Poznávací zájezdy do Maďarska

Objevte Maďarsko, zemi, s níž nás spojovala společná historie a kterou si zamilujete pro její rozmanitost. Užijte si léčivé termální prameny, lahodné tokajské víno a vyhlášenou maďarskou gastronomii.

Maďarsko 2

Cestomilka

Ivet

Vánoční Budapešť s termály

  • vlakem z Prahy a Brna
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Užijte si předvánoční kouzlo maďarské perly na řece Dunaji. Uvidíte velkolepé paláce i ulice ve svátečním hávu, ohřejete se ve vyhlášených termálních lázních a ochutnáte tradiční maďarské speciality.

Termín na vyžádání

Cestomilka

Ivana

Do Maďarska za vínem a termály

  • minivanem přes Hradec Králové, Pardubice a Brno
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vychutnejte si to nejlepší, co Maďarsko nabízí. Užijte si relax v léčivých pramenech, nasajte atmosféru historických měst, navštivte místní vinné sklepy a ochutnejte skvělá maďarská vína.

Termín na vyžádání

Maďarsko

Maďarsko, perla střední Evropy, láká na bohatou kulturu, historická místa, léčivé termální lázně a v neposlední řadě na vyhlášenou kuchyni s vůní papriky a světově proslulá vína. Návštěvníky potěší také přírodními krásami jako je známé jezero Balaton, krásné jeskyně Aggteleckého krasu či unikátní národní park Hortobágy.

Kdy do Maďarska

Květen

Příjemné jarní teploty a rozkvetlé promenády lákají turisty na návštěvu Maďarska, zejména Budapešti. V květnu se zde navíc koná řada vinařských a gurmánských festivalů.

Červenec

Letní měsíce jsou dlouhé a horké. Vyhněte se tedy velkým městům a udělejte si výlet k Balatonu. Určitě nevynechejte návštěvu města Tihany, u kterého se nachází levandulová pole, která vás ihned okouzlí.

Září

Podzim je skvělým obdobím pro návštěvu Maďarska. Pestré barvy krášlí celou zemi a davy turistů již začínají mizet. Podzim je také obdobím sklizně hroznů, zajeďte si tedy do Egeru či Tokaje a vychutnejte si sklenku výborného maďarského vína.

Zažijte Maďarsko autenticky...

Termální lázně

Cesta do Maďarska se neobejde bez návštěvy vyhlášených lázní. Nabízí se více než 1 000 léčivých a termálních pramenů. Ať už si zajdete do termálů v Budapešti, například Széchenyi či Gellért, nebo do rezortu Egerszalók připomínajícím turecké Pamukkale, zažijete jedinečný relax a příjemnou atmosféru. My doporučujeme zajet si také k jezeru Hévíz, jehož průměrná roční teplota je 25° a je největším aktivním termálním jezerem v Evropě.

Maďarská kuchyně

Maďarská kuchyně je u nás dobře známá, přesto ji na svých cestách musíte určitě ochutnat. Základní potravinou je netradičně chleba - je zde tak oblíbený, že se říká, že by Maďaři mohli jíst "chleba s chlebem". Dále se konzumuje maso, zejména vepřové a hovězí. U Balatonu Vám nabídnou populární ryby. Nejčastějším kořením pro maďarskou kuchyni je paprika. Ta se přidává i do nejznámějšího pokrmu - Gulyás - guláše. V Maďarsku však pod tímto názvem dostanete spíše vydatnou polévku. Našemu guláši se více podobá pörkölt. Dalším národním jídlem je kolosvárské plněné zelí. Jde o zelný list plněný masem či vejcem. Jako dezert určitě doporučujeme vyzkoušet vrstvený dort dobos-torta.

Národní park Aggtelek

Národní park Aggtelek se nachází na severu Maďarska a jeho rozloha činí skoro 200 kilometrů čtverečních. Valná část je rovněž zapsána na seznamu UNESCO. Nachází se zde mimo jiné soustava jeskynních chodeb, přičemž tou nejdelší, téměř 25 km dlouhou, je jeskyně Baradla. Minerální voda v ní vytvořila krásnou podívanou v podobě obrovských stalaktitů a stalagmitů různých tvarů i barev. Vykopávky také ukázaly osídlení jeskyně člověkem starší více než 7 000 lety. Nedávno byly návštěvníkům zpřístupněny další tři jeskyně: Imre Vass, Béke a jeskyně Rákóczi.

Přečtěte si o Maďarsku na našem blogu

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek