Za vínem do Benátska

Vychutnejte si úžasné Benátsko všemi smysly! Čeká Vás letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého poznáte slavný vinařský region poblíž romantického města Verona a ochutnáte krajové gastronomické speciality.

Benátsko 1

Mikuláš Duda

Cestomil

Mikuláš

Za vínem do Benátska: Valpolicella, Prosecco a Soave

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vychutnejte si úžasné Benátsko všemi smysly! Užijte si letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého poznáte slavný vinařský region poblíž romantického města Verona a ochutnáte gastronomické speciality.

Termín a cena na vyžádání

Benátsko / Valpolicella

Valpolicella je vinařská oblast v italské provincii Verona. Produkuje se zde mnoho stylů vín, včetně dezertního vína Recioto a silného vína Amarone ze sušených hroznů. Nejzákladnější místní vína se vyznačuji lehkostí a svěží vůní. Najdeme zde ovšem i vína zajímavé struktury školená v dubových sudech.

„Není dobré zdraví bez dobré kuchyně a není dobré kuchyně bez dobrého vína.“

Alphonse Daudet

Kdy do Benátska

Květen

V květnu je počasí mírné, teplé, s teplotou okolo 20 stupňů. Tato doba je ideální pro putování po vinných sklepech.

Červenec

V létě máte největší šanci, že si svou cestu po Valpolicelle užijete bez přeháněk za velmi slunného počasí. Pokud budete mít čas, určitě nevynechejte koupání v jezeře Garda.

Září

Na podzim vás okouzlí barevné vinice i malebné vesničky. Zažijete ruch ve vinohradech při právě probíhající sklizni.

Zažijte Benátsko autenticky...

Verona

Město Verona bylo prohlášeno za světové kulturní dědictví UNESCO především díky své architektuře a urbanistické struktuře. Nachází se zde řada římských památek, jako je amfiteátr, aréna nebo římské divadlo. Ve Veroně se odehrává i děj slavné tragédie Romeo a Julie od Williama Shakespeara.

Vinařství

V oblasti převládají červená vína z odrůd Corvina, Corvinone, Rondinella a Molinara, která se většinou konzumují mladá. Vyrábí se zde také dezertní víno Recioto a Amarone ze sušených hroznů. Amarone a Recioto můžete ochutnat například ve zdejším rodinného vinařství Le Bignele.

Tradiční bílá vína Soave Vám nabídnou při návštěvě rodinného vinařství Suavia. Vinařství, které se zaměřuje na nejvyšší kvalitu leží v samém srdci zóny Classico, kde se vinice rozkládají na unikátním vulkanickém podloží. Rodina Tessari se zabývala zemědělstvím již od 19. století, ale až Giovanni s manželkou Rosettou se rozhodli pěstovat vlastní hrozny a vyrobit své první víno. Jejich čtyři dcery postupně převzaly otěže vinařství a dnes jejich vína patří k tomu nejzajímavějšímu v rámci zóny Soave Classico.

Další zastávkou bude vinařství Speri. Jeho historie sahá až do roku 1874 a po celou dobu svého fungování si uchovává rodinný charakter. Dnes je vinařství v rukou sedmé generace potomků původního zakladatele. Vína vyrábí pouze z vlastních vinic, kterých má Speri v zóně Valpolicella Classico zhruba 60 hektarů. Amarone pochází z vinice Monte Sant`Urbano v obci Furmane. Samozřejmostí je pro vinařství Speri šetrnost vůči životnímu prostředí. Po mnoha letech udržitelného hospodaření jsou vína počínaje ročníkem 2015 organicky certifikovaná.

Národní park Lessinia

Park byl založen roku 1990 a svým návštěvníkům toho nabízí spoustu. Vyznačuje se zejména bohatým nalezištěm fosilií, ale také zajímavou faunou a florou. Známý je park také pro své přírodní úkazy v podobě vodopádů, jeskyní a přírodních kamenných mostů. Tím nejznámějším je 50 metrů dlouhý most Veja, jenž se klene přes průzračný potok. Zapomenout nesmíme ani na muzea, která v parku můžete navštívit a dozvědět se tak o něm ještě víc.

Přečtěte si o Benátsku

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

10 důvodů proč na dovolenou do sluncem a vínem zalitého Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Chtěli bychom Cestomilům poděkovat za náš zářijový výlet do Paříže s průvodkyní Petrou.Od příletu do Paříže až do konce zájezdu nám Petra poskytla neuvěřitelné množství informací, prošli jsme snad každou uličku v Paříži, kde bylo něco jen trošku zajímavého.

Radka a Zdeněk

Potštát

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou
Moc děkujeme za nezapomenutelné zážitky v Paříži. Všechno bylo super a obzvláště bychom rádi poděkovali paní průvodkyni Petře, která byla absolutně profesionální, velmi milá a přátelská. Její znalosti jsou obdivuhodné a ještě umocnily zážitek z Paříže. Vaši cestovku rádi doporučíme všem svým přátelům.
Ještě jednou moc děkujeme a přejeme ať se daří.

Lubomír a Miluše Nezvalovi

Ždár nad Sázavou

Azurové pobřeží a koupání v moři
s Cestomilkou Vandou

Cestovaly jsme s Cestomily již po třetí a i tentokráte bylo vše v pořádku. Zájezd byl moc dobře koncipován – poznávat a současně mít možnost spočinout u moře a okoupat se, posedět v kavárně nebo restauraci je skvělý nápad. Člověk není přesycen, nemusíme vidět vše, ale v klidu si vychutnává atmosféru 🙂 Paní průvodkyně Vanda byla úžasná a svým šarmem a dokonalou francouzštinou domorodce zcela odzbrojovala….Rozhodně s Cestomily opět někam vyrazíme!….

K+J+V

Rychnov nad Kněžnou

Za vínem do Benátska: Valpolicella, Prosecco a Soave
s Cestomilem Mikulášem

„Dobrý den, zájezd se nám moc líbil, pan Mikuláš Duda byl skvělý jako vždy. Moc se těšíme na další cesty za vínem s Vámi. S pozdravem“

B. a J. Králikovi

Praha