Lyžování ve francouzských Alpách

Lyžařská dovolená ve Francii je doslova pohádkou na horách. Dlouhé, široké a kvalitně upravené sjezdovky nabízí jedinečný zážitek. Výhodou je ubytování přímo na sjezdovce, nebo těsně pod ní. Stačí nazout lyžáky a vyrazit. Díky skvělému propojení sjezdovek je vyzujete zase až večer. Lyžování ve velmi vysokých nadmořských polohách nebo na ledovcích zaručuje stálou sněhovou pokrývku po většinu roku. Třešničkou Francouzských Alp je také skvělé polyžařské zázemí a výborná francouzská kuchyně!

Lyžařské podmínky
Francouzské Alpy zaručují díky své nadmořské výšce 600 – 3800 m.n.m. skvělé lyžařské podmínky od podzimu do jara. V těch nejvyhlášenějších ski areálech je lyžování možné dokonce až do května. Zamračených dní bývá ve Francii pomálu.

Ubytování
K ubytování doporučujeme zvolit apartmány nebo chalety, tedy horské chaty. Jde o malebné, 3* – 4* hotýlky, zařízené často ve dřevě. V případě apartmánů je k dispozici plně vybavená kuchyňka. Výhodou chat je, že disponují vlastním wellnessem, saunou a některé i restaurací a barem.

Ubytování ve francouzských Alpách je nejčastěji od soboty do soboty.

Půjčovny lyží
Půjčovny lyží jsou ve Francouzských Alpách samozřejmostí. Nabízejí kvalitní lyže, snowboardy, lyžáky, hůlky a přilby za opravdu přijatelnou cenu (cca. 30 EUR/os/den).

Doprava
Doprava do Francouzských Alp je zajištěna pravidelnou leteckou linkou z Prahy, Vídně i Krakova. Na letišti Vás následně vyzvedne objednaný transfer a zaveze až k Vašemu ubytování.

Skipas
Skipas je možné zajistit na libovolný počet dní a platí Vám vždy na celé lyžařské středisko.

 

Lyžařský balíček zahrnuje

  • ubytování ve 3* – 4* horské chatě, hotelu, apartmánu,
  • letenku tam a zpět včetně palivových poplatků,
  • transfer s řidičem z letiště na ubytování a zpět,
  • skipas do vybraného lyžařského areálu

 

Orientační cena balíčku je od 21.000 Kč na osobu (v případě skupiny 8 osob).
(Služby je možné objednat i jednotlivě)

 

URČENO PRO SOUKROMÉ SKUPINY OD 6 OSOB

Doporučujeme následující lyžařská střediska:

Les Deux Alpes

Tignes

Chamonix Mont-Blanc

Les Sybelles

Les Trois Vallées