Poznávací zájezdy do Maďarska

Objevte Maďarsko, zemi, s níž nás spojovala společná historie a kterou si zamilujete pro její rozmanitost. Užijte si léčivé termální prameny, lahodné tokajské víno a vyhlášenou maďarskou gastronomii.

Maďarsko 3

Iveta Tesařová

Cestomilka

Iveta

Za kouzlem adventní Budapešti + návštěva termálů

  • autobusem
  • Profesionální průvodce
  • 35 - 40 osob

Užijte si předvánoční kouzlo maďarské perly na řece Dunaji. Uvidíte velkolepé paláce i ulice ve svátečním hávu, ohřejete se ve vyhlášených termálních lázních a ochutnáte tradiční maďarské speciality.

Termíny v přípravě
Lenka Křížová

Cestomilka

Lenka

Do Maďarska za vínem a termály

  • minivanem z Brna
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vychutnejte si to nejlepší, co Maďarsko nabízí. Užijte si relax v léčivých pramenech, nasajte atmosféru historických měst, navštivte místní vinné sklepy a ochutnejte skvělá maďarská vína.

Termíny v přípravě
Parlament
Iveta Tesařová

Cestomilka

Iveta

Budapešť + koupání v termálních lázních

  • autobusem z Olomouce, Prostějova, Vyškova, Brna
  • Profesionální průvodce
  • 35 - 40 osob

Užijte si jízdu lanovkou na Budínský hrad, plavbu lodí po Dunaji, nákupy v historické tržnici, Széchenyiho termální lázně a hlavně vyhlášený maďarský guláš.

Termíny v přípravě

Maďarsko

Maďarsko, perla střední Evropy, láká na bohatou kulturu, historická místa, léčivé termální lázně a v neposlední řadě na vyhlášenou kuchyni s vůní papriky a světově proslulá vína. Návštěvníky potěší také přírodními krásami jako je známé jezero Balaton, krásné jeskyně Aggteleckého krasu či unikátní národní park Hortobágy.

Kdy do Maďarska

Květen

Příjemné jarní teploty a rozkvetlé promenády lákají turisty na návštěvu Maďarska, zejména Budapešti. V květnu se zde navíc koná řada vinařských a gurmánských festivalů.

Červenec

Letní měsíce jsou dlouhé a horké. Vyhněte se tedy velkým městům a udělejte si výlet k Balatonu. Určitě nevynechejte návštěvu města Tihany, u kterého se nachází levandulová pole, která vás ihned okouzlí.

Září

Podzim je skvělým obdobím pro návštěvu Maďarska. Pestré barvy krášlí celou zemi a davy turistů již začínají mizet. Podzim je také obdobím sklizně hroznů, zajeďte si tedy do Egeru či Tokaje a vychutnejte si sklenku výborného maďarského vína.

Zažijte Maďarsko autenticky...

Termální lázně

Cesta do Maďarska se neobejde bez návštěvy vyhlášených lázní. Nabízí se více než 1 000 léčivých a termálních pramenů. Ať už si zajdete do termálů v Budapešti, například Széchenyi či Gellért, nebo do rezortu Egerszalók připomínajícím turecké Pamukkale, zažijete jedinečný relax a příjemnou atmosféru. My doporučujeme zajet si také k jezeru Hévíz, jehož průměrná roční teplota je 25° a je největším aktivním termálním jezerem v Evropě.

Maďarská kuchyně

Maďarská kuchyně je u nás dobře známá, přesto ji na svých cestách musíte určitě ochutnat. Základní potravinou je netradičně chleba - je zde tak oblíbený, že se říká, že by Maďaři mohli jíst "chleba s chlebem". Dále se konzumuje maso, zejména vepřové a hovězí. U Balatonu Vám nabídnou populární ryby. Nejčastějším kořením pro maďarskou kuchyni je paprika. Ta se přidává i do nejznámějšího pokrmu - Gulyás - guláše. V Maďarsku však pod tímto názvem dostanete spíše vydatnou polévku. Našemu guláši se více podobá pörkölt. Dalším národním jídlem je kolosvárské plněné zelí. Jde o zelný list plněný masem či vejcem. Jako dezert určitě doporučujeme vyzkoušet vrstvený dort dobos-torta.

Národní park Aggtelek

Národní park Aggtelek se nachází na severu Maďarska a jeho rozloha činí skoro 200 kilometrů čtverečních. Valná část je rovněž zapsána na seznamu UNESCO. Nachází se zde mimo jiné soustava jeskynních chodeb, přičemž tou nejdelší, téměř 25 km dlouhou, je jeskyně Baradla. Minerální voda v ní vytvořila krásnou podívanou v podobě obrovských stalaktitů a stalagmitů různých tvarů i barev. Vykopávky také ukázaly osídlení jeskyně člověkem starší více než 7 000 lety. Nedávno byly návštěvníkům zpřístupněny další tři jeskyně: Imre Vass, Béke a jeskyně Rákóczi.

Přečtěte si o Maďarsku na našem blogu

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Zaanse Schans

Větrné mlýny, symbol skanzenu Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Benátky a ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha