Lyžařský areál Les Sybelles - Alpy

Čtvrtá největší lyžařská oblast nabízí poklidnou alpskou atmosféru, široké sjezdovky, 310 kilometrů sjezdových tratí a skvělé podmínky pro freeride.

Důležité informace

  • 1100 – 2620 m.n.m.
  • 310 km sjezdovek
  • 135 sjezdovek
  • 10 černých, 56 modrých, 39 červených a 23 zelených
  • 74 lanovek a vleků
  • 4. největší lyžařské středisko ve Francii

Rozsáhlá lyžařská oblast Les Sybelles v údolí Maurienne vznikla teprve nedávno propojením samostatných lyžařských středisek – Saint Sorlin d’Arves, Saint Jean D’Arves, Le Corbier, La Toussuire, Les Bottières a St. Colomban des Villards a stala se tak čtvrtou největší lyžařskou oblastí Francie.

Se skipasem Les Sybelles se Vám otevírá možnost lyžování na 310 km sjezdovek do nadmořské výšky 2600 m.n.m. s nádhernými výhledy na horské velikány, z nichž nejvyšší je Les Aiguilles d´Arves 3 510 metrů. Les Sybelles nabízí převážně lehké a střední sjezdovky, dva snowparky, běžkařské tratě i možnosti pěší turistiky.

Každoroční zvyšování úrovně lyžařského areálu je zde samozřejmostí – nové sedačkové lanovky, sněhová děla, snowboardové parky a možnosti freeridu. K dalším přednostem patří upravené sjezdovky všech obtížností, lyžování ve volných terénech, paragliding, bazény pro relaxaci, bohatá nabídka francouzské kuchyně.

Doporučujeme návštěvu sýrárny s možností ochutnávky různých druhů francouzských sýrů. Ubytování je zpravidla v blízkosti sjezdovek. Většinou se jedná o komplexy residencí chaletového typu v tradičním savojském stylu.