+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Do Maďarska za vínem a termály

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vychutnejte si to nejlepší, co Maďarsko nabízí. Užijte si relax v léčivých pramenech, nasajte atmosféru historických měst, navštivte místní vinné sklepy a ochutnejte skvělá maďarská vína. 

NOVINKA Do Maďarska za vínem a termály

 

 

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

Bohužel aktuálně není u tohoto zájezdu žádný dostupný termín.
Vyberte si prosím z nabídky dalších zájezdů…
…nebo vyzkoušejte Dovolenou na míru
Obrázek

Proč do Maďarska se mnou? Protože vím ...

 

 • kde ochutnat lahodná maďarská vína
 • které termální lázně stojí za návštěvu
 • kam na nejlepší maďarský guláš
 • kde najít jednu z největších knihoven světa

 

   

   

  1den

  Odjezd směr Slovensko, prohlídka pevnosti Komárno, město Ostřihom

  Odjezd soukromým transferem do Maďarska po trase Pardubice, Brno.

   

  Na jihu Slovenska se zastavíme v příhraničním městě Komárno, které se pyšní mohutnou pevností na strategickém soutoku řek Váhu a Dunaje. Pevnostní komplex patří k největším fortifikačním systémům ve střední Evropě a v období Rakouska-Uherska dokázala pevnost pojmout armádu o 200 000 mužích. Při prohlídce zavítáme do staré i nové části pevnosti, do podzemních tunelů a mnoha dalších objektů.

   

  Po prohlídce pevnosti budeme pokračovat do Maďarska a města Ostřihomi. Ostřihom bývala kdysi hlavním městem Uherského království a dodnes je považována za hlavní sídlo maďarské katolické církve. Po ubytování se vydáme na večeři a ochutnáme vyhlášený maďarský guláš.

  Obrázek

   


  2 den

  Město Ostřihom, město Eger a koupání v maďarských Pamukkale, návštěva vinařství

  Po snídani si prohlédneme hlavní památku Ostřihomi, baziliku svatého Štěpána, která se majestátně tyčí na Hradním návrší. Bazilika byla postavena v 19. století v klasicistním stylu a je opravdovým klenotem maďarských sakrálních staveb.

   

  Cestou se zastavíme v lázeňském rezortu Egerszalók, kterému se často přezdívá maďarské Pamukkale. Vychutnáme si léčivou koupel v 17 vnitřních a venkovních bazénech s množstvím relaxačních prvků a pohledem na terasovitou stěnu složenou z malých jezírek.

   

  Poté se přesuneme do lázeňského města Egeru a vydáme se na návštěvu místního vinařství s degustací. Při ochutnávce určitě nebude chybět slavné místní víno zvané býčí krev.

   

  A kdo bude mít po večeři chuť a sílu, může se vydat do Údolí krásných žen na okraji města, kde se nachází nespočet vinných sklepů s možností koštování vína a občerstvení.

  Obrázek

   

   


  3 den

  Koupání v jeskynních lázních Miskolc Tapolca, vinařská oblast Tokaj, návštěva vinařství

  Po snídani se vydáme do vinařské oblasti Tokaj. Nejdříve nás bude čekat návštěva jeskynních koupelí Miskolc-Tapolca, kde si užijeme relaxaci v mnoha bazénech ukrytých ve skalním masivu. Za tisíce let voda dokázala vyhloubit neuvěřitelný jeskynní labyrint, který zaplnila termální vodou. 

   

  Po příjemném odpočinku navštívíme vinařství, které se pyšní 300 let starým lisovacím zařízením. Chuťové pohárky potěšíme tichým a především slavným tokajským vínem. Od místního majitele se dozvíme zajímavosti o pěstování vinné révy a samozřejmě výrobě tohoto věhlasného vína.

  Obrázek

   


  4 den

  Klášter Pannonhalma, město Györ

  Po snídani se vydáme na cestu k nejznámějšímu maďarskému klášteru Pannonhalma nedaleko města Györ. Rozlehlý klášterní komplex zbudovaný již v roce 996 n. l. hrdě stojí na vrcholu kopce a dominuje širokému okolí. Za klášterními zdmi najdeme jednu z největších knihoven na světě. Místní mniši se věnují výuce na klášterní škole, produkci vína, bylinných čajů či likérů. Projdeme se přístupnou částí klášterního komplexu a vyjde-li nám čas,  zamíříme také k vyhlídce zavěšené nad údolím.

   

  Odpoledne se přesuneme do Györu. Projdeme se krásně zachovaným historickým centrem kolem Biskupského hradu, paláce a baziliky Nanebevzetí Panny Marie. Den zakončíme stylově večeří na restaurační lodi.

  Obrázek

   


   5 den

   Koupání v lázních v Györu, návrat do ČR

   Po snídani využijeme poslední možnost užít si maďarských termálních pramenů v lázních Rába Quelle. Čeká nás relax v zážitkových i termálních bazénech. Občerstvit se můžeme přímo ve vodě u baru.

    

   Po návštěvě lázní se vydáme na cestu zpět. Příjezd do ČR v podvečerních hodinách.

   Obrázek

    

    

    

   Co už máte v ceně zájezdu? 


   • doprava minivanem po celou dobu zájezdu
   • 4x ubytování ve 3* hotelu
   • 4x snídaně
   • průvodce po celou dobu zájezdu
   • pohonné hmoty, dálnice, parkovné
   • pojištění proti úpadku CK

    

    

   Kde budete ubytovaní?


   • hotel 3* v Maďarsku a na Slovensku
   • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky, fén  (dle typu hotelu)
   • nedaleko hotelu jsou obchody s potravinami a restaurace

   Co cena neobsahuje?


   • cestovní pojištění
   • vstupné do památek
   • 3x návštěva lázní, 11 300 HUF
   • společný oběd v typické maďarské restauraci
   • příplatek za jednolůžkový pokoj, 1900 Kč
   • doporučené kapesné 50.000 HUF (4200 Kč)

    

    

   Jak to bude s jídlem?


   • snídaně formou bufetu
   • oběd během programu
   • večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu 

    

     

    Vstupné do památek, muzeí a atrakcí


    Vstupenky je možné objednat u naší CK nebo přímo u průvodce.

    Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u naší CK. S ohledem na omezený počet míst s objednávkou příliš neotálejte.

     

    • Pevnost Komárno - 5 EUR dospělý, 3 EUR studenti a senioři (při prokázání platným průkazem) - pro prohlídku pevnosti doporučujeme pevnou obuv a kapesní svítilnu (baterku, čelovku,...)
    • Kupole baziliky svatého Štěpána v Ostřihomi - 700 HUF
    • Kombinovaná vstupenka bazilika svatého Štěpána v Ostřihomi (krypta, kupole, pokladnice) - 1 500 HUF dospělý, 1 000 HUF senioři a studenti
    • Vstupné lázně Egerszalók (3 hod) - 4 600 HUF dospělý, 3 600 HUF nad 65 let, 3 100 HUF dítě 3-14 let
    • Vstupné lázně Miskolctapolca - 2 600 HUF dospělý, 2 100 HUF děti 4 - 14 let, studenti a senioři (při předložení průkazu)
    • Vstupní lázně Rába Quelle Györ - 4 100 HUF dospělý, 3 200 HUF studenti a senioři

     

     

     Cestovní pojištění a pojištění storna


     • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

      

     • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

      

      

      

     Cestovní doklady


     Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

      

      

     Důležité informace


     Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů/ aktuálnímu jízdnímu řádu. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

      

      

     Povinné smluvní údaje


     Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

      

      

      Co o nás řekli naši klienti?

      

     Obrázek

     Paříž a vinobraní, letecky z Prahy s Cestomilkou Věrkou

      

     "Dobrý den, naše nejoblíbeněji cestovko! Děkujeme za vše, bylo to naprosto úžasné, Věrka to s námi přežila :-), program nám upravila na míru a nenápadně nás honila, ať toho vidíme co nejvíce. To že jste to pro nás zařídily v takto malé a soukromé skupince byl nadstandard, který nás dostal. Moc Vám ..."                Zuzana Sokolová, Ostrava

     více ohlasů ze zájezdů