Lyžařský areál Chamonix - Alpy

Vyhlášené lyžařské středisko přímo pod Mont Blancem nabízí lyžování úplně pro všechny kategorie lyžařů, snowboardistů a free riderů.

Důležité informace

  • nejvyhlášenější lyžař. středisko Francie
  • lyžování pod Mont Blancem
  • 1020 – 3840 m.n.m.
  • 182 km sjezdovek
  • 113 lanovek
  • 42 běžeckých tras
  • 17km pěších stezek

Světová jednička na lyžování

Lyžařská oblast Chamonix je světovou metropolí lyžování a alpinismu na úpatí Mont-Blancu. Najdete zde 7 areálů propojených skibusy (ZDARMA) v jedinou unikátní oblast.

Téměř 90 % sjezdovek se nachází ve výšce nad 2000 m.n.m., což zaručuje velice stabilní a kvalitní sněhovou pokrývku dokonce i na jaře.

Sportovní zimní dovolená je zde opravdu výjimečná. Ledovce Les Grandes Montets, Argentiére a Mer de Glace jsou známé díky kvalitnímu sněhu až do května a neomezeným freeride lyžováním. Pro snowboarding tu slouží kvalitní snowpark s různými obtížnostmi skoků, zábradlí, boulí apod.

V oblasti Brévent/Flégere se nabízí slunečné lyžování s výhledem na Mont Blanc pro všechny kategorie lyžařů.

Oblast Domai­ne de Balme (1453–2270 m) – je ideálním řešením pro rodinné lyžování a snowboarding. Nabízí pěkné sjezdovky, ale i rozsáhlé možnosti pro freeride.

Světoznámý sjezd ledovcovým údolím ve volném terénu „Vallée Blanche“ v Aguille du Midi (ve výšce 3842 m.n.m.) si užijete jen s horským vůdcem a pouze pokud jste zkušení lyžaři.

Když už vás lyžování přestane bavit

Chamonix je živé městečko s širokou nabídkou aktivit po lyžování, bohatým nočním životem a možností nákupu místních savojských specialit. Středisko je vybaveno také bazénem, kluzištěm, halou na tenis a squash a lezeckou stěnou. Pokud toužíte po něčem výjimečném, pak se můžete projet se psím spřežením, proletět se helikoptérou nebo si užít paragliding a speedriding (lyže + padák).

Všechny oblasti jsou přístupné se skipasem Chamski, jediným omezením je limit dvou jízd kabinou Lognan – Grands Montets (další za poplatek).

Jediným mínusem lyžařské oblasti Chamonix jsou vysoké ceny a s davy návštěvníků a rozdělení do více menších středisek, mezi kterými se pohybujete autobusem, jinak za nás palec nahoru!