Zájezdy do Toskánska plné zážitků

Toskánsko, jedna z nejkrásnějších oblastí Itálie, skrývá jedinečné klenoty renesanční architektury, přírodní zajímavosti, historická města i malebné vesničky uprostřed vinic.

Toskánsko 3

Cestomil

Drahomír

To nejkrásnější z Toskánska

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Agriturismo 3*-4*
 • 8 - 14 osob

Objevte kouzelné vesničky, rozlehlé vinice, velkolepé umění Florencie i gotickou Sienu, a určitě ochutnejte toskánské víno nejen v oblasti známého Chianti. Florentský steak nebo dršťkový sendvič lampredotto budou příjemným završením poznávání toskánské gastronomie.

17.9. - 22.9.2024 6 dní
od 31 901 Kč
cena za osobu
PRO MILOVNÍKY VÍNA
Patrik Strnad

Cestomil

Patrik

Cesta za vínem do Toskánska

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3/4*
 • 6 - 14 osob

Poznejte malebnou krajinu Toskánska, kde vznikají slavná vína Brunello, Vino Nobile di Montepulciano či Chianti, ochutnejte lokální gastronomické speciality a prohlédněte si historická centra městeček.

15.10. - 19.10.2024 5 dní
od 27 900 Kč
cena za osobu
Mikuláš Duda

Cestomil

Mikuláš

Za vínem Chianti Classico do Toskánska

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Vydejte se za lahodnou chutí vína Chianti Classico do Toskánska, užijte si návštěvu olivové farmy, ochutnejte místní speciality a prohlédněte si historická městečka.

Termín a cena na vyžádání

Toskánsko

Toskánsko je jako obraz. Představte si mlhavé zelené kopce, zlatavé sluneční paprsky, vinice a hrady, malebné vesničky a olivové háje. Je to dokonalá scéna, a proto se tento kraj stal jednou z nejoblíbenějších italských destinací. Pestrou toskánskou mozaiku doplňují historická města jako je Florencie, Siena či Pisa a také výborná gastronomie a skvělé místní víno.

„V Toskánsku není jasné, zda jsou to malíři nebo rolníci kdo malují.“

Indro Montanelli

Kdy navštívit Toskánsko

Květen

Květen je ideální měsíc pro návštěvu Toskánska. Počasí je slunečné a vy si tak můžete užít nejznámější památky ještě před hlavním přílivem turistů. Nevynechejte ani ochutnávku místních vín ve vinném sklípku. A nezůstávejte jen u jednoho!

Září

Pokud se vydáte do Itálie v září, je tou nejlepší destinací zaručeně Toskánsko. Celý region oslavuje sklizeň hroznů a pořádá kulinářské festivaly. Nejlepším místem pro začátek vaší cesty je Florencie, kde se konají měsíc dlouhé oslavy vína vrcholící na obrovském farmářském trhu na náměstí.

Říjen

Když teploty začínají postupně klesat a podzim se hlásí o slovo, dostává Toskánsko novou tvář. Na venkově právě nadchází sezóna jednoho z největších kulinářských pokladů: lanýžů. Máte tak jedinečnou možnost zúčastnit se lovu této vzácné houby. Na jednom z trhů pak můžete obdivovat úlovky těch nejúspěšnějších hledačů.

Jedinečné zážitky v Toskánsku

Sýrový festival

Každoročně na začátku září oslavuje městečko Pienza místní produkt, jenž však získal oblibu po celém světě: sýr Pecorino. Farmáři vystavují své výrobky na slavném sýrovém festivalu Fiera del Cacio. Návštěvníci mají jedinečnou možnost ochutnat jak mladé, tak vyzrálé sýry vyrobené tradičními metodami. Navíc se během degustace mohou pobavit sledováním soutěže ve válení sýra.

San Gimignano

Město věží, jak se San Gimignanu přezdívá, hrdě dominuje typické toskánské krajině. V minulosti bylo jedním z nejdůležitějších měst v regionu. Věže obývaly bohaté rodiny a podle jejich výšky se dalo usuzovat na bohatství rodu. Dnes je jedním z nejoblíbenějších toskánských měst díky svojí atmosféře a kráse. Nejen proto bylo zapsáno na seznam UNESCO. Navíc zde ochutnáte tu nejlepší gelato tedy zmrzlinu v celém kraji!

Články přímo od našich průvodců

10 důvodů proč na dovolenou do sluncem a vínem zalitého Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Florencie – nejromantičtější město na světě

Jedna z nových studií italských ekonomů odhalila poměrně zajímavý fakt. V současnosti nejbohatší rodiny ve Florencii jsou ty samé, které byly nejbohatšími již v 15. století! Je to jeden z…

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Toskánska
s Cestomilkou Hankou

Dobrý večer,
ještě se nám nepodařilo aklimatizovat. Vlastně se nám ani nechtělo vrátit do „pracovního procesu“. Byl to úžasný týden plný zážitků, v krásném prostředí, naprostá pohoda. Výborně se o nás postarala paní průvodkyně Hanka.

Že by příští rok znovu ?

Benešovi

Brno

Cesta za vínem do Toskánska
s Cestomilem Patrikem

Milé Cestomilky,
je velmi snadné zhodnotit zájezd, který splnil všechna naše očekávání.
Toskánsko je samo o sobě nádherné, 8 vinařství bylo vybráno velmi pečlivě a každé bylo unikátní, vína byla pitelná…

Karajannisovi + Fraiovi

Bruntál

Cesta za vínem do Toskánska
s Cestomilem Mikulášem

„Milí Cestomilové, aklimatizace po zájezdu byla poměrně náročná, nicméně zájezd se nám velice líbil. Zájezd byl velice dobře zorganizovaný od samého začátku, jediná kaňka byla zpožděné letadlo jak při odletu tak při příletu, ale to není ve vaši moci. Someliér, řidič, paní průvodkyně i ostatní účastníci zájezdu byli velice přátelští a sympatičtí lidé. Velikost skupiny byla tak akorát. Myslím, že se všichni chovali zodpovědně a ohleduplně, nikdy jsme na nikoho nemuseli čekat.

Tomáš Šuhaj

Praha

Cesta za vínem do Toskánska
s Cestomilem Patrikem

„Toskánsko bylo super, velmi příjemný a šikovný řidič Patrik. Vinařství bylo nejlepší Sergio Mottura a pak Baricci. Moc se nám líbila i návštěva výroby olivového oleje u Franci – to byla úplně nová zkušenost. Těšíme se, že s Vámi ještě někam vyrazíme.“

Berkovi

Louny