Lyžařský areál Tignes Alpy

Oblast Tignes je rájem pro freeride i klasické lyžování. Užijete si zde jak široké modré sjezdovky, tak černé tratě určené pro lyžařská esa.

Důležité informace

  • nejlepší místo pro freeride
  • skutečný lyžařský ráj
  • 1550 – 3450 m.n.m.
  • 150 km upravených sjezdovek
  • 43 lanovek
  • 24 běžeckých tras
  • 2 snowparky

Lyžařský ráj

Lyžařské středisko Tignes je společně se sousedním Val d’Isère součástí oblasti Espace Killy ležící v Savojských Alpách. Tato oblast je často označovaná za nejkrásnější lyžařský ráj na světě.

Na 150 kilomentrů upravovaných sjezdových tratí všech náročností a lanovky s velkou kapacitou uspokojí každého lyžaře. Na své si přijdou i milovníci freeriede, kteří označují Tignes za nejlepší freestylovou oblast ve Francii. Zábavu si užijete i ve dvou velkých snowparcích a na U-rampě.

Lyžařsky nejatraktivnější je v Tignes bezesporu část Val Claret. Je nejvýše položená a tudíž nabízí největší jistotu sněhu. Doporučujeme hlavně sjezd s převýšením téměř 1400 metrů z ledovce Grande Motte, které se nachází ve výšce 3450 m.n.m. Na dopolední rozježdění se jsou pak ideální široké jižní svahy přímo ve Val Claret.

Kdo se nabaží tratí v okolí samotného Tignes, může vyrazit do Val d´Isére. Velmi známá je zde červená závodní trať Coupe du monde s převýšením 1000 metrů. Na této trati se jezdí tzv. kritérium prvního sněhu, které je součástí Světového Poháru. Pro ty nejnáročnější lyžaře je pak k dispozici černý sjezd z Bellevarde přímo do Val d´Isére s velmi prudkým závěrečným padákem.

Kdo si chce lyžování proložit odpočinkem a chůzí, měl by se vydat na ledovec Pissaillas, odkud je krásný výhled na celý areál Tinges včetně dominaty La Grande Motte. Cesta z Tignes a zpět zabere asi půl dne.

Nelyžařské aktivity

Velice pestrá je i nabídka nelyžařských aktivit. Velmi oblíbená je jízda se psím spřežením, trasy pro běžky a pěší turistiku, potápění pod ledem se zkušeným instruktorem, skijöring, vyhlídkové lety vrtulníkem, paragliding, jízdy na sněžném skútru, bruslení na jezeře, výpravy na sněžnicích či lezení po ledu.

K večeru si pak můžete užít skvělou zábavu při bowlingu, ve fitness centru a v široké paletě barů a restaurací. Ten správný odpočinek si pak vychutnáte v aquaparku (bazén, sauny, masáže).

SKIPASY tignes a espace killy

Permanentka na Super Tignes zahrnuje 150 km tratí, které spojuje asi 43 lanovek a vleků. Rozhodnete-li se zakoupit si permanentku i na oblast Val d´Isere (tzv. Espace Killy), máte k dispozici 300 km sjezdovek a 102 vleků. K moderně vybavenému areálu patří dvě známé tunelová lanovky (Ski-Metro) – jedna vede na ledovec z Val Claret, druhá vás pak vyveze ve Val d´Isére z části La Daille na vrchol Bellevarde.