Zájezdy do Maďarska plné zážitků

Objevte Maďarsko, zemi, s níž nás spojovala společná historie a kterou si zamilujete pro její rozmanitost. Užijte si léčivé termální prameny, lahodné tokajské víno a vyhlášenou maďarskou gastronomii.

Maďarsko 3

Iveta Tesařová

Cestomilka

Iveta

Za kouzlem adventní Budapešti + návštěva termálů

  • autobusem
  • Profesionální průvodce
  • 35 - 40 osob

Užijte si předvánoční kouzlo maďarské perly na řece Dunaji. Uvidíte velkolepé paláce i ulice ve svátečním hávu, ohřejete se ve vyhlášených termálních lázních a ochutnáte tradiční maďarské speciality.

Termín a cena na vyžádání

Cestomilka

Lenka

Do Maďarska za vínem a termály

  • minivanem z Brna
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vychutnejte si to nejlepší, co Maďarsko nabízí. Užijte si relax v léčivých pramenech, nasajte atmosféru historických měst, navštivte místní vinné sklepy a ochutnejte skvělá maďarská vína.

Termín a cena na vyžádání
Parlament
Iveta Tesařová

Cestomilka

Iveta

Budapešť + koupání v termálních lázních

  • autobusem z Olomouce, Prostějova, Vyškova, Brna
  • Profesionální průvodce
  • 35 - 40 osob

Užijte si jízdu lanovkou na Budínský hrad, plavbu lodí po Dunaji, nákupy v historické tržnici, Széchenyiho termální lázně a hlavně vyhlášený maďarský guláš.

Termín a cena na vyžádání

Maďarsko

Maďarsko, perla střední Evropy, láká na bohatou kulturu, historická místa, léčivé termální lázně a v neposlední řadě na vyhlášenou kuchyni s vůní papriky a světově proslulá vína. Návštěvníky potěší také přírodními krásami jako je známé jezero Balaton, krásné jeskyně Aggteleckého krasu či unikátní národní park Hortobágy.

Kdy navštívit Maďarsko

Květen

Příjemné jarní teploty a rozkvetlé promenády lákají turisty na návštěvu Maďarska, zejména Budapešti. V květnu se zde navíc koná řada vinařských a gurmánských festivalů.

Červenec

Letní měsíce jsou dlouhé a horké. Vyhněte se tedy velkým městům a udělejte si výlet k Balatonu. Určitě nevynechejte návštěvu města Tihany, u kterého se nachází levandulová pole, která vás ihned okouzlí.

Září

Podzim je skvělým obdobím pro návštěvu Maďarska. Pestré barvy krášlí celou zemi a davy turistů již začínají mizet. Podzim je také obdobím sklizně hroznů, zajeďte si tedy do Egeru či Tokaje a vychutnejte si sklenku výborného maďarského vína.

Jedinečné zážitky v Maďarsku

Termální lázně

Cesta do Maďarska se neobejde bez návštěvy vyhlášených lázní. Nabízí se více než 1 000 léčivých a termálních pramenů. Ať už si zajdete do termálů v Budapešti, například Széchenyi či Gellért, nebo do rezortu Egerszalók připomínajícím turecké Pamukkale, zažijete jedinečný relax a příjemnou atmosféru. My doporučujeme zajet si také k jezeru Hévíz, jehož průměrná roční teplota je 25° a je největším aktivním termálním jezerem v Evropě.

Maďarská kuchyně

Maďarská kuchyně je u nás dobře známá, přesto ji na svých cestách musíte určitě ochutnat. Základní potravinou je netradičně chleba - je zde tak oblíbený, že se říká, že by Maďaři mohli jíst "chleba s chlebem". Dále se konzumuje maso, zejména vepřové a hovězí. U Balatonu Vám nabídnou populární ryby. Nejčastějším kořením pro maďarskou kuchyni je paprika. Ta se přidává i do nejznámějšího pokrmu - Gulyás - guláše. V Maďarsku však pod tímto názvem dostanete spíše vydatnou polévku.

Národní park Aggtelek

Národní park Aggtelek se nachází na severu Maďarska a jeho rozloha činí skoro 200 kilometrů čtverečních. Valná část je rovněž zapsána na seznamu UNESCO. Nachází se zde mimo jiné soustava jeskynních chodeb, přičemž tou nejdelší, téměř 25 km dlouhou, je jeskyně Baradla. Minerální voda v ní vytvořila krásnou podívanou v podobě obrovských stalaktitů a stalagmitů různých tvarů i barev. Vykopávky také ukázaly osídlení jeskyně člověkem starší více než 7 000 lety.

Články přímo od našich průvodců

Farní dvorec v Guimiliau, Bretaň

Farní dvorce – unikát, který najdete pouze v Bretani

Prozkoumejte jedinečné církevní soubory staveb zvané farní dvorce. Seznámíte se s nimi pouze v západní Bretani. Cesta určitě stojí za to, protože Vám pomůže pochopit charakter samotných Bretonců a jejich…

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Vítězný oblouk v Bruselu

Šarmantní Brusel

Brusel? To je Grand-Place, Atomium, Čůrající chlapeček, hranolky, waffle, pivo, čokoláda a mnoho dalšího! Navštívíte ho společně s námi?

Ostrov Skye a kolonie tuleňů

Drsná krása Skotska, moře, tuleni a pohádkové přístavní městečko Portree. To a mnohem více vám nabídne surově nádherný ostrov Skye.

Co o nás řekli naši klienti?

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno

Londýn, Oxford, Windsor
Londýn, Oxford + hrad Windsor
s Cestomilkou Janou

Zúčastnili jsme se 5denního leteckého zájezdu do Londýna, s návštěvou Oxfordu a Windsoru. Ještě před odletem jsme si mohli domluvit a zarezervovat návštěvu vybraných míst a památek. Celou dobu nás doprovázela zkušená průvodkyně, která se nám snažila ukázat co nejvíce zajímavostí a zároveň zajistit pobyt bez komplikací. I počasí bylo ideální k poznávání krás Londýna, proslulý déšť se někde schoval. Celkově jsme byli sice unaveni, ale spokojeni.

Sýkorovi

Strakonice