+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Do Bordeaux za vínem a koňakem

Letecky z Prahy

 

Nejslavnější vinice světa se koncentrují v malém francouzském regionu nedaleko Atlantského oceánu. Objevte s námi tajemství vín

s apelací roku 1855, vyzrálou chuť koňaku Rémy-Martin, nejlepší ústřice z bazénu Arcachon a nejvyšší písečnou dunu v Evropě.

 

Za vínem a koňakem do Bordeaux

ZA VÍNEM A KOŇAKEM | 3* HOTEL

Za nejlepšími světovými víny jedině do Bordeaux. Ochutnejte produkci slavných Châteaux, přivoňte ke koňaku značky Rémy Martin a objevte krásná města obklopená vinicemi.

Cesta do Cognacu za koňakem

ZA KOŇAKEM | 3* HOTEL

Odhalte tajemství lahodné chuti koňaku a navštivte malé palírny i slavné Rémy Martin. Oochutnejte regionální kuchyni a užijte si Cité du Vin, velký svět vín v Bordeaux.

Cesta za vínem do Bordeaux

ZA VÍNEM | 3* HOTEL

Vyzkoušejte své znalosti o víně v praxi během zájezdu do Bordeaux. Degustujte nejlepší světové značky vín a poznejte přírodní i kulturní krásy regionu Bordeaux.

Za vínem do Bordeaux pro náročné

ZA VÍNEM | 5* CHÂTEAU

Zažijte dovolenou snů! Navštivte nejzajímavější vinaře, vybrané restaurace od domácích po michelinské a vychutnejte si ubytování přímo na château nebo v krásných hotelích.

Bordeaux, Francie

Kraj proslulý nejlepšími víny na světě. V oblasti Médoc narazíte na velká vinařství s krásnými zámeckými stavbami a rozlehlými vinicemi, užijete si největší písečnou dunu v Evropě, dlouhé písečné pláže podél pobřeží a ústřicové farmy v zátoce Arcachon.

 

velká mapa

 

Kdy vyrazit do Bordeaux?

 

  •  ZÁŘÍ, ŘÍJEN -  ideální doba, pokud chcete zažít vinobraní na vlastní kůži

 

  • KVĚTEN, ČERVEN – je ideální dobou pro návštěvu Bordeaux. Příjemné počasí, do široka se táhnoucí zelené vinice a vinaři, kteří nejsou prozatím ve stresu z vinobraní

 

 

 

„Bůh stvořil jen vodu. Člověk stvořil víno.“


Victor Hugo
 

 

 

Zažijte Bordeaux, kraj nejslavnějších vín

 

Návštěva vinařství (Château)

V oblasti Bordeaux bychom napočítali okolo 5 000 různých Château (vinařství) a přes 10 000 vinařů a vinohradníků. Mnozí z nich otevírají svá panství návštěvníkům. Záleží na vašem výběru, zda zamíříte k malému místnímu vinaři nebo do celosvětově proslulého Château. Každá návštěva bude zajímavá. Na malých vinařstvích vás v komorní atmosféře provede sám majitel  nebo někdo z jeho rodiny. Na závěr dostanete ochutnat několik vzorků z minulé úrody.

 

Na velkých vinařstvích vás přivítá někdo z pracovníků vinařství. Ochotně Vás provede výrobními prostory, sklepy ke zrání a na závěr jistě skončíte prohlídku v elegantní degustační místnosti, kde budete degustovat minimálně první a druhé víno. V případě malých i velkých vinařství nebývá problém s nákupem několika lahví s sebou. Velká vinařství velmi často zaručují i doručení  vína kurýrem a nezáleží na tom, že je to do České republiky.

 

Naše doporučení: Lahev vína z Bordeaux bude určitě perlou vaší domácí vinotéky!

 

Ochutnávka čerstvých ústřic

V bazénu Arcachon se na mnoha místech pěstují ústřice a další mořské plody. Navštívíte-li některou z rybářských vesnic, například Piraillan, můžete se dozvědět více o chovu této oblíbené francouzské delikatesy. Majitelé cabane – dřevěných domků, kde se ústřice zpracovávají, Vás rádi přizvou blíž. Někteří nabízí i výlet lodí přímo k sádkám ústřic.

 

Na závěr objevování tajů ústřic se posaďte na terasu některé z místních cabane a nechte si naservírovat talíř s ústřicemi a lahev lehkého bílého vína. Gurmánský zážitek s výhledem na největší evropskou písečnou dunu. Co víc si požitkář může přát :-)

 

 

Naše doporučení: Po návštěvě ústřičné farmy se vydejte na dunu s lahví vína a počkejte si na západ slunce.

 

Bordeaux - expozice vín Cité du Vin

V červnu 2016 byl otevřen nový prostor v architektonicky velmi zvláštní budově, který je celý zasvěcen vínu. Každá část interaktivního prostoru je věnována jinému tématu. Seznámíte se zde s historií vína, v olfaktickém ateliéru můžete vyzkoušet, co vše odhalíte ve víně pouze čichem a virtuální kuchaři vás přizvou ke stolu a vysvětlí Vám důležitost párování vína s jídlem, což je pro Francouze naprosto základní předpoklad dobrého zážitku u stolu.

 

Dozvíte se také vše o výrobě vína. Navštívíte všechny oblasti světa, kde se víno pěstuje a na závěr vás čeká  sklenka lahodného moku dle Vašeho výběru v Belvedéru Cité du Vin s úžasným výhledem na město Bordeaux.

 

Naše doporučení: Zkuste dole v butiku s víny odhalit jediného zástupce České republiky.

 

 

 

Město Bordeaux

Poznámka
Bordeaux, největší město jihozápadní Francie, bylo díky svému ideálně urbanisticky řešenému centru zapsáno na seznam památek UNESCO. Návštěvníci si oblíbili procházky po nábřeží kolem řeky Garonny. Milovníci nákupů korzují po hlavní ulici Rue Sainte Catherine. Pro fanoušky vína se nabízí návštěva jedinečného Cité du Vin, které se zabývá vínem ze všech úhlů pohledu.

 

Duna Pyla

Poznámka
Duna Pyla (nebo také Pilat) je nejvyšší písečnou dunou v Evropě. Leží na pobřeží Atlantského oceánu kousek od města La Teste de Buch. Všichni návštěvníci regionu by měli spatřit tento jedinečný přírodní úkaz a vystoupat na vrchol duny. Výhledy do okolí jsou opravdu nádherné. Navíc vám je zpestří paraglydisté skákající z duny směrem k oceánu. Nejkrásnější je procházka po duně v podvečer.

 

Město Saint-Émilion

Poznámka
Malé město Saint Émilion ležící zhruba 50 kilometrů na východ od Bordeaux bylo pojmenováno podle bretaňského mnicha Emiliána, který se zde usadil. Dnes se město stalo synonymem pro jedna z nejlepších vín v kraji. Velmi rušno tu bývá v červnu, kdy se schází vinařská rada Jurade. Hodnotitelé zasednou v podzemním kostele a hodnotí vína předešlého roku.