Poznávací zájezdy do Maďarska

Objevte Maďarsko, zemi, s níž nás spojovala společná historie a kterou si zamilujete pro její rozmanitost. Užijte si léčivé termální prameny, lahodné tokajské víno a vyhlášenou maďarskou gastronomii.

Maďarsko 2

Cestomilka

Iveta T.

Za kouzlem adventní Budapešti + návštěva termálů

  • vlakem z Prahy a Brna
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Užijte si předvánoční kouzlo maďarské perly na řece Dunaji. Uvidíte velkolepé paláce i ulice ve svátečním hávu, ohřejete se ve vyhlášených termálních lázních a ochutnáte tradiční maďarské speciality.

Termín a cena na vyžádání

Cestomilka

Lenka K.

Do Maďarska za vínem a termály

  • minivanem přes Hradec Králové, Pardubice a Brno
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vychutnejte si to nejlepší, co Maďarsko nabízí. Užijte si relax v léčivých pramenech, nasajte atmosféru historických měst, navštivte místní vinné sklepy a ochutnejte skvělá maďarská vína.

Termín a cena na vyžádání

Maďarsko

Maďarsko, perla střední Evropy, láká na bohatou kulturu, historická místa, léčivé termální lázně a v neposlední řadě na vyhlášenou kuchyni s vůní papriky a světově proslulá vína. Návštěvníky potěší také přírodními krásami jako je známé jezero Balaton, krásné jeskyně Aggteleckého krasu či unikátní národní park Hortobágy.

Kdy do Maďarska

Květen

Příjemné jarní teploty a rozkvetlé promenády lákají turisty na návštěvu Maďarska, zejména Budapešti. V květnu se zde navíc koná řada vinařských a gurmánských festivalů.

Červenec

Letní měsíce jsou dlouhé a horké. Vyhněte se tedy velkým městům a udělejte si výlet k Balatonu. Určitě nevynechejte návštěvu města Tihany, u kterého se nachází levandulová pole, která vás ihned okouzlí.

Září

Podzim je skvělým obdobím pro návštěvu Maďarska. Pestré barvy krášlí celou zemi a davy turistů již začínají mizet. Podzim je také obdobím sklizně hroznů, zajeďte si tedy do Egeru či Tokaje a vychutnejte si sklenku výborného maďarského vína.

Zažijte Maďarsko autenticky...

Termální lázně

Cesta do Maďarska se neobejde bez návštěvy vyhlášených lázní. Nabízí se více než 1 000 léčivých a termálních pramenů. Ať už si zajdete do termálů v Budapešti, například Széchenyi či Gellért, nebo do rezortu Egerszalók připomínajícím turecké Pamukkale, zažijete jedinečný relax a příjemnou atmosféru. My doporučujeme zajet si také k jezeru Hévíz, jehož průměrná roční teplota je 25° a je největším aktivním termálním jezerem v Evropě.

Maďarská kuchyně

Maďarská kuchyně je u nás dobře známá, přesto ji na svých cestách musíte určitě ochutnat. Základní potravinou je netradičně chleba - je zde tak oblíbený, že se říká, že by Maďaři mohli jíst "chleba s chlebem". Dále se konzumuje maso, zejména vepřové a hovězí. U Balatonu Vám nabídnou populární ryby. Nejčastějším kořením pro maďarskou kuchyni je paprika. Ta se přidává i do nejznámějšího pokrmu - Gulyás - guláše. V Maďarsku však pod tímto názvem dostanete spíše vydatnou polévku. Našemu guláši se více podobá pörkölt. Dalším národním jídlem je kolosvárské plněné zelí. Jde o zelný list plněný masem či vejcem. Jako dezert určitě doporučujeme vyzkoušet vrstvený dort dobos-torta.

Národní park Aggtelek

Národní park Aggtelek se nachází na severu Maďarska a jeho rozloha činí skoro 200 kilometrů čtverečních. Valná část je rovněž zapsána na seznamu UNESCO. Nachází se zde mimo jiné soustava jeskynních chodeb, přičemž tou nejdelší, téměř 25 km dlouhou, je jeskyně Baradla. Minerální voda v ní vytvořila krásnou podívanou v podobě obrovských stalaktitů a stalagmitů různých tvarů i barev. Vykopávky také ukázaly osídlení jeskyně člověkem starší více než 7 000 lety. Nedávno byly návštěvníkům zpřístupněny další tři jeskyně: Imre Vass, Béke a jeskyně Rákóczi.

Přečtěte si o Maďarsku na našem blogu

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Petra, the Monastery

Skalní město Petra: sedmý div světa v jordánské poušti

Jméno Petra pochází z řeckého slova pétrá, což znamená skála. A do skály vytesané je i historické a archeologicky velmi cenné město Petra v Jordánsku. Do růžova zbarvené pískovcové útesy…

10 nejkrásnějších míst Jordánska

Je mnoho důvodů, proč si Jordánsko zapsat na seznam svých cestovatelských přání. Zdejší intenzita počasí, dopravy a terénu může být pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí poprvé, ohromující, pokud se však oprostíte…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice