská míle, skotská whisky

  Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do skotského Edinburghu. Přejezd soukromým transferem na hotel a ubytování.

   

  Naší první zastávkou v hlavním městě Skotska bude malebná čtvrť Dean Village. Původně malá vesnice na řece Leith, která je dnes součástí Edinburghu, na nás dýchne svou jedinečnou atmosférou pohody. Uvidíme nejen pozůstatky starých vodních mlýnů, ale také děkanský hřbitov a skotskou národní galerii moderního umění. Dnes je tato oáza klidu vyhledávaným místem k odpočinku i k bydlení.

   

  Odtud se vydáme procházkou do historického centra Edinburghu a k hradu Edinburgh Castle, který se hrdě tyčí na skále nad městem. Z jeho výšin si vychutnáme nádherný výhled do širokého okolí. Hrad ukrývá hned dvě zajímavosti: kapli sv. Margaret z 12. století, tedy nejstarší stavbu v celém Edinburghu a skotské korunovační klenoty vystavené v královském paláci. Naleznete zde také korunovační kámen, Stone of Destiny, tradičně používaný ke korunovacím skotských králů.

   

  Den zakončíme procházkou po hlavní třídě Royal Mile (Královské míli), kde si zajdeme na večeři do některé z místních hospůdek a nebude chybět ani ochutnávka tradiční skotské whisky.

   

  Obrázek

   

   


  2den

  Královská míle, Castle Esplanade, Studna čarodějnic, dům s Vyhlídkovou věží, kostel sv. Jiljí, staré nájemní domy, Scotch Whisky Heritage Centre, skotský parlament, zámek Holyrood Palace, zámecký park, Artušovo křeslo, městečko Leith, loď HMY Britannia

  Po snídani se vydáme na procházku po páteři starého Edinburghu, po Královské míli. Necelé dva kilometry dlouhá cesta králů spojuje královský hrad Edinburgh Castle a královskou rezidenci Holyrood. Cestou uvidíme široké prostranství Castle Esplanade, Studnu čarodějnic, dům s Vyhlídkovou věží, kostel sv. Jiljí a řadu vícepatrových nájemních domů s působivými příběhy.

   

  Milovníci whisky se mohou nechat zlákat návštěvou Scotch Whisky Heritage Centre, kde se dozví o historii výroby whisky a rovněž budou moci ochutnat.

   

  Vrcholem naší cesty bude budova skotského parlamentu a královský zámek Holyrood Palace, oficiální královské sídlo na území Skotska. K nejnavštěvovanějším částem patří sály, kde žila Marie Stuartovna a které jsou zařízeny v původním stylu. Projdeme se také krásným zámeckým parkem s rozmanitými přírodními útvary a kdo bude mít chuť, může se vydat na Artušovo sedlo – mohutnou vyhaslou sopku s krásným výhledem na Edinburgh.

   

  Odpoledne zamíříme do přímořského městečka Leith, kde v přístavu kotví slavná loď HMY Britannia. Prohlédneme si interiéry lodi, která sloužila královně Alžbětě II. Uvidíme kapitánský můstek, kajuty, soukromé pokoje královny Alžběty, líbánkový pokoj Charlese a Diany, královskou jídelnu a přijímací pokoje.

   

  Na večeři se vydáme do některé z malebných hospůdek v přístavu.

  Obrázek

   


  3 den

  Farmářský trh, Roslin, Rosslyn Chapel, Královská botanická zahrada, třída Princess Street

  Po snídani si užijeme barvy a vůně farmářského trhu. Z nepřeberného množství ovoce, zeleniny a domácích produktů si nakoupíme na odpolední piknik. Poté se vypravíme na výlet do Roslinu. Právě zde se nachází Rosslyn Chapel, kaple opředená řadou záhad a legend, která se proslavila ve filmu Šifra Mistra Leonarda.

   

  V odpoledních hodinách si od ruchu města odpočineme v Královské botanické zahradě známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky a čínským pavilonem.

   

  Podvečer strávíme nákupy na druhé největší tepně Edinburghu zvané Princess Street.

  Obrázek

   


  4 den

  Rozloučení s Ediburghem, návrat domů

  Po snídani se rozloučíme s Edinburghem. 

   

  Poté nás již čeká transfer na letiště a návrat domů.

  Obrázek

   

   

   

  SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU


  Co už máte v ceně zájezdu?

  • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
  • 3x ubytování ve 3* hotelu
  • 3x snídaně
  • transfer z/na letiště
  • služby průvodce 
  • zavazadlo příruční dle podmínek letecké společnosti
  • 100% pojištění záruky proti úpadku CK

   

  Kde budete ubytovaní?

  • hotel 3* s vlastním sociálním zařízením
  • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

  Co cena neobsahuje?

  • vstupné do památek
  • cestovní pojištění
  • dopravu po Edinburghu, cca 15 GBP
  • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 2000 Kč
  • doporučené kapesné včetně dopravného

   

   

   

  Jak to bude s jídlem?

  • snídaně kontinentální
  • obědy a večeře během programu

   


  Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

  Vstupenky je možné objednat u naší cestovní kanceláře nebo přímo při vstupu do památky.

  Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

   

  Hrad Edinburgh Castle, dospělý 640 Kč, senior 60+ 510 Kč, dítě 5-15 let 390 Kč, nutno objednat předem u CK

  Královská rezidence Holyrood Palace, dospělý 590 Kč, senior 60+ a student 540 Kč, děti 5-16 let 360 Kč, nutno objednat předem u CK

  HMY Britannia, dospělý 590 Kč, senior 60+ a student 520 Kč, děti 5-17 let 320 Kč, nutno objednat předem u CK

  Královská botanická zahrada, zdarma (vstup do skleníků - 7GBP dospělý, dítě do 15 let zdarma) - na místě

   


    Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

     

    • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

     

    • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

     

     

     

    Cestovní zavazadla

     

    • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

     

    • zavazadlo za příplatek 2 000 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 

     

     

    Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

    obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

     

     

    Cestovní doklady

     

    Občané České republiky mohou v rámci Schengenského prostoru cestovat na platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

     


    Důležité informace

    Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

     

    Povinné smluvní údaje

    Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

     


     

     Co o nás řekli naši klienti?

     

    Obrázek

    Na skok do Londýna, letecky z Prahy s Cestomilkou Dádou

     

    "Vážení Cestomilové, děkujeme vám za zájezd do Londýna, který jste nám poskytli v podobě krásných zážitků po dobu tří dnů s delegátkou Dádou a jejími velice zajímavými výklady o historii a životě tohoto města. Nic krásnějšího jsme si nemohli přát, bylo to skvělé!"                                                                                                 Balák Josef, Praha

    více ohlasů ze zájezdů