Zájezdy do Benátska a Valpolicelly plné zážitků

Poznejte úžasné Benátsko všemi smysly. Čekají Vás slavné vinařské regiony Prosecco a Valpolicella, degustace vybraných vín, procházka romantickým městem Verona a ochutnávky krajových gastronomických speciality.

Benátsko 2

MAX. 8 OSOB VE SKUPINĚ

Cestomil

Josef

Za vínem Prosecco do Valdobbiadene + cykloturistika

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Max. 8 osob

Objevte vinařskou oblast Prosecca, která se díky svým malebným vesničkám, vinicím a cyklostezce zapsala na seznam UNESCO. Užijte si jízdu na elektrokole, degustace prosecca i vyhlášenou italskou kuchyni.

Termín a cena na vyžádání
Mikuláš Duda

Cestomil

Mikuláš

Za vínem do Benátska: Valpolicella, Prosecco a Soave

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vychutnejte si úžasné Benátsko všemi smysly! Užijte si letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého poznáte slavný vinařský region poblíž romantického města Verona a ochutnáte gastronomické speciality.

Termín a cena na vyžádání

Benátsko / Valpolicella

Valpolicella je vinařská oblast v italské provincii Verona. Produkuje se zde mnoho stylů vín, včetně dezertního vína Recioto a silného vína Amarone ze sušených hroznů. Nejzákladnější místní vína se vyznačuji lehkostí a svěží vůní. Najdeme zde ovšem i vína zajímavé struktury školená v dubových sudech.

„Není dobré zdraví bez dobré kuchyně a není dobré kuchyně bez dobrého vína.“

Alphonse Daudet

Kdy navštívit Benátsko a Valpolicellu

Květen

V květnu je počasí mírné, teplé, s teplotou okolo 20 stupňů. Tato doba je ideální pro putování po vinných sklepech.

Červenec

V létě máte největší šanci, že si svou cestu po Valpolicelle užijete bez přeháněk za velmi slunného počasí. Pokud budete mít čas, určitě nevynechejte koupání v jezeře Garda.

Září

Na podzim vás okouzlí barevné vinice i malebné vesničky. Zažijete ruch ve vinohradech při právě probíhající sklizni.

Jedinečné zážitky v Benátsku / Valpolicelle

Verona

Město Verona bylo prohlášeno za světové kulturní dědictví UNESCO především díky své architektuře a urbanistické struktuře. Nachází se zde řada římských památek, jako je amfiteátr, aréna nebo římské divadlo. Ve Veroně se odehrává i děj slavné tragédie Romeo a Julie od Williama Shakespeara.

Vinařství

V oblasti převládají červená vína z odrůd Corvina, Corvinone, Rondinella a Molinara, která se většinou konzumují mladá. Vyrábí se zde také dezertní víno Recioto a Amarone ze sušených hroznů. Amarone a Recioto můžete ochutnat například ve zdejším rodinného vinařství Le Bignele.

Národní park Lessinia

Park byl založen roku 1990 a svým návštěvníkům toho nabízí spoustu. Vyznačuje se zejména bohatým nalezištěm fosilií, ale také zajímavou faunou a florou. Známý je park také pro své přírodní úkazy v podobě vodopádů, jeskyní a přírodních kamenných mostů. Tím nejznámějším je 50 metrů dlouhý most Veja, jenž se klene přes průzračný potok.

Články přímo od našich průvodců

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Forum Romanum, Italy, Rome

Forum Romanum: pupek starověkého Říma

Pokud existuje nějaké místo, které můžeme považovat za středobod starověkého římské impéria, bude jím Forum Romanum. A vy máte možnost jej s námi prozkoumat. Jdeme na to?

Ostuni, Apulie

Apulie a Basilicata: Objevte nejkrásnější místa jižní Itálie

Vůně moře a jihoitalské kuchyně, nádherná městečka, tyrkysové moře, výborná vína a božský klid, to je Apulie a Basilicata, dvě perly jižní Itálie. Objevte s námi 5 nejkrásnějších vesnic a…

Co o nás řekli naši klienti?

Za vínem do Benátska: Valpolicella, Prosecco a Soave
s Cestomilem Mikulášem

„Dobrý den, zájezd se nám moc líbil, pan Mikuláš Duda byl skvělý jako vždy. Moc se těšíme na další cesty za vínem s Vámi. S pozdravem“

B. a J. Králikovi

Praha

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice