Poznávací zájezdy do Toskánska

Toskánsko, jedna z nejkrásnějších oblastí Itálie, skrývá jedinečné klenoty renesanční architektury, přírodní zajímavosti, historická města i malebné vesničky uprostřed vinic.

Toskánsko 3

Cestomil

Mikuláš

Za vínem do Toskánska

11.10. - 14.10.2021 4 dny
od 28 401 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Hanka

To nejkrásnější z Toskánska

2.5. - 7.5.2022 6 dní
od 24 901 Kč
cena za osobu

Toskánsko

Toskánsko je jako obraz. Představte si mlhavé zelené kopce, zlatavé sluneční paprsky, vinice a hrady, malebné vesničky a olivové háje. Je to dokonalá scéna, a proto se tento kraj stal jednou z nejoblíbenějších italských destinací. Pestrou toskánskou mozaiku doplňují historická města jako je Florencie, Siena či Pisa a také výborná gastronomie a skvělé místní víno.

Kdy do Toskánska

Květen

Květen je ideální měsíc pro návštěvu Toskánska. Počasí je slunečné a vy si tak můžete užít nejznámější památky ještě před hlavním přílivem turistů. Nevynechejte ani ochutnávku místních vín ve vinném sklípku. A nezůstávejte jen u jednoho!

Září

Pokud se vydáte do Itálie v září, je tou nejlepší destinací zaručeně Toskánsko. Celý region oslavuje sklizeň hroznů a pořádá kulinářské festivaly. Nejlepším místem pro začátek vaší cesty je Florencie, kde se konají měsíc dlouhé oslavy vína vrcholící na obrovském farmářském trhu na náměstí.

Říjen

Když teploty začínají postupně klesat a podzim se hlásí o slovo, dostává Toskánsko novou tvář. Na venkově právě nadchází sezóna jednoho z největších kulinářských pokladů: lanýžů. Máte tak jedinečnou možnost zúčastnit se lovu této vzácné houby. Na jednom z trhů pak můžete obdivovat úlovky těch nejúspěšnějších hledačů.

Zažijte Toskánsko autenticky...

Sýrový festival

Každoročně na začátku září oslavuje městečko Pienza místní produkt, jenž však získal oblibu po celém světě: sýr Pecorino. Farmáři vystavují své výrobky na slavném sýrovém festivalu Fiera del Cacio. Návštěvníci mají jedinečnou možnost ochutnat jak mladé, tak vyzrálé sýry vyrobené tradičními metodami. Navíc se během degustace mohou pobavit sledováním soutěže ve válení sýra.

San Gimignano

Město věží, jak se San Gimignanu přezdívá, hrdě dominuje typické toskánské krajině. V minulosti bylo jedním z nejdůležitějších měst v regionu. Věže obývaly bohaté rodiny a podle jejich výšky se dalo usuzovat na bohatství rodu. Dnes je jedním z nejoblíbenějších toskánských měst díky svojí atmosféře a kráse. Nejen proto bylo zapsáno na seznam UNESCO. Navíc zde ochutnáte tu nejlepší gelato tedy zmrzlinu v celém kraji!

Přečtěte si o Toskánsku na našem blogu

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Florencie – nejromantičtější město na světě

Jedna z nových studií italských ekonomů odhalila poměrně zajímavý fakt. V současnosti nejbohatší rodiny ve Florencii jsou ty samé, které byly nejbohatšími již v 15. století! Je to jeden z…

Tajemství pravé italské pizzy

Čím více cestuji, tím více věnuji pozornost tradičnímu jídlu a pití každé země. Jsem přesvědčena, že každý návštěvník byl měl ochutnat něco z národní kuchyně, protože nejen památky a příroda…

Jak se zrodila Sardinie

Jestli existuje na světě místo, kde jsou těsně vedle sebe nakumulovány památky a záhady všech časových ér od geologického utváření Evropy přes prehistorii, antiku, středověk až do současnosti, je to…

Co o nás řekli naši klienti?

Za vínem do Toskánska
s Cestomilem Mikulášem

„Dobrý den Cestomilové, zájezd pro nás vybrala dcera jako dárek k narozeninám. Výběr zájezdu se jí opravdu povedl, i díky tomu, že si vybrala vaši cestovní kancelář. Líbilo se nám vše, ubytování, báječná gastronomie, návštěvy vinařství i historických městeček, ale především jsme byli velice spokojeni s našimi průvodci. Paní Petra Veselá byla nejen skvělá řidička, ale především nás nadchla svými znalostmi ze všech oblastí italské historie i současnosti. Stejně profesionální byl i pan Mikuláš Duda a pan Strnad. Prostě skvělý zážitek!“

Jana a Míra Šilhavých

Lomnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za vínem do Toskánska
s Cestomilem Patrikem S.

„Toskánsko bylo super, velmi příjemný a šikovný řidič Patrik. Vinařství bylo nejlepší Sergio Mottura a pak Baricci. Moc se nám líbila i návštěva výroby olivového oleje u Franci – to byla úplně nová zkušenost. Těšíme se, že s Vámi ještě někam vyrazíme.“

Berkovi

Louny

Za vínem do Toskánska
s Cestomilem Mikulášem

„Milí Cestomilové, aklimatizace po zájezdu byla poměrně náročná, nicméně zájezd se nám velice líbil. Zájezd byl velice dobře zorganizovaný od samého začátku, jediná kaňka byla zpožděné letadlo jak při odletu tak při příletu, ale to není ve vaši moci. Someliér, řidič, paní průvodkyně i ostatní účastníci zájezdu byli velice přátelští a sympatičtí lidé. Velikost skupiny byla tak akorát. Myslím, že se všichni chovali zodpovědně a ohleduplně, nikdy jsme na nikoho nemuseli čekat.

Tomáš Šuhaj

Praha